Poilsiautojams dviratininkams Palangoje tenka saugotis... praeivių ir vagių

Palangos tiltas, 2012-07-16
Peržiūrėta
2333
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Poilsiautojams dviratininkams Palangoje tenka saugotis... praeivių ir vagių

Dalia KAVALIAUSKAITĖ, Rūta STANIULYTĖ 

Ar Palangos kurortas – draugiškas dviratininkams, o gal ne itin, nors Palanga skelbiasi esanti sveikatingumo ir poilsio sostine? Ar nusprendusiems atostogauti Palangoje patogu čia vežtis dviračius ir su kokiais sunkumais galite susidurti? Tai pabandė išsiaiškinti „Palangos tilto“ žurnalistės.

 

„Gal kambario su garažu?“

Vos išlipus Palangos autobusų stotyje ir nukabinus nuo autobuso galo dviratį, pasigirsta balsas: „Gal kambario su garažu?“ Gyventojai, siūlantys poilsiautojams apsistoti privačiuose namuose, dviračių laikymo problemos neįžvelgia. Sako, poilsiautojai dviračius gali įsivežti kad ir į savo kambarius ar palikti privataus namo kieme, kaip ir automobilius.

Svečių namai, kuriuose teko lankytis, dviračių laikymo vietos numatę nėra. „Poilsiautojai dviračius gali įsivežti į fojė, tačiau svečių namai, jei dviratis dingtų, už tai neatsako“, – teigia J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusių svečių namų administratorė. Kol kalbėjomės su svečių namų administratore, dviračiai turėjo mūsų laukti prirakinti prie šalia esančio suolelio.

Kiek atokiau nuo šurmuliuojančių pagrindinių Palangos gatvių – įsikūrę keli prabangesni viešbučiai. Čia, dviračius atsivežę poilsiautojai, už 20 litų dienos mokestį dviratį galės laikyti dviračių saugojimo kambaryje.

Taigi, galima daryti išvadą, kad geriausias dviračių laikymo sąlygas teikia privatūs asmenys, nuomojantys būstą poilsiautojams – galėsite laikyti savo dviratį saugiau ir be papildomų mokesčių.

 

Dviratį vežtis ar rinktis nuomą?

Svarbu paklausti savęs, kokiu tikslu vežatės dviratį. Ar žadate juo naudotis nuolatos, galbūt aplankyti kitą miestelį, pasiekti juo parduotuvę, paplūdimį ar kartą-du apžiūrėti Palangos apylinkes. Jei poreikiai nedideli ir tiesiog norite trumpai apžiūrėti apylinkes, nuoma valandai kainuos 7 litus. Tačiau, jei turite nuosavą dviratį ir norite juo naudotis dažniau ir sutaupyti, jums reikės jį atsivežti.

Atminti pačiam dviračiu yra geras variantas tuo atveju, jei gyvenate netoliese ir keliaujate be didelio kiekio daiktų. Taip pat galima rinktis traukinį, autobusą, nuosavą mašiną. Traukinys nėra pats geriausias variantas, kadangi tiesioginio maršruto į Palangą nėra. Artimiausia geležinkelio stotis Kretingoje, nuo kurios norint nusigauti iki Palangos, reikės įveikti apie dešimt kilometrų, o tai nėra paprasta keliaujant su lagaminais. Dėl galimybės vežtis dviratį autobuse teks derėtis su autobuso Kretinga – Palanga vairuotojais arba rinktis taksi, kur turėsite atseikėti per 30 litų. Jei visgi pasirinkote kelionę traukiniu, juo dviračio vežimas kainuos nuo 2 iki 16 litų, priklausomai nuo to, kokį atstumą ir kuria klase gabensitės dviratį. Išardyti ir supakuoti dviračiai, kurių matmenų suma ne didesnė nei 200 cm, o svoris 35 kg keleiviniuose vagonuose yra vežami nemokamai.

Kitas pakankamai neblogas variantas – keliauti autobusu, kurie skirti vežti ir dviračiams. Ši paslauga nemokama, kainuoja tik keleivio bilietas, tačiau tokie autobusai yra gana reti, tad gali tekti derintis prie autobusų grafiko.

Taip pat dviračius galima prisitvirtinti prie automobilių. Tam, jei važiuojate standartinio dydžio mašina, reikės specialių pritvirtinimų, kurie yra parduodami specialiose parduotuvėse.

 

Pagrindinėse gatvėse – „nardymas“ tarp praeivių

Bandome aiškintis, ar Palanga pakankamai pritaikyta dviračių turizmui. Judrioje Vytauto gatvėje dviračių takų nėra, dviratininkai priversti „nardyti“ tarp pėsčiųjų, todėl nesmagių incidentų išvengti nepavyksta. Ši gatvė, pasak Eismo saugumo komisijos pirmininko, Palangos vicemero Sauliaus Simės, nepritaikyta dviratininkams dėl to, kad ji per siaura dviračių takų įrengimui. Garsiojoje Palangos J. Basanavičiaus gatvėje takai dviračiams yra, tačiau daugelis dviračiais važinėjančių žmonių piktinasi, kad pėstieji visiškai nepaiso dviračių takų ir jais vaikšto. Tai sukelia nemalonumų.

Dviračių takus rytais linkę užstatyti ir mašinų vairuotojai. Tokių darbo dienos rytą pastebėjome bent keletą. J. Basanavičiaus gatvėje sutikti policininkai sakė, kad tokių vairuotojų nėra daug, o už pastebėtą nusižengimą duodamas įspėjimas. Antrą kartą užstačius dviračių taką, gresia administracinė bauda.

„Kelio ženklu transporto priemonių eismas J. Basanavičiaus gatvėje yra ribojamas nuo tam tikrų valandų, tačiau tai nėra nustatyta įstatymu“, – priduria Eismo saugumo komisijos pirmininkas vicemeras S. Simė.

 

Svarbu saugoti dviratį

Palangos miesto Policijos komisariato Organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė teigia, kad per šį sezoną (nuo gegužės 14 d.) jau pradėta 12 ikiteisminių tyrimų, 19 dviračių pavogta. Dėl dviračių vagysčių piktinasi ir nuomos punktų darbuotojai.

Apsaugoti dviratį nuo vagysčių patariama nusipirkus maždaug 20 proc. dviračio kainos atitinkančią spyną. Spyna dviratį prirakinti patariama per rėmą, o nė per ratą ar sėdynę. Policija nemokamai siūlo registruoti dviračius Policijos komisariatuose.

 

Kelionėms pajūryje – žalia šviesa

Dviračiams pajūryje sutelktas didelis dėmesys. Tarpmiestinė pajūrio dviračių takų infrastruktūra siūlo pasiekti bet kurį pajūrio kurortą. Pajūrio dviračių trasą sudaro trys atkarpos, kurių bendras ilgis siekia 215 kilometrų. Internete šia tema galima rasti įvairios informacijos, padėsiančios susidaryti patinkantį maršrutą pajūryje. Išsamų ir informatyvų vadovą galima rasti Nacionalinėje turizmo informacinėje sistemoje. Joje išsamiai aprašytos visos trys pajūrio dviračių trasos, nurodytos lankytinos vietos, atstumai tarp objektų, miestų ir miestelių. Pateikiamos vietovių, paslaugų rodyklės. Taip pat pateikiami patarimai, padėsiantys tinkamai susiruošti kelionei dviračiu. Aptariama, kaip tinkamai pasirinkti dviratį, jį apsaugoti nuo ilgapirščių, kokių daiktų derėtų nepamiršti, kokią aprangą turėti. Kalbama apie maistą, sveikatą, dviračių remontą.

Vicemeras tikino, kad Palangą siekiama paversti žaliuoju miestu, kiek įmanoma labiau plėtoti dviračių turizmą, suteikti geriausias sąlygas dviratininkams. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nereikia ir sakyti – poilsis yra vienas svarbiausių dalykų kiekvieno žmogaus gyvenimo. Tik kokybiškai pailsėję, turėsime jėgų tinkamai atlikti darbo užduotis, o taip pat – tik tokiu atveju galėsime džiaugtis tvirtu imunitetu bei būsime geros nuotaikos. Tad ilsėtis yra labai svarbu. Tiesa, nesunku pastebėti, kad ne kiekvienas turi galimybę išvykti toli nuo namų, tad tenka ilsėtis tiesiog juose....


Vonios kambarys – viena svarbiausių erdvių visuose namuose. Juk būtent čia prasideda ir baigiasi mūsų diena, būtent šioje patalpoje praleidžiame ne tiek jau ir mažai laiko, juk šiandien vonios kambarys yra skirtas jau ne tik higienos, bet ir SPA, aromaterapijos ar grožio procedūroms atlikti. 


Pirkimo objekto apibūdinimas:  perkamas 1-o kambario butas Palangos mieste (išskyrus Šventąją).


Dar nepasiskiepiję nuo COVID-19 ligos 75 metų ir vyresni Palangos miesto savivaldybės gyventojai turi galimybę tai padaryti ne tik sveikatos priežiūros įstaigose, bet ir, esant poreikiui, – savo namuose.


Palanga vasarą tampa vagių rojumi – vieni jų vagia prabangius automobilius – praėjusį savaitgalį buvo pavogtas daugiau kaip 100 tūkstančių eurų kainuojantis automobilis „BMW“ – jų detales, kiti – dviračius. Kol policija vis dar ieško vagišių, nugvelbusių ne tik minėtąjį „BMW“, bet ir trijų automobilių „Porsche“ žibintus...


Netiesa, kad jūsų dviratį Palangoje taisysiantis meistras bus tepaluotas nuo kulkšnių iki ausų galiukų! Ganyklų gatvėje kartu su savo tėčiu besidarbuojantis 24-metų Stasys Šerys yra visai kitoks: aukštas kaip krepšininkas, simpatiškas, tvarkingas ir palieka Vilniaus universiteto filosofijos studento įspūdį. Jo vienas mėgstamiausių laisvalaikio praleidimo būdų...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Kodėl turime mokėti už vonios kambario šildymą?

Edvardas SKRITULSKAS, 2013 04 04 | Rubrika: Nuomonės

Jau nebe pirmą kartą kreipiuosi į Palangos miesto merą Šarūną Vaitkų su klausimu dėl vonios kambario ploto atskyrimo nuo apmokestintos šildymo kvadratūros.


Ar Palangos kurortas – draugiškas dviratininkams, o gal ne itin, nors Palanga skelbiasi esanti sveikatingumo ir poilsio sostine? Ar nusprendusiems atostogauti Palangoje patogu čia vežtis dviračius ir su kokiais sunkumais galite susidurti? Tai pabandė išsiaiškinti „Palangos tilto“ žurnalistės.   „Gal kambario su garažu?“ Vos...


Gelbėjimo stoties tualetai atvėrė duris poilsiautojams

„Palangos tilto“ informacija, 2011 07 08 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimyje, Gelbėjimo stotyje, įrengti, bet iki šiol buvę uždaryti viešieji tualetai  pagaliau poilsiautojams atvėrė  duris.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius