Palangos viešbučiai buvo „okupuoti“ Rusijos piliečių

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-09-15
Peržiūrėta
2331
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šie metai Palangos viešbučiams buvo žymiai geresni: buvo sulaukta daugiau klientų, viešbučiai dažnai neturėjo laisvų kambarių, o klientai nebuvo tokie šykštūs kaip kavinėse ar baruose.

 

Nepajuto jokios krizės


Viešbučiui „Medūza“ šie metai buvo puikūs. „Mes turime pastovius klientus, kurių sulaukiame kiekvienais metais, todėl nepajutome jokios krizės. Mums šie metai buvo gal net geresni, nes sezonas tęsėsi iki pat rudens. Gali būti, kad tokį sėkmingą sezoną nulėmė Maskvos nelaimės, nes mūsų viešbutyje buvo labai daug rusakalbių žmonių. Taip jau įprasta, kad mūsų viešbutį yra labai pamėgę rusai. Jie dažnai renkasi liukso kambarius“, - pasakojo „Medūzos“ viešbučio administratorius Tadas.

Pasak jo, šiame viešbutyje lankosi žmonės, kuriems reikia ramybės, kurie nori pabėgti nuo Palangos centro šurmulio. „Mūsų viešbutis yra netoli jūros, todėl klientams, ieškantiems ramybės, tai yra labai patrauklu. Manau, kad netoliese esanti jūra bei miškas mums padeda išlaikyti savą klientūrą“,- kalbėjo darbuotojas.

Viešbutis kasmet išlaiko tas pačias kainas, tik rudens metu jos yra mažinamos. „Pavyzdžiui, dabar yra skelbiama akcija – kambarių nuoma kainuoja 20 procentų mažiau. Dėl skelbiamų akcijų taip pat sulaukiame didesnio žmonių antplūdžio. Vasaros metu laisvų kambarių beveik niekada nebūdavo, žmonės užsisakinėjo iš anksto“, - pasakojo „Medūzos“ administratorius Tadas.

 

Laisvų vietų vasarą neturėjo


Viešbutis „Auska“ šiais metais taipogi nejautė jokių krizės požymių. „Laisvų vietų vasarą beveik neturėjome. Žmonės užsakinėjo kambarius iš anksto. Išbandėme naujovę, jog žmonės galėjo užsisakyti kambarius internetu.  Naujovė pasiteisino - žmonės pamėgo tokį užsakymo būdą“, - pasakojo „Auskos“ viešbučio administratorius Martynas Stankevičius.

Kaip ir „Medūza“, taip ir „Auska“ šiais metais galėjo pasigirti itin gausiu Rusijos piliečių skaičiumi. „Manau, kad daugelis Palangos viešbučių sulaukė rusų. Tačiau mes kiekvienais metais turime svečių iš užsienio šalių, o lietuviai mūsų viešbučio nėra labai pamėgę. Galbūt jie ieško ne prabangių viešbučių, o paprastų kambarių“,- spėjo M. Stankevičius.

Viešbučiui „Gabija“ šie metai, lyginant su praėjusiais, buvo, be abejonės, žymiai geresni. „Manau, kad mums padėjo puikus oras - buvo daug saulėtų dienų, todėl sulaukėme klientų, kurie apsistodavo viešbutyje ilgiau. Buvo klientų, kurie gyveno net du mėnesius. Viešbučio užimtumas vasaros metu siekė 98 procentus - viešbutyje beveik neturėjome laisvų vietų“, - pasakojo „Gabijos“ viešbučio pardavimo vadovė Kristina Telpokaitė.

 

Sulaukė ketvirčiu daugiau svečių


„Gabijos“ viešbutis šiais metais sulaukė maždaug 25 procentais daugiau pajamų nei praėjusiais metais. „Manau, kad mums padėjo bendradarbiavimas su Rusijos agentūromis. Jos reklamavo mūsų viešbutį Rusijos bei Baltarusijos piliečiams, todėl šių šalių piliečių buvo daugiausia. Apie 90 procentų visų klientų buvo užsieniečiai, o iš jų didžiąją dalį sudarė rusai. Tik 10 procentų klientų buvo lietuviai. Tai nestebina, nes lietuviai nelabai dažnai renkasi viešbučius“, - tvirtino K. Telpokaitė.

Anot jos, kiekvienais metais būna visai neįnoringų klientų, tačiau pasitaiko ir tokių, iš kurių sulaukiama priekaištų. Tačiau, pasak K. Telpokaitės, priekaištai dažniausiai būna dėl technikos gedimų ar maisto. „Problemas visada bandoma spręsti. Jei nepatinka maistas, tuomet stengiamės keisti valgiaraštį, kad tik klientas būtų patenkintas“, - sakė K. Telpokaitė.

„Gabijos“ viešbutyje paklausiausi buvo pigiausi kambariai, tačiau, kaip teigė K. Telpokaitė,  buvo labai keista, jog brangiausi viešbučio kambariai taip pat buvo užsakinėjami ir beveik visi - 90 procentai jų -  vasaros sezono metu buvo užimti. To nebūdavo kitais metais.

 „Manau, kad Rusijoje taip pat krizė baigėsi ir žmonės atsitiesė, todėl gali sau leisti daugiau keliauti ir apsistoti pageidaujamuose viešbučiuose. Jei ir kitais metais išliks toks žmonių skaičius, mes tikrai būsime patenkinti“,- kalbėjo K. Telpokaitė.


Dauguma – iš Vokietijos ir Rusijos


Viešbutyje „Alka“ šiais metais dauguma klientų buvo iš Vokietijos bei Rusijos. „Kuomet atvyksta rusai, kaip paprastai, jie būna žymiai reiklesni dėl aptarnavimo, maisto ar kambarių aplinkos. Kitų užsienio šalių piliečiai būna mažiau įnoringesni ir juos tenkina mūsų teikiamos paslaugos“,- pasakojo „Alkos“ viešbučio administratorė Monika. Anot jos, maždaug pusė klientų buvo lietuviai, o kita pusė -  užsieniečiai. Šiais metai viešbutis taip pat sulaukė didesnio žmonių antplūdžio.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sekmadienio (rugpjūčio 13 d.) naktį tragiškai žuvusio Vaido Šimačio, žinomo Palangos ir Šventosios verslininko ir politiko, bendražygiai ir bičiuliai braukia ašarą. „Likimas būna įvairus. Kartais – ir žiaurus, ir netikėtas...“ – įrašą Facebook pradeda ilgametis Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, dabar – Seimo narys Mindaugas Skritulskas.


Sausio 15-ąją, minimos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 99-osios metinės. Žuvusieji 1923-iųjų sausio 15-ąją Didžiosios Lietuvos organizuotoje karinėje operacijoje, pavadintoje Klaipėdos sukilimu, buvo palaidoti senosiose miesto kapinėse. 1925 metų rugsėjo 27 dieną Šaulių sąjungos iniciatyva jiems buvo pastatytas paminklas, kuris išliko iki šių dienų. Prie paminklo pradėtos rengti...


Iš „Palangos tilto“ sužinojęs, kad palangiškis TS-LKD Seimo narys Mindaugas Skritulskas balsavo už lyčiai neutralų partnerystės įstatymo projektą palangiškis Adolfas Sendrauskas, žinomas kurorto aktyvistas, šaulys ir ilgametis TS-LKD narys, sakė: „Na, ir teisingai padarė – tų žmonių visada buvo, yra ir bus. Man teko jų nemažai pažinti ir sovietmečiu – kai kurių jų istorijos yra žiaurios.“


Registrų centro duomenimis, Palangoje šių metų spalį parduotos 215 patalpos (gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties, kurios apima ir netipinės paskirties būstą, pvz. viešbučių apartamentus), arba net 2,5 karto daugiau nei tuo pačiu metu pernai, kai buvo parduoti 86 objektai.


Saugodama kurorto gyventojus nuo galimos grėsmės, Palangos miesto Savivaldybė priėmė sprendimą, pagal kurį nuo pirmadienio uždrausta apgyvendinti svečius tiek viešbučiuose, tiek privačiuose būstuose.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje yra vykdomas ES projektas „Palangos lopšelio-darželio ,,Gintarėlis“ patalpų ir įrangos atnaujinimas“. „Lopšelis-darželis „Gintarėlis“ buvo pastatytas 1980 metais, o nuo to laiko iš pagrindų nebuvo jis rekonstruotas. Todėl patalpos jau „prašėsi“ atnaujinimo. Dabar bus žymiai patogiau vaikeliams, jų tėvams, pagerės...


„Išmokime bent  vieną tarptautinę ir kaimyninių tautų kalbą!“ Tokia UNESCO paskelbta iniciatyva kiekvienais metais  kviečia visų respublikos miestų bei rajonų  4 – 12 klasių moksleivius dalyvauti vertimų  bei iliustracijų anglų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis  konkurse „Tavo žvilgsnis“.  Konkursas – labai paprastas: rankose – tušinukas, prieš akis –...


Šie metai Palangos viešbučiams buvo žymiai geresni: buvo sulaukta daugiau klientų, viešbučiai dažnai neturėjo laisvų kambarių, o klientai nebuvo tokie šykštūs kaip kavinėse ar baruose.


Palangoje beveik visų kavinių bei barų sezonas pasibaigė, nes sulig paskutine vasaros diena išvyko ir dauguma kurorto poilsiautojų.  Kurorto verslininkai sutaria, kad šį sezoną Palanga akivaizdžiai susilaukė kur kas daugiau svečių, ypač užsieniečių, bet absoliuti dauguma jų šykščiai vėrė pinigines kurorto kavinėse ir restoranuose. Plieskiant neįprastai kaitrai, pritilo kalbos apie...


Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius