Kraujo spaudimo aparato rodmenys
Mūsų kūnas būdamas sveikas ar tam tikrų sveikatos problemų metu siunčia vienus ar kitus signalus, pavyzdžiui, pakilusi kūno temperatūra, padažnėjęs pulsas, padidėjęs ar per žemas kraujospūdis ir pan. Štai, pavyzdžiui, pastarasis – kraujo spaudimas – yra labai vertingas rodmuo, susijęs tiek su tam tikromis ligomis (dažniausiai širdies ir kraujagyslių), tiek su bendrais negalavimais: galvos svaigimu, energijos stoka, mieguistumu, galvos skausmu ar kt.
Todėl žinoti savo kraujo spaudimą yra naudinga, o pamatuoti jį padeda kraujo spaudimo aparatai. Tiesa, rečiau juos naudojantys ar planuojantys įsigyti pirmą kartą ne visada žino, ką tam tikri rodmenys reiškia, kokie jie turėtų būti ir kada spaudimas jau nepatenka į normos ribas.
Kokie kraujo spaudimo aparato rodmenys patenka į normos ribas?
Paprastai kraujospūdžio matuoklis rodo du pagrindinius rodmenis: sistolinį ir diastolinį (daugelis yra įpratę vadinti tiesiog viršutiniu ir apatiniu) kraujo spaudimą, matuojamą mmHg.
Jūsų kraujospūdis yra normos ribose, jei matavimo aparatas rodo, jog sistolinis kraujo spaudimas yra 120–129 mmHg, o diastolinis – 80–84 mmHg. Nežymus padidėjimas (kai sistolinis kraujo spaudimas patenka į diapazoną nuo 130 iki 139 mmHg, o diastolinis – nuo 85 iki 89 mmHg), yra traktuojamas kaip aukštas normalus kraujo spaudimas. Paprastai tokiu atveju vaistų griebtis dar nereikėtų, tačiau tai signalas atkreipti dėmesį, pasisaugoti, labiau rūpintis savimi ir sekti kraujospūdžio matuoklio duomenis. Žinoma, jei net ir nedideliam padidėjimui esant jaučiatės prastai, vaistų kraujospūdžiui mažinti išgerti galite (svarbu vadovautis informaciniu lapeliu).
Kada kraujo spaudimas yra per aukštas?
Jei kraujospūdžio matuoklio duomenys viršija anksčiau minėtus skaičius, Jūsų kraujo spaudimas yra per aukštas. Hipertenzija pagal konkrečius rodmenis skirstoma į I, II ir III laipsnio:
· Kai sistolinis kraujo spaudimas yra 140–159 mmHg, o diastolinis – 90–99, laikoma, jog hipertenzija yra I laipsnio;
· Kai sistolinis kraujo spaudimas yra 160–179 mmHg, o diastolinis – 100–109, laikoma, jog hipertenzija yra II laipsnio;
· Kai sistolinis kraujo spaudimas yra lygus ar daugiau kaip 180 mmHg, o diastolinis – lygus ar daugiau kaip 110, laikoma, jog hipertenzija yra III laipsnio;
Kada kreiptis į gydytoją?
Jei kraujo spaudimo matavimo aparatas pateikia rodmenis, signalizuojančius apie hipertenziją, būtina užsirašyti vizitui pas gydytoją. Jei jaučiatės itin prastai, nedelskite ir kvieskite greitąją pagalbą.
Dažnai varginant padidėjusiam kraujo spaudimui namuose tikslinga turėti kraujospūdžio matuoklį, leisiantį ne tik žinoti savo kraujo spaudimą, bet ir sekti jo pokyčius – tai padės efektyviau rūpintis savo sveikata bei bus vertinga informacija Jūsų gydytojui, kai pas jį apsilankysite.
Kokybišką kraujospūdžio matuoklį galite įsigyti specializuotoje e. parduotuvėje Biomed.lt – https://biomed.lt/lt/52-kraujospudzio-matuokliai-. Jūsų laukia puikus kainos bei kokybės santykis ir tik geriausių gamintojų produkcija.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Nacionalinis kraujo centras kviečia dovanoti kraujo
2024 05 16 | Rubrika: Miestas
Nacionalinis kraujo centras gegužės 20 d., pirmadienį, kviečia dalyvauti neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje.
Lapkričio 16 d. Savivaldybėje vyks kraujo donorystės akcija
2023 11 09 | Rubrika: Miestas
Nacionalinis kraujo centras lapkričio 16 d., ketvirtadienį, kviečia dalyvauti neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje.
Liepos 3 d. Savivaldybėje vyks kraujo donorystės akcija
2023 06 29 | Rubrika: Miestas
Nacionalinis kraujo centras liepos 3 d., pirmadienį, kviečia dalyvauti neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje.
Sausio 25 d. Savivaldybėje – kraujo donorystės akcija
2023 01 24 | Rubrika: Miestas
Nacionalinis kraujo centras sausio 25 d., trečiadienį, kviečia dalyvauti neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje.
Gegužės 10 d. Savivaldybėje – kraujo donorystės akcija
2022 05 04 | Rubrika: Miestas
Nacionalinis kraujo centras kviečia padovanoti kraujo – gegužės 10 d. nuo 10 val. iki 15 val. Palangos miesto savivaldybėje vyks Kraujo donorystės akcija.
Kraujo spaudimo aparato rodmenys
2021 10 11 | Rubrika: Miestas
Mūsų kūnas būdamas sveikas ar tam tikrų sveikatos problemų metu siunčia vienus ar kitus signalus, pavyzdžiui, pakilusi kūno temperatūra, padažnėjęs pulsas, padidėjęs ar per žemas kraujospūdis ir pan. Štai, pavyzdžiui, pastarasis – kraujo spaudimas – yra labai vertingas rodmuo, susijęs tiek su tam tikromis ligomis (dažniausiai širdies ir kraujagyslių), tiek su bendrais negalavimais: galvos...
Savivaldybėje laukiami kraujo donorai
2020 03 02 | Rubrika: Miestas
Šį trečiadienį Savivaldybėje laukiami kraujo donorai. Kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, savanoriškai duodantys kraujo ar jo sudėtinių dalių. Vyresni kaip 65 metų asmenys gali duoti kraujo tik turint donorystės įstaigos gydytojo kasmet išduodamą leidimą. Žmogaus kūno masė turi būti ne mažesnė nei 50 kilogramų.
Lapkričio 14 d. Savivaldybėje – kraujo donorystės akcija
2019 11 08 | Rubrika: Miestas
Lapkričio 14 d. nuo 10 val. iki 15 val. Palangos miesto savivaldybėje, II aukšto fojė Nacionalinis kraujo centras organizuoja kraujo donorystės akciją. Kviečiame prisijungti.
Vasario 8 d. Palangoje – kraujo donorystės akcija
2017 01 19 | Rubrika: Miestas
Vasario 8 d., trečiadienį, nuo 10 val. iki 15 val. Palangos miesto savivaldybėje (Vytauto g. 112, II aukšte) vyks kraujo donorystės akcija, prie kurios prisijungti kviečiami visi kurorto gyventojai. Akciją organizuoja VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialas. Dovanojantiems kraują bus nemokamai atlikti kraujo tyrimai dėl pavojingų hepatitų B, C virusų, sifilio ir ŽIV....
Kurorte – kraujo donorystės akcija
„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 23 | Rubrika: Miestas
Praėjusį ketvirtadienį Palangos centrinėje aikštėje Nacionalinis kraujo centras surengė Gerumo popietę – kraujo dovanojimo akciją.