Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“

Palangos tiltas, 2024-03-26
Peržiūrėta
854
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“

Valstybinių miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras kviečia į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“ – kelių dešimčių metų tradicija tapusią medžių sodinimo šventę, suburiančią visus – suaugusius, vaikus, bendruomenes, įmones ir organizacijas. Šiemet miškasodis kviečia švęsti Lietuvos dainų šventės šimtmetį ir pasodinti medžius 100-e Lietuvos girių. Miškasodis – tai vienas iš darbų, gražiausiai įprasminančių žmogaus meilę gamtai.

Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“ kviečia visus Lietuvos žmones ir organizacijas prisidėti prie Lietuvos miškingumo didinimo ir išsaugojimo ateities kartoms bei tapti šimtmetį mininčios Dainų šventės dalimi. Šis renginys įprasmins šventės temą „Kad giria žaliuotų“, prisidės prie Lietuvos miškingumo didinimo ir dar kartą parodys pasauliui, kad Lietuva yra vieninga šalis, kurią vienija meilė miškui ir dainai.

Registracijos platformoje būtina pasirinkti regioninį padalinį ir nurodyti girininkiją, kurioje planuojate sodinti mišką. Kai užsiregistruosite, sulauksite sėkmingą registraciją patvirtinančio laiško.

Miško sodinimas vyksta poromis, per valandą viena žmonių pora gali pasodinti 100-200 medelių. Dėl itin didelio susidomėjimo renginiu ir planuojamo rekordinio miškasodžio dalyvių skaičiaus, aplink didžiuosius Lietuvos miestus užsiregistravusių talkininkų prašome, turint galimybę, atsivežti savo kastuvą bei darbo pirštines. Taip pat pasirūpinti drėgmei nepralaidžia avalyne.

Registracija čia: https://registracija.vmu.lt/?fbclid=IwAR1HldI4f6L6uBwAmH2ryofQJT1WT-pEFZJ7hQf1fx0HvQ3JfW4mjHcmR04 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį sekmadienį, lapkričio 24 d., Klaipėdos Žvejų rūmų scena nušvis Kaukazo ritmais ir nepakartojama energija – Sakartvelo Karališkasis nacionalinis baletas kviečia į pasirodymą su išskirtine šokių programa „Sakartvelo ugnis“. 


Palangos kultūros centras kviečia  prisiliesti prie šimtmečio Dainų šventės ir pamatyti, kaip jai ruošiasi šventės dalyviai.


Balandžio 20 d. Šventosios pagrindinės mokyklos 5 ir 7 klasių mokiniai kartu su Kretingos miškų urėdijos, Darbėnų girininkijos miškininkais dalyvavo kasmetinėje medelių sodinimo akcijoje – nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“. 


Valstybinių miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras kviečia į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“ – kelių dešimčių metų tradicija tapusią medžių sodinimo šventę, suburiančią visus – suaugusius, vaikus, bendruomenes, įmones ir organizacijas. 


Rugpjūčio 6 d. 12.00 val. Palangos kurhauzo koncertų salėje vyks Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimo „ Už lietuvybę, pilietiškumą ir solidarumą“ uždarymas, kurį vainikuos įspūdingas 2024 m. šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ koncertas.


Šiandien (birželio 10 d.) Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos nacionalinis dailės muziejus direktorius Arūnas Gelūnas pasirašė naują tarpusavio bendradarbiavimo sutartį, numatančią daug miesto ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, kuriam priklauso ir Palangos gintaro muziejus, sąlyčio taškų kultūros srityje.


Konservatorės Seimo narės, Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės „politinis sprendimas“ Palangos poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ uždaryti ir perduoti Turto  (tai neabejotinai reikštų jo privatizavimą) lengvai nepraeis Palangoje.


Šių metų Palangos ir Šventosios eglutės turi vieną itin išskirtinę staigmeną, kurios nerasite niekur kitur. Tiesa, net paslaptinga kvapų skraistė prie Šventosios eglutės daug gerbėjų nepritraukė. Palangoje ir Šventojoje vienu metu įžiebtos eglutės sulaukė labai skirtingos žmonių reakcijos. Palangos eglutė kone vienbalsiai giriama, o štai daug lankytojų...


Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą. Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1...


Policijos komisariatas giria miesto „akis“, bet jomis nesirūpina

Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2011 06 10 | Rubrika: Miestas

Šiuo metu Palangoje  iš 15 įrengtų vaizdo kamerų, anot Palangos policijos komisariato organizacinio poskyrio specialistės Jurgitos Rinkevičienės, veikia 13. Bet, pavyzdžiui, kai olandų vilkikai, nepaisydami sunkiasvorių automobilių eismą draudžiančių kelio ženklų, paryčiais važiuoja į kurorto šerdį – J. Basanavičiaus gatvę – jos „miega“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius