Palangiškiai vasaros atostogas leidžia lietuviškos gamtos prieglobstyje

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-08-08
Peržiūrėta
2367
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai vasaros atostogas leidžia lietuviškos gamtos prieglobstyje

Vasarą Palangoje poilsiauja didžioji dalies šalies gyventojų, o kurorto verslininkai ir įvairių įstaigų darbuotojai pluša visu pajėgumu, kad atvykusiųjų poilsis būtų kuo kokybiškesnis. Ar lieka laiko atostogoms tiems, kurie rūpinasi, kad aplinkiniai būtų viskuo patenkinti?

Atostogos savame pajūryje
Tarybos narys Vaidotas Bacevičius pasakojo, kad atostogauti šiais metais jau nėra kada, o apie atostogas kol kas galima tik pasvajoti: „Deja, bet atostogų neplanuoju. Šiuo metu visas mano dėmesys ir pagrindinė veikla – pasiruošimas vis labiau artėjantiems rinkimams“. V. Bacevičius pasakojo, kad ir Palangos miesto savivaldybės taryba vasarą neatostogauja: „Juk darbas kurorte verda ne tik vasarą, o ištisus metus – įtemptai dirba ir komitetai, ir Taryba. Žodžiu, atostogauti nėra kada“.
Tačiau Palangos-Kretingos apygardoskandidatas į Seimą vis dėlto randa laisvo laiko pabūti su savo šeima: „Nors atostogų neturiu kada ištrūkti, tačiau pabūti laiko visiems kartu užtenka. Beje, jau kelis pastaruosius metus atostogų su šeima nebeplanuojame, nebesirenkame užsienio kurortų, o atostogaujame tiesiog savame pajūryje. Čia mieliau, o ir vasaros šiltos ir gražios“.
Be ko V. Bacevičius neįsivaizduoja savo atostogų? „Tradicijų lyg ir neturiu, o atostogos kaskart būna skirtingos“, – atsakė pašnekovas.

Vasarą rūpinasi kitų atostogomis
Yra profesijų, kurių darbuotojai privalo būti budrūs ištisą parą net atostogų metu. O yra tokių, kurie rūpinasi kitų atostogomis, tad apie save gali pagalvoti tik pasibaigus vasarai. Palangos turizmo informacijos centro (TIC) vyriausioji specialistė Alma Slaboševičienė pasakojo, kada vasara jai – pats darbymetis, tad moters atostogos visada prasideda pačiu geriausiu atveju rugpjūčio pabaigoje: „Bet taip pasitaiko retai. Dažniausiai atostogauju rugsėjo ar spalio, o kartais net lapkričio ir gruodžio mėnesiais, kaip pasiseka. Bet tikrai nesiskundžiu, nes rudenį Palanga man be proto graži“. TIC specialistė pasakojo, kad rudenį Palanga keri savo ramybe. „Nors ir labai mėgstu bendrauti su žmonėmis, bet jie vis dėlto išsunkia per vasarą, tad rudenį, kada visi išvyksta, mėgaujuosi kurorto ramybe – važinėjuosi dviračiu, skaitau parke knygą“,– apie atostogų malonumus pasakojo moteris. Paklausus, ar nesinori net trumpam pabėgti iš kurorto, Alma atsakė, kad nebėra tikslo bėgti: „Ruduo mūsų kurorte įprastai labai ramus. Tada iš sodų ir sodybų grįžta patys palangiškiai, mėgaujasi ramiu kurortu“.
Alma per atostogas visada stengiasi aplankyti artimuosius: „Kadangi esu ne palangiškė, visada norisi pabūti su savo brangiais žmonėmis. Dažniausiai vykstu į Jurbarką aplankyti sesers, į Vilnių – uošvių. O dar abu vaikai gyvena Anglijoje, tad jei tik pavyksta, stengiuosi būtinai nuvykti ir pas juos. Vieniem reikia per atostogas ištisinės ramybės, kitiem – adrenalino ir kuo daugiau įspūdžių. Aš mėgstu, kada viskas dera kartu – ir pasibuvimas su artimaisiais, ir laiko skyrimas sau“.

Spontaniškos išvykos
A. Slaboševičienė pasakojo, kad atostogų veikla dar labai daug priklauso nuo to, kada atostogaujama: „Jei atostogų pavyksta ištrūkti, tarkim, lapkričio antroje pusėje ar net gruodį, tada stengiuosi išvykti kur nors toliau. Gyvename kurorte, matome jį kasdien, tad norisi patirti ir naujų įspūdžių, pamatyti kitokią aplinką“.
Alma stengiasi, kad atvykusiųjų į Palangą atostogos būtų kuo įsimintinesnės, tačiau pati labai mėgsta spontaniškas keliones: „Su vyru turime jau lyg ir tradiciją, kad savaitgalį važiuojame visai bet kur, atsiduriame ten, kur net neplanavome. Nesame iš tų, kurie mėgsta ilgai miegoti, tad jau 8 ryte prasideda greitos idėjos, kur lekiam“. TIC darbuotoja pasakojo, kad dažniausiai savaitgalio išvykos būna visiškai, kaip pati sako, be takelio ar išankstinio planavimo: „Labai patinka visas Žemaitijos kraštas, čia tikrai yra ką pamatyti. Bet turbūt taip jau yra. Jei esi gimęs pajūryje, stengiesi atostogauti kitur, prie ežerų. O juk gyvenantys Aukštaitijoje lekia pas mus, prie Baltijos. Norisi pakeisti aplinką“.
Pasak A. Slaboševičienės, spontaniškumas turi ir savo pliusų, ir minusų: „Planuodamas iš anksto galbūt kelionės metu gali daugiau ką nors pamatyti, aplankyti tuo metu vykstančius renginius, iš anksto sužinoti apie to krašto lankytinas vietas. Tačiau ta nežinomybė, kai važiuoji į niekur, o atsiduri labai gražioje vietoje, kartais atperka ir tuos spontaniškumo minusus“. A. Slaboševičienė pataria ir kitiems. „Nereikia bijoti neplanuotų atostogų. Galima važiuoti visai be jokio išankstinio plano, kiekviename mieste yra Turizmo informacijos centrai, kur galima informaciją susirinkti atvykus. Žinoma, būna, kad atvykęs „į niekur“ ir nusivili, bet taip būna retokai“,– pasakojo Alma.

Tradicija tęsiama jau dvidešimt metų
Tarybos narys, UAB „Palangos vandenys“ direktoriaus pavaduotojas Dainius Želvys pasakojo, kad visada savo atostogas „skelia“ pusiau: „Dvi savaites atostogauju vasarą, ir visada tik Lietuvoje. O kitas laisvas dvi savaites dažniausiai pasiimu rudenį arba pavasarį“.
Šią vasarą D. Želvys dar neatostogavo: „Manęs atostogos dar tik laukia. Ir jos visada būna neįtikėtinai smagios, nes turime labai gražią tradiciją. Su visa šeima jau, turbūt, daugiau nei dvidešimt metų kelioms dienoms vykstame atostogų prie ežero, bet kiekvieną vasarą renkamės kitą Lietuvos ežerą“. Šiais metais Tarybos narys šeimyną veš į patį gražiausią ežerų kraštą – Ignaliną: „Praėjusiais metais buvome Molėtuose, užpernai – Zarasuose, o Ignalinoje dar atostogauti neteko, todėl ir vyksime šiemet ten“.
D. Želvys pasakojo, kad ši tradicija labai graži: „Kasmet susirenkame tie patys žmonės – dvi šeimos iš Kauno ir mes, palangiškiai. Tad įsivaizduokit, kiek turim kalbos, kam kas nutiko per metus, kaip kas pasikeitė – daugybė pokalbių ir gero laiko kartu“. Bet be pokalbių prie laužo, geros draugijos, pati laukiamiausia Dainiaus atostogų dalis – žvejyba: „Aš niekaip neįsivaizduoju savo atostogų be žvejybos. Meškerę į rankas ir prie ežero – pats geriausias atsipalaidavimo, poilsio būdas“.

Atostogos užsienyje patikimos kelionių organizatoriams
Vasarą atostogas Lietuvoje D. Želvys renkasi dėl keleto priežasčių: „Pirma, pas mus vasaros darosi vis gražesnės ir šiltesnės, tad būti gamtoje – vienas malonumas. Antra, važiuodamas prie ežero, kasmet pamatau ką nors naujo, aplankau per metus atsiradusį naują lankytiną objektą, kurių Lietuvoje tikrai netrūksta“.
Beje, jei atostogos rudeniop, dar jas vyras stengiasi susieti su grybavimu: „Mėgstu grybauti, tad jei tik atostogos pasitaiko per grybų sezoną, labai džiaugiuosi. Turiu ne vieną mėgstamą grybavimo vietą“.
O kitos dvi atostogų savaitės dažniausiai planuojamos užsienyje. „Bet nebūtinai ten, kur šilčiau. Ir ne visada Europa. Su žmoną pavasarį atostogavome Izraelyje“,– pasakojo D. Želvys. Kodėl Izraelis? Tarybos narys mano, kad kiekvieno kataliko, jei ne siekis, tai tikrai svajonė bent kartą aplankyti Šventąją žemę: „Likome sužavėti ir tokiu pasirinkimu nesigailėjome“. Tačiau tokios atostogos skiriasi nuo poilsio Lietuvoje dar vienu aspektu: „Kelionę į užsienį planuojame kiek kitaip. Niekada nevykstame savo automobiliu, o viską atiduodame į kelionės organizatorių rankas. Mielai renkuosi vykti autobusu ar skristi, bet tai turi labai daug savų privalumų“. Pasak D. Želvio, važiuodamas savo automobiliu kur nors toliau, labiau pavargsti nei pailsi. Juk pats važiuodamas turi gerai apgalvoti maršrutą, ką aplankysi, kur apsistosi ir pan. O jei dar vairuoji šeimoje vienas pats, pavargsti dar labiau“. Per tokias atostogas, kaip pasakojo Tarybos narys, galva nuolat užimta: „Tad koks čia poilsis? Tegu tolimesnėmis atostogomis rūpinasi tas, kas gerai tai išmano“.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Apsilankymas viename Palangos naktinių barų privertė susimąstyti. Kaip ir daugelis lietuvių, nusprendžiau praleisti atostogas viename gražiausių mūsų šalies kurortų – Palangoje. 


Šiais metais liepos 1-2 dienomis Šventoji pasiners į kultūros, teatro ir gamtos pasaulį.


Šią vasarą lietuviškas pajūris daugeliui tampa antrais namais, kuriuose norisi praleisti kuo daugiau laiko. Šį savaitgalį Palangoje įsikūrė ir aktualiausi lietuviškos mados ir dizaino ženklai, kurie šeštadienį ir sekmadienį kviečia praleisti kartu, susipažįstant su autentiška kūryba bei atrandant mėgstamiausius vasariško stiliaus atributus.


Pats gražiausias metų laikas Palangoje – pavasaris, kai Šv. Jurgis paima raktus, atrakina žemę ir išleidžia žalumą. Tai nutinka per džiaugsmingą atbundančios gamtos šventę, kada išskirtinę nuotaiką kuria folkloro ansambliai, lalėdami visomis Lietuvos tarmėmis ir mirgėdami gražiausiais tautiniais kostiumais.


Pats gražiausias metų laikas Palangoje – pavasaris, kai Šv. Jurgis paima raktus, atrakina žemę ir išleidžia žalumą. Tai nutinka per džiaugsmingą atbundančios gamtos šventę, kada išskirtinę nuotaiką kuria folkloro ansambliai, lalėdami visomis Lietuvos tarmėmis ir mirgėdami gražiausiais tautiniais kostiumais.


Savivaldybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai skyrus lėšų, šimtai Palangos ir Šventosios moksleivių vasarą leidžia ne ieškodami nuotykių gatvėse, o prasmingai – keliose dešimtyse įvairių sporto, edukacinių ir pramoginių stovyklų. Kai kurie kurorto vaikai vasaroja net ne Palangoje – stovyklų geografija driekiasi po visą Lietuvą.


Vasarą visi tik ir laukia, kada saulutė daugiau palepins. Juk taip norisi išlėkti prie vandens telkinių. Atostogos be tokių pramogų retam kuriam įsivaizduojamos. Planuojant atostogas ne vienas žvilgteli į orų prognozes, kurios įprastai pasufleruoja, kokia veikla bus galima daugiausiai užsiimti – atvirame lauke ar uždaroje patalpoje. Apie tai, kokie orai nusimato liepą...


Vasarą Palangoje poilsiauja didžioji dalies šalies gyventojų, o kurorto verslininkai ir įvairių įstaigų darbuotojai pluša visu pajėgumu, kad atvykusiųjų poilsis būtų kuo kokybiškesnis. Ar lieka laiko atostogoms tiems, kurie rūpinasi, kad aplinkiniai būtų viskuo patenkinti? Atostogos savame pajūryje Tarybos narys Vaidotas Bacevičius pasakojo, kad atostogauti...


Palangos Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) dviejų metų studijas užbaigė 268 pirmosios laidos absolventai. Mokslų baigimo šventėje studijų baigimo pažymėjimai buvo įteikti fakultetų dekanams, o ne kiekvienam absolventui atskirai, nes tada šis procesas būtų užsitęsęs ne vieną valandą. Kraštotyros ir turizmo fakulteto dekanė Birutė Mockuvienė gavusi iš TAU garbės...


Ką saugo gamtos sergėtojas?

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2009 12 05 | Rubrika: Miestas

Viena didžiausių Palangos vertybių, kuria didžiuojasi visi palangiškiai, tarp jų – ir aš, yra kurorto kraštovaizdis ir gamta, kurią privaloma saugoti ir puoselėti. Atrodytų, kad tai turėtų daryti aplinkosaugininkai – Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos miesto agentūra. Ši institucija įkurta tam, kad jos specialistai rūpintųsi ir kontroliuotų, jog...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius