Jei gyventojai išties permokėjo už vandenį, gali lėkti direktoriaus galva
Viešoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad palangiškiai permokėjo už vandenį, kurorto meras Šarūnas Vaitkus iškart kreipėsi į bendrovės „Palangos vandenys“ vadovą Praną Madzajų.
„Sureagavęs į viešai pateiktą informaciją, kad palangiškiai už vandenį permokėjo 450 tūkstančių litų, paprašiau, kad iki rytojaus man ant stalo padėtų visus dokumentus, kas yra blogai bendrovėje. Ar tai tiesa – dar reikia viską išsiaiškinti. Kažkokių išankstinių išvadų nesinori teikti“, – vakar „Palangos tiltui“ sakė meras Š.Vaitkus.
Vadovas neigia
Anot jo, jei informacija pasitvirtintų, būtų imamasi griežčiausių priemonių, kad ir, pavyzdžiui, direktoriaus atleidimas iš pareigų.
Tačiau bendrovės „Palangos vandenys“ vadovas P.Madzajus nesutiko su viešai paskelbta interpretacija dėl gyventojų permokėtų 450 tūkstančių litų už vandenį.
„Netiesa, kad žmonės permokėjo. Kainų ir energetikos kontrolės komisija kitaip interpretavo kainų skaičiavimą, jie tiesiog sumažino sąnaudas 450-ia tūkstančių litų. Žiniasklaidoje klaidingai buvo pateikta informacija, ne taip suprasta“, – „Palangos tiltui“ sakė P.Madzajus.
„Palangos vandenys“ darbuotojai buvo paskaičiavę sąnaudas pagal savo analizę, tačiau Komisija jas sumažino beveik pusę milijono litų.
Iki šiol palangiškiai už kubinį metrą vandens moka 6,41 lito be PVM. Komisijoje yra suderinta nauja kaina – 6.58 lito be PVM. Ją dar turi patvirtinti Palangos miesto savivaldybės taryba.
Pasak P.Madzajaus, kainos pakilo dėl to, kad sumažintos buvo sąnaudos bei pabrango energetiniai ištekliai.
„Niekada taip nebūna, kad praėjus keleriems metams kainos nesikeistų. Gi brangsta ištekliai, be to planuojame ir atlyginimų padidinimą”, – teigė pašnekovas.
Sumažino sąnaudas
Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos atstovė Loreta Kimutytė taip pat patvirtino, kad palangiškiai nepermokėjo už vandenį.
„Ateina periodas, kai reikia apskaičiuoti sąnaudas ateičiai. „Palangos vandenys“ apskaičiavo didesnę sumą. Bet mes išanalizavę viską nusprendėme, kad prašo per daug, todėl tiekti į butus vandens sąnaudas sumažinome 450 tūkstančių litų“, – aiškino L.Kimutytė.
Komisija, išanalizavusi bendrovės „Palangos vandenys“ 2010 metų faktines sąnaudas ir atlikusi lyginamąją analizę, nepripažino būtinosiomis sąnaudomis apie 450 tūkst. Lt ir vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas bute. Ji suderino 6 proc. arba 0,40 lito už kūbinį metrą mažesnes geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas, palyginus su įmonės projekte nurodytomis.
2007–2011 metais „Palangos vandenys“ į infrastruktūros gerinimą investavo beveik 38 mln. litų. Iš jų 53,7 proc. finansuota iš ES struktūrinių fondų, 40,5 proc. skirta iš valstybės ir savivaldybės biudžetų, 5,8 proc. reikiamos sumos įmonė finansavo nuosavomis lėšomis. Per šį laikotarpį paklota 16,4 km vandentiekio tinklų ir 19,6 km nuotekų tinklų, pastatyti fluoro šalinimo įrenginiai, rekonstruota Palangos nuotekų valykla ir pagrindinė nuotekų siurblinė, prie centralizuotų vandentiekio tinklų prisijungė apie 360 naujų vartotojų, prie nuotekų tvarkymo paslaugų – 720 naujų vartotojų.
Investuos keliolika milijonų
Įmonė 2011–2015 metas planuoja investuoti 17,621 mln. Lt. Iš jų didžiausią dalį – 53 proc. ketinama gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, 42 proc. – finansuoti iš nuosavų įmonės lėšų, likusią dalį (5 proc.) – iš valstybės ir savivaldybės biudžetų. Įgyvendinus veiklos ir plėtros planą, iki 2015 metų pabaigos bus nutiesta 17,1 km vandentiekio tinklų, paklota 15,9 km nuotekų tinklų ir 3,86 km – rekonstruota, prie centralizuotų vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tinklų prisijungs apie 206 vartotojus, bus pastatytos 8 nuotekų siurblinės ir 3 rekonstruotos.
Šiuo metu „Palangos vandenys“ aptarnauja 7010 nuolatinių vartotojų, o 4 mėnesius per metus (vasaros poilsio sezono metu) dirba vidutiniškai 2,5 karto didesniu pajėgumu. Geriamasis vanduo centralizuotai tiekiamas 95,5 proc. Palangos miesto savivaldybės gyventojų, centralizuota nuotekų tvarkymo paslauga naudojasi 93,5 proc. vartotojų.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Vilniaus meras Remigijus Šimašius kalba apie Palangos sabotažą, bet kurorto meras Šarūnas Vaitkus jam atkerta: „Bendrabučių šalia Birutės parko nestatysite“
Linas JEGELEVIČIUS, 2021 01 10 | Rubrika: Miestas
Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...
Palangos meras Šarūnas Vaitkus dėl Meilės al. 26, Palangoje (vadinamųjų dušinių) kreipėsi į Generalinę prokuratūrą
"Palangos tilto" informacija, 2020 07 03 | Rubrika: Miestas
Palangos meras Šarūnas Vaitkus, reaguodamas į dienraštyje „Lietuvos rytas“ pasirodžiusią publikaciją „Skandalingos dušinės ant apgaulės pamatų“, į šiame straipsnyje galimų liudytojų pateiktą naują informaciją dėl statinio rekonstrukcijos teisėtumo, dėl pastato, esančio Meilės al. 26, Palangoje (vadinamųjų dušinių), kreipėsi į...
Šalčiams prasidėjus atjungė vandenį, o kaip gyventi?
Rasa GEDVILAITĖ, 2018 02 23 | Rubrika: Miestas
„Ar jūs galite įsivaizduoti, kad šiais laikais žmogus gali miesto centre gyventi be vandens“, – į redakciją užsukusi retoriškai klausė palangiškė Laimutė, gyvenanti Vytauto g. 98 name. Moteris, gyvenanti socialiniame būste, patikino, kad sąlygos ir taip ten ne kokios, o trečiadienio ryte dar atjungė ir vandenį, tad visai rankos nusviro. Nesulaukusi...
G. Juršėnė: „Lengvatos panaikinimas reiškia didesnes sąskaitas už šildymą ir karštą vandenį“
Linas JEGELEVIČIUS, 2017 05 22 | Rubrika: Miestas
Rekordiškai ilgas šildymo sezonas sujaukė skaičius gyventojų sąskaitose už šilumą ir karštą vandenį, tačiau, vidutiniškai, palangiškiai ir už šildymą, ir už karštą vandenį 2016–2017 metų šildymo sezoną mokėjo mažiau už 1 kWh. Metų pradžioje prie miesto įmonės „Palangos šilumos tinklai“ vairo stojusi Giedrė...
Pavasaris – tinkamas metas išsitirti šulinio vandenį
2015 04 20 | Rubrika: Miestas
Apie 30 proc. Lietuvos gyventojų kasdien vartoja šachtinių šulinių vandenį. Kaip rodo tyrimai, dalies jų vanduo yra užterštas ir maistui jo nereikėtų vartoti. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) specialistai primena, kad pavasarį būtina ypatingą dėmesį skirti šulinių priežiūrai, apsaugai nuo taršos ir bent vieną kartą...
Kaip žąsis vandenį skundus atremianti agronomė direktorė plasnos dar aukščiau? 5
Linas JEGELEVIČIUS, 2013 08 26 | Rubrika: Miestas
Bendrovės veikla prastėja, ko gero, dėl didžiausių sektoriaus paslaugų kainų atbaidomi ir nauji klientai, direktorė piktnaudžiauja tarnybine padėtimi – į darbą važinėja iš Klaipėdos į Palangą tarnybiniu automobiliu, o jame pasirodo gerokai pavėlavusi, o atgal išrūksta, kai dar saulė ridenasi danguje. Tiek pakaktų iš vežimo išversti kiekvieną vadovą. Bet...
„Ne „Maximoje“ reikia Palangoje vandenį pirkti, o gerti tiesiai iš krano“
Linas JEGELEVIČIUS, 2012 06 28 | Rubrika: Miestas
UAB „Palangos vandenys“ direktorius Pranas Madzajus, vadovaujantis įmonei jau 11 metų, liūdnai skėsčioja rankomis: dienraščio žurnalistei neteisingai supratus Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) tinklalapyje UAB „Palangos vandenys“ išvadas dėl faktinių sąnaudų ir paskelbus straipsnį, kad neva palangiškiai gerokai permokėjo...
Jei gyventojai išties permokėjo už vandenį, gali lėkti direktoriaus galva
Gina KUBILIŪTĖ, 2012 06 25 | Rubrika: Miestas
Viešoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad palangiškiai permokėjo už vandenį, kurorto meras Šarūnas Vaitkus iškart kreipėsi į bendrovės „Palangos vandenys“ vadovą Praną Madzajų. „Sureagavęs į viešai pateiktą informaciją, kad palangiškiai už vandenį permokėjo 450 tūkstančių litų, paprašiau, kad iki rytojaus man ant...
Įgyvendinus ES remiamą projektą UAB „Palangos vandenys” teiks kokybišką vandenį
Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 08 04 | Rubrika: Verslas pinigai
Palangos miesto savivaldybė bei UAB „Palangos vandenys“ įgyvendina Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Palangos mieste (Vilimiškės, Nemirsetos, Kunigiškių, Monciškės gyvenamuosiuose kvartaluose)“. Ją įgyvendinus gyventojams nebereikės sukti galvos dėl geriamo vandens kokybės bei buitinių...
Susimokėti už vandenį gyventojus priverčia ir šaukimai atvykti į teismą dėl skolos
Ugnė RAUDYTĖ, 2011 02 02 | Rubrika: Miestas
Kiekvienais metais vandens, šilumos, komunalinių patarnavimų paslaugas teikiančios įmonės vargsta su skolininkais. UAB „Palangos vandenys“-ne išimtis. „Skolininkų turime daug ir įvairių. Jų padaugėja, kai bankrutuoja įmonės, kai pablogėja jų ir gyventojų mokumas dėl pablogėjusios ekonominės padėties. Dažnai butai parduodami kartu su skola, ne visada naujas buto šeiminkas moka senas skolas....