Šventoji ir Palanga pradeda rasti bendrą kalbą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-11-17
Peržiūrėta
2152
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventoji ir Palanga pradeda rasti bendrą kalbą

Per praėjusius metus Šventoji ir Palanga pradėjo girdėti viena kitą ir pamažu randa bendrą kalbą. Taip apibendrino Šventosios seniūnijos bendruomenės veiklą jos ataskaitą pristatęs bendruomenės Tarybos pirmininkas Domininkas Jurevičius, kurį susirinkime dalyvavę šventojiškiai vienbalsiai išrinko ir visos bendruomenės primininku vietoj atsistatydinusio Valdžio Skudikio.

Pristatė naują įgaliotinį
Prieš pradedant svarstyti Šventosios seniūnijos bendruomenės visuotinio susirinkimo, penktadienio vakare vykusio pagrindinės mokyklos salėje, darbotvarkėje numatytus klausimus, žodžio paprašė į Šventąją atvykę Palangos policijos komisariato pareigūnai.
„Atvykome susitikti su aktyviausia Palangos bendruomene“, – kreipėsi į susirinkusiuosius Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius. Pajuokavęs, kad gyvenimas nestovi vietoje – Šventojoje vėl keičiasi apylinkės įgaliotinis, – viršininkas pristatė jau trečiąjį už šią apylinkę atsakingu paskirtą pareigūną Robertą Ražauską, kuris budės Šventosios seniūnijos pastate esančiose patalpose bei į kurį šventojiškiai galės kreiptis visais jiems rūpimais klausimais.
„Galėčiau jums išvardinti skaičius, pavyzdžiui, pasidžiaugti, kad šiemet per vasarą Šventojoje užfiksuota mažiau vagysčių, nei pernai, arba kad policijos ekipažai dažniau patruliuoja miestelyje ir jo apylinkėse, tačiau mums svarbiau ne statistika, o kaip jūs, bendruomenės nariai, jaučiatės – ar pakankamai saugu miestelyje ir ko mes kartu galėtume imtis saugumui užtikrinti“, – kalbėjo G. Pocevičius.
Kartu jis paragino gyventojus nebūti abejingais. Priminęs skaudžius metų pradžios įvykius, kai nuo plėšiko nukentėjo garbi šventojiškė, G. Pocevičius sakė, jog žmonės gi matė, kad jaunas jų bendruomenės narys linkęs nusikalsti ir yra lyg tiksinti bomba. Tad gyventojų prašyta – praneškite, jeigu vėl kažkas tokio imtų bręsti.
Taip pat dar kartą šventojiškiams pristatyta bendruomenės pareigūnė Aurelija Japšaitė-Rancienė, kuri jau buvo atvykusi į susitikimus su miestelio gyventojais. Pareigūnė savo ruožtu kvietė šventojiškius drauge pagalvoti, kokių prevencijos priemonių būtų galima imtis, kad nuo vagišių kuo mažiau nukentėtų į pajūrį atvykstantys poilsiautojai.
Gyventojai išsakė kelias pastabas ir pageidavimus dėl pėsčiųjų perėjos įrengimo prie Mėguvos ir Mokyklos gatvių sankryžos, dėl visą parą alkoholiu prekiaujančios įmonės bei dėl dažnesnio patruliavimo tamsiuoju paros metu prie mokyklos esančios sporto aikštelės, kur jaunimas ne tik sportuoja, bet ir alų gurkšnoja.

Išklausė ataskaitos
Išvykus pareigūnams, susirinkimo pirmininke išrinkta Audronė Bukauskienė priminė, jog bendruomenė visų pirma buvo kviečiama todėl, kad gautas jos pirmininko Valdžio Skudikio atsistatydinimo prašymas. Tad vienas svarbiausių darbotvarkės klausimų – pirmininko rinkimai. O prieš pereinant prie rinkimų susirinkusiesiems veiklos ataskaitą pristatė Šventosios seniūnijos bendruomenės tarybos pirmininkas D. Jurevičius.
Priminęs, kokios priežastys paskatino šventojiškius burtis į bendruomenę, D. Jurevičius priminė ir dar visai neseniai vyravusį skeptišką požiūrį į jos veiklą iš Palangos miesto valdžios pusės. „Mums buvo sakoma: ko jūs dabar sujudote, kai 20 metų tylėjote. Atsakymas labai paprastas: visus tuos 20 metų niekas Šventojoje nebuvo daroma, ir tai itin skaudžiai pasijuto po praėjusių rinkimų į Palangos savivaldybės tarybą: atėjus naujai valdžiai Palanga ėmė gerokai gražėti, o Šventoji – dar labiau triušti. Dar vienas priekaištas – neva mes, išsakydami savo pastabas, politikuojame. Tačiau jūs patys matote, kad jokio politikavimo nebuvo, nėra ir būti negali: mes keliame problemas, kurias reikia spręsti, kad Šventojoje būtų gera gyventi šventojiškiams, kad mūsų vaikai, baigę mokslus, norėtų čia sugrįžti ir kad poilsiautojai, kurių dėka mes išgyvename, norėtų čia atostogauti“, – kalbėjo D. Jurevičius.

Stebuklų nedarė, tiesiog dirbo
Pasak D. Jurevičiaus, per tuos metus stebuklų nepadaryta – išrinktoji bendruomenės taryba tiesiog dirbo ir ieškojo bendros kalbos su Palangos miesto savivaldybe kelioms seniai pribrendusioms problemoms spręsti.
„Per praėjusį laiką po truputį mus pradėjo girdėti, jau ir dialogas mezgasi“, – pastebėjo bendruomenės tarybos pirmininkas. Vienas tokio dialogo pavyzdžių – kiekvieno mėnesio pirmąjį ketvirtadienį vykstantys susitikimai su Palangos miesto savivaldybės administracijos vadovybe, skyrių bei Savivaldybei pavaldžių įmonių vadovais, kurių metu aptariama, kas nuveikta ir ko dar nepadaryta miestelio labui.
Šventojiškiams priminta, jog pavasarį bendruomenės atstovai kartu su Savivaldybės specialistais sprendė, kur panaudoti kelių priežiūrai skirtas lėšas. Tuo pačiu numatyta, kad kitų metų prioritetas – tolesnė Šventosios gatvės rekonstrukcija įrengiant pėsčiųjų ir dviračių taką.
Taip pat buvo paskirstytos ir bendruomenėms skirtosios lėšos, dalis kurių teko mokyklai ir darželiui, o per 5 tūkst. Lt skirta bendruomenės rengtai Jūros dienos šventei bei Baltų vienybės dienai.
„Nuoširdžiai džiaugiuosi visomis mūsų bendruomenės rengtomis ir išties mus suvienijusiomis šventėmis – Vasario 16-osios paminėjimu prie Šventosios uosto, Užgavėnėmis, Kovo 11-osios minėjimu, prie kurio jau prisidėjo ir Kultūros centras, jau minėta Jūros dienos šventė, į kurią aktyviai įsijungė žvejai bei medžiotojai“, – vardijo D. Jurevičius šias ir kitas šventes bei kultūrinius renginius, tarp kurių – projekto „Šventosios žemės atminties ženklai“ tęsinys ir galerijos atidarymas. Tiesa, Šventojoje nebeliko kultūros centro, tačiau atėjo dirbti miesteliui skirta Palangos kultūros centro specialistė.

Gairės ateičiai
Trumpai pristatęs tai, kas buvo daroma ir padaryta, D. Jurevičius suminėjo ir ateities gaires, kurios sudėtos į Savivaldybės administracijai adresuotą raštą dėl 2015–2017 metų darbų Šventojoje prioritetų.
Pirmuoju numeriu sąraše eina centrinės miestelio aikštės rekonstrukcija. Beje, ir pirmininkas, ir tarybos nariai turi priekaištų Vaido Šimaičio iniciatyva rengiamiems projektiniams pasiūlymams, kur centrinėje aikštėje be kita ko numatyta įrengti 50 vietų stovėjimo aikštelę automobiliams bei vietos trims maršrutiniams autobusams statyti. Susirinkimo dalyviai pritarė minčiai, kad tiek vietų automobiliams čia tikrai nereikia – vietos tam esą už „Eldijos“.
Be Šventosios gatvės rekonstrukcijos tęsinio prie prioritetinių darbų priskirtini Pašventupio gatvės ir Paukščių tako rekonstrukcija, perėja Mokyklos g. ties Vilties taku, „Eldijos“ rekonstrukcija, upės vingio prie Pašventupio g. sutvarkymas. Ir – automobilių parkavimo sistemos sukūrimas. Minimas ir nugriautosios Kuršių stotelės Gintaro kelyje atstatymas bei dar vangiai sprendžiama tualetų problema: esamus verkiant reikia rekonstruoti, nes, tarkim, miestelio centre esančiojo jau net išviete vadinti nebegalima, bei pastatyti bent porą naujų konteinerinių tualetų.
Kalbant apie ateitį, Šventoji žada aktyviau bendrauti su Darbėnais, mat iš šiame miestelyje esančios bendruomenės yra ko pasimokyti. Kad ir to, kaip kurti projektus bei pritraukti ES fondų lėšas jiems įgyvendinti. Tiesa, Darbėnams esą kiek lengviau, nes ši seniūnija yra rajono, o ne miesto sudėtyje. Tačiau Šventoji planuoja pasirašyti sutartį su Palangos miesto savivaldybės administracija, kad jos pagrindu būtų galima teikti paraiškas ES lėšoms gauti.
O bene pačios artimiausios ateities užduotis – gauti raktus nuo patalpų Seniūnijos pastate, kuriose į posėdžius galėtų rinktis dabar „bename“ esanti bendruomenės taryba, o taip pat paskirtomis dienomis bei valandomis budėtų jos nariai ir bendrautų su klausimų turinčiais šventojiškiais.
Šventosios seniūnijos bendruomenės pirmininko ataskaita buvo vienbalsiai patvirtinta.

Pirmininką turi, reikia seniūno
Po ataskaitos buvo pereita prie bendruomenės pirmininko rinkimų. Tarybos narys Antanas Knieža į bendruomenės pirmininkus pasiūlė jos tarybos primininką D. Jurevičių. Anot kalbėjusiojo, kadangi bendruomenė nėra labai didelė, tai tiek jai, tiek tarybai tikrai gali pirmininkauti tas pats asmuo, juolab puikiai dirbantis.
Pats D. Jurevičius siūlė į bendruomenės pirmininkus, anot jo, jauną ir aktyvų žmogų – Nerijų Rekašių. Tačiau šis, pajuokavęs, kad jam dar reikia „paaugti“, kandidatūrą atsiėmė.
Salėn susirinkusi bendruomenė vienbalsiai pirmininku išsirinko D. Jurevičių.
„Dabar jau niekas negalės sakyti, kad Šventoji susiskaldžiusi, kad ten kelios bendruomenės su keliais pirmininkais“, – replikavo šventojiškiai.
Lygiai taip pat vienbalsiai bendruomenės atstovai priėmė kreipimąsi į Palangos miesto savivaldybės tarybą bei administraciją. Jame prašoma nelaukiant, kol darbą pradės po rinkimų ateinančiais metais naujos kadencijos Palangos miesto savivaldybės taryba, skelbti konkursą į Šventosios seniūno pareigas. Mat buvęs seniūnas, dabar seniūno pavaduotojo pareigas einantis E. Čilinskas, nesprendžiąs jokių miesteliui aktualių klausimų motyvuodamas tuo, jog jis – ne seniūnas, o tik pavaduotojas.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Artimųjų kapus Palangos miesto kapinėse rasti nuo šiol bus paprasčiau – miesto civilinės kapinės suskaitmenintos, tad visa aktuali informacija jau patogiai pasiekiama virtualioje erdvėje. 


Policijos departamentas informavo, kad gegužės 14 d., apie 18 val. 15 min., Palangoje, Ligoninės g., apleistame name, rasti mirusių moters (gim. 1984 m.) ir vyro (gim. 1969 m.) kūnai be išorinių smurto žymių. Įtariama, kad asmenys apsinuodijo dūmais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Klaipėdos AVPK info


Ar prisimenate, kada paskutinį kartą rankose laikėte knygą? O ypač tokią, kad perskaitęs, sušukote: „Oho, kokia nuostabi knyga!” Mano šių metų skaitymo atradimas – Gedimino Kulikausko knygos „Lietuvio kodas“ ir „Apelsinų kontrabanda“, kurios mane „nusviedė“ į mano prosenelių ir senelių Lietuvą. G. Kulikauskas, vienas...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos senosios gimnazijos Ib klasės mokinė Paulina Skrabytė tapo respublikinio jaunųjų kalbininkų konkurso „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi“ laureate.


Šventosios seniūnaitis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus aktyvistas Romutis Šeštokas įsitikinęs, kad Šventoji ateityje turėtų virsti gamtos kurortu. „Šventojoje daug miškų priklauso miškų urėdijai – jie kitaip vertina miškus. Aš miestelyje esantį mišką...


Šventoji ir Palanga pradeda rasti bendrą kalbą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 11 17 | Rubrika: Miestas

Per praėjusius metus Šventoji ir Palanga pradėjo girdėti viena kitą ir pamažu randa bendrą kalbą. Taip apibendrino Šventosios seniūnijos bendruomenės veiklą jos ataskaitą pristatęs bendruomenės Tarybos pirmininkas Domininkas Jurevičius, kurį susirinkime dalyvavę šventojiškiai vienbalsiai išrinko ir visos bendruomenės primininku vietoj atsistatydinusio...


Liberalcentristai pradeda ir pralaimi?

Alvydas Ziabkus, "LIetuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 02 21 | Rubrika: Miestas

Prieš savivaldybių rinkimus miesto valdžioje esančius politikus galima palyginti su šachmatininku, kuris pradeda žaisti baltomis figūromis ir padaro pirmą ėjimą. Jis pradeda žaidimą, jis atakuoja, varžovą priverčia gintis ir turi iniciatyvą.


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius