Skundžiatės prastu virškinimu? Virškinimo fermentai gali jums padėti

***, 2021-02-12
Peržiūrėta
4767
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Skundžiatės prastu virškinimu? Virškinimo fermentai gali jums padėti

Greitas gyvenimo tempas, stresas, nuovargis ir netinkama mityba gali sutrikdyti jūsų virškinimą. Idealu, jei laikotės tvarkingo maitinimosi režimo, laiku valgote sveiką ir subalansuotą maistą. Deja, bet dauguma šiuolaikinių žmonių tikrai nespėja laiku ir sveikai pavalgyti. Kai kurie atsisako pusryčių, kiti nespėja pavalgyti pietų arba greitosiomis kažko užkanda tiesiai prie darbo stalo. Na, o vakarienei tada šluojama viskas, kas yra šaldytuve. Tokia nereguliari mityba gali sutrikdyti virškinimo sistemos darbą. Apie tai kalbamės su sveikos mitybos ekspertu Andrejumi Petruša.

„Nors mes valgome maistą, virškinimo sistema įsisavina ne jį, o iš jo gaunamas maistines medžiagas. Patekęs į žmogaus virškinimo sistemą, maistas išskaidomas į amino rūgštis (iš baltymų), riebalų rūgštis ir cholesterolį (iš riebalų) bei cukrų (iš angliavandenių). Taip pat į vitaminus, mineralus ir įvairius kitus junginius. Šį sudėtingą darbą atlieka kasoje, plonojoje žarnoje, seilių liaukose ir skrandyje gaminami virškinimo fermentai, suvalgytą maistą suskaidantys į maistines medžiagas, kurias organizmas geba įsisavinti. Tačiau jei virškinimo fermentų trūksta, pablogėja maisto suskaidymas. Todėl net maitinantis sveiku ir kokybišku maistu, organizmui nepavyksta įsisavinti visų naudingų maistinių medžiagų“, – teigia Andrejus.

Kaip veikia žmogaus virškinimo sistema?

Ar žinote, kad maisto virškinimas prasideda jau jūsų burnoje? Kai kramtote ir ryjate maistą, seilės išskiria virškinimo fermentus, kurie jau tada skaido jį į maistines medžiagas.

Prarytas maistas patenka į stemplę, kuri jungia gerklę ir skrandį. O iš stemplės keliauja į skrandį. Čia jau savo darbą atlieka skrandžio sultys, kurios kartu su virškinimo fermentais apdoroja ir suskaldo viską į maistines medžiagas. Na ir toliau jau maistas patenka į viršutinę plonosios žarnos dalį – dvylikapirštę žarną. Visa tai, ko jūsų skrandis nesugebėjo suvirškinti, keliauja į storąją žarną, o po jos į tiesiąją žarną.

Tai labai trumpas virškinimo sistemos darbo aprašymas. Visas mechanizmas dirba tikrai sudėtingai, o pagrindiniai darbininkai jame yra virškinimo fermentai.

Dėl ko gali sutrikti virškinimo fermentų veikla?

Taip gali nutikti dėl pačių įvairiausių priežasčių: kasos ligų; maisto alergijos; senėjimo; per mažo skrandžio rūgštingumo; streso; netinkamo mitybos režimo; ir t.t.

„Priežastys gali būti pačios įvairiausios. Jas būtų galima vardinti ir vardinti“, – teigia subalansuoto gyvenimo būdo ekspertas A. Petruša.


Kaip išspręsti virškinimo fermentų trūkumą?

„Pirmiausia ką galite padaryti, tai peržiūrėti savo mitybos režimą. Ar tinkamai ir laiku maitinatės, ar jūsų maistas sveikas ir subalansuotas“, – pataria Andrejus Petruša.

„Reikėtų vengti streso, maistą ne ryti dideliais kąsniais, o smulkiai sukramtyti. Kai atsisėdate prie stalo valgyti, šiam procesui skirkite visą savo dėmesį – atsipalaiduokite, kramtykite neskubėdami, stipriai neapkraudami virškinimo sistemos,“ – patarimais dalijasi Andrejus.

„Tačiau nutinka taip, kad net ir po gyvensenos ir mitybos pokyčių, norint užtikrinti, kad organizmas maistą skaidytų tinkamai, gali prireikti vartoti virškinimo fermentų papildus,“ – sako pašnekovas.

BIYOMA „Digestion Complex“ – unikalios sudėties maisto papildas su virškinimo fermentais

BIYOMA „Digestion Complex“ sudėtyje yra DigeZyme® patentuotas virškinimo fermentų kompleksas, kurio veiksmingumas įrodytas klinikiniais tyrimais. Taip pat Triphala („Trifala“) ekstraktas, imbiero ekstraktas, alijošiaus ekstraktas ir betaino hidrochloridas. Maisto papildai sukurti Lietuvoje, pagal pažangią kompleksinę formulę.

Vartojant vos vieną kapsulę per dieną kartu su maistu, po kurio laiko jūs tikrai pastebėsite pokyčius.

„Žinoma, derėtų nepamiršti, kad maisto papildai nėra maisto pakaitalai. Nepamirškite subalansuotos mitybos, laikykitės valgymo režimo, venkite stresinių situacijų ir jūsų gyvenimo kokybė neabejotinai pagerės,“ – ragina subalansuoto gyvenimo būdo puoselėtojas Andrejus Petruša.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prieš metus palangiškis Edvinas Vygontas namuose, dirbdamas prie kompiuterio, nukrito nuo savo namų antrojo aukšto antresolės ir susilaužė stuburą. 


Dažnas iš mūsų įsitikinę, kad Kalėdos visiems reiškia džiaugsmą, ramybę ir laimę. Kai šių dalykų nepasiekiame, jaučiamės nusivylę. 



Jei turite jums priklausančią erdvę – sodą ar kiemą, tokiu atveju, verta pagalvoti ir apie tai, kokie elementai turėtų joje atsirasti, kad jūsų gyvenimas būtų dar kokybiškesnis. Bene greičiau į galvą ateina mintis, kad šias erdves reikia puošti įvairiais augalais – tam, kad būtų galima mėgautis itin estetišku vaizdu, o taip pat – įvairiais...


Greitas gyvenimo tempas, stresas, nuovargis ir netinkama mityba gali sutrikdyti jūsų virškinimą. Idealu, jei laikotės tvarkingo maitinimosi režimo, laiku valgote sveiką ir subalansuotą maistą. Deja, bet dauguma šiuolaikinių žmonių tikrai nespėja laiku ir sveikai pavalgyti. Kai kurie atsisako pusryčių, kiti nespėja pavalgyti pietų arba greitosiomis kažko užkanda tiesiai prie darbo...


Prašome padėti atpažinti asmenį. Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukoje užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos. Pažinusius asmenį, prašome informuoti telefonu 8 700 64716, arba el. paštu [email protected]


Savivaldybės savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, yra apie 30, tačiau itin aktyvių – apie 10. Bendru sutarimu su Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, „Palangos tiltas“ pristato Savivaldybės savanorius.


Savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, sąrašas sparčiai didėja – jų praėjusios savaitės viduryje buvo vos 13, o šio trečiadienio popietę – jau per 30. Tačiau koronaviruso pandemijos sukeltos krizės pabaigos dar nematyti, o tai reiškia, kad Palangai reikės dar daugiau pagalbos rankų.


Nors populiarėja sveikas gyvenimo būdas, tačiau vis dar nemažai pacientų kreipiasi į medikus pagalbos dėl persivalgymo sukeltų pasekmių – įvairių virškinimo sutrikimų ir antsvorio. Pasak medikų, persivalgymas pavojingas ne tik augančiais kilogramais, bet ir išprovokuoja visą puokštę ligų. Apie tai, kuo pavojingas persivalgymas ir kokios medikų pagalbos prireikia...


Palangos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje vykstančiuose šeimų maldos vakaruose visada dalyvauja ir Palangos vikaras Romas Starkutis. Dvasininkas teigė, jog šiandien krizę išgyvenantis šeimos institutas nuolat susiduria su iššūkiais ir sunkumais. Susirinkusios į grupelę šeimos aptaria įvairius klausimus tikėjimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius