Palanga Vasario 16-ąją diskriminavo kitų religijų išpažintojus? (MERO ŠARŪNO VAITKAUS KOMENTARAS)

"Palangos tilto" informacija, 2020-02-19
Peržiūrėta
1589
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga Vasario 16-ąją šventusi katalikų tvirtovėje, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje, rizikuoja aiškintis Lygių galimybių kontrolieriams. "Man asmeniškai skundėsi ne tik judaizmą išpažįstantys kurorto žydai, tačiau ir pravoslavai, kad juos nemaloniai nuteikė, kad Palanga Vasario 16-osios minėjimui nesuteikė jokių kitų alternatyvų - visi pagrindiniai šventės renginiai vyko katalikų bažnyčioje. Su kitais Tarybos opozicijos nariais ketiname dėl to įteikti skundą Lygių galimybių kontrolieriui," - "Palangos tiltui" trečiadienį, vasario 19-ąją, sakė Eugenijus Simutis, miesto Savivaldybės Tarybos narys.

Savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė neatsakė į „Palangos tilto“ paklausimą dėl Vasario 16-osios renginių, tačiau „Palangos tiltą“ pasiekė Izraelyje viešinčio miesto mero Šarūno Vaitkaus komentaras, kurį spausdiname visą.

„Perskaičiau informaciją, kad Savivaldybės tarybos opozicija, tiksliau kalbant, vienas jos narys, Eugenijus Simutis, ketina kreiptis į Lygių galimybių kontrolierių dėl to, kad Vasario 16 d. renginiai Palangoje vyko Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Tai, jo manymu, neva pažeidė kitų religijų atstovų teises.
Noriu priminti, kad tradiciškai jau 30 metų Palangos bažnyčioje yra laikomos Šv. mišios valstybinių švenčių proga, ir tai daroma visose Lietuvoje esančiose bažnyčiose. Po Šv. mišių, kurios ir užbaigia krikščioniškąsias apeigas, vyko Palangos kamerinio choro koncertas. Pasiklausyti šio nemokamo koncerto galėjo ateiti kiekvienas norintis, nepriklausomai nuo to, kokią religiją žmogus išpažįsta, ar net jei jis apskritai yra ateistas. Noriu priminti Tarybos nariui Eugenijui Simučiui, jog Palangos bažnyčia yra pastatyta kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių giminės ir yra Palangos istorinis ir kultūrinis paveldo objektas, o šventinis koncertas nebuvo betarpiškai sujungtas su Šv. mišiomis, jis nevyko Šv. mišių metu. Todėl ne apeigų metu bažnyčioje vykstantis renginys nėra traktuotinas kaip katalikų apeigų dalis. Jei E. Simutis mano kitaip, kodėl jau anksčiau, gal netgi prieš dešimtmetį, nesikreipė į Lygių galimybių kontrolierių dėl Palangos bažnyčioje kasmet vykstančio sakralinės muzikos festivalio „Ave, Maria"“, vėliau pervadinto į „Pasaulio balsai“? Arba dėl to, kad būtent katalikų bažnyčios bokšte prieš keletą metų buvo įrengta apžvalgos aikštelė? Grįžtant prie šiųmetės Vasario 16-osios renginių, būtina pabrėžti, kad dar prieš keletą metų bažnyčia iškiliems ir svarbiems renginiams pasirinkta dėl istorinio, kultūrinio ir meninio paveldo vertės. O palangiškiai, kaip žinia, nuo seno yra draugiški ir tolerantiški bet kokių konfesijų atstovams, Todėl Tarybos nario pamąstymus vertinu tik kaip nepagarbą ne tik dabartiniams palangiškiams, kad ir kokios konfesijos jie būtų, bet ir šio miesto istorijai ir dvasiai. Bažnyčios durys yra atviros visų tikėjimų žmonėms, ir mūsų miesto gyventojai bei svečiai tai puikiai žino. Beje, Vasario 16-osios renginiai vyko ir Šventojoje, kuri taip pat yra Palanga, jūros tiltas buvo šventiškai padabintas trispalvėmis, tad šventinė nuotaika tvyrojo visame mieste, ne tik Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.“

Jūsų komentaras:

Diana 2020-02-23 10:45 (IP: 84.15.191.7)
Jokių net mažiausių šancų nėra, kad palangiškiai rinktų šį poną į seimą. Jokių. Pirmiausia šis ponas Palangai nieko gero nepadarė, o vaikščiojimas po miestą ir girdamasis, kad iš Vilniaus važinėje traukiniu nėra joks darbas.

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia 2024 m. tradicinių religinių bendruomenių rėmimo konkursą.


Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu).


Informuojame, kad pradedami platinti Pranešimai apie rinkimus. Jie bus išnešioti po namus iki vasario 25 d.


Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia 2023 m. Palangos miesto tradicinių religinių bendruomenių rėmimo projektų (toliau – Projektai) konkursą. 


Antradienį, vasario 1 dieną, palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas šventė 47-ąją gimtadienį. Ta proga Palangos meras ir M. Skritulsko bičiulis Šarūnas Vaitkus paliko žaismingą įrašą-gimtadienio sveikinimą savo Facebook.


Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė įspėjo Palangos UAB „Šachmatinės“ administraciją dėl vyresnių klientų diskriminacijos. Įmonei priklausančius apartamentus Palangoje internetu užsisakyti galėjo tik jaunesni nei 50 metų amžiaus asmenys. Toks apribojimas, kontrolierės sprendimu, yra Lygių galimybių įstatymo pažeidimas.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Palanga Vasario 16-ąją šventusi katalikų tvirtovėje, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje, rizikuoja aiškintis Lygių galimybių kontrolieriams.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Tradicinės religinės bendruomenės, pateikusios paraiškas, kasmet sulaukia Palangos miesto savivaldybės pagalbos. Taip parapijos sau gali leisti didesnius ar mažesnius religinių pastatų remonto, aplinkos sutvarkymo darbus. Be savivaldybės dalinio finansavimo, kaip pripažįsta religinių bendruomenių atstovai, būtų sunkiau patiems išsiversti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius