Įkraunami įrenginiai vis dažniau sukelia nelaimes: kaip jų išvengti?

Palangos tiltas, 2024-07-12
Peržiūrėta
790
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje daugiabutyje sprogo paspirtukas, kilo didelis gaisras. FOTO: ROBERTAS NARMONTAS | DELFI
Palangoje daugiabutyje sprogo paspirtukas, kilo didelis gaisras. FOTO: ROBERTAS NARMONTAS | DELFI

Vasaros metu gyventojai pradeda aktyviau naudotis įvairiomis transporto priemonėmis, skirtomis važinėti šiltuoju metų laiku. Viena iš populiariausių – elektrinis paspirtukas, su kuriuo esant geram orui galima greitai pasiekti norimą kelionės tašką. Visgi, kaip ir naudojantis visais įkraunamais prietaisais, elektrinių paspirtukų savininkai turėtų laikytis keleto svarbių taisyklių. Tai patvirtino ir šią savaitę įvykusi skaudi nelaimė Palangoje.

„Užsidegęs besikraunantis paspirtukas, dėl kurio greičiausiai kilo gaisras bute Palangoje, atskleidė tamsiąją visų įrenginių, kuriuose naudojamos ličio jonų baterijos, pusę. Tačiau tokių skaudžių nelaimių išvengti dažniausiai įmanoma, tik svarbu nepamiršti laikytis įrenginio instrukcijose nurodytų reikalavimų. Tai yra – neleisti baterijoms visiškai išsikrauti, naudoti originalius gamintojo sertifikuotus įkroviklius ir vykdyti periodinius įrenginio patikrinimus autorizuotuose servisuose“, − sako Mantas Norkus, „Lietuvos draudimo“ Klientų aptarnavimo centro vadovas.

Ekspertas pabrėžia, kad taip pat labai svarbu nuolat tikrinti, ar įrenginio baterija ir pats įkroviklis nekaista, neskleidžia kvapo. Tai pajutus, būtina nedelsiant atjungti įkroviklį ir kreiptis į autorizuotus specialistus.

Pasak M. Norkaus, pagrindinės klaidos taip pat būna daromos keičiant sugedusį paspirtuko įkroviklį, o patį paspirtuką ne sezono metu laikant lauke, šaltoje temperatūroje. 

„Nors paspirtuko įkroviklis atrodo kaip paprastas maitinimo šaltinis, tačiau jei pasirinksite netinkamą įkroviklį, akumuliatoriaus neįkrausite. Taip pat, tokiu atveju gali grėsti pilnas akumuliatoriaus valdymo bloko sugadinimas, o įvykus nelaimingam atsitikimui gali kilti net gaisras. 

Tiesa, net ir turint tinkamą įkroviklį, negalima juo krauti paspirtuko, kuris visą šaltąjį sezoną buvo laikomas lauke. Šaltis kenkia akumuliatoriams ir valdymo elektronikai, todėl net ir tai gali sukelti pirmą kartą sezono metu kraunamo paspirtuko baterijos užsidegimą“, – sako „Lietuvos draudimo“ atstovas.

Kaip pastebi ekspertas, be įkrovimo svarbu vadovautis ir kitomis prietaiso saugaus naudojimo instrukcijomis. Kaip vieną neatsakingo ir neatsargaus elgesio pavyzdžių specialistas įvardija bandymus išimti akumuliatorius.

„Tokie veiksmai gali ne tik panaikinti galiojančią prietaiso garantiją, bet ir, neteisingai bateriją įdėjus atgal, sukelti gaisrą. Prietaisų gamintojai draudžia akumuliatorių ardyti ar į jį kišti įrankius. Tai gali sukelti elektros šoką, sužeidimus, nusideginimus, o taip pat pakenkti pačiam prietaisui. Bet koks bandymas ardyti akumuliatoriaus korpusą gali lemti ir toksiškų medžiagų išsiliejimą“, – sako M. Norkus. 

Draudimo ekspertas primena, kad norint išvengti nelaimių, elektrinių paspirtukų savininkams rekomenduojama laikytis šių taisyklių:

Paspirtuko pakrovimui naudoti originalų įkroviklį. Nusprendus naudoti kitą kroviklį rekomenduojama pasitarti su specialistu ar gamintoju ir įsitikinti, ar jis tinkamas jūsų paspirtuko įkrovimui; 

Sugedus įrenginio akumuliatoriui – jokiu būdu neardyti jo patiems. Toks ardymas gali lemti ne tik baterijos pažeidimus, teisės į garantinį taisymą praradimą, bet ir toksiškų, sveikatai ir aplinkai pavojingų medžiagų išsiskyrimą; 

Neignoruoti įkroviklio ar baterijos gedimo požymių. Sugedusio ar netinkamai veikiančio įrenginio nebenaudoti, o paspirtuko techninio aptarnavimo ir remonto darbus patikėti šios srities specialistams; 

Nepalikti įkroviklių rozetėse, jei įrenginys nekraunamas. Taip pat atlikti periodinius įrenginio įkrovimus, kad būtų užtikrintas normalus baterijos tarnavimo laikas, jei įrenginys nenaudojamas ilgiau kaip keli mėnesiai.

Jūsų komentaras:

PALANGOS IR GRAFŲ TIŠKEVIČIŲ JUBILIEJUS 2024-07-13 09:07 (IP: 162.158.103.40)
Lygiai prieš 200 metų grafai Tiškevičiai 1824 m. liepos 13 d. įsigijo Palangą su Darbėnais ir Grūšlauke. Taip Palangoje atsirado grafai Tiškevičiai, kurių dėka Palanga iš mažo pasienio miestelio tapo didžiausiu ir žymiausiu Lietuvos kurortu. Su Palangos ir Tiškevičių 200-čio jubiliejumi!

Taip pat skaitykite

Dantų netekimas yra problema, su kuria susiduria daugybė žmonių, nepriklausomai nuo amžiaus. Tai gali ne tik neigiamai paveikti pasitikėjimą savimi, bet ir sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip sąkandžio sutrikimai. 


Ilgai laukta vasara daugeliui asocijuojasi su maloniu laiku lauke, tačiau saulė gali tapti ne tik maloniu šilumos šaltiniu, bet ir pavojingu veiksniu. Sodo aplinkoje svarbu tinkamai apsisaugoti nuo saulės, kad galėtumėte mėgautis laisvalaikiu be diskomforto ir sveikatos rizikų. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl verta vengti tiesioginių saulės spindulių, kokios yra populiariausios apsaugos nuo...


Vasaros metu gyventojai pradeda aktyviau naudotis įvairiomis transporto priemonėmis, skirtomis važinėti šiltuoju metų laiku. 


Išmanūs įrenginiai ir gyvūnams? Išmanusis maisto dozatorius, žaislas, gultas ir kiti žaisliukai? Ne, tai ne mistika, bet šių dienų realybė. Tik ji palengvina ne gyvūnų, bet jų šeimininkų gyvenimą ir komfortą. 


Pastaruoju metu gana dažnai galima išgirsti terminą „profesinis perdegimas“. Taip apibūdinamas reiškinys, kai dėl per didelio, užsitęsusio streso darbe žmogus išsenka emociškai, protiškai ir fiziškai.  


Besiruošdami Kalėdoms ir Naujųjų sutikimui tikimės tik gerų akimirkų ir negalvojame, kad tiesiai nuo švenčių stalo galime atsidurti ligoninėje. 


3 būdai kaip išvengti breketų, kad dantys atrodytų gražūs

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 04 | Rubrika: Sveikata

Jei net vien mintis apie jūsų metalinę šypseną verčia jūs krūptelėti nuo tokio vaizdo, tada siūlome jums apsvarstyti breketų alternatyvas. Kad išvengtumėte to baisaus metalinio vaizdo, ilgamečio gyvenimo pastoviai valant tarpdančius ir vis kovojant su maisto likučiais. O kur dar skausmas, kuris atsiranda įsidėjus šią įrangą. Jie yra plačiai paplitę, tačiau yra kitų būdų...


Namuose džiuginusios Kalėdų eglutės, pasibaigus šventėms dažniausiai vėjo draikomos voliojasi prie atliekų konteinerių. Kiti miestai stato specialius konteinerius, kuriuose surinkti kalėdiniai medžiai būna perdirbami biokurui, rengia įvairias šventes. O kaip elgiasi Palangos miesto gyventojai? Gal su eglutėmis šiemet bus atsisveikinta pagarbiai?


Vargu ar kas šiandien galėtų apkaltinti palangiškius labai teršiant Baltijos jūrą – neseniai pradėjo veikti šiuolaikiški, Europos Sąjungos aplinkosauginius reikalavimus atitinkantys rekonstruoti Palangos miesto buitinių nuotėkų biologinio valymo įrenginiai.


Nauji valymo įrenginiai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 30 | Rubrika: Miestas

Būtingėje simboliškai atidaryti nauji Palangos nuotekų valymo įrenginiai. Pasak AB „Palangos vandenys“ direktoriaus Prano Madzajaus, apie 12 milijonų litų kainavę įrenginiai sėkmingai pakeis senuosius, kurie jau buvo beveik nebetinkami naudoti. Naujų valymo įrengimų statyba finansuota Europos Sąjungos bei mūsų šalies lėšomis.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius