Pasibaigus sezonui pasikeitė ir kainos Palangoje: lietuviai linkę taupyti
Vasaros pelnus skaičiuojantys Palangos verslininkai sako, kad ši vasara – nebuvo išskirtinė, o poilsiautojai, net ir prasidėjus rudeniui, vis dar skuba pajūryje pasidžiaugti šilta saule ir kurorto pramogomis. Tiesa, pasibaigus sezonui, ir kainos ten kitokios, tad kurorto svečiams tai – privalumas. Apie visa tai buvo pasakojama LNK žiniose.
Poilsiautojai vis dar traukia į pajūrį
Jau ruduo, tačiau žmonių Palangoje – apstu. LNK žinios praeivių pasiteiravo, kodėl atostogauti kurorte buvo pasirinkta būtent dabar.
„Kokius dešimt metų nesu buvusi Palangoje, bet šiemet pamatėme, kad oras – superinis“, – teigė viena jų.
„Toks ruduo šiemet po septynių metų, tai vyras pirmadienį atidirbo ir aš sakiau: imi atostogas ir važiuojame, be jokių išlydų“, – dalijosi kita.
Turistai pailsėti atvyksta iš užsienio šalių.
„Lietuvoje – itin gera. Gražu, žmonės draugiški, valgiai skanūs ir oras itin puikus“, – teigė turistė.
Tiesa, dauguma viešbučių rudenį mažina kainas. Tai – didelis privalumas poilsiautojams.
„Visi, kas nori pabūti pajūry tokiu ne sezono metu, tai tikrai gali sau leisti. Jau rugpjūčio pabaigoje mes pereiname į žemesnes kainas ir jau dabar jos yra žemesnės, nuo 60-ties eurų“, – teigė viešbučio vadovas Kristupas Šliogeris.
Bet ir vasarą vieno didžiausių kurorte viešbučių vadovai vadina dosnia. Anot jų, viešbutis buvo sausakimšas ir užimti net tie kambariai, kurie parai kainavo per 400 eurų. Tiesa, didžiausia dalis lankytojų – būtent lietuviai.
„90, turbūt dar daugiau procentų, yra lietuviai mūsų lankytojai. Kadangi turime pakankamai nedidelę ir pajūrio zoną, ir nedidelę kurortų pasiūlą, tai, visgi, paklausa – ji vis dar didesnė už pasiūlą, tai dirbame su lietuvių rinka“, – teigė K. Šliogeris.
Iššūkių netrūko
Pastebima, jog daug sau po pandemijos leidę kurortininkai šią vasarą taupė, esą rinkosi pigesnius patiekalus, gėrimus ir nakvynę, pavyzdžiui, pas privatininkus, o kai kurie – net ir ilsėjosi trumpiau.
„Žmonės keičia požiūrį. Aš manau, gali būt, kad jie pradeda ir skaičiuoti, nes ir yra pokyčiai dideli, kalbant apie palūkanų augimą ir kiek žmogus galėjo leisti sau praeitais metais, ir kiek šiais metais jis gali leisti. Aš manau, kad pokytis yra didžiulis“, – įžvalgomis dalijosi Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Laura Taučiūtė.
Palangos verslininkai sako šiais metais turėję nemenkų iššūkių. Teko brangiau mokėti už dujas, elektrą, maistą, didinti algas darbuotojams, bet branginti poilsio tiek pat – verslininkai sako nesiryžę.
„Kaštai iškilę tarp 25 ir 30 procentų, bet kainos, ką mes kalbėjome ir kas išliko tikrai, tai buvo pakeltos tarp 10-15 procentų, kai kur siekė ir 17. Tai reiškia, kad verslas pasiėmė didesnę riziką sau, dėdamas pastangas į perspektyvas, kad atvažiuotų svečias ir, kas surinktume tą, ką turėjome prieš metus laiko“, – teigė L. Taučiūtė.
Palanga gerais orais lepino ne visada, tad koją kišo ir laisvesnė po pandemijos rezervacijų atšaukimo galimybė.
„Lietuviai tuo daug naudojasi, dėl to, kad pamato blogus orus ir įvykdo atsišaukimą. Užsieniečiai – jie vis tiek planuoja kelionę, yra bilietai, todėl yra ženkliai sudėtingiau atšaukti, nes bilietų atšaukti jau negalima“, – teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė.
Nors vasarą Palangoje pagrindiniais kurortininkais vis dar buvo lietuviai, ūgtelėjo ir užsienio turistų gretos.
„Didėja ne tik kaimyninių valstybių turistų skaičius. Galėčiau paminėti ir Daniją, Olandiją, Vokietiją, Prancūzijos turistų šiemet turizmo centre apsilankė nemažai“, – teigė turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė.
Tiesa, mažiau darbo teigia turėjusi ir policija, esą, apribojus triukšmadarių veiklą, Palangoje tapo ramiau.
Įžvalgomis pasidalijo ir Palangos meras
Kurorto kišenė šiemet jau pilnesnė, tačiau kiek tiksliai – dar bus skaičiuojama, nes nėra rugpjūčio statistikos.
„Jeigu kalbėti apie nakvynių skaičių ir lyginti jį, tarkime, nuo sausio mėnesio iki liepos mėnesio, tai turime užfiksavę 707 tūkstančius nakvynių. Pavyzdžiui, 2022 metais, tai yra prieš metus, jų buvo mažiau ir siekė tuo pačiu laikotarpiu 656 tūkstančius, tai šiemet apie 50 tūkstančių nakvynių šiuo laikotarpiu užfiksuota daugiau“, – dalijosi Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Nuo liepos vidurio pagalės mokestis kurorte buvo padidintas nuo euro iki dviejų. Už automobilių stovėjimą iki rugsėjo surinkta per 1 milijoną 200 tūkstančių eurų, kas yra kone 250 tūkstančių daugiau negu pernai.
„Gal kiek labiau nukentėjo paplūdimio verslininkai, todėl, kad mažiau buvo saulėtų dienų, o srautas į Palangą išliko stabilus, mes tą matome iš skaičių. Pavyzdžiui, vandens suvartojimas, jeigu lyginti tuo pačiu laikotarpiu, nuo sausio iki rugpjūčio mėnesio, tai 5 procentais yra daugiau suvartota vandens“, – teigė Š. Vaitkus.
Kaip buvo teigiama LNK žiniose, už mašinų statymą kurorte nebereikės mokėti nuo šeštadienio. Tada darbą baigia ir gelbėtojai, kurie šiemet išgelbėjo 22 skendusius žmones.
Visą reportažą galite rasti LNK portale.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
LRT GIRDI sulaukė gyventojos skundo dėl dujų kainų. Moteris pasakojo, kad dabartinė metodika visiškai neskatina taupyti: sunaudojusi mažiau gamtinių dujų, ji patenka į mažiausiai naudojančiųjų kategoriją ir už dujas moka didesniu tarifu.
Pasibaigus sezonui nakvynių kainos kurortuose vilioja poilsiautojus pratęsti vasarą
2024 09 17 | Rubrika: Miestas
Nors vasaros sezonas Lietuvos kurortuose jau beveik uždarytas, ruduo – ne priežastis nekeliauti po Lietuvą ir nesimėgauti poilsiu!
Nors teigiama, kad ši vasara Palangos verslininkams buvo gera, patys verslininkai tikina, jog labai nepastovūs orai kartu su savimi atnešė ir itin nepastovų sezoną.
Pasibaigus sezonui pasikeitė ir kainos Palangoje: lietuviai linkę taupyti
2023 09 18 | Rubrika: Verslas pinigai
Vasaros pelnus skaičiuojantys Palangos verslininkai sako, kad ši vasara – nebuvo išskirtinė, o poilsiautojai, net ir prasidėjus rudeniui, vis dar skuba pajūryje pasidžiaugti šilta saule ir kurorto pramogomis.
Nekilnojamo turto kainų šuoliai jau praeityje ir rinkai žadamas stabilių kainų laikotarpis – kai kur net galima pamatyti, kaip ženkliai susitraukė kainos supratus, kad lietuviai neskuba pirkti neadekvačias kainas pasiekusio būsto.
ESO: 6 patarimai, kaip taupyti elektrą tamsiojo sezono metu
2022 09 22 | Rubrika: Miestas
Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).
Geriausias Baltijos šalių kurortas yra Liepoja – sako šį Latvijos miestą atostogoms pasirinkę lietuviai ir vardina eilę čia atrastų privalumų.
9000 eurų už kvadratą – ne riba: „kosminės“ Palangos NT kainos gali slėpti riziką
"Delfi", 2021 11 06 | Rubrika: Miestas
Palangos nekilnojamojo turto kainos jau lyginamos ne su Jūrmala, ar Pietų Europa, bet netgi su Silicio slėniu, esančiu JAV, Kalifornijoje – įspūdingus indėlius sukaupę lietuviai ieško, kaip apsisaugoti nuo pinigų nuvertėjimo, rašo Ernestas Naprys delfi.lt
Už 2 500 eurų parduodama Palangos interneto svetainė www.palangoje.info
"Palangos tilto" informacija, 2020 02 24 | Rubrika: Miestas
Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.
Tarybos ūkininkas siūlo taupyti biudžeto lėšas vaikų sąskaita
Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2011 12 12 | Rubrika: Miestas
Mažėjant savivaldybių finansavimui, Palangos valdžiai, ko gero, teks sukti galvą, kokioms įstaigoms gali tekti labiau suveržti diržus. Postringaujantis apie būtinybę taupyti, kurorto socialdemokratų vadas Danas Paluckas tai darytų, jeigu galėtų, užsimodamas į miesto moksleivių užklasinį ugdymą. Toks politiko naujoko siūlymas prasilenkia su socialdemokratų Seime siūlymais skirti daugiau...