Nuosavas verslas jaunimą vilioja, bet atbaido informacijos stoka

Palangos tiltas, 2014-10-20
Peržiūrėta
2229
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuosavas verslas jaunimą vilioja, bet atbaido informacijos stoka

Po neseniai palangiškius ir miesto svečius sukvietusio prisėsti „Palangos stalo“ pasigirdo nuomonių, kad šventei reikia naujų idėjų, naujo postūmio. O kas kitas, jei ne jaunimas gali pasiūlyti šaunių verslo idėjų?

Jaunimui idėjų netrūksta
Palangos verslininkams, norintiems užsidirbti daugiau pinigų ir pritraukti kuo daugiau miesto svečių, derėtų pasikalbėti su jaunimu – palangiškiais, kurie užaugo mūsų mieste ir geriausiai žino, ko jam trūksta.
„Palangoje norėčiau įkurti kultūros namus, kur ir jaunimas, ir suaugę žmonės galėtų atsipalaiduoti po sunkios dienos, kuris veiktų kiekvieną dieną ir žmonės atrastų ten savo nišą“, – sakė Ieva Bertašiūtė, studijuojanti viešąją komunikaciją ir kūrybines industrijas Vytauto Didžiojo universitete.
O ar Palangoje yra suteikiamos palankios sąlygos verslo kūrimuisi? „Mano nuomone, nėra, nes Palanga yra per mažas miestelis, kuriame nėra pakankamai daug gyventojų. Ir jeigu tavo verslas bus nepaklausus – nėra didelės tikimybės, kad jis įsitvirtins“, – kalbėjo mergina.
Buvusi Palangos senosios gimnazijos moksleivė Skaistė Domarkaitė neslėpė, jog verslu ji visai nesidomi. Tačiau mergina mano, kad jeigu sumanytų kurti verslą, jis būtų sezoniškas ir turėtų veikti vasarą, kai Palanga sulaukia daugiausiai svečių bei poilsiautojų. „Manau, būtų įdomu paplūdimyje sukurti tokią zoną, kurioje už tam tikrą mokestį būtų galima išsinuomoti gultus, rankšluosčius. Prie gultų turėtų būti pastatyti skėčiai bei gaiviųjų gėrimų, kokteilių baras. Turėtų būti kažkas panašaus, kaip būna užsienio kurortuose viešbučiams priklausančiose paplūdimio zonose. Palangai tikrai reikėtų tokios vietos“, – sakė S. Domarkaitė.
Vilniaus Gedimino technikos universitete architektūros inžineriją studijuojanti S. Domarkaitė pridėjo, jog nepaisant to, ar Palangoje yra suteikiamos palankios sąlygos kurti verslui ar ne, esant dideliam norui pradėti savo verslą, galima prisitaikyti prie esamų sąlygų ir rasti tam tikrą kompromisą.
Palangos senosios gimnazijos vienuoliktokės Onos Labžentytės nuomone, Palangoje yra pakankamai sunku sukurti kokį nors verslą dėl vyraujančios didžiulės konkurencijos, tačiau ir palanku dėl to, kad vasarą čia suvažiuoja žmonės iš visos Lietuvos. Vis dėlto, mergina mano, jog kurtų tokį verslą, kuris būtų aktualus įvairaus amžiaus žmonėms. Pavyzdžiui, lauko kavinę, kurioje veiktų skaitykla ir vyktų interaktyvi veikla – renginiai, koncertai ir įvairios, tuo metu aktualios veiklos.

Galvotų apie motyvaciją
„Rinkčiausi tai, kas mane patį motyvuotų stengtis savo mieste kurti pridėtinę vertę tiek sau, tiek Palangos miesto bendruomenei. Manau, kad tai, ką pats žmogus daro iš savęs, iš savo vidaus, iš savo širdies, duoda daugiausia naudos visiems, – atsakė Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas Antanas Mikalauskas, paklaustas, kokio verslo Palangoje imtųsi, jeigu sumanytų tai daryti. – Sunku pasakyti, ar Palangoje yra suteikiamos palankios sąlygos verslo kūrimuisi, kol to nedarei realiai pats. Tačiau, manau ne kiek Palangoje, kiek Lietuvoje galima stipriai tobulėti naujųjų verslų skatinimo kurtis ir jų pradinio palaikymo srityje, nes daugelį naujų verslų kuria jauni asmenys, kuriems pati verslo pradžia būna sunkiausia“.

Kur galėtų susirinkti jaunimas
Industrinių technologijų vadybą ISM vadybos ir ekonomikos universitete studijuojantis Justinas Gecevičius paatviravo, kad jis visada galvojo, jog Palangai reikia vietos, kurioje galėtų susirinkti jaunimas, ypač ne sezono metu. „Norėčiau įkurti kokią nors kūrybišką, įdomią vietą, kurioje būtų erdvės kūrybiškam, naudingam laiko praleidimui, bet taip pat ji turėtų įtraukti ir besikeičiančias veiklas – kiną, projektus, bendravimą, žmones. Nelabai dar tai įsivaizduoju, bet to labai trūksta tiek jauniems žmonėms, tiek šeimoms“, – sakė vaikinas.
J. Gecevičius neslėpė, kad asmeniškai jis nėra susipažinęs su verslo galimybėmis Palangoje. „Vis dėlto, kiek pats pagalvoju ir kiek mano šeima susidūrė, tai Palanga nėra labai patraukli verslui. Pirmiausia, neturime dar didelio žmonių skaičiaus. Antra, neturime atviros, laisvos vietos, kurioje naujas verslas galėtų kurtis. Galbūt vietos ir atsirastų, bet tai nėra niekur skelbiama, nėra žinoma ar matoma, nėra viešai kalbama apie verslo galimybes mūsų mieste“, – pasakojo buvęs gimnazistas.
Vilniaus universitete studijuojantis sinologiją Jonas Simutis kalbėjo: „Jei kurčiau verslą Palangoje, tai, manau, kurčiau barą, orientuotą į jaunimą, kur jie galėtų leisti vakarus ne valkiodamiesi mieste, o turėtų vietą, kur galėtų rinktis ir bendrauti. Taip pat rekreacinė sritis, kuri būtų labiau orientuota į vidutiniąją klasę, o ne tik į pasiturinčias šeimas, yra neišnaudota: baseinas ir vandens pramogos, manau, tikrai nebūtų nuostolingos Palangoje, bet čia jau daug didesnio masto investicijos“, – sakė buvęs gimnazistas.
Vaikinas neslėpė, kad, anot jo, Palangoje yra suteikiamos pakankamai palankios sąlygos verslui kurti. „Kiek pačiam teko susidurti ir domėtis, bendrauti su verslu užsiimančiais žmonėmis, jie visada gauna patarimų iš institucijų, su kuriomis susiduria kurdami verslą. Na, gal tik galėtų būti tam tikrų lengvatų jauniems, pradedantiesiems verslininkams, kad jiems pati pradžia būtų lengvesnė. O šiaip, tai Palanga nelabai gali daryti įtaką verslo kūrimuisi, manau, kad pačioje Lietuvoje nėra labai palankios sąlygos kurti verslą vien dėl komplikuotos mokesčių sistemos, kurią būtina tvarkyti“, – kalbėjo J. Simutis.

Jūratė RIEPŠAITĖ
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Santuokos ceremonija išties yra viena įsimintiniausių akimirkų gyvenime ir kiekviena pora tą nori patirti įspūdingai. Kartais būsimiems sutuoktiniams ta įamžinimo vieta tampa lietuviškas pajūris. 


Penktadienį, vasario 17 d., buvo pristatytas išplėstas ir atnaujintas, moderniai Palangos Turizmo informacijos centras. „Ypač džiugu, kad įgyvendintas Palangos turizmo mama vadintos mūsų miesto Turizmo informacijos centro įkūrėjos bei buvusios ilgametės jo vadovės, šviesios atminties Allos Valužienės noras bei planas – Turizmo informacijos centrą išplėsti, į vieną sujungiant senosios...


Išgirdus onkologinės ligos diagnozę, pacientus ir jų artimuosius pasitinka sudėtingas iššūkis – informacijos trūkumas, vėliau virstantis informacijos pertekliumi. 


Po neseniai palangiškius ir miesto svečius sukvietusio prisėsti „Palangos stalo“ pasigirdo nuomonių, kad šventei reikia naujų idėjų, naujo postūmio. O kas kitas, jei ne jaunimas gali pasiūlyti šaunių verslo idėjų?


Kada verslas užsitarnaus pasitikėjimą?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 11 24 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Lietuvos gyventojai mano, kad verslas mūsų šalyje yra nesąžiningas. Pagal bendrovės RAIT atliktą tyrimą, taip mano net 84 procentai apklaustųjų. Kitose Baltijos šalyse verslu pasitikima labiau. Latvijoje neigiamai verslą vertina 72 procentai, o Estijoje – tik 53 procentai gyventojų.


Daugiabučių renovacijai trukdo ir informacijos stoka

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 10 20 | Rubrika: Miestas

Daugiabučių renovacijos klausimas yra viena iš aktualiausių šiandienos problemų. Piliečiai gaudami milžiniškas sąskaitas už šildymą, nesiryžta pradėti namo renovavimo darbų dėl informacijos stokos bei bijodami įsipareigoti paskolas šiems darbams atlikti teikiantiems bankams. Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė...


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Palangos politikai, regis, verčiasi per galvą, kad Palanga taptų patrauklesnė poilsiautojams iš visos Lietuvos ir užsienio, bet kai kurie Tarybos nariai, regis, patys mieliau atostogoms pasirinktų užsienio kurortus ar nors išvyką prie ežerų. Dauguma politikų – devyndarbiai, priversti aukoti atostogas dėl savo verslo ar asmeninių priežasčių...


Palangos miesto savivaldybė nusprendė rekonstruoti Turizmo informacijos centro patalpas. Iš UAB „Palangos autobusų stotis“ bus nupirkta dalis ploto, kurio pirkimo procedūra jau pradėta. Šiuo metu kurorto svečių sutikimo vartai – Turizmo informacijos centras – glaudžiasi 40 kv. metrų patalpose, esančiose šalia Autobusų stoties.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius