Miesto Taryba užkirto kelią drastiškam žemės mokesčio augimui

„Palangos tilto” informacija, 2013-02-07
Peržiūrėta
2364
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė.
Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė.

Žemės mokestis, gąsdinantis daugelį šalies gyventojų, kurorto gyventojams drastiškai neišaugs. „Palanga nustatė saugiklį, neleisiantį mokesčiui išaugti daugiau nei 50 proc.“, - pabrėžė Palangos miesto savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė.
- Lietuvoje kilo didelis gyventojų susirūpinimas dėl galimai ženkliai išaugsiančio žemės mokesčio už 2012 metus. Ar sulaukiate daug palangiškių klausimų?
- Pirmiausia noriu atkreipti dėmesį, jog šį mokestį administruoja ne Savivaldybė, o Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Tačiau Savivaldybė taip pat sulaukia sunerimusių gyventojų skambučių.
- Kiek pagrįstas šis gyventojų nerimas?
- Žemės mokestinė vertė, palyginti su indeksuota, padidėjo apie 10-15 kartų, nes Seime buvo priimtas Žemės mokesčio įstatymo pakeitimas, kuris įsigaliojo nuo 2013 m. sausio 1 d., numatantis, kad žemės mokestinė vertė yra vidutinė rinkos vertė, nustatoma pagal masinio žemės vertinimo būdu parengtus žemės verčių zonų žemėlapius ir žemės sklypo vidutinės rinkos vertės nustatymo modelius. Atsižvelgdama į šį žemės verčių pasikeitimą bei siekdama sumažinti mokesčio augimą, Savivaldybė diferencijavo mokesčio tarifą: iki šiol buvęs 1,5 proc., šiais metais, atsižvelgiant į žemės paskirtį ir miesto zonas, jis svyruoja nuo 0,2 iki 1,5 proc., tad daliai gyventojų žemės mokestis gali net sumažėti.
- Kokie konkrečiai žemės mokesčio tarifai taikomi Palangoje?
- Mieste yra 13 zonų, kuriose žemės vertė labai skiriasi, todėl tarifai šiais metais buvo diferencijuoti pagal žemės paskirtį: žemės ūkio, miškų ūkio bei mėgėjiškų sodų žemei – 0,2 proc., gyvenamųjų teritorijų žemei – nuo 0,3 proc. iki 0,9 proc., komercinės paskirties žemei – nuo 0,5 proc. iki 1,3 proc., pramonės ir sandėliavimo paskirties žemei – nuo 0,3 proc. iki 1,1 proc., kitos paskirties žemei – 1,5 proc.
- Kokios dar lengvatos numatomos gyventojams, siekiant sumažinti žemės mokesčio augimą?
- Kalbant apie tuos žemės savininkus, kuriems mokestis išaugs, reikėtų atkreipti dėmesį, jog, kiek leido galimybės, Savivaldybė stengėsi, kad šis augimas nebūtų drastiškas. Palanga bene vienintelė šalyje numatė saugiklį, gyventojus apsaugosiantį nuo ženklaus žemės mokesčio augimo. Miesto Taryba apsisprendė, jog gyventojams, kuriems žemės mokestis, palyginti su 2012 m., išaugs daugiau kaip 50 proc., Savivaldybė teiks lengvatas ir minėtą padidėjimą mažins šimtu procentų. Taip pat, jei matysime, kad daugeliui gyventojų mokestis vis tiek ženkliai didėja, miesto Taryba galės suteikti dar daugiau lengvatų.
Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, jog numatytos ir kitos lengvatos fiziniams asmenims: remiantis miesto Tarybos sprendimu, pensininkams, fiziniams asmenims, kurių šeimose nėra darbingų asmenų, neįgaliesiems nebus apmokestinami 6 arai žemės.
- Kaip gyventojai gali apskaičiuoti savo žemės mokesčio dydį?
- Šį mokestį apskaičiuos Mokesčių inspekcija ir gyventojams deklaracijas pateiks metų pabaigoje – spalio mėnesį, o mokestį sumokėti reikės iki lapkričio 15 d.
Gyventojas, norintis jau dabar apsiskaičiuoti būsimąjį mokestį, gali naudotis šiuo preliminaraus mokesčio apskaičiavimo pavyzdžiu: iš žemės mokestinės vertės (pagal VĮ Registrų centro 2013-01-01 duomenis) atimama indeksuota žemės vertė (nurodyta mokesčio deklaracijoje už 2012 m.), skirtumas dauginamas iš mažinimo koeficiento 0,8, o gauta suma atimama iš mokestinės vertės, ir tik gautas skirtumas dauginamas iš nustatyto žemės mokesčio tarifo.
Tačiau yra ir kitokių aspektų – ar gyventojui nepriklauso kitos lengvatos, numatytos žemės įstatyme. Visa tai bus įvertinta apskaičiuojant mokestį.
Taip pat dera paminėti, kad asmenys, kuriems Registrų centro nustatyta žemės vertė skiriasi nuo individualiu žemės vertinimu nustatytos žemės vertės daugiau kaip 20 proc., turi teisę kreiptis dėl vertės perskaičiavimo. Prašymai žemės mokesčio mokestine verte laikyti žemės vertę, nustatytą atlikus individualų vertinimą, Registrų centrui gali būti teikiami iki 2013 m. liepos 1 d.
- Kur ir kada galima kreiptis, jei žemės mokestis, palyginti su 2011 m., išaugs daugiau nei 50 proc.?
- Visi asmenys, kuriems Valstybinė mokesčių inspekcija apskaičiuos žemės mokestį už 2013 m. 50 proc. didesnį nei 2012 m., galės kreiptis į miesto savivaldybę dėl mokesčio lengvatos suteikimo, t. y. mokesčio virš 50 proc. padidėjimo sumažinamo (100 proc.).

Jūsų komentaras:

Prakeiksmai serijomis... 2013-02-07 23:42 (/ / IP: 86.100.60.112)
Atviras plėšikavimas ! Belieka apmokestinti orą, kurį kvėpuojame? Mokesčiams - platūs neprišeriami nasrai... -Kodėl iki šiol žmonių smaugikai -tylėjo? Žmonės ir taip serijom prakeiksmais palydi, tokius ir pan plėšikavimus...

Taip pat skaitykite

Nuvilnijo ir nušurmuliavo Palangos miesto globos namų trisdešimtmečio minėjimas. Gali būti, kad ne vienas iš mūsų savo gyvenimo saulėlydį pasitiks juose. „Gaila, kad globos namų įstaigos visuomenei vis dar asocijuojasi su blogu kvapu, „vargšų prieglauda" ir „gėda", kad jų artimieji čia gyvena. Realybė – visai kitokia! Mes stengiamės visur dalyvauti ir įsilieti į bendruomenės...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir 116.1...


Mirtis užpučia Gyvenimą kaip žvakės liepsną, bet niekas neištrins žmogaus darbų ir pasiekimų...


Pradedamas svarstyti Palangos miesto savivaldybės 2022 metų biudžeto projektas.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo šiandien privačios žemės savininkai, prisijungę prie  Mano VMI , jau gali sužinoti žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją sumokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu lapkričio pradžioje. Žemės mokestį šiemet reikia sumokėti iki lapkričio 15...


Vakcinacijos rekordininkė šalyje – Neringa su 38,75 proc. paskiepytų savo gyventojų, antras – Birštonas (34,3 proc.), treti– Druskininkai (27,03 proc.), ketvirta – Palanga (25,94 proc.) O kur šiuo metu, penktadienį, balandžio 23 d., saugiausia „kovido“ prasme? Epidemiologai sako, kad šiuo metu saugiausiai, tikėtina, jaučiasi...


Žinomas pajūrio vaikų gydytojas ortopedas. Kaunietis, kuris nė minutėlę nesuabejojo savo sprendimu beveik prieš keturis metus persikelti gyventi į Palangą. O taip pat – „iki kaulų smegenų“ – socialdemokratas, o dabar – ir kandidatas į Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirminko pareigas. Ar pavyks jam balandį visuotiniame kurorto skyriaus...


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Žemės mokestis, gąsdinantis daugelį šalies gyventojų, kurorto gyventojams drastiškai neišaugs. „Palanga nustatė saugiklį, neleisiantį mokesčiui išaugti daugiau nei 50 proc.“, - pabrėžė Palangos miesto savivaldybės administracijos Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius