Palangos verslininkai: kainas pakėlėme daug mažiau, nei reikėjo

Palangos tiltas, 2022-07-20
Peržiūrėta
1662
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Dėl prastų orų kurortuose mažėja poilsiautojų. Štai Palangoje skaičiuojama, kad liepos mėnesį viešbučių užimtumas krito 10 proc. Dėl sumažėjusio žmonių srauto kurorte išvengta ir planuoto kainų šuolio. Kad prasti orai atbaido poilsiautojus, verslininkai kaltina ir išmaniąsias programėles, neteisingai informuojančias apie orų prognozes.

Vasarai įpusėjus, orai Palangoje nelepina, jūra atvėsusi. Atostogautojai sako – tinka ir toks poilsis. „Dviračiais važiuojame, maudėmės iš pradžių. Mums nėra blogo oro, tik yra neteisinga apranga“, tikino viena „Lietuvos ryto“ televizijos kalbintų moterų.

„Vis tiek nueisime pasivaikščioti prie jūros, kad ir kopose pasėdėti, jūra pasidžiaugti – vis tiek smagu“, – antrino ir kita. 

„Norėtųsi vandens šiltesnio. Gal galite pašildyti?“ – juokavo sutikta pora.

Verslininkai pastebi: poilsiautojų srautas, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjęs. Viešbučių užimtumas liepą siekia 80 proc.

„Tokiu metu praėjusiais metais ir dar metais prieš tikrai buvo didesnis užimtumas. Yra maždaug 5–10 proc. mažiau nakvynių“, – kalbėjo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Dėl sumažėjusio poilsiautojų srauto verslininkai šiemet kritikos žeria išmaniosioms programėlėms neteisingai skelbiančias orų prognozes. 

„Dauguma žmonių važiuoja iš toliau – Vilniaus, Kauno. Todėl jie pasižiūri į „Google“ programėlę, kuri rodo, jog lyja, nors iš tikrųjų čia saulė šviečia. Kitą kartą gal protingiau pažįstamų paieškoti ir paskambinti, ar iš tikrųjų lyja, ar ne“, – patarė restorano „Lavender Inn“ savininkas Laimonas Adomaitis.

Palangos poilsiautojai sako, pasirinkus kurortą atostogoms – piniginę tenka atverti plačiai. „Aišku, kad brangu. Man atrodo, kad kelialapis į kokią Maltą ir Palangą panašiai tiek pat kainuoja“, – svarstė viena kalbintų praeivių.

Basanavičiaus gatvėje šiemet duris atvėrusio restorano direktorius sako, nors poilsiautojų nėra gausu, bet atvykusieji taupyti nelinkę.

„Kas išvažiuoja atostogauti, vis tiek yra pasiruošę išleisti kažkokią sumą pinigų ir negaili nei maistui, nei suvenyrams. Mes turime ir suvenyrų krautuvėlę, joje nėra visos prekės pigios, bet, kai žmogus nusiperka kokybišką prekę, jis sugrįžta atgal dar ko nors“, – tikino L.Adomaitis. 

Kurorto verslininkai pasakoja, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas teikiančiose įmonėse, dėl sumažėjusio poilsiautojų srauto, kainos šiemet nepakilo tiek, kiek buvo planuota. 

„Kilo kainos, bet jos kilo mažiau, negu kad mes turėjome jas pakelti. Visi tiekėjai kėlė kainas, bet mūsų pakelta kaina nekompensuoja mūsų visų sąnaudų“, – aiškino I.Valaitienė.

Planuota, kad Palangos viešbučiuose ir restoranuose kainų šuolis šiemet sieks 20 proc. Tačiau, dėl sumažėjusio poilsiautojų skaičiaus, kainos kilo iki 7 proc.

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos verslininkai skaičiuoja pirmus karštojo sezono pelnus ir šiemet griauna įprotį – neverkia nė vienas. Šiltas pavasaris bei ruduo padėjo užsidirbti viešbučiams, o poilsiautojai išleido kalnus pinigų.


Vasaros orai buvo dosnūs, todėl visą sezoną pajūryje netrūko poilsiautojų. Verslininkai džiaugiasi, kad ši vasara buvo sėkminga. Tačiau įtakos mažesniam restoranų pelnui turėjo padidėjęs pridėtinio vertės mokesčio (PVM ) tarifas maitinimo įstaigoms bei lietuvių taupumas. 


Verslo atstovai sako, kad ši vasara Lietuvos kurortams buvo darbinga, nes reikėjo stengtis pritraukti kuo daugiau poilsiautojų. 


Dėl prastų orų kurortuose mažėja poilsiautojų.


Besibaigiantį sezoną Palangos verslininkai palydi džiugiai. Vos atlaisvinus suvaržymus kurortus apgulė poilsiautojai. Nors skųstis nėra ko, nes sezonas buvo tikrai pelningas, bet kaip sako kai kurie verslininkai, šis sezonas buvo karantino „skylių“ lopymas: „pavasarinis karantinas mums pridarė daug nuostolių, būtent tuos nuostolius šią vasarą ir atidirbinėjome“, – kalbėjo vieno iš...



Aš nebijau išgirsti: „Nutilk, filosofe“. Ne. Ir kalbėsiu, ir rašysiu, nors buvo gyvenimo keliuos ir tokių „TSKP pareiškėjų“, dar 1964–1969 metais „raudonpelkės“ Kelmės rajone: „Mes tau uždrausim rašyti“. Kas taip geidė – jau numirę. Rašysiu bent iki Algio Čekuolio metų. Mintys, kojos...


Ilgąjį „mindauginių“ savaitgalį Palangos miesto svečius bei poilsiautojus svilino saulė, tad nenuostabu, kad paplūdimyje žmonių buvo gausiau nei silkių statinėje. Bėda, kad jų dalis pažeidinėjo miesto nustatytas viešosios tvarkos taisykles, kurių, beje, keli tuzinai. Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo bei eksploatavimo ir saugaus elgesio...


Artėjant euro įvedimui „Palangos tiltas“ pasidomėjo, kaip kurorto verslininkai ruošiasi šiai permainai: kokios nuotaikos dėl euro įvedimo? Kaip tam ruošiasi kavinės, restoranai, viešbučiai? Kaip keitėsi kainos? Ar verslininkai jas kėlė? Kiek kainuos kasos aparatų pertvarkymas? Kokias klientų nuotaikas verslininkai jaučia?


Vartotojų pasitenkinimas ilgą laiką buvo svarbus tik privačiam sektoriui, tačiau visuomenės poreikiai tapo svarbūs ir viešųjų paslaugų sektoriui. Žmonės nori žinoti, kur ir kaip panaudojami jų sumokėti pinigai, kaip nustatomi paslaugų gyventojams tarifai. Mūsų kurorte viešąsias paslaugas teikia penkios uždarosios akcinės bendrovės: „Palangos šiluma“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius