Palangos valdžia nusitaikė kraustytis dirbti į kelininkų poilsio namus

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-06-28
Peržiūrėta
2201
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos valdžia nusitaikė kraustytis dirbti į kelininkų poilsio namus

Ko gero, iki šiol net Palangos savivaldybės darbuotojai, paklausti, keliuose pastatuose mieste glaudžiasi savivaldybė, turėjo laužyti galvą ir lenkti pirštus. Net didžiųjų šalies savivaldybių – ką jau bekalbėti apie tas mūsų kurorto dydžio – valdžios yra įsikūrusios vienose patalpose. Tuo tarpu Palangos valdžia kurorte užima net penkis atskirus pastatus. Ne šiaip kokius valdžios rūmus, o seniai kokio nors remonto mačiusius mūriukus, kuriuose, jei nežinotum, net neįtartum, kad šeimininkauja miesto valdžios atstovai. Bet septynerius metus ankstesnę valdžią, rezgusią bevaisius planus, kaip sujungti visas miesto valdžios „kūno dalis“, pakeitęs kurorto konservatorių lyderis Šarūnas Vaitkus pasiryžo miesto  visus valdininkus sukelti į priešais dabartinę savivaldybę esančius poilsio namus „Vingis“, kurie priklauso valstybinei įmonei „Klaipėdos regioniniai keliai.“

 

Klausimas dėl savivaldybės kraustymosi – pirmas

Palangos meras jau seniai buvo nusižiūrėjęs „Vingį“ kaip realiausias patalpas, į kurias galėtų išsikelti visi po miestą išsibarstę savivaldybės skyriai. Tačiau iki šiol tokiems sumanymams nebuvo lemta išsipildyti, nes valstybinei įmonei priklausančiuose poilsio namuose vasarą poilsiaudavo kelininkai.

Savivaldybei perimti poilsio namus savo žinion atsirado galimybė po to, kai A. Kubiliaus Vyriausybė, siekdama per krizę papildyti skylėtą valstybės piniginę, nusprendė parduoti valstybinėms įmonėms priklausančias poilsiavietes. Palangos savivaldybės administracija kreipėsi į Vyriausybę prašydama „Vingį“ perduoti savivaldybės reikmėms. Šį klausimą savivaldybės vadovai, kartu su skyrių vedėjais ir darbuotojais kartu parengę darbotvarkę Vyriausybės išvažiuojamajam posėdžiui kurorto aktualiems klausimams spręsti (jis įvyks Palangoje liepos 12-ąją dieną), įrašė pirmuoju.

„Palangos tiltui“ pasiteiravus, ar poilsio namų perdavimo savivaldybei klausimas yra svarbiausias miestui, meras Š. Vaitkus atsakė juokaudamas: „Visi 16 klausimų, kurie yra įrašyti į darbotvarkę, yra labai svarbūs. Pirmasis klausimas dėl poilsio namų perdavimo tebus apšilimas premjerui ir ministrų kabinetui.

„Vingis“ yra priešais dabartinį savivaldybės pastatą, todėl miestiečiai jau juokauja, kad valdžios persikraustymas į poilsio namų patalpas nieko nekainuos – kiekvienas valdininkas galės perboginti į naują darbo vietą savo krėslą ir stalą.

Miesto valdžia jau nuo 2003-iųjų siekia vietoje dabartinio savivaldybės pastato pastatyti kitą, žymiai aukštesnį, bet tokiems planams pasipriešino Kultūros paveldo departamentas.

Nors Vyriausybė dar netarė savo žodžio dėl Palangos savivaldybės ketinimų kraustytis į valstybinei įmonei priklausančius poilsio namus, bet teigiama, kad premjeras A. Kubilius ir Susisiekimo ministras E. Masiulis tokią idėją palaiko.

 

Bus patogu ir gyventojams, ir administracijos darbuotojams

„Toks miesto savivaldybės išsibarstymas penkiuose atskiruose pastatuose pirmiausia yra labai nepatogus miesto gyventojams, kurie turi eiti iš vienos vietos į kitą. Savivaldybės administracijos direktoriui iki šiol buvo labai sunku administruoti savivaldybės darbuotojus, nes dėl savivaldybės skyrių išbarstymo po visą miestą yra labai nepatogu rengti bendrus pasitarimus – prarandama labai daug laiko“, - pabrėžė meras Š. Vaitkus.

Anot jo, dabartinių savivaldybės pastatų būklė yra „labai prasta“, be to, meras išskyrė išsikraustymo teigiamą ekonominį aspektą.

„Dabar mes šildome penkis savivaldybės pastatus. Tai daug kainuoja miestui“, - sakė meras. Be to, anot jo, labai daug kainuoja ir pastatų administravimas, apsaugos paslaugos.

Nors yra paruoštas savivaldybės techninis projektas, bet paveldosaugininkai kategoriškai nesutinka, kad būtų statomas keliolikos aukštų savivaldybės pastatas. „Nepastatę aukštesnio savivaldybės pastato, negalėtume jame sutalpinti visų savivaldybės darbuotojų“, - pabrėžė meras.

Jis prisipažino, kad jam kilo mintis prašyti Vyriausybės perimti poilsio namus po susitikimo su Vį „Klaipėdos regiono keliai“ direktoriumi Petru Kaučiku.

„Jis man atskleidė Vyriausybės ketinimą poilsio namus perduoti Turto fondui. Iškart pamaniau, kad tai būtų puiki vieta įsikurti savivaldybei“, - pasakojo meras.

Miesto vadovas yra anksčiau minėjęs, kad jis mato galimybę savivaldybę perkelti į atstatytą kurhauzą.

Meras pranešė, kad šalia „Vingio“ esantis sklypas priklauso savivaldybei. Jam jau yra parengtas detalusis planas. „Jame galėtume įrengti automobilių stovėjimo aikštelę“, - dalijosi sumanymais meras.

Pasak Š. Vaitkaus, perimtuose poilsio namuose nereikėtų nieko ypatingai keisti, nes patalpų išdėstymas yra tinkamas savivaldybės administracijai dirbti.

„Beliktų tik įsirengti posėdžių salę bei pritaikyti „vieno langelio“ savivaldybės interesantų aptarnavimo principą“, - teigė meras.

 

Laukiama Vyriausybės posėdžio Palangoje

Poilsio namuose įsikūrusi savivaldybė galėtų naudotis 3200 kvadratinių metrų naudingu plotu.

„Penkių savivaldybės pastatų mieste bendro ploto kvadratūra yra tik 2200 kvadratinių metrų. Tad akivaizdu, kad visus skyrius laisvai patalpintume naujose patalpose“, - sakė Š. Vaitkus. „Be to, poilsio namai apšildomi dujomis, tad aišku, kad vien šildymas savivaldybei kainuotų gerokai mažiau“, - pridūrė meras.

Jis mano, kad poilsio namų vidaus patalpų pertvarkymas kainuotų apie milijoną litų, o įkurtuves miesto valdžia galėtų švęsti jau kitąmet.

Jeigu Vyriausybė patenkintų Palangos valdžios prašymą įsikurti poilsio namuose, Š. Vaitkus įsitikinęs, kad penkeri tušti dabartiniai savivaldybės pastatai į vaiduoklius nevirstų.

„Jeigu savivaldybės pastatai būtų perduoti į Turto fondą, vienus jų siektume privatizuoti, kitus bandytume pritaikyti visuomenės poreikiams. Gautus pinigus būtų galima naudoti, pavyzdžiui, Vasaros estrados rekonstrukcijai arba sporto komplekso statybai“, - dalijosi sumanymais meras.

Siekiant perimti valstybinius poilsio namus būtų reikalingas ir savivaldybės Tarybos sprendimas. Nė kiek neabejojama, kad Taryba tokiam sumanymui pritars.

Miesto vadovas tikisi, kad poilsio namų klausimas, kaip ir kiti, bus išspręsti iškart per Vyriausybės išvažiuojamąjį posėdį Palangoje liepos 12-ąją. „Man jau skambino ir Vyriausybės kanceliarijos ir pranešė, kad dalis klausimų bus išspręsti nutarimais vietoje, o kitiems reikėtų protokolinių nutarimų“, - pasakojo meras.

Praėjusį ketvirtadienį Š. Vaitkus vyko į Vyriausybę detaliau aptarti Vyriausybės išvažiuojamojo posėdžio Palangoje darbotvarkės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos valdžia ieško, kas atnaujins buvusius prestižinius sovietų laikų poilsio namus „Auska“.


Pasaulio vietos ir regionų valdžios lyderių kongrese Pietų Korėjos mieste Daejeone susirinko vietos valdžios lyderiai, merai iš viso pasaulio. Lietuvos vietos savivaldai kongrese atstovauja Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) – prezidentas Mindaugas Sinkevičius, viceprezidentai – Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė, Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas bei Šarūnas Vaitkus, Palangos...


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 04 14 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.


Per 100 milijonų litų metinį pelną skaičiuojančiam koncernui „Achemos grupė“ prireikė Palangos savivaldybės finansinės paramos – koncernas paprašė suteikti 160,5 tūkst. litų nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą kurorte esantiems koncerno viešbučiams. Vakar Tarybos posėdyje tokia lengvata buvo suteikta. Didelę įmonių grupę valdantis koncernas...


Miesto valdžia tyliai pažymėjo šimto dienų atkarpą. Nuo valdžios lovio rinkėjų ar buvusių partnerių nuvarytų buvusio miesto valdžios, regis,   niekas, išskyrus mūsų laikraštį, nė neprisiminė. Koks buvo šimtas dienų   tiems, kurie dar neseniai sprendė miesto ateitį ir buvo svarbūs mūsų visų gyvenimui kurorte?   „Palangos tiltas“...


Ko gero, iki šiol net Palangos savivaldybės darbuotojai, paklausti, keliuose pastatuose mieste glaudžiasi savivaldybė, turėjo laužyti galvą ir lenkti pirštus. Net didžiųjų šalies savivaldybių – ką jau bekalbėti apie tas mūsų kurorto dydžio – valdžios yra įsikūrusios vienose patalpose. Tuo tarpu Palangos valdžia kurorte užima net penkis atskirus pastatus. Ne šiaip kokius valdžios rūmus, o...


Apginkime mūsų pliažus nuo neapgalvotų valdžios sprendimų

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 27 | Rubrika: Miestas

Palangos pliažams iškilo rimtas pavojus. Ir tą pavojų kelia dabartinės miesto valdžios, kurios įgaliojimai baigsis už 3 mėnesių, ketinimai kurorto pliažus penkerius metus paversti balaganu. 


Modernaus kurorto siekis suerzino valdžios trubadūrus

Irena Švanienė, asociacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Kuo toliau, tuo „Vakarinės Palangos“ laikraštis stebina labiau.  Užuot buvęs objektyviu miesto laikraščiu, atspindinčiu visų kurorto gyventojų mintis, jis jau seniai tapo Palangos valdžios ir miestą valdančios liberalcentristų partijos organu, savotišku jų dvaro trubadūru.


Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius