Vasarą – tinginiauti ar uždarbiauti?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-08-08
Peržiūrėta
1282
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasarą – tinginiauti ar uždarbiauti?

Tokį klausimą sau užduoda dažnas moksleivis nuo neatmenamų laikų. „Tinginiauti“ – atsako tie, kurie jaučiasi pavargę po mokslo metų ar neradę tokio darbo, kurį norėtų dirbti. „Uždarbiauti“ – sako tie, kurie nori jaustis galintys patys sau užsidirbti pramogoms ir ne tik joms.
Palanga dar tarybiniais laikais per vasarą uždarbiauti sutraukdavo ne tik studentus, bet ir moksleivius iš aplinkinių miestų, miestelių, gyvenviečių. O šiandien moksleiviai per vasaras uždarbiauja ar tinginiauja?  Turbūt, ir tokių, ir tokių esama. Antai redakcijose leidimo dieną renkasi moksleiviukai, platinantys laikraščius. Sunkus biznis... Prie ledų vežimėlių taip pat moksleiviški veidai matosi.
„Aš uždarbiauju nuo šeštos ar septintos klasės, – sako dešimtą klasę šiemet baigusi Ernesta. – Esu platinus laikraščius, esu prekiavusi ledais. Šiais metais platinu skrajutes.“
Pasak merginos, sunku nėra – per dieną reikia atidirbti penkias valandas, kokiu laiku – galima suderinti ir tas valandas „išskaidyti“. Svarbu prieš spektaklius skrajutes platinti. Iš visų dirbtų darbų per vasaras šis – mieliausias, o ir atlygis tenkina.
„Kam išleisiu uždirbtus pinigus? Pamatysiu. Šiaip aš stengiuosi juos pasitaupyti, kad paskui galėčiau, pavyzdžiui, kokį rimtesnį daiktą ar įdomesnį rūbą nusipirkti. Be rūbų, iš vasarą uždirbtų pinigų esu nusipirkusi telefono aparatą, o pernai susitaupiau kelionei baidarėmis kartu su bičiuliais“, – papasakojo Ernesta.
„Aš šią vasarą tinginiauju, – prisipažino būsimoji vienuoliktokė Dovilė. – Pernai vieną vasaros mėnesį prekiavau ledais, kiek uždirbau – tegu lieka paslaptis. Tiesiog norėjau šiek tiek užsidirbti, tą ir padariau. Būčiau ir šią vasarą dirbusi, tačiau per vėlai pradėjau ieškoti darbo vietos – balandžio mėnesį buvo jau per vėlu“.
„Uždarbiavau, bet jau nebedirbu, – į klausimą atsakė buvęs dešimtokas Justas. – Jau ketvirti metai vasaromis pardavinėju paveikslus. Tačiau šeimininkai, turėję du „taškus“, vieną jų uždarė – sakė, šiemet sekasi prastai. Likau be darbo, bet būtinai ko nors ieškosiu“.
Pasak Justo, pabandyti užsidirbti per vasarą sugalvojęs jis pats – tėvams nereikėjo raginti ar graudenti: „Padirbėk, pamatysi, kas tai yra ir kiek litas kainuoja“.
„Vieną, kitą vakarą su draugais susitinki, namie pasėdi – ir nuobodu pasidaro. Tad ir nusprendžiau pradėti dirbti, patiko. Atlygio užtenka, žinoma, jei neišlaidauji ir moki taupyti, – sakė Justas, prisipažinęs, jog dabar jaučiasi ne kaip. – Neturiu kur savęs padėti, Man reikia veiksmo, reikia bent kokios veiklos, kad galėčiau save realizuoti.“

Jūsų komentaras:

faktas 2013-08-21 22:02 (IP: 78.61.111.225)
gryna tiesa

Sąmokslo teorija... 2013-08-09 09:51 (. / IP: 86.100.60.112)
Vaikai !-jei ne uždarbiausit (t.y.nuo 6 kl.vergauti!) -tai būsite išvadinti TINGINIAIS!..-Kažkodėl uždarbiauti priversti tik vargstančių šeimų vaikai, o mūsų visų (ir nuo tų uždarbiaujančių vaikų), išlaikomi klerkai ,-jų vaikai "neuždarbiauja" ir TINGINIAIS nevadinami!? Jie vasarą ilsisi....

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės Kontrolės komitetas kai kurias miesto įstaigas „myli“ gerokai labiau  nei kitas. Palangos Senąją gimnaziją kontrolieriai šiais metais jau „šukavo“ tris kartus, o visos mokymo įstaigos veiklos auditą atliks metų pabaigoje. Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas sakė laikraščiui „Palangos tiltas”: „Jaučiamės prisidėję prie gimnazijos atsinaujinimo ir...


Naujajame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje rašome, kad miesto Taryba jau pažymėjo savo pusiaukelę. Ta proga „Palangos tiltas“ šnekino įvairius miesto politikus, buvusius Tarybos narius. Dainius Želvys, vienas labiausiai patyrusių miesto politikų ir šios Tarybos narys, „Palangos tiltui“ sakė, kad viskas, kas buvo suplanuota...


Visus metus nuoširdžiai dirbus sporto salėje, nesinorėtų, jog šiltasis sezonas pakoreguotų visą mūsų figūroje atsispindintį įdirbį, tačiau būtent šiuo laikotarpiu pagundų nebesilaikyti kruopštaus režimo kyla kone daugiausiai. Visgi, jei laiku pagausite save vis dažniau nukrypstant nuo įprastinio ritmo, labai ryškių pokyčių veidrodyje pavyks išvengti....


Kol kas nesuvaldytas koronaviruso plitimas pasaulyje nerimą sėja ir Palangoje. Redakcijos kalbinti kurorte dirbantys šeimos gydytojai atskleidė, kad pastarosiomis savaitėmis su pacientais apie naują grėsmę visuomenės sveikatai tenka su pacientais kalbėtis labai dažnai.


„Siemens“ arenos valdytoja UAB „Universali arena“, pralaimėjusi Palangos Koncertų salės koncesijos (nuomos) konkursą, tikina, kad dabartinio Palangos koncertų salės (PKS) koncesininko, UAB „Pajūrio infrastruktūra“, kai kurie renginiai palangiškiams yra tiesiog juokingi. „Kai kurie jų – juokingi kaip anekdotai,“ –...


Dabar jau net sunkoka žodžiais nusakyti nuotaikas ir potyrius iš 1990–1991 metų Laiko karuselės Palangoje ir Klaipėdoje. Ką ten karuselės! Kosmonautų rengimo centro centrifūgos, į kurią veiksmu panaši gal ir visiems žinoma skalbyklė. Ėjom, bėgom, žvalgėmės, smalsavom, kalbėjom... Užsirašinėjom. Stebėjom ir pamažiukais nebesistebėjom, nes daug kas, jei ne viskas...


Pagal Rytų horoskopą ateinantys Žaliojo medinio arklio metai turėtų būti didingi, sako žirgų sporto treneris Zigmas Šeškas. Su juo prieš kasdienes treniruotes „Zigmo žirgyne“ įvažiuojant į Palangą kalbėjomės apie kasdienybę, ateities planus, bet ir teiravomės: kokie turėtų būti ateinantys metai? „Didingi, nes žirgas iš visų kitų gyvūnų...


Tokį klausimą sau užduoda dažnas moksleivis nuo neatmenamų laikų. „Tinginiauti“ – atsako tie, kurie jaučiasi pavargę po mokslo metų ar neradę tokio darbo, kurį norėtų dirbti. „Uždarbiauti“ – sako tie, kurie nori jaustis galintys patys sau užsidirbti pramogoms ir ne tik joms.


Kur tik pažvelgsi – kurorto kavinėse, kioskuose, paplūdimyje – pamatysi jaunus darbuotojų veidus. Kiekvieną vasarą Palanga tampa Klondaiku, norinčiam užsidirbti „žaliam“, dažniausiai be darbo patirties jaunimui.


Palanga - kurortinis miestas, kurio gyventojai žiemai stengiasi užsidirbti vasarą imdamiesi sezoninio verslo. Ko gero, geriausiai apie sezoninius darbus nutuokia jaunimas, siekiantis vasarą užsidirbti - nuomoti dviračius, prekiauti ledais ar vaisiais.  Kaip jiems sekasi šiuo sunkmečiu, kai daugiau kaip dešimtas šalies suaugęs žmogus yra bedarbis?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius