Karantino metu labiausiai dėkingi komunalininkams, medikams, pardavėjoms ir....žmonoms

Linas Jegelevičius, 2020-04-11
Peržiūrėta
2550
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip palangiškiai prisitaikė prie gyvenimo karantino laikotarpiu? Ko tikisi iš artimiausiųjų mėnesių? O, svarbiausia, kam dabar, išbandymų metą, labiausiai norėtų padėkoti? „Palangos tiltas“ pašnekino Audronę Čerkauskienę, polisio namų savininkę, Audronių Macių, baro savininką, Joną Brazdžionį, žinomą kurorto pedagogą ir poetą, ir Andrejų Byčkovą, miesto turgų valdančios įmonės UAB „Palangos klevas“ direktorių.

Daugiau augins daržovių ir bulvių

Audronė Čerkauskienė, poilsio namų Palangoje savininkė, griežtai laikosi karantino – tik kartą per savaitę nuvažiuoja apsipirkti į parduotuvę, tuo pačiu užsuka ir į vaistinę.
„Todėl daug laiko praleidžiu internete, ypač socialiniame tinkle Facebook, kur su vyru bendraujame su bičiuliais, draugais, kolegomis,“ – sakė verslininkė.
Ji neslepia, kad karantinas jos gyvenimo kokybę ženkliai pablogino.
„Turime svečių namus „Audra.“ Ne paslaptis – mūsų pajamos dabar „nulinės“, o dar pensininkai su vyru nesame. Jau tikrai neplanuojame, kad Palanga šiam sezonui atsigaus, stebuklo nebus,“ – prisipažino A. Čerkauskienė.
Nuosavame name gyvenantys palangiškiai šiemet itin daug kapstosi savo darže. „Jau pasisėjome ridikėlių, kitų daržovių, krapų. Ir bulvių, moliūgų, cukinijų sodinsime. Daugiau nei kitais metais. Tikiu, kad dabar visiems tapo itin aktualu turėti savo žemės sklypelį, kuriame būtų galima ką nors pasisodinti, užsiauginti. Manau, kad matysime vis daugiau žmonių tokiu būdu grįžtančių prie žemės,“ – įsitikinusi palangiškė.

Stebisi, kad kai kurie žmonės nesisaugo

Ją su vyru itin suneramino žinia, kad kaimynui temperatūra staiga pakilo.
„O kas žino, ar ne tas virusas žmogui? Jis tik šiandien kreipėsi pas gydytojus (kalbėjomės kovo 30 dieną – L. J.). Neslėpiu – dabar yra labai įtemptas laikotarpis. Įsitikinusi, kad įtampos tik didės. Ir pasaulyje, ir Lietuvoje, ir čia, mūsų kurorte. Juk pandemija – pasaulinė,“ – sakė A. Čerkauskienė.
Ją stebina, kad kai kurie žmonės, ypač parduotuvėse, nei savęs, nei kitų nesaugo.
„Ima prekes parduotuvėse plikomis rankomis. Parduotuvių tinklai turėtų paskirti darbuotojus, kurie pirkėjus šiuo metu parduotuvėse prižiūrėtų – kaip jie liečia prekes, ar saugosi ir ar kitus saugo,“ – sakė palangiškė.
Ji į parduotuvę žengia tik su apsaugine kauke, o prekes joje liečia apsimovusi vienkartines pirštines.
A. Čerkauskienė ekstremalios situacijos metu labiausiai nori padėkoti miesto komunaliniam ūkiui. „Visur mieste matau komunalininkus. Žmonės dirba kaip dirbę, net nuotaika praskaidrėja vien matant juos. Žinoma, esu dėkinga ir visiems medikams, taip pat parduotuvių darbuotojams,“ – sakė verslininkė.

Nesitiki, kad situacija greitai pagerės

Audronius Macius, baro „Lietuvos rytas“ J. Basanavičiaus gatvėje savininkas, teigė „Palangos tiltui“, kad karantino metu „sėdi“ namuose.
„Visi mes čia – ir žmona, ir vaikai, tik mamai nuvežu maisto, padedu prie durų, vengiu su ja kontaktų dėl pandemijos, nes televizija jau ir mane įtikino, kad seni žmonės itin lengvai užskrečia koronavirusu ir dažniau nei kiti miršta nuo jo,“ – sakė verslininkas.
Tačiau vyras stengiasi, kiek įmanoma, išlaikyti normalų gyvenimo ritmą.
„Tikrai taip nėra, kad visą parą sėdžiu ant sofos ir galvoju, kaip čia viskas baisu tapo. Išprotėčiau taip. Išeinu ir į miestą, parduotuvę, atokiau visi su šeima pasivaikščiojame. Laukiu, kas bus toliau,“ – sakė A. Macius.
Jis spėja, kad situacija tik blogės: „Maximoje“ duonos gal ir nepritrūks, tačiau viruso ilgai dar nesuvaldysime. Kinai meluoja, kad koronaviruso situaciją suvaldė. Pasižiūrėkite, kas vyksta Amerikoje, kuri, skirtingai nei kinai, tikiu, kad neslepia savo aukų skaičiaus.“

Paskelbta prastova

Kol karantinas, baras „Lietuvos rytas“ – uždarytas.
„Prastova. Turiu 6 darbuotojus. Nė vieno neatleidau. Kol valstybė ko nors nepakeis, ji jiems mokės 90 procentų minimalaus atlyginimo, o likusius 10 procentų – aš,“ – sakė A. Macius. „Apie naują kurorto sezoną negali būti nė kalbos, nebent koks nors stebuklas įvyks, bet aš į juos netikiu.“
Slogias pandemijos nuotaikas vyras įveikia bendraudamas su šeimos nariais, naršydamas internetą, ypač daug laiko praleidžia Youtube, lrytas.lt.
„Situacija tikrai yra sudėtinga, ir ji staiga nepalengvės,“ – įsitikinęs vyras.
Verslininkas nesijaučia turįs kam nors šiais laikais dėkoti. „Visi dirba savo darbą. Nežinau, ar turėčiau dėkoti už tai, kad žmonės atlieka savo pareigą,“ – svarstė verslininkas.

Turguje prekyba – gyva

Andrejus Byčkovas, miesto turgų valdančios įmonės UAB „Palangos klevas“ direktorius, „Palangos tiltui“ sakė, kad turguje gyvenimas teka sena vaga – tik dėl karantino nutraukta prekyba ne maisto produktais.
„Žinoma, tie, kurie dirba – prekiauja maisto produktais, teikia itin didelį dėmesį sanitarijai – dirba su pirštinėmis, kaukėmis, dezinfekuoja net pinigus, apipurškia juos. Apsaugines priemones mes parūpinome,“ – pasakojo A. Byčkovas.
Anot direktoriaus, kai kurios įmonės, nuomojančios UAB „Palangos klevas“ patalpas, siūlo prekes tik išsinešimui.
„Taip, pavyzdžiui, daro Mažeikų įmonė „Eco Plius“, prekiaujanti sultimis, sveikais kokteiliais ir papildais,“ – sakė direktorius.
Rekordiškai daug perkama bulvių
Jis teigė, kad prekyba turguje karantino laikotarpiu gerokai pagyvėjo. „Kai kurių prekių, pavyzdžiui, bulvių, buvo per jį parduotą rekordiškai daug. Pirmąją karantino savaitę vieną dieną viena mūsų prekeivė pardavė net vieną toną bulvių, nors paprastai geriausią dieną ji parduodavo kelias dešimtis kilogramų,“ – pasakojo A. Byčkovas.
Ženkliai išaugo ir paklausa mėsai. „Mūsų kioske pusę dešimtos ryte dabar jau šviežios mėsos beveik nerasi – išperka,“ – sakė direktorius. Anot jo, žmonės dabar turguje lankosi rečiau, bet perka gerokai didesnius kiekius prekių.

Gyvenimas dabar – visai kitoks

Paklaustas, kaip koronavirusas pakoregavo jo paties gyvenimą, A. Byčkovas sakė, kad įprastas gyvenimo ritmas karantino laikotarpiu „tiesiog subyrėjo.“
„Ir aš, ir žmona stengiamės dirbti tik nuotoliniui būdu, vaikai pradėjo mokytis nuotoliniu būdu. Nemažai laiko praleidžiame abu jiems padėdami,“ – sakė turgaus direktorius.
Vyras pasigenda judėjimo su šeima. „Sėslumas mums visiems jau pabodo. Laimei, kad turime savo kiemą, tai su šeima išeiname į jį pasivaikščioti. Va, ir žolę nupjoviau,“ – pasakojo jis.
„Manau, kad dar du ar tris mėnesius gyvensime karantine. O po jo žmonės bus gerokai išsigandę. Prie baimių prisideda ir mūsų žiniasklaida – kitos temos be koronaviruso ji jau nebeturi,“ – pastebėjo A. Byčkovas.
Maisto atsargų jis nekaupia. „Turiu tėvus mažame miestelyje – reikalui esant, tikiu, kad jie padės,“ – sakė direktorius.
Jis ypač dabar dėkingas medikams. „Jie patys – itin padidintoje rizikoje. Tikrai nenorėčiau, kad mano giminaičiai dabar būtų medikai,“ – sakė A. Byčkovas.

Ypač dėkingas savo žmonai

Žinomas kurorto pedagogas ir poetas, Jonas Brazdžionis, „Palangos tiltui“ sakė, kad šiuo nelengvu metu yra ypač dėkingas savo žmonai Zitai.
„Kartu per gyvenimą keliaujame jau 63 metus. Ji buvo ir yra nuostabi bendrakeleivė. Ir šiuo metu ji neleidžia man sukiužti,“ – sakė K. Brazdžionis.
Abu miesto senjorai stengiasi kuo mažiau žiūrėti neigiamų televizijos laidų dabar, ypač nesibaigiančių pranešimų apie koronavirusą.
„Man žmona tvirtina, kad jeigu abu pasiduosime blogai nuotaikai ir pesimizmui, tai ir mus abu ligos greičiau įveiks. O kai matome pranešimus apie naujus koronaviruso atvejus ir mirtis, vienas kito klausiame: „O kiek pasveiko jau?” – pasakojo palangiškis.

Maisto atsargų nekaupia

Tačiau vyras prisipažino, kad abu privengia daug vaikščioti mieste.
„Tik į parduotuvę abu nueiname. Su apsauginėmis kaukėmis, o prekes imame rankas įkišę į vienkartinius prekių maišelius,“ – atskleidė J. Brazdžionis. „Maistą nusiperkame savaitei, šaldytuvo neprikrovėme maisto produktų. Abu esame įsitikinę, kad maisto produktų parduotuvėse tikrai nepritrūks.“
Žinomas poetas sakė, kad karantinas tikrai „neįkvepia“ kurti. „O dar ir ligoninėje teko pabūti. Tačiau aš nepadiduodu: raminu, kad ši bėda – laikina,“ – sakė palangiškis.
Jis spėja, kad koronavirusas – nesėkmingas mokslininkų eksperimentų rezultatas. „O gal greičiau jie pakliuvo į kieno nors blogas rankas. Gamta pati tikrai negalėjo tokio dalyko staiga padovanoti,“ – įsitikinęs J. Brazdžionis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kalbant apie būstą pajūryje pasvajoja ne vienas lietuvis, o jau antruoju veiklas ir keliones apribojančiu karantinu pasižymintys metai, ko gero, daugeliui tampa paskata šią svajonę pagaliau paversti realybe. Tad kaip pajūrio nekilnojamojo turto rinka pasitinka ieškančius būsto investicijai, poilsiui ar nuolatiniam gyvenimui? Kaip pastebi „Capital Palanga“ NT brokerė...


Maisto produktų, medikamentų, higienos ir (ar) kitų būtinų prekių nupirkimo ir (ar) pristatymo paslauga, pagalba sumokant mokesčius Palangos, Šventosios gyventojams. Paslauga bus teikiama 1 kartą per savaitę, skiriant iki 2 valandų asmeniui per dieną. Paslaugos gali būti teikiamos asmenims, priklausantiems didesnės rizikos grupei susirgti sunkia COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos)...


Palangos medikams, įtemptai ir pasiaukojančiai dirbusiems visų mūsų labui karantino metu bei įnešusiems svarų indėlį suvaldant COVID-19 (koronaviruso infekcijos) plitimą, trečiadienį Klaipėdos universitete vykusio iškilmingo renginio metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įteikė apdovanojimus “Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“.


Karantinui pasibaigus, lietuviai neskuba grįžti į biurus ir toliau aktyviai bendrauja nuotoliniu būdu – skambučių srautas į „prieškrizinį“ lygį negrįžta ir vis dar yra 15 proc. didesnis nei prieš karantiną, rodo agreguoti anoniminiai „Bitės“ tinklo duomenys. Mobiliųjų duomenų vartojimas bendrovės tinkle taip pat išlieka beveik 40 procentų...


Ką palangiškiai labiausiai perka karantino metu?


Kaip palangiškiai prisitaikė prie gyvenimo karantino laikotarpiu? Ko tikisi iš artimiausiųjų mėnesių? O, svarbiausia, kam dabar, išbandymų metą, labiausiai norėtų padėkoti? „Palangos tiltas“ pašnekino Audronę Čerkauskienę, polisio namų savininkę, Audronių Macių, baro savininką, Joną Brazdžionį, žinomą kurorto pedagogą ir poetą, ir Andrejų Byčkovą, miesto...


Kaip palangiškiai prisitaikė prie gyvenimo karantino laikotarpiu? Ko tikisi iš artimiausiųjų mėnesių? O, svarbiausia, kam dabar, išbandymų metą, labiausiai norėtų padėkoti?


Laiškanešiai išnešioja ne tik socialines išmokas, pensijas, leidinius bei siuntinius, tačiau nemokamai dalijo ir Savivaldybės atspausdintas skraujutes miestelėnams, kaip gyventi karantino metu. Vienintelis miesto laikraštis "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus viršininke Modesta Mėliūniene.


  Paskutinįjį balandžio penktadienį keletoje šiukšlių gausumu pasižyminčių Palangos vietų knibždėjo per šešis šimtus talkininkų, atsiliepusių į penktąjį kartą surengtos Palangos jaunimo visuotinės švarinimosi akcijos „DAROM‘14“ koordinatorių kvietimą.


Palangiškių priekaištai kurorto komunalininkams

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 07 01 | Rubrika: Miestas

Kaip ir kasmet, šis vasaros sezonas kurorto komunalininkams – darbymetis. Jų svarbiausia pareiga – kad Palanga ir Šventoji būtų ne tik prižiūrėta, bet ir išpuoselėta. Pasak įmonės vadovo Konstantino Skieraus, nors ir sunkmetis, tačiau stengiamasi, kad miestas, paplūdimiai būtų pavyzdingi ir kiekvienam atvažiavusiam teiktų malonumą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius