Nelegaliems atrakcionams paskelbtas karas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-08-06
Peržiūrėta
2101
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė, vykdydama miesto Savivaldybės administracinę priežiūrą, ištyrė šventojiškio skundą dėl galimai neteisėtos atrakcionų veiklos Šventojoje, Topolių g. 4/ Gubojų g. 7. Nustatyta, kad bendrovė „Giransa“ neteisėtai vykdo veiklą pasibaigus nuomos sutarčiai ir pareikalavo ją nutraukti. Tačiau, kaip sakoma, šventa vieta tuščia nebūna. Jei vienai įmonei, teikiančiai šią pramogų rūšį, uždraudžiama, tai konkurentai nesnaudžia ir kitoje vietoje akimirksniu įkuria atrakcionų parką.

 

Triukšmauja naktį

Šventojiškiai telefonu pranešė apie tai, kad atrakcionų veikla vykdoma net ir pasibaigus nuomos sutarčiai. Be to, jie skundėsi dėl iš veikiančių atrakcionų nakties metu sklindančios garsios muzikos bei nuolatinio triukšmo. Teigta, kad nors Palangos miesto savivaldybės taryba dar pernai patvirtino Triukšmo prevencijos savivaldybės viešosiose vietose taisykles, tačiau jos Šventojoje negalioja. Pasak Vyriausybės atstovės tarnybos, naktį atrakcionai gali veikti tik tuo atveju, jei negroja muzika, o naudojami žaidimų, cirko ir kitų atrakcionų įrenginiai nekelia triukšmo. Taip pat priminta, kad nakties laikas yra nuo 22 val. iki 6 val.

 

Dirbta be leidimo

Skundo nagrinėjimo metu buvo nustatyti ir kiti pažeidimai. UAB „Giransa“ neturi suderinto su Savivaldybe projekto bei leidimo statyti atrakcionus. Savo ruožtu atkreiptas dėmesys, kad Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus įsakymu patvirtintose taisyklėse nurodyta, jog atrakcionai turi būti įrengiami pagal projektą, įvertinant gamintojo nustatytus reikalavimus tam tikslui skirtose vietose ir turint leidimą iš vietinės savivaldos institucijos jiems statyti.

Primintas ir Palangos miesto tvarkymo ir švaros taisyklių vienas iš punktų, kuriame kalbama, kad draudžiama statyti ir įrengti laikinus statinius neturint suderinto projekto ar statybos leidimo, jei jis reikalingas.

 

Privertė išsikraustyti

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus, Vyriausybės atstovės reikalavimas įvykdytas. Atrakcionai, triukšmavę miestelio centre, išsikraustė. Šiuo metu minėtoje vietoje, anot pavaduotojo, vėl veikia automobilių stovėjimo aikštelė.

Tačiau šventojiškiai nelinkę tikėti, kad pastarieji vėlgi neatsiras. Jų manymu, verslininkai atrakcionus išvežė į Klaipėdoje vykusią Jūros šventę, tad neatmeta galimybės, jog po kurio laiko jie vėl išdygs aikštėje. Esą darbuotojai teigė, kad sugrįš.

 

Olandai užėmė nišą

Tačiau Šventoji neliko be atrakcionų parko. Vos tik spėjus iškraustyti vienus atrakcionus, Jūros gatvėje esančioje didžiulėje dykynėje sustatyti sunkvežimiai bei jau suvežti atrakcionai bylojo, jog čia bus pramogų parkas. Pasirodo, kad „skrajojantys olandai“ UAB „Leander LTU“ suskato užimti atsivėrusią nišą. Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas laikraščiui patvirtino, kad Jūros gatvėje esančiuose privačiuose sklypuose jis suderino olandų bendrovės atrakcionus.

 

Prestižinėje J.Basanavičiaus gatvėje – nelegalai

Anot vyriausiojo architekto S.Bradūno, šiomis dienomis atsirado problema su įsikūrusiais atrakcionais J.Basanavičiaus gatvėje, prie „Pramogų banko“.  Architekto teigimu, sezono atidarymo šventės metu olandų bendrovei laikinai buvo išduotas leidimas, tačiau po įvykusios uostamiesčio Jūros šventės atrakcionai vėl atsirado Palangoje. „Dėl leidimo išdavimo nėra jokio prašymo. Tad ir, suprantama, nėra suderinto projekto. Dabar ruošiu dokumentus dėl nelegaliai veikiančių atrakcionų iškeldinimo“, - apie nevaldomą atrakcionų mobilumo procesą kurorte sakė miesto vyriausiasis architektas.

 

Skirta bauda

Savivaldybės vicemeras Edmundas Krasauskas nepaneigė, kas su nelegaliais atrakcionais problemų yra. Skundžiamasi dėl keliamo triukšmo bei dėl to, kad sunkiasvoris transportas, vežantis atrakcionų įrenginius, niokoja J.Basanavičiaus gatvę. Anot mero pavaduotojo, praėjusią naktį policija užfiksavo, kad minėta gatve vežami atrakcionų įrengimai. Už tai olandams buvo skirta bauda ir pareikalauta juos išsivežti. Taip pat paprašyta atjungti elektros tiekimą bei informuota Darbo inspekcija.


Rengs specialųjį planą

Pasak E.Krasausko, verslininkai, kaip žinia, išradingi. Jie susiranda privačius sklypus, kur už sutartą nuomos mokestį vykdo veiklą. Vicemero teigimu, kai sukasi didžiuliai pinigai, skiriamos baudos jiems nė motais. Ne paslaptis, anot E.Krasausko, kad išdygsta nauji nelegalūs atrakcionai šalia esančių. Pavyzdžiui, viename iš privačių J.Basanavičiaus gatvės sklypų atsirado naujas atrakcionas, kuris su Savivaldybe nederintas.

Vicemeras E.Krasauskas sakė, kad problemą padėtų išspręsti specialusis atrakcionų vietų išdėstymo planas. Tokiu būdu bus bandoma reglamentuoti jų veiklą ir privačiuose sklypuose.

 

Ar stogas saugo tik nuo lietaus?

Apie atrakcionų problemas jau rašyta ne kartą. Tikriausiai, kai kuriems skaitytojams tai jau spėjo nusibosti. Tik keista, kad Savivaldybė tik dabar pradėjo šiek tiek garsiau apie juos kalbėti. Atrakcionai Palangoje yra je nebe pirmą vasarą, gal tik anksčiau būdavo mažiau. Tad ir problemos iš dangaus nenukrito. Tik lyg ir nukrito Savivaldybės valdininkai, nes jiems tai naujiena. Ne tik vyriausiasis architektas S.Bradūnas, leidęs, kad J.Basanavičiaus gatvė taptų daugybės nelegalų stovykla, bet ir pats vicemeras E.Krasauskas kažkodėl tik dabar susizgribo ir pradėjo atrakcionų verslu užsiimančius verslininkus gąsdinti simbolinėmis baudomis.

Būtų įdomu išgirsti atsakymus į klausimus: kaip sunkiasvoris transportas, esą be niekieno žinios sugeba atvažiuoti į Palangą, į J.Basanavičiaus gatvę, kaip sugebama sumontuoti atrakcionus ir pradėti dirbti, kad niekas nepastebi?

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį Klaipėdos apygardos teisme pradėta nagrinėti prekybos žmonėmis byla. Joje kaltinimai pateikti 3 Čekijos piliečiams, atrakcionų savininkams, išnaudojusiems 2019 m. Palangoje grupę Lenkijos ir Čekijos darbininkų.


Vakar (rugsėjo 30 d.) miesto Tarybos narė Svetlana Grigorian išplatino pranešimą, kurio esmė – Palangoje gyvena nelaimingi žmonės, o laimės jie pasigenda todėl, kad žiemą kurorte šokteli nedarbo lygis. Anot pranešimo autorės, laimingus palangiškius padarytų kurorto Savivaldybė, jei plačiau pažiūrėtų į „Auskos“ įveiklinimo reikalą ir įkurdintų vilos vietoje vandens atrakcionų parką – pasak...


Pagalbos šauksmas iš Palangos atrakcionų: jaučiasi lyg vergai

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 30 | Rubrika: Miestas

Palangos policija pradėjo tyrimą dėl kurorte veikiančiuose atrakcionuose galimai išnaudojamų Čekijos piliečių, rašo lrytas.lt Policija gavo duomenų, jog Palangoje, Šventosios gatvėje veikiančių atrakcionų savininkas iš Čekijos netinkamai elgiasi su savo darbuotojais – taip pat Čekijos piliečiais.


Žengtas dar vienas žingsnis mažinant kurorto sezoniškumą. Praėjusią vasarą J. Basanavičiaus gatvėje, kur anksčiau veikė olandų atrakcionai, buvo įsikūręs didžiausias Lietuvoje batutų parkas, o dabar šioje teritorijoje verda statybos darbai – iškils modernus, visai šeimai skirtas pramogų kompleksas, kuris lauks lankytojų ištisus metus.


Palangoje stringa už dviejų ir daugiau žmonių nesunkų sužalojimą dėl neatsargumo teisiamo Olandijos piliečio Petruso Leanderio baudžiamosios bylos nagrinėjimas, nes nepavyksta surasti olandų kalbos vertėjo. 42 metų P. Leanderis yra atrakcionų, kuriuose daugiau kaip prieš dvejus metus beveik valandai žemyn galva buvo pakibę vaikai, savininkas.


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė neskundžiamą nutartį atmesti UAB „Laureta ir ko“ apeliacinį skundą. Bendrovė prašė panaikinti Palangos miesto savivaldybės sprendimą, kuriuo nebuvo leista įrengti atrakcionų Šventojoje, sklypuose Jūros g. 22A, 22B bei 22C, o taip pat Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo teismas...


Palanga turi proga pasidžiaugti: rugsėjo 24-ąją Klaipėdos apygardos administracinis teismas paskelbė sprendimą, kuriuo konstatavo, jog kurorto Savivaldybės administracija pagrįstai ir teisėtai atsisakė derinti atrakcionų parko projektą adresu J.Basanavičiaus g. 43. Atrakcionų parką čia norėjo įkurdinti liūdnai pagarsėjusi bendrovė „Leander LTU“.


Palangiškis Jonas Valužis sako, kad šimtams kurorto ir visos šalies vaikų per devynis metus suteikė begalę džiaugsmo žaidimų atrakcionuose Vytauto gatvėje, dešimtims palangiškių – ir darbo vietą, o į savivaldybės biudžetą įbyrėjo ne vienas tūkstantis litų įvairių mokesčių, surinktų vykdant atrakcionų veiklą. Vyrą piktina, kad jis yra lyginamas su...


Olandai, vadovaujantys atrakcionų parkui J. Basanavičaus gatvėje, yra speičiami į kampą - vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kol bus priimtas teismo sprendimas, taikyti iki tol laikinąsias apsaugos priemones -  sustabdyti atrakcionų veiklą. Tokiu būdu teismas patenkino Meilės al. 5 dalį sklypo olandams nuomojančios bankrutuojančios bendrovės „Kurorto statyba“...


Nelegaliems atrakcionams paskelbtas karas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 08 06 | Rubrika: Miestas

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė, vykdydama miesto Savivaldybės administracinę priežiūrą, ištyrė šventojiškio skundą dėl galimai neteisėtos atrakcionų veiklos Šventojoje, Topolių g. 4/ Gubojų g. 7. Nustatyta, kad bendrovė „Giransa“ neteisėtai vykdo veiklą pasibaigus nuomos sutarčiai ir pareikalavo ją nutraukti. Tačiau, kaip sakoma, šventa vieta tuščia nebūna....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius