Kūrybingi palangiškiai sukūrė jau trečiąją parodą

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-04-07
Peržiūrėta
2830
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Socialinių paslaugų centro ilgoji pynė.
Socialinių paslaugų centro ilgoji pynė.

Antradienį Palangos miesto savivaldybėje šurmuliavo itin daug miesto gyventojų. Ir ne dėl to, jog kokia bėda būtų ištikusi, dėl smagesnės progos – buvo pristatyta palangiškių ir šventojiškių darbų paroda „Palanga – mano miestas“, kuri organizuojama jau trečius metus švenčiant „Palangos dienas“. Kaip akcentavo parodos ir visos šventės organizatoriai, tokiais renginiais siekiama įtraukti kuo daugiau gyventojų, juk šventė visų pirma ir yra skirta būtent miestelėnams.
„Treti metai, kuomet bendruomenė „Palangos santarvė“ įsijungia į „Palangos dienas“, treti metai, kuomet sukviečiami Palangos miesto gyventojai sukviečiami atnešti savo rankdarbius. Paminėtina, kad rankdarbiai kuriami ne tik moterų, kaip visi įpratę, yra ir vyrų, labai gabių, kuriančių“, – kalbėjo parodą atidariusi „Palangos santarvės“ pirmininkė Daina Eimanavičienė.
Po šventinės gaidos, nuskambėjo ir kita – keletą dainų padovanojo Trečiojo amžiaus universiteto choras „Žara“, pradėjęs nuo Lietuvos himno, nepamirštant, jog šie metai Lietuvai – išskirtiniai.
Palangos miesto mero pavaduotas Rimantas Antanas Mikalkėnas džiaugėsi, jog prigijusi idėja paskatina gyventojus pasidalinti savo kūrybiškumu, papuošti savo darbais ir Palangos miesto savivaldybės patalpas.
„Atidarome gražią parodėlę, kurią suorganizavo mūsų aktyvūs Palangos gyventojai ir, aišku, tie žmonės, kurie turi Dievo dovaną, kurie neabejingi grožiui ir kuria šiuos nuostabius darbus. Tai – savotiška miesto istorija, kuri liks ilgam. Šiame pastate lankosi ne tik miesto gyventojai, bet atvažiuoja ir daug svečių iš kitų Lietuvos vietų ir užsienio. Ir jie pamatys, kokie kūrybingi mūsų žmonės, pasidžiaugs jų darbais. Todėl aš dėkoju visiems rengusiems šią parodą ir kūrėjams. Linkiu kuo didžiausios kūrybinės sėkmės“, – linkėjo vicemeras.
D. Eimanavičienė pakomentavo, jog itin džiugu susirinkti visiems tokiai progai Savivaldybės patalpose, kur įprastai ateinama spręsti tam, tiktų problemų. „Tai yra pats didžiausias džiaugsmas apsilankyti Savivaldybėje tada, kai iš tikrųjų yra šventė, o ne tada, kai prispiria kokie rūpesčiai. Tikrai tam Savivaldybė yra pasirengusi ir mielai sutinka jau trečius metus organizuoti parodą čia. Kiekvienais metais stengiamės parodyti vis kitų gyventojų darbus, taip galime pasidžiaugti didesniu kūrybingų žmonių būriu. Kuriantys žmonės įneša daug džiaugsmo“, – kalbėjo pirmininkė D. Eimanavičienė.
Visus susirinkusius pasveikino ir šventės „Palangos dienos“ iniciatorius Vitalius Bernardas Litvaitis, priminęs datas, kurios ir paskatino palangiškius švęsti. „Labai malonu, kad kuo tolyn, šiemet ši šventė jau yra penkta, įgauna vis platesnę apimtį kultūrine, menine prasme. Ji labai skiriasi nuo kitų Palangos švenčių, kurios, neginčytinai, yra reikalingos, bet praktiškai skirtos ne palangiškiams. O „Palangos dienos“ skirtos būtent palangiškiams. Štai, palangiškiai sugiedojo himną, pažiūrėjau palangiškių darbus ir atminty lieka. Tikiu, kad ši šventė gyvuos ir ateityje, jau dabar retas kuris nežino, ką gi reiškia ši šventė. O dar 2014 metais bandžiau klausinėti žmonių, ką jiems reiškia kovo 30-oji ar balandžio 5-oji, atsakymą išgirsdavau „nežinau“. Labai retas kuris žinojo, o šiandien pusė Palangos jau tikrai žino. Renginiai prasideda ir baigiasi Palangai reikšmingomis dienomis“, – sakė V. Litvaitis, padėkojęs organizatoriams už rengiamą parodą.
Šiemet savo darbus pateikė 22 palangiškiai, kuriems įteikta po gėlės žiedelį ir parodos plakatą. Taigi, o kas tie kūrybingieji, padėję papuošti Savivaldybės patalpas šiemet. Tai – Eglė Strumskytė-Bražinskienė, Monika Jarulytė, Stasė Matiušonokienė, Natalija Zhislina, Ričardas Samutinas, Anė Petrikienė, Vitalija Petrikaitė, Nedas Normantas, Rasa Šiaudvytienė, Eugenijus Šuldiakovas, Daiva Preibė, Aldona Martinkutė, Onutė Vygontienė, Vilija Zeniauskienė, Judita Aleksandravičienė, Socialinių paslaugų centras, pasidalinęs itin didžiule trispalve pyne, Inga Jonušienė, Birutė Grigaliūnienė, Ilona Niedvarienė, Dalia Elijošienė, Grytis Rokas Eimanavičius, Kristina Kavaliauskaitė.
„Džiugu, jog kūrybingų miestelėnų tiek daug, kurie nepabūgsta parodyti savo talento, jo neslepia. O kartais gi ir pažįsti žmogų, tačiau nežinai, kokius talentus jis turi“, – šypsojosi bendruomenės pirmininkė D. Eimanavičienė. Palangiškius atvyko pasveikinti ir bičiuliai iš Skuodo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 29 d. 17 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąją ekskursiją po parodą „Nuo Šiaurės jūros iki Kūčių stalo“. Apie silkės kelią šį kartą pasakos parodos bendraautorė, Klaipėdos universiteto doktorantė Akvilė Poškienė. 


Balandžio 30 d. 14 val. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje ekskursiją po šiuo metu vykstančią fotografo Rimanto Dichavičiaus parodą „Vardai, tapę mūsų laiko ženklais“ ves menotyrininkė dr. Ramutė Rachlevičiūtė.


Kovo 30 d. Palangos miestas mini Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m., o balandžio 5 d. – miesto vardo gimtadienį. Šioms progoms paminėti nuo kovo 30 iki balandžio 5 d. organizuojamas  renginių ciklas „Palangos dienos“. 


Palangos gintaro muziejus, vykdamas Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Baltų ženklų simboliai ir vaizdiniai“, sukūrė mokslininkų įžvalgomis paremtą edukacinį užsiėmimą su šiuolaikine inovatyvia dalimi bei kūrybiškomis praktinėmis veiklomis, skirtą vyresnio amžiaus mokiniams ir plačiai visuomenei.


Ar žinai?...Palangos šimtmečio vėliavos dizainą sukūrė UAB „Stenda“, Palangos miesto vėliavos – Gražina Oškinytė-Eimanavičienė.


Antradienį Palangos miesto savivaldybėje šurmuliavo itin daug miesto gyventojų. Ir ne dėl to, jog kokia bėda būtų ištikusi, dėl smagesnės progos – buvo pristatyta palangiškių ir šventojiškių darbų paroda „Palanga – mano miestas“, kuri organizuojama jau trečius metus švenčiant „Palangos dienas“. Kaip akcentavo parodos...


Penktadienį, kuomet buvo pristatyta jubiliejinė žymaus kurorto menininko Juozo Griušio paroda „Mano meno dienoraščiai“, Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vos tilpo visi norintys pasveikinti jubiliatą. Ir ne vienas atvykęs kartojo, jog, atrodo, dovanas reikėjo teikti gimtadienį šventusiam ir parodą pristatančiam menininkui, tačiau...


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogai netradicinėje aplinkoje, Palangos Birutės parko paplūdimyje, surengė parodą „Aš noriu augti prie švarios jūružės“. Organizuodami šią parodą siekėme atkreipti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į Baltijos jūros ekologines problemas bei skatinti elgesio pokyčius, siekiant mažinti neigiamą visuomenės...


Šiemet Švietimo ir mokslo ministerija prieš pat Mokslo ir žinių dienos šventę sukėlė šiek tiek chaoso, leisdama mokykloms pačioms apsispręsti, kada sukviesti mokinius paminėti šią dieną: šeštadienį – rugsėjo 1-ąją ar pirmadienį – rugsėjo 3-iąją. O kaip bus Palangoje?


Riešinių mezgėjos pristatė savo parodą

„Palangos tilto“ informacija, 2011 04 25 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį dar vieną pavasario gūsį padovanojo palangiškės, tautinio paveldo sertifikatus gavusios riešinių mezgėjos Birutė Čepienė ir Milda Zubernienė. Jos savo riešinių parodą atidarė dailės salone „Mostas“, kur susirinko gausus būrys sveikintojų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius