Kaip karo metu dirbs Palangos miesto Taryba – neaišku

Palangos tiltas, 2022-02-24
Peržiūrėta
2391
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip karo metu dirbs Palangos miesto Taryba – neaišku

Kilus karui Ukrainoje, Lietuvos valdžia taip pat susigriebė ir atnaujino mobilizacijos planus. Paaiškėjo, kad beveik pusei šalies gyventojų būtų kur laikinai slėptis – daugiausia mokyklose, o kiti turėtų saugotis kaip išmano. Visgi dauguma ministerijų, nors ir turėjo įsirengti slėptuves, jų neturi. Savivaldybės taip pat jų neįsirengė. O kaip Palanga? Kaip vyktų Palangos valdymas įsiliepsnojus karui ir kilus pavojui Lietuvai?

Palangos miesto savivaldybės vyriausiais specialistas Žilvinas Vainora sakė „Palangos tiltui“, kad kilus karui Ukrainoje ir jam aidint Lietuvoje, Palangos miesto savivaldybė yra tam pakankamai gerai pasiruošusi.

„Palangos savivaldybė yra pasitvirtinusi Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo planą. Jame numatyta, kaip organizuoti savivaldybės teritorijose gyvenančių ar esančių gyventojų apsaugą įvykus nelaimei. Šiame plane numatyta savivaldybės: gyventojų perspėjimo ir informavimo apie gresiančią ar susidariusią ekstremaliąją situaciją tvarka; gyventojų evakavimo organizavimo eiga; kolektyvinės apsaugos statiniai ir jų panaudojimo galimybės: nurodomi adresai, galimas priimti žmonių skaičius; ekstremaliųjų situacijų valdymo organizavimo ir koordinavimo tvarka; medicinos, socialinės, psichologinės ir kitos pagalbos teikimo, viešosios tvarkos palaikymo organizavimo, švietimo ir kitų būtiniausių paslaugų teikimo gyventojams ekstremaliųjų įvykių ar ekstremaliųjų situacijų metu eiga (kas teikia ir kaip organizuoja),“ – sakė Ž. Vainora.

Tačiau, anot jo, Palangoje nėra poreikio turėti slėptuves – pagal teisės aktus, slėptuvės skirtos tik Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariams.

„Gyventojams Palangoje yra numatyti kolektyvinės apsaugos statiniai (patalpos kur gyventojai, dėl įvairių priežasčių negalintys pasilikti  savo namuose, galėtų laikinai apsigyventi). Tai – praktiškai visų mokyklų sporto salės, sporto centro salės. Kolektyvinės apsaugos statinių sąrašas yra pateiktas Palangos miesto savivaldybės interneto svetainėje, skiltyje Civilinė sauga ir mobilizacija/Teisės aktai, reglamentuojantys civilinę saugą/Kolektyviniai apsaugos statiniai,“ – sakė valdininkas.

Pasak jį, net kilus karinei grėsmei, savivaldybė neturi prievolės pirkti ir sandėliuoti maisto produktus. 

„Gyventojams rekomenduojama visada, ne tik karo grėsmės atveju, namuose turėti maisto atsargų bei geriamo vandens,“ – sakė Ž. Vainora.

Jis neatsakė, kaip karo atveju dirbtų miesto Taryba. Į šį klausimą neatsakė ir mero Šarūno Vaitkaus patarėja Jurgita Vanagė.

Kaip rašė „Palangos tiltas“, Seimo narių saugumu karo atveju jau pasirūpinta. 

„Yra evakuacijos planas, mobilizacijos planas – visi šie planai yra, schemos numatytos, su grifu „slaptai“. Su ta informacija gali susipažinti Seimo nariai, kanceliarijos vadovai“, – LNK sakė Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ši taryba pakeitė anksčiau veikusią Neįgaliųjų reikalų komisiją ir užtikrins spartesnį bei kokybiškesnį asmenų su negalia integracijos bei prieinamumo problemų sprendimą Palangos miesto savivaldybėje.


Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 16 straipsnio 1 dalies 9 punktu, Palangos miesto savivaldybėje steigiama Asmens su negalia gerovės taryba.  


Pastaruoju metu gana dažnai galima išgirsti terminą „profesinis perdegimas“. Taip apibūdinamas reiškinys, kai dėl per didelio, užsitęsusio streso darbe žmogus išsenka emociškai, protiškai ir fiziškai.  


Palangos miesto savivaldybės taryba 2023-2027 metais

"Palangos tilto" informacija, 2023 03 23 | Rubrika: Miestas

Skelbiame naujosios, 2023-2027 metų, Palangos miesto savivaldybės Tarybos sudėtį. Ji dar gali keistis, nes neaišku, ar į Tarybą išrinkti politikai neužims vicemerų postų.


Pagal didžiausią priimtų Ukrainos karo pabėgėlių skaičių Palanga yra 8 vietoje visoje Lietuvoje.


Kurorto gyventojai ir miesto svečiai noriai aukoja karo nusiaubto Palangos miesto-partnerio Bučos žmonėms. Per Bučos miestą, esantį vos už 30 kilometrų nuo Kijevo, eina automagistralė į Ukrainos sostinę, tad Kijevo prieigose esanti Buča šiuo metu yra tapusi itin didelių karinių veiksmų auka. Miestas verčiamas griuvėsiais, vietos gyventojai neturi nei elektros, nei šildymo, jie negali išeiti iš...


Kurorto gyventojai kviečiami padėti Palangos miesto-partnerio Bučos žmonėms, kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Per Bučos miestą, esantį vos už 30 kilometrų nuo Kijevo, eina automagistralė į Ukrainos sostinę, tad Kijevo prieigose esanti Buča šiuo metu yra tapusi itin didelių karinių veiksmų auka. Miestas verčiamas griuvėsiais, vietos gyventojams jau trūksta ne tik medikamentų, bet ir maisto. 


Kilus karui Ukrainoje, Lietuvos valdžia taip pat susigriebė ir atnaujino mobilizacijos planus. Paaiškėjo, kad beveik pusei šalies gyventojų būtų kur laikinai slėptis – daugiausia mokyklose, o kiti turėtų saugotis kaip išmano. Visgi dauguma ministerijų, nors ir turėjo įsirengti slėptuves, jų neturi. Savivaldybės taip pat jų neįsirengė. O kaip Palanga? Kaip vyktų Palangos valdymas įsiliepsnojus...


Dujų ir biokuro kainoms pasiekus rekordines aukštumas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ramina miestelėnus, kad, jeigu šiluma kurorte ir brangs, kol kas neaišku kiek.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius