Šventojiškiai nusistatė kelių priežiūros darbų prioritetus šiems metams

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-03-20
Peržiūrėta
2126
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojiškiai nusistatė kelių priežiūros darbų prioritetus šiems metams

Praėjusį penktadienį po karštų diskusijų Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės įsakymu sudarytoje laikinoje darbo grupėje buvo nustatyti kelių priežiūros darbų Šventojoje, kuriems skirta 210 tūkst. Lt iš Kelių priežiūros programos ir 100 tūkst. Lt iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto, prioritetai šiems metams.

Lėšos iš dviejų šaltinių

Penktadienį į pasitarimą buvo susirinkę Palangos savivaldybės administracijos direktorės A. Kilijonienės įsakymu sudarytos laikinos darbo grupės svarbiems bendruomenei infrastruktūros objektams parinkti, atsižvelgiant į 2014 metų Palangos miesto savivaldybės Šventosios seniūnijos programos Nr. 3 2.2.3.10 priemonei skirtas lėšas, nariai.

Šioje pirmojoje darbo grupėje – ketinama suburti dar vieną, kuri numatytų Šventosios miestelio strateginės plėtros prioritetus, – Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus, Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas, Šventosios seniūnijos seniūnaitis bei prie seniūnijos įkurtos bendruomenės tarybos pirmininkės pavaduotojas Ramutis Šeštokas, šios tarybos pirmininkė Irena Galdikienė ir tarybos narė Daiva Lapinskienė bei pernai susibūrusios Šventosios seniūnijos bendruomenės tarybos pirmininkas Domininkas Jurevičius bei tarybos narys Kęstutis Oginskas. Pasitarime dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vaidas Šimaitis.

Pasitarimui pirmininkavęs B. Martinkus susirinkusiuosius informavo, jog šiems metams aukščiau minėtos programos priemonėje „Šventosios seniūnijos infrastruktūros plėtra“ numatyta miesteliui skirti 210 tūkst. Lt iš Kelių priežiūros programos bei 100 tūkst. Lt iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto. Darbo grupė gi sudaryta tam, kad nuspręstų: kokius darbus iš būtinų atlikti Šventojoje reikia padaryti šiais metais ir kurie iš jų laikytini prioritetiniais. Taip pat priminta, jog 210 tūkst. Lt privalo „keliauti“ gatvėms arba šaligatviams taisyti ar naujai tiesti. O dalis iš 100 tūkst. Lt biudžetinių lėšų turėtų būti skirta pernai pradėtai rengti, beje, šventojiškių gan prieštaringai vertinamai vaikų žaidimo aikštelei ir pradėtam link jos tiesti Mokyklos g. rytinės pusės šaligatvio daliai pabaigti – tik dera nuspręsti, kokio ilgio toji šaligatvio dalis bus.

B. Martinkui pristačius, kokiu tikslu susirinkta, kiek nustebę liko Šventosios seniūnijos bendruomenės tarybos nariai: jie buvo pasirengę kalbėti apie miestelio plėtros strategiją, mat seniūno pavedimu juos apie pasitarimą informavęs seniūnaitis R. Šeštokas ir pats nelabai žinojo, apie ką konkrečiai penktadienį bus kalbama.

 

Tvarkys Šventosios gatvės šaligatvius

Prieš pereinant prie 210 tūkst. Lt skirstymo, B. Martinkus priminė, jog šiais metais turėtų prasidėti Jūros g. remontas. Šių darbų sąmata siekia 8 mln. Lt, ir, pasak Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo, šiais metais geriausiu atveju bus skirta apie 2 mln. Lt. Prognozuojama, kad gatvė bus remontuojama trimis etapais. Gan greitai, be ilgų diskusijų pasitarimo dalyviai sutarė, jog dėl įvairių priežasčių, tarp kurių ir numatoma uosto rekonstrukcija, pradėti darbus reikėtų nuo Ošupio tako.

Gan aštrios diskusijos užvirė dėl to, ką iš šiemet numatomų 210 tūkst. Kelių priežiūros programos lėšų reikėtų daryti pirmiausia. B. Martinkus siūlė, o šį pasiūlymą karštai palaikė V. Šimaitis bei E. Čilinskas, kad pagaliau reikėtų sutvarkyti Šventosios g. šaligatvius, juolab, kad šiemet prekybos centro „Iki“ savininkai ketina sutvarkyti tą dalį šaligatvių, kuri yra prie jų parduotuvės. Tuo tarpu D. Jurevičius, K. Oginskas ir I. Galdikienė buvo už tai, kad šalia Šventosios g. būtų nutiestas pėsčiųjų ir dviračių takas. Jų nuomone, Šventosios g. šaligatvių remontas – pinigų metimas į balą: vis tiek reikės rengti ir pačios gatvės rekonstrukcijos projektą, ir miesto centrinės aikštės, ir kultūros centro „Eldija“ projektus. O juos įgyvendinant, šaligatvius vėl teks kloti iš naujo. Tuo tarpu dviračių takas verkiant reikalingas: vis daugiau gyventojų įsikuria toje miestelio teritorijoje, į kurią veda dviračių tako „liekanos“, o vietomis ir tų liekanų nėra. Pasisakantieji už pirmąjį variantą akcentavo, kad nuo projektavimo darbų pradžios iki projekto įgyvendinimo praeis tikrai ne metai ir ne du – tą įrodo ir Jūros g. pavyzdys. O dėl dviračių tako esama daugybės problemų: ten, kur jo dar yra, rekonstruojant reiktų „pakelti“, nes jis buvo nutiestas žemiau gatvės lygio ir nuolat užliejamas, o ten, kur jo apskritai nėra, būtinas projektas.

Seniūnaičio R. Šeštoko balsas, galima sakyti, nulėmė, kad prioritetiniu darbu būtų įrašyti Šventosios g. šaligatviai. Tiesa, seniūnas įpareigotas atlikti skaičiavimus, kiek šie darbai galėtų kainuoti, o B. Martinkus savo ruožtu pažadėjo pagalbą tariantis su bendrove „Lesto“ dėl vadinamojo elektros linijų „sukabeliavimo“ po žeme. Viliamasi, kad šį darbą bendrovė padarys už savo lėšas. O kai seniūnas parengs sąmatą, darbo grupė rinksis dar kartą ir žiūrės, kam skirti pinigus, jeigu jų liks. Greičiausiai jie bus skirti dviračių takui, nes šis darbas įrašytas antruoju pagal svarbą.

 

Apie strategiją – kituose susitikimuose

Toliau prioritetai rikiavosi lengviau. Papriekaištavę vaikų žaidimų aikštelės sumanytojams dėl nelabai tinkamos jai vietos – beje. V. Šimaitis vėliau prasitarė, jog aikštelė turėjusi būti didesnė, – bei sužinoję, kad sūpynių ir laipynių jau esama, dauguma pasitarimo dalyvių sutarė, jog reikia pabaigti šiuo metu į niekur vedančią Mokyklos g. rytinės dalies naujo šaligatvio atkarpą. Ir beveik vienbalsiai balsavo, kad būtų nutiestas dar vienas šaligatvio gabaliukas prie Vilties tako.

Vėl grįžus prie rimtesnių strateginę reikšmę turinčių pasiūlymų nutarta, kad apie galimą Šventosios infrastruktūros plėtrą bei kitus planus iki 2018-ųjų metų bus kalbama kitos darbo grupės susitikimuose. Ir, kadangi buvo proga pabendrauti su Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoju, jo teirautasi: kada pagaliau bus sutvarkytas mini futbolo aikštelės apšvietimas? B. Martinkus sakė, jog komunalininkai davę garbės žodį, jog jau greitai. Klausta ir dėl autobusų stotelių paviljonų: žadėti penki nauji, gauti tik du, – atsakyta, jog šiemet Palanga planuoja įsigyti dar 10, tad 2 ar 3 bus skirti ir Šventajai. Pasidomėta, kokiu tikslu ketinama prie „Eldijos“ priskirti 40 arų sklypą – paaiškinta, jog čia bus formuojama aikštė miestelio renginiams, o tą reikia padaryti dar ir todėl, kad kas nors nepareikštų pretenzijų į čia esančią laisvą valstybinę žemę ir kad nebūtų suformuoti sklypukai nuosavybei atkurti.

V. Šimaitis savo ruožtu priminė B. Martinkui visiems šventojiškiams rūpimą klausimą dėl atrakcionų centrinėje miestelio aikštėje – jų ten matyti nenorima. Direktorės pavaduotojas sakė visiškai pritariantis šiai nuomonei.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintas Palangos miesto savivaldybei 2024 metais skirtų kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų skirstymas vietinės reikšmės keliams.


Nepastovių orų lydima pavasario pradžia vis dar sunkina kelių su žvyro danga būklę. Nepaisant to, AB „Kelių priežiūra“ mechanizmai vien per šių metų kovo mėnesį jau sugreideriavo daugiau kaip 7 tūkst. kilometrų žvyrkelių. 


Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius kviečia kreiptis dėl socialinės paramoms mokiniams 2023-2024 mokslo metams.


Balandžio 21-ąją sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Seime pristatė sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką, kuri yra vienas svarbiausių šios Vyriausybės programoje numatytų darbų. Pertvarkos tikslas – geresnė gyventojų sveikata ir kokybiškesnės sveikatos priežiūros paslaugos.   


2021 metais VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras buvo išsikėlęs dar vieną veiklos tikslą – užtikrinti savalaikį ir saugų paslaugų teikimą ekstremalios situacijos metu. Ir nors 2021 metais įstaigos veiklą įtakojo pandemija ir netrūko iššūkių, tačiau tai visiškai nepablogino sveikatos priežiūros įstaigos veiklos rodiklių. 


VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centrobudintys šeimos gydytojai teiks nuotolines konsultacijas pacientams, prisirašiusiems prie VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centro bei Šventosios bendrosios praktikos gydytojo kabineto, nuo 9 val. iki 13 val. ir, esant poreikiui, budinčio šeimos gydytojo paskirtu laiku kontaktines konsultacijas nuo 13.00 val. iki 17.00 val. pagal grafiką.


Artėjant mokslo metams Palangos miesto savivaldybė kviečia nepasiturinčias šeimas pasinaudoti teise į nemokamą vaikų maitinimą bei paramą mokinio reikmenims įsigyti.


Miesto ugdymo įstaigos naujiesiems mokslo metams pasirengusios

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 25 | Rubrika: Miestas

Naujieji mokslo metai – jau visai čia pat. Jiems rengiasi ne tik mokiniai, žengsiantys naujų išbandymų keliu, bet ir mokyklų administracija. Kasmet siekiama kiek įmanoma atnaujinti ugdymo įstaigų patalpas, pabaigti pradėtus darbus ir sutikti mokinius gražioje bei jaukioje mokykloje. Tad ką pavyko nuveikti besirengiant netrukus prasidėsiantiems naujiesiems mokslo metams? O darbų...


Praėjusį penktadienį po karštų diskusijų Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės įsakymu sudarytoje laikinoje darbo grupėje buvo nustatyti kelių priežiūros darbų Šventojoje, kuriems skirta 210 tūkst. Lt iš Kelių priežiūros programos ir 100 tūkst. Lt iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto, prioritetai šiems metams.


Beveik metus laiko apgyvendinimo paslaugų sektoriui galiojanti lengvata - 9 procentų pridėtinės vertės mokestis (PVM) baigiasi po kelių mėnesių. Viešbučių ir restoranų asociacijai viliantis, jog Vyriausybė paliks lengvatą ir kitiems metams, „Palangos tiltas“ domėjosi, ar lengvatinis tarifas palengvino gyvenimą apgyvendinimo paslaugas teikiantiems viešbučiams. Ar buvo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius