R.Paulikas – apie meilę gyvenimui, kūrybai ir jūrai

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-08-11
Peržiūrėta
2125
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atsitiktinai atvertos menininko Romo Pauliko dirbtuvės durys netikėtai „panardino“ ir į kitokį – drobėje išjaustą – pasaulį. Tiek kūrybinės jėgos slepiantys darbai suteikė progą šalia pajusti „alsuojančią“ mūzą, o įsisukęs pokalbis suspėjo aprėpti visas aktualiausias žmonijos problemas, neaplenkiant ir džiaugsmų, juo labiau, jog palangiškis šventė pirmosios anūkės gimimą. Itin daug kūrybinės energijos savyje slepiantis dailininkas atskleidė ne vieną savo talentą, tuo tik paskatindamas galutinai patikėti, jog atsitiktinumai gyvenimą tik praturtina, o ir pats menininkas patikino, jog reikia mokėti džiaugtis tuo, ką veikiam ir matom dabar, įžvelgti kuo daugiau gėrio, nes pasaulyje skausmo ir taip netrūksta.

 

„Tik ir svajojau, kaip sugrįšiu prie savosios jūros, į savąjį kraštą. Atrodė, jog pabučiuosiu žemę, kurią buvau palikęs“, - apie išgyventą jausmą, sugrįžus iš Lietuvos į Vokietiją papasakojo R.Paulikas, kurio likę darbai ten iki šiol liudija jo viešnagę svečioje šalyje. Nors ne Palangoje, o Klaipėdoje buvo žengti pirmieji menininko tiek gyvenimo, tiek kūrybos žingsniai, save R.Paulikas laiko palangiškiu, visuomet jaučiančiu šalia ošiančią jūrą. Neveltui, jo paveiksluose taip pat išryškėja jos kontūrai. „Man jau nebereikia eiti prie jūros, jog ją nutapyčiau, aš jau žinau, kaip ji turi atrodyti, žinoma, neatsisakau prie jos pasivaikščioti, pasisemti energijos“, - pripažino R.Paulikas savo meilę jūrai.

Iš kur gi kyla tos genialios mintys, kerinčios šimtus meno gerbėjų, kaip gimsta šie kūriniai? R.Paulikas atsakė paprastai: „Tiesiog šauna į galvą mintis, kurios ir nebeatidėlioju, nesvarbu, jei būtų ir vėlus metas, tuomet einu į dirbtuvę ir tapau. Žinoma, kartais mintį padiktuoja matytas vaizdas ar išgirsta situacija“, - įminė mįslę savo atsakymu dailininkas, savo parodomis džiuginęs jau ne kartą ne tik lietuvius, bet ir užsieniečius, pastaruoju metu mažiau laiko skirdamas kūrybai dėl vykstančių dirbtuvėje pertvarkos darbų.

„Aš neturiu keletos širdžių, jog galėčiau save imti dalinti keliems kūrybos darbams. Nesuprantu, kaip galima darbus kepti vienus po kito, man atrodo, jog tuomet dirbama be širdies, tiesiog dėl kiekybės“, - savo požiūrį išsakė miestelėnas pats gebantis ir ne tik tapyti. Puikiai pagaudamas „mūzą už uodegos“ net ir poezijos srityje. „Pasiūlyk man temą“, - paragino palangiškis, o išgirdęs pasiūlymą nustebinti eilėmis apie giminingas sielas, nieko nelaukdamas ėmė ir deklamuoti, tiesa, patikinęs, jog antrą kartą nebeatkartotų, todėl, kaip pats teigė, ir nerašantis, juk viskas gimsta netikėtai.

Prie kavos puodelio išryškėja giliausi sielos klodai. Menininkui daug kalbėti nereikia, apie jį viską pasako jo darbai – išjausti, sukoncentruoti ties siekiamu pavaizduoti reginiu, gilia mintimi, kurią galbūt ne visi iškart įžvelgia. „Yra tekę tapyti pagal išsakytus pageidavimus. Nutapiau ir užsakovų paliepimu išsiunčiau. Nesulaukiau kritikos, galbūt supratau“, - prisiminė menininkas, nestokodamas optimizmo nei gyvenime, nei kūryboje, išreiškiantis didžiulę meilę pačiam gyvenimui, kartas nuo karto aplankantiems mažiems stebuklams. Tokiais galima pavadinti užklupusias idėjas, o ir, žinoma, neseniai gimusią anūkę. „Žmonai pasakiau, jog ji tikrai ėmusi vaikščioti pirmiausiai atbėgs pas mane“, - šypsodamasis nusikėlė į itin gražią laukiančią ateitį R.Paulikas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pajūrio sostinėje, Palangoje, duris atvėrė estetinės medicinos klinika „PERFECTUS CLINICA“. Didele dermatologinių, kosmetologinių ir estetinės medicinos procedūrų gausa dabar gali džiaugtis ir pajūrio gyventojai bei svečiai. Plastinės chirurgijos gydytojas Dr. JONAS DRĄSUTIS dalinasi mintimis apie dabar populiariausias pasaulyje estetinės medicinos procedūras. 


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 10 d., ketvirtadienį 15 val. kartu su keramikos mokytoja Julija Baranova kviečia į kūrybines „Namolio“ dirbtuvėles. 


Ar norėtum sužinoti kaip atrodė pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo diena? 


Liepos 25–30 d. Jono Šliūpo muziejus jau antrą kartą surengs unikalią stovyklą – kūrybines istorijų pasakojimo dirbtuves 11–14 metų paaugliams „Mažosios istorijos“. 


Velykos yra džiaugsmo ir vilties šventė – džiaugsmo dėl tiesos pergalės, dėl Kristaus įkūnyto žmonijos prisikėlimo naujam, šviesesniam ir laimingesniam gyvenimui, ir vilties, kad tamsiosios  jėgos bus nugalėtos.


Kad aukšta koronaviruso statistika savivaldybėse toli gražu neatitinka realaus „kovidu“ sergančiųjų žmonių skiačiaus, pirmadienį, vasario 8 d., pranešė ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Pirmieji apie tai prakalbo ir sulaukė televizijos stočių antplūdžio Kretingos rajono meras Antanas Kalnius ir Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė. SKAITYKITE...


Palangos senoji gimnazija garsėja ne tik aukštais, dažnai nenusileidžiančiais ir geriausių šalies mokyklų mokinių pasiekimais ir mokinius ruošiančiais kvalifikuotais mokytojais. Gimnaziją baigė garsūs ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje žmonės. Tai, kad mokykla suteikia visas sąlygas mokiniams visapusiškai kaupti savo žinių bagažus, galima suprasti...


„Ramybės“ kultūros centre vyksta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojo Agniaus Jankevičiaus  vadovaujamos tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Teatras vaikams. Ritmas ir poezija“.


Kasmet, artėjant didžiosioms metų šventėms, norom nenorom panirstam į dvasinį pasaulį, jame ieškom tarsi kažkur „praganytos“ ramybės, „pasimetusių“ dienų. Šiuo metu visi laukiam Šv.Velykų – gamtos atbudimo, o krikščioniškasis pasaulis laukia ir Kristaus prisikėlimo šventės. „Velykų šventė dar labiau parodo, jog mirtim gyvenimas nesibaigia, visi dalykai turi amžinybės prasmę“, - savo...


Atsitiktinai atvertos menininko Romo Pauliko dirbtuvės durys netikėtai „panardino“ ir į kitokį – drobėje išjaustą – pasaulį. Tiek kūrybinės jėgos slepiantys darbai suteikė progą šalia pajusti „alsuojančią“ mūzą, o įsisukęs pokalbis suspėjo aprėpti visas aktualiausias žmonijos problemas, neaplenkiant ir džiaugsmų, juo labiau, jog palangiškis šventė pirmosios anūkės gimimą. Itin daug...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius