Jono Šliūpo muziejus kviečia į susitikimą su tapytoju Andriumi Miežiu

Palangos tiltas, 2022-10-07
Peržiūrėta
1825
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jono Šliūpo muziejus kviečia į susitikimą su tapytoju Andriumi Miežiu

Spalio 13 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vilą „Ramybė“, kur įvyks susitikimas su menininku Andriumi Miežiu. Tai jau trečiasis muziejaus susitikimų su kūrėjais ciklo renginys, šįkart pakviesiantis atrasti siurrealizmo filosofijai būdingas potekstes ir poparto lyrizmą. 

Pop siurrealistu save pristatančio Andriaus Miežio tapyba – lengvai atpažįstama ir mėgiama, ypač tarp užsienio kolekcininkų, o pastaraisiais metais, persikėlusi ir į virtualią erdvę, atrasta ir noriai reflektuojama gausių menininko kūrybos stebėtojų. 

Spalvomis, kasdienybės kalambūrais sproginėjantys, kosminius ir vidinius demonus demaskuojantys menininko kūriniai inspiruojami, anot paties kūrėjo, kasdienybės ir jos herojų. Žmogiškomis savybėmis apdovanotos antropomorfinės, kaukėtos, į aktualizuotą mitologinį siužetą įtraukiamos būtybės čia veikia nepaklusdamos gyvenimo logikai ir sąmonės kontrolei – tad kokį pasaulį regi kūrėjas? „Mano darbai skirti žmogui, turinčiam vaiką širdyje ir kosmosą galvoje“,- sako A. Miežis ir prasitaria, kad nesiekia savo kūriniais šokiruoti ir nesisvaido apokaliptinėmis pranašystėmis. Nors kurdamas ir stengiasi išstumti save iš komforto zonos, tapytojas sako, kad tiek gyvenime, tiek kūryboje labiausiai vertina ramybę ir balansą: „Stengiuosi būti maksimaliai sąžiningas sau ir kuriamam kūriniui. Noriu, kad pasaulis nebūtų toks rimtas, nes nuo to nukenčia daug žmonių. Viliuosi, kad mano darbai priverčia nusišypsoti ir pažiūrėti į pasaulį kitu kampu“. 

Įdomiam pokalbiui ir atvirai diskusijai apie tapytojo Andriaus Miežio kūrybos ir kasdienybės paviršių, gelmes ir galaktikas Jono Šliūpo muziejus kviečia spalio 13 d., ketvirtadienį, 17.30. Susitikimas vyks viloje „Ramybė“, Vytauto g. 54, Palangoje. Esant ribotam vietų skaičiui, lankytojai kviečiami registruotis iš anksto el. paštu [email protected] arba tel. 8 698 16053. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus jungiasi prie renginių ciklo „Palangos dienos 2025“ ir kviečia pasinerti į kultūrinių renginių šurmulį kartu.


Lapkričio 21 d. 16 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į artėjančio Advento dirbtuves. 


Rugsėjo 1 d. 14 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kartu su Palangos žydų bendruomene kviečia į žydų kultūros sekmadienį.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus, tęsdamas kūrybingos ir aktyvios vasaros tradiciją rugpjūtį kviečia į „Darbostogos pas Joną Šliūpą“.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus (Vytauto g. 23A) vasarai įpusėjus ir edukacijoms įsibėgėjus, kviečiame dar vieną šiltą popietę praleisti drauge.


Tyrinėti miesto istoriją dar niekada nebuvo taip paprasta ir įdomu. Naujausios Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus parengtos interaktyvios ekskursijos „Pasivaikščiojimai Šliūpo Palangoje“  ir „Tarpukario Palangos kronikos“, skirtos mėgstantiems laisvę.


Spalio 13 d. 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vilą „Ramybė“, kur įvyks susitikimas su menininku Andriumi Miežiu.


Liepos 7 d. 15.00 val. ir 16.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia mažuosius smalsuolius į archeologinių kasinėjimų simuliaciją-edukaciją ,,Archeologas vienai dienai”. 


Pasibaigus vasaros šurmuliui, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir vėl kviečia palangiškius ir miesto svečius į jaukius rudens vakarus burmistro namuose. Rugsėjo 22 d. 18 val. susitiksime su teatrologe, menotyrininke ir eseiste Audrone Girdzijauskaite. Viešnia dalysis prisiminimais apie tarpukario Palangą, kurioje ji mėgdavo atostogauti, sugrįš į savo memuarus, publikuotus knygose ...


Birželio 25 d., penktadienį, 17 val. palangiškius ir miesto svečius į jaukią vakaronę kviečia Jono Šliūpo muziejus. Čia etnologė, tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė papasakos apie Joninių šventimo  tradicijas Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940)  metais, Latvijos Kuršo Lyguo šventes, to meto vasarų trauką link pajūrio ir apskritai vardines.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius