Nedegink žolės

Palangos tiltas, 2024-04-11
Peržiūrėta
977
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nedegink žolės

Orai vis labiau ir labiau šiltėja, prasidėjo švaros ir tvarkymosi metas. Kaip ir kasmet, deginamos senos šakos, žolė, šiukšlės. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet šalyje 339 gaisrai kilo atvirosiose teritorijose, t. y. 15,8 proc. visų gaisrų, išdeginusių daugiau kaip 100 ha atvirųjų teritorijų. Didžiausią dalį gaisrų, kilusių atvirosiose teritorijose, sudaro nenušienautose pievose kilę gaisrai. Vilniaus apskrityje užgesinti 185 atvirųjų teritorijų gaisrai, Kauno – 35, Utenos – 22, o kitose apskrityse jų kilo mažiau. Šie gaisrai siaubia ne tik pernykštę žolę, nuo liepsnojančios žolės ugnis dažnai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus. Taip pat, nuo karščio žūva augalų šaknys, smulkūs gyvūnai, naudingi mikroorganizmai. 

Miškuose, pušynuose gausu sausos žolės, spyglių, dervingų medžių šakelių, sausų samanų, kurios užsiliepsnoja ir dega labai greitai. Todėl nuorūką, degtuką ar kitą liepsnos šaltinį būtina užgesinti greitai, o laužus ir šašlykines kūrenti galima tik specialiai įrengtose poilsiaviečių laužavietėse. Arti laužavietės neturi būti sausos žolės, medžių, durpingo grunto ar kitokių degių medžiagų.

Informuojame :

sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus užtraukia baudą nuo 30 iki 300 eurų;priešgaisrinės apsaugos priemonių nesiėmimas pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugriebtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą užtraukia baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 eurų;miško naikinimas arba žalojimas jį padegant arba nerūpestingai elgiantis su ugnimi, taip pat kitoks miško gaisrą arba jo išplitimą sukėlęs priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimas užtraukia baudą asmenims nuo 560 iki 2300 eurų.

Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba primena :

laužus kūrenti leidžiama ne arčiau kaip 30 m nuo pastatų, degių konstrukcijų statinių ir degių medžiagų sandėliavimo vietų;kietu kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius, ugniakurus naudoti leidžiama ne arčiau kaip 6 m nuo pastatų;draudžiama surinktus (sugriebtus) augalus, jų dalis ar krūvas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško, aukštapelkės ar durpingos vietos, taip pat miestuose ir miesteliuose (išskyrus laužų kūrenimą, laužų kūrenimui nustatytose vietose);jeigu matote, kad su ugnimi išplito ir nepavyks lengvai susidoroti, nedelsiant kvieskite ugniagesius telefonu 112.

 

Palangos PGT informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos botanikos parke – nors ir ne nauja, bet ne visiems poilsiautojams žinoma ir nemaloniai nustebinti galinti tvarka. Parko lankytojams draudžiama ne tik teritorijoje važinėti dviračiais ar paspirtukais, bet ir pasitiesus užklotą prigulti ant žolės ar net suolelio. 


Nedegink žolės

2024 04 11 | Rubrika: Miestas

Orai vis labiau ir labiau šiltėja, prasidėjo švaros ir tvarkymosi metas. Kaip ir kasmet, deginamos senos šakos, žolė, šiukšlės.


VĮ Valstybinių miškų urėdija ir Palangos miesto savivaldybė informuoja, kad deginti pernykštę žolę griežtai draudžiama. Pernykštės žolės deginimas labai pavojingas, nes nekontroliuojama liepsna lengvai gali persimesti į miškus ir durpynus, nukeliauti iki gyvenamųjų pastatų, sunaikinti gyventojų turtą.


Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba įspėja nedeginti žolės

"Palangos tilto", LiJOT informacija, 2021 03 31 | Rubrika: Miestas

Orai vis labiau ir labiau šiltėja, prasidėjo švaros ir tvarkymosi metas. Kaip ir kasmet, deginamos senos šakos, žolė, šiukšlės. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet šalyje atvirose teritorijose jau kilo 157 gaisrai, vien kovo mėnesį ugniagesiai gesino 102 tokius gaisrus. Jų metu sudegė per 660 a pievų....


Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi palangiškiai iš Klaipėdos plento ir Jūratės gatvės, nebeapsikenčiantys kaimynystėje esančios netvarkos. Anot jų, dėl jos kreipėsi ir į Palangos miesto savivaldybę, ir į pačius kurorto nepuošiančių šabakštynų savininkus, tačiau visur atsimušė kaip į sieną. Viešosios tvarkos skyrius trauko...


Orai vis labiau ir labiau šiltėja, prasidėjo švaros ir tvarkymosi metas. Kaip ir kasmet, deginamos senos šakos, žolė, šiukšlės. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per tris šių metų mėnesius šalyje jau kilo 885 žolės gaisrai, vien kovo mėnesį ugniagesiai užgesino 816 tokių gaisrų. Jų metu sudegė per 1 300 ha...


Šiltėjant orams gyventojai tvarkosi savo namų kiemus, sodybas ir neretai surinktas ar sugrėbtas šiukšles degina. Dažnai pasitaiko ir pernykštės žolės deginimo atvejų, kurie kenkia aplinkai, sukelia grėsmę savo turtui, sveikatai ar net gyvybei. Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos miesto agentūros specialistai kartu su Palangos...


Teisininko komentaras

2013 11 14 | Rubrika: Miestas

Laikraščio skaitytojas iš Šventosios klausia: kokia numatyta atsakomybė už „žolės“ (narkotinės medžiagos) laikymą namuose?


  Palangoje nėra sudėtinga gauti vadinamosios žolės. Taip kalba vietinis jaunimas. „Man mokykloje yra siūlę žolės. Sakė, kad pažįstami gali parduoti. Tačiau tokie dalykai manęs visiškai nedomina”, – pasakojo kurorte besimokanti mergina. Ji pati girdėjusi, kad žolės Palangoje galima įsigyti už 35-50 litų.


Per pustrečių metų vietoj žadėtų sporto bazių - gardelį primenanti futbolo aikštelė

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 10 25 | Rubrika: Miestas

Prieš daugiau nei dvejus metus Palangą sportininkų rojumi žadėjusiam paversti miesto merui Vytautui Stalmokui savo vizijoms įgyvendinti liko vos keturi mėnesiai, o kurortas tegali pasigirti šalia V.Jurgučio vidurinės mokyklos atsiradusia dirbtinės žolės futbolo aikštele.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius