OVUP mokymų vadovai žinias gilino Senovės Olimpijoje

Palangos tiltas, 2023-04-26
Peržiūrėta
1428
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

OVUP mokymų vadovai žinias gilino Senovės Olimpijoje

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Lietuvoje įgyvendinamos Olimpinių vertybių ugdymo programos (OVUP) mokymų vadovams suteikta išskirtinė galimybė iš arčiau pažinti olimpinio judėjimo istoriją. 

Pagrindiniai olimpinių vertybių skleidėjai Lietuvoje balandžio pabaigoje lankėsi Atėnuose bei istorinėje  senovės Olimpijoje, kur vedami mokslininkų pažino esmines olimpinio judėjimo ištakų vietas bei buvo pakviesti pasidalinti gerąja Lietuvoje vykdomų mokymų patirtimi.

„Galimybė OVUP mokymų vadovams apsilankyti istorinėse olimpinio judėjimo vietose, pabendrauti su profesoriais, mokslininkais, kurie išsamiai analizavo olimpinio judėjimo istoriją, yra išties unikali ir labai vertinga. Mūsų mokymų vadovai yra būtent tie žmonės, kurie olimpinio judėjimo idėjas skleidžia visoje Lietuvoje, todėl šiame projekte įgytos patirtys bei žinios neabejotinai praturtins mūsų vedamus mokymus bei pasieks ir kitus pedagogus mūsų valstybėje.

Dalyvaudami projekte OVUP mokymų vadovai ne tik praplėtė istorines žinias, bet ir įgyvendino OVUP dribtuves visiems dalyviams bei kartu su Estijos ir Graikijos atstovais apsikeitė praktinėmis žiniomis. Džiaugiamės ir neabejojame, kad šis vizitas stipriai prisidės prie dar kokybiškesnės olimpinių idėjų sklaidos Lietuvoje“, – kalbėjo LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis. 

Projektas „Olimpinis ugdymas: nuo senovės Graikijos iki šių dienų Europinių praktikų“ subūrė olimpinio ugdymo atstovus iš trijų Europos valstybių – Lietuvos, Estijos bei Graikijos. Aštuonių dienų vizito metu dalyviai lankėsi Atėnų olimpiniame muziejuje, pirmųjų olimpinių žaidynių mieste Olimpijoje bei pirmųjų olimpinių žaidynių vietoje – Panathinaikos stadione. 

Visose ekskursijose projekto dalyviai turėjo unikalią galimybę istoriją pažinti bendraudami su archeologu, gidu, vienu iš mokslininkų grupės narių, atradusių daugybę istorijos detalių apie olimpines žaidynes bei olimpinį judėjimą – Kostantinos Antonopoulos. 

Vizito olimpijoje metu dalyvius taip pat aplankė bei pranešimą apie olimpines vertybes ir olimpizmą skaitė Tarptautinės olimpinės akademijos dekanas prof. Konstantinos Georgiadis.

„Jausmą dalyvaujant šiame projekte sunku nusakyti žodžiais, viskas lieka giliai širdyje. Lankantis istorinėse vietose kartu su daugybę detalių atskleidusiu ir vis dar tyrinėjančiu mokslininku viskas buvo labai tikroviška, turėjome galimybę nusikelti į istorijos ištakas ir tapti jos dalyviais. Įsitraukiant kiekviename žingsnyje lydi tų laikų dvasia, nenusakomas jausmas, emocijos, unikalios įgytos žinios. 

Labai smagu, kad turėjome progą pasidalinti ir savo veiklomis, o tam pasirinkome olimpizmo ugdymo temą – pastangomis pelnytas džiaugsmas. Dalyviai buvo labai aktyvūs, emocijos puikios, pastangomis pelnytas džiaugsmas liejosi per kraštus. 

Jaučiuosi praturtinusi savo istorines žinias apie senovės Olimpiją, pasisėmusi neįkainojamos patirties bei praktikų iš Estijos ir Graikijos atstovų. Labai džiaugiuosi, kad galiu augti ir tobulėti, o įgytas žinias pritaikysime olimpinių vertybių sklaidai visoje Lietuvoje“, – džiaugėsi OVUP mokymų vadovė Ingrida Rauličkienė.

Į projektą įsitraukė 20 Lietuvos atstovų, tarp kurių – ir OVUP vadovų lektoriai Lietuvoje Donatas Petkauskas bei Nerijus Miginis. 

„OVUP mokymų vadovai savo darbe naudoja antikinių olimpinių žaidynių pavyzdžius, istorijas, aktyvius metodus, antikinius mitus. Šis pažintinis vizitas praturtino ugdytojus pavyzdžiais, bendriniu supratimu, žiniomis ir praktiniais metodais, kuriuos galės naudoti vedant mokymus ugdytojams ir dirbant tiesiogiai su jaunais žmonėmis. Tai – unikali galimybė pajusti olimpizmo dvasią, įsigilinti į simbolių reikšmes, geriau pažinti olimpinio judėjimo principus ir tuo remiantis ateityje pritaikyti tinkamas praktikas šioms idėjoms pateikti“, – vizito vertę pabrėžė N. Miginis.

Projekto metu dalyviai taip pat susipažino su dalyvaujančių valstybių kultūromis, bendravo su Tarptautinės olimpinės akademijos nariais, dalijosi olimpinio judėjimo sklaidos valstybėse patirtimi.

Unikaliame projekte patirtimi dalijosi ir istorines olimpinio judėjimo žinias gilino 52 dalyviai iš trijų Europos valstybių. Projekto organizatoriai – LTOK, Estijos bei Graikijos olimpinės akademijos. Projektas dalinai finansuojamas „Erasmus+“  lėšomis.

Ieva Marija Černiauskaitė   

LTOK komunikacijos projektų vadovė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje įvyko pirmoji „Komandinio koučingo“ mokymų sesija, kurios metu mokyklų direktoriai ir direktorių pavaduotojai tobulino vadybines kompetencijas.


Rugpjūčio 11-ąją, Kretingos muziejuje visuomenei pristatytas Palangos senovės gintaro rinkinys.


Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Lietuvoje įgyvendinamos Olimpinių vertybių ugdymo programos (OVUP) mokymų vadovams suteikta išskirtinė galimybė iš arčiau pažinti olimpinio judėjimo istoriją. 


Spalio 25 dieną BĮ „Palangos investicijų valdymas“ pradėjo kultūros įstaigų darbuotojams skirtą mokymų ciklą „Praktiniai mokymai: kultūra, aš ir tu.“


Sakoma, kad stovintis vanduo genda. Lygiai taip ir žinios – jei jų neatnaujiname, pasensta, tampa mažiau aktualios. Norint to išvengti, būtina mokytis visą gyvenimą. Nereikia stoti į universitetus ar kolegijas – atšviežinti įgūdžius galima ir lankant kursus ar seminarus. Nemažai ūkininkams, miškininkams ar žemdirbių bendruomenei skirtų mokymų organizacijos ir...


Praėjusį penktadienį šalies gyventojai buvo pakviesti pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias – buvo rašomas jubiliejinis – dešimtasis – Nacionalinis diktantas. Kurorte jis buvo rašomas Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bet kiti galėjo jį rašyti ir darbo vietoje ar namuose, klausant tiesioginės transliacijos per...


Konstitucijos žinias pasitikrino trys palangiškiai

"Palangos tilto" informacija, 2012 10 04 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos viešojoje bibliotekoje vykusiame pirmajame Konstitucijos egzamino etape pagrindinio šalies įstatymo žinias pasitikrino trys palangiškiai. Į trisdešimties klausimų testą atsakinėjo teisinį išsilavinimą turintis Laurynas Juzėnas bei specialių žinių neturinčios Monika Lukšienė bei Gražina Grigaliūnienė.


Palangoje žinias tobulino užsienio šalių lituanistai

"Palangos tilto" informacija, 2012 09 27 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangoje savąsias lietuvių kalbos žinias tobulino užsienio šalių lituanistikos bei baltistikos centruose dirbantys dėstytojai. Nemaža dalis jų, patys savo laiku išmokę archajiškiausias indoeuropiečių prokalbės formas išlaikiusios mūsų kalbos, dabar jos moko kitus studentus.


Praėjusį ketvirtadienį Palangos moksleivių klube vyko „Šviesoforo“ konkursas – antrasis etapas, kurio metu Palangos pradinių klasių mokiniai galėjo pasitikrinti savo žinias apie saugų eismą. Konkurse dalyvavo trijų mokyklų – „Baltijos“ pagrindinės, Pradinės bei Šventosios mokyklų – pradinių klasių atstovai.


Programos LEADER mokymo metodikos centras tęsia mokymų ciklą Lietuvoje. Rugpjūčio 5-6 dienomis į seminarą buvo pakviesti specialistai, rengiantys žuvininkystės regionų plėtros strategijas pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 metų veiksmų programos Ketvirtosios prioritetinės krypties „Tvari žuvininkystės regionų plėtra“. Programą remia Europos žuvininkystės fondas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius