Palangos policijos komisariatas persitvarkė: daugiau pareigūnų – gatvėse

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-10-17
Peržiūrėta
3252
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Policijos pertvarkas pristatė Veiklos skyriaus vyr. tyrėjas A. Pocius, Reagavimo skyriaus viršininkas G. Pocevičius ir Veiklos skyriaus viršininkas K. Bončkus.
Policijos pertvarkas pristatė Veiklos skyriaus vyr. tyrėjas A. Pocius, Reagavimo skyriaus viršininkas G. Pocevičius ir Veiklos skyriaus viršininkas K. Bončkus.

Praėjęs penktadienis Palangos policijos komisariato pareigūnams buvo neeilinė diena. Nuo šios dienos jie pradėjo dirbti kiek kitu režimu. Apie policijos sistemos pertvarkas ir policijos komisariato struktūros bei funkcijų pakeitimus jų išvakarėse miesto seniūnaičiams bei bendruomenės aktyviausiems atstovams papasakojo patys pareigūnai. Tad kaip tai palies visuomenę?

Keitėsi skyriai
Nuo šiol Palangos policijos komisariate veikia Reagavimo ir Veiklos skyriai vietoj veikusių Viešosios tvarkos ir Kriminalinės policijos. Reagavimo skyriui vadovaus viršininkas Gintautas Pocevičius, Veiklos – viršininkas Kęstutis Bončkus, vyriausiojo tyrėjo pareigas atliks Arūnas Pocius, taip pat Jurgita Rinkevičienė, kuri nuo šiol bus ir bendruomenės pareigūnė. Numatyta ir dar viena bendruomenės pareigūno pareigybė.
„Visuomenės pasitikėjimas policija kiekvienais metais auga, bet kaskart keliamos į viešumą opiausios problemos, skatinama policijos pareigūnus pasitempti. Visgi saugiausiai žmonės jaučiasi tuomet, kai mato gatvėse patruliuojančius pareigūnus, kai jie sugeba greičiau atvykti į nelaimės vietą, suteikti pagalbą. Būtent tai yra policijos pertvarkos variklis. Visuomenė yra mūsų darbdavys, vertintojas ir mums būtina įsiklausyti į visuomenės nuomonę“, – kalbėjo pertvarkas pristatęs G. Pocevičius.
Taigi, ką pajus gyventojai persitvarkius policijos komisariatui. Iki šiol buvo įprasta, jog bendruomenėse veikė apylinkių inspektoriai. Palangos miestas buvo suskirstytas į keturias teritorijas, kurias ir prižiūrėjo apylinkių inspektoriai. Pertvarkas pristačiusių pareigūnų teigimu, nuo šiol šie inspektoriai pereina į Veiklos skyrių, kur iš viso dirbs dešimt specialistų. Jie nedirbs kaip iki šiol paskirtose teritorijose, visi prižiūrės visą teritoriją.
„Šios pertvarkos esmė yra tokia, kad kuo daugiau pareigūnų dirbtų ne kabinetuose, o gatvėse. Taigi, šie dešimt žmonių turės nuo 50 iki 70 procentų savo darbo atlikti Palangos miesto teritorijoje. Gyventojai bus skatinami vietoj to, kad ateitų į komisariatą ir rašytų pareiškimą, skambinti pagalbos numeriu 112. Gatvėse patruliuojantys pareigūnai taip turės galimybę tučtuojau atvykti į įvykio vietą. Anksčiau būdavo taip, kad gyventojas parašydavo pareiškimą, kuris keliaudavo per kabinetus. O dabar einama tuo keliu, kad kompetentingi pareigūnai, dirbantys su šiuolaikinėmis priemonėmis – bus aprūpinti visa kompiuterizuota įranga – atvyks į įvykio vietą ir bandys ten pat priimti atitinkamus sprendimus ir išspręsti problemą galbūt net be pareiškimų“, – kalbėjo G. Pocevičius.
Dabar, kaip akcentavo Reagavimo skyriaus viršininkas, nemenkas iššūkis laukia pareigūnų, ypač patrulių, kurie turės keltis kvalifikaciją. Pareigūnai, atvažiavę į įvykio vietą, bus įgalioti atlikti ikiteisminį tyrimą, pirminius procesinius veiksmus ir parveš medžiagą kitam padaliniui. Visi pareigūnai turės ko pasimokyti vienas iš kito.
Kaip teigė Reagavimo skyriaus viršininkas G. Pocevičius, pertvarkų efektyvumas priklausys nuo pačių pareigūnų, jeigu bus tikima, kad tai bus naudinga, sistema funkcionuos geriau, tuomet bus pasiekta norimų rezultatų ir visuomenei bus teikiamos kokybiškos paslaugos.

Operatyvesnis darbas
Iki šiol visoje Lietuvoje iš 8 tūkst. pareigūnų gatvėse dirbo 1600, tad šia reforma siekta pakeisti tokią situaciją – tikimasi, jog gatvėse dirbančių ir į įvykius reaguojančių pareigūnų padaugės bent iki 3 tūkst.
Reagavimo skyriaus funkcija yra patruliuoti įvykio vietoje ir greitai reaguoti į įvykius ir pranešimus. Į Veiklos skyrių perėjo dirbti prevencijos poskyrio ir kelių policijos pareigūnai. Jų funkcijos nesikeičia. Skirtumas tik toks, kad visi patruliuojantys pareigūnai bus įpareigoti įvykio vietoje surašyti administracinius teisės pažeidimų protokolus. Viskas vyks operatyviai ir visi klausimai bus išspręsti greitai ir laiku.
„Daugelis pareigūnų bus perkelti į lygiavertes pareigas, o keletas net užims aukštesnes pareigas, tad neabejotinai jų motyvacija didės, gaus didesnį atlyginimą“, – užsiminė G. Pocevičius.
Dabartines pertvarkas pristatinėję pareigūnai priminė kitą šių metų pradžioje įvykdytą pertvarką, kai buvo gerokai sumažintas budėtojų postų visoje Lietuvoje skaičius, jo neliko ir Palangoje. Nakties metu atvykus į policijos komisariatą, žmogus neras budinčio pareigūno, tačiau galės paspaudus mygtuką susisiekti su Klaipėdoje budinčiais pareigūnais. Dėl tokio pokyčio, pareigūnai patikino, nesulaukta nei vieno nusiskundimo. Tie pareigūnai, kurie budėjo komisariate, budi gatvėje ir tai suteikia galimybę greičiau atvykti į įvykio vietą ir suteikti pagalbą. Panaši situacija ir dabar, neabejotinai žmonėms kilo ir dar, ko gero, kils daug klausimų.
„Kiekvieną dieną mūsų vadovai suka galvas, kaip užtikrinti kokybiškesnį pareigūnų darbą, kad reiktų kuo mažiau praleisti laiko pildant dokumentus ir daugiau laiko praleisti gatvėse, užtikrinant realų visuomenės saugumą. Kasdien mūsų darbas tampa operatyvesnis. O kad taip būtų, skiriamas didelis dėmesys šiuolaikinių priemonių aprūpinimui automobiliuose“, – teigė Reagavimo skyriaus viršininkas.

Didinti pareigūnų atlyginimą
Palangos policijos komisariate dirba mažiau pareigūnų, tačiau tikimasi, kad pareigūnų gretos netrukus pasipildys, taip sumažės dirbančių šiandien pareigūnų darbo krūvis.
Nors nėra paslaptis, kad pastaruoju metu itin sunku į policijos komisariatus prisivadinti dirbti jaunus pareigūnus. „Jaunų žmonių nevilioja nedideli atlyginimai. Tad pradėta įgyvendinti nauja programa, kuria siekiama policijos pareigūnams pakelti atlyginimus iki 1000 eurų iki 2020 metų. Norima, kad pareigūnas gautų būtent tokio dydžio atlyginimą į rankas, kai iki šiol gaudavo vos 300-400 eurų. Jau šiais metais nebėra pareigūnų, kurie negautų 600 eurų į rankas. Mes verčiamės per galvą, planuojame darbą taip, kad kiekvienas pareigūnas gautų tokį atlyginimą. Žinoma, yra dvi medalio pusės. Šiaip sau pareigūnas negauna didesnio atlyginimo, jis pats turi keltis kvalifikaciją, privalo tobulėti ir turėti daug patirties“, – dėstė G. Pocevičius.
Bet kokiu atveju, atlyginimas vaidina svarbų vaidmenį ir jis gali tapti puikiu jaunų pareigūnų viliojimo įrankiu.
Nepamiršta ir kita opi problema, vyraujanti išskirtinai Palangoje. Net ir pageidaujantys dirbti kurorte pareigūnai gali susidurti su būsto paieškų kliūtimi. Priminta, jog policijos komisariatas anksčiau turėjo bendrabutį, kuriame gyveno pareigūnai su šeimomis, tačiau pastatui nusidėvėjus, jo atsisakyta. Taip prarasta galimybė užtikrinti pareigūnams apgyvendinimą.
„Bet pasižvalgius, kiek esama Palangos policijos komisariate vietinių, galima pamatyti, kad dauguma yra atvykusių iš kitų miestų“, – pastebėjimą išsakė G. Pocevičius.

Reforma jau išbandyta ir įvertinta
Atvykę į susitikimą su policijos pareigūnais aktyviausi Palangos ir Šventosios bendruomenių atstovai kėlė daug klausimų. Šventojiškiai baiminosi, kad nelikus apylinkės inspektorių, jie liks apleisti, tačiau pareigūnai patikino, kad tikrai taip nenutiks. Pagalbos prireikus sulauks kiekvienos teritorijos gyventojai.
Klausta, o kaip bus su bylomis, jeigu į gatves bus siunčiami ir kriminalinės policijos pareigūnai. Nuraminta, jog tie žmonės, kurie užsiiminėjo ikiteisminiais tyrimais, tą darys ir toliau, niekas nesikeičia. O patys kriminalistai atliks savo darbą pačiose įvykio vietose, patruliuodami su kolegomis gatvėse. Būtent tokie pokyčiai, pasak Reagavimo skyriaus viršininko, kai kuriems pareigūnams sukėlė diskomfortą, nes keitėsi pareigybių pavadinimai, kai kurie pareigūnai galbūt galėjo pasijausti pažeminti, nors iš tiesų taip nenutiko.
Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys domėjosi, o kaip reformą vertina policijos veteranai. Pareigūnai pripažino, jog esama daug skepticizmo, abejonių, priešiškumo, tačiau policijos pareigūnai įsitikinę, kad nereikia bijoti keistis.
Ši reforma, kuri nusižiūrėta iš Suomijos, jau yra išbandyta Raseinių, Kauno rajonuose. Tų rajonų gyventojai jau spėjo įvertinti, kad policijos pareigūnų išties gatvėse esama daugiau, greičiau reaguojama į pranešimus.
Palangos policijos pareigūnai patvirtino, jog papildomų ar geresnių automobilių jiems nereikia, šiuo atžvilgiu jie yra gerai aprūpinti.

Jūsų komentaras:

Vytautas G 2018-01-20 18:09 (IP: 83.176.216.6)
Nesamonė kokia dar galėjo prigalvoti

Taip pat skaitykite

Palangoje vykusio Geriausios Lietuvos policijos komandos konkurso nugalėtojais tapo Klaipėdos apskr. vyriausiojo policijos komisariato (toliau - VPK) pareigūnai. 


Policija praneša, kad ketvirtadienį į Klaipėdos apskritį, kur organizuos prevencines priemones ir dalyvaus renginiuose, išvyko Lietuvos kelių policijos tarnybos ekipažai.


2023 m. kovo 6 - 12 d. per Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnų vykdytas priemones iš viso užfiksuota 717 KET pažeidimų, nustatyti keturi neblaivūs vairuotojai.


Per 2022 m. rugsėjo 26 – spalio 2 d. vykdytas policines priemones Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai didžiausią dėmesį skyrė vairuotojų blaivumo, neleistino naudojimosi mobiliaisiais įrenginiais ir privalomų saugos priemonių naudojimo kontrolei.


Poilsiautojams užplūdus kurortinius miestelius, nesnaudžia ir ilgapirščiai. Vagys šluoja viską, kas paliekama be priežiūros, tad policijos pajėgos taip pat kaip reikiant sustiprintos. Vien Palangoje poilsiautojų ramybę saugos tris kartus daugiau pareigūnų, o visoje Lietuvoje jų išvysti galite ir ant riedžių, ir raitų, ir net patruliuojančių keturračiais, rašo delfi.lt  žurnalistė Rita...


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, taip pat ir palangiškiai pareigūnai, netrukus į tarnybą važiuos naujaisiais „Seat Leon Sportstourer" automobiliais, kurie yra universalūs, modernūs, kokybiški, ekonomiški ir greiti. Automobiliuose sumontuota visa sklandžiam pareigūnų darbui reikalinga įranga, yra vieta kompiuteriui ir...


Palangos policija informuoja, kad Kovo 19–21 dienomis Palangoje bus vykdomos prevencinės priemonės ir padidintas policijos pareigūnų dėmesys vairuotojų blaivumui.


Palangos miesto savivaldybė kartu su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, Liepojos miesto policija bei Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos valstybine policija 2020 m. birželio 1 d. – 2022 m. gegužės 31 d. vykdo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Modernių viešųjų...


Praėjęs penktadienis Palangos policijos komisariato pareigūnams buvo neeilinė diena. Nuo šios dienos jie pradėjo dirbti kiek kitu režimu. Apie policijos sistemos pertvarkas ir policijos komisariato struktūros bei funkcijų pakeitimus jų išvakarėse miesto seniūnaičiams bei bendruomenės aktyviausiems atstovams papasakojo patys pareigūnai. Tad kaip tai palies visuomenę?


Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius