KUL medikai užkalkėjusias kraujagysles plės nauju metodu

Palangos tiltas, 2024-04-29
Peržiūrėta
1299
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

KUL medikai užkalkėjusias kraujagysles plės nauju metodu

Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) pradėtas taikyti naujas saugus ir efektyvus metodas užkalkėjusioms kraujagyslėms plėsti. Įstaiga įsigijo intravaskulinės litotripsijos aparatą, kuris bus pagalbininkas atkuriant kraujotaką užakusiose tiek širdies, tiek periferinėse kraujagyslėse.

„Atlikome pirmąsias procedūras pacientams, kuriems kiti gydymo būdai ir procedūros jau nebeefektyvios. Endovaskulinių procedūrų metu per mažą punkciją kirkšnies arba rankos srityje įvedamas mažo slėgio balioninis kateteris. Jame įmontuoti elektrodai sukuria garso bangą, kuri suskaldo kalcį“, – pasakojo KUL  filialo „Jūrininkų ligoninė“ Kraujagyslių chirurgijos skyriaus vedėjas Karolis Tijūnaitis.

Tam naudojama Shockwave sistema, skirta kalcifikuotoms stenozėms gydyti. Ji tinkama tuomet, kai kraujagyslių kalcifikacija ženkliai išreikšta ir kiti prietaisai bei procedūros jau yra neefektyvūs ar netgi žalingi.

„Iki šiol užakusios kraujagyslės buvo plečiamos balionais, dideliu slėgiu arba implantuojant metalinį stentą. Plečiant stipriai kalcinuotą kraujagyslę dideliu slėgiu procesas yra ne visai kontroliuojamas, kraujagyslė gali plyšti, atsisluoksniuoti, pakraujuoti, užsikišti. Intravaskulinės litotripsijos aparato pagalba, nepažeidžiant vidinio kraujagyslių sienelės sluoksnio ir kitų aplinkinių audinių, kalcinuotose vietose sukuriama daug mikroskopinių įtrūkimų. Taip plečiamas ir atkuriamas kraujagyslės spindis“, – pasakojo gydytojas.

Jis džiaugiasi, kad saugiai modifikuojant kalcį sumažinama komplikacijų rizika, procedūros tampa labiau nuspėjamos ir veiksmingesnės.

Intervencinio kardiologo iš Vilniaus Andriaus Berūkščio vedami KUL medikai naująją procedūrą atliko trims pacientams. Vienam – kardiologiniam, sergančiam vainikinių širdies arterijų liga. Kiti du pacientai sirgo periferinių kraujagyslių liga, kurią sukėlė cukrinis diabetas ir inkstų funkcijos nepakankamas, dėl kurio taikomos dializės.

„Šiems pacientams buvo išreikštas ženklus kraujagyslių kalkėjimas ir kiti gydymo metodai jau buvo neefektyvūs. Galime tik pasidžiaugti, kad intravaskulinės litotripsijos procedūros buvo sėkmingos ir efektyvios“, – sakė K,Tijūnaitis, pridurdamas, kad pagydyti pacientai jau seniai namuose.

Kraujagyslių „kalkėjimui“ įtakos turi daugelis veiksnių. Tarp jų  – genetika, lėtinės ligos, netinkamas gyvenimo būdas, ypač rūkymas.

 

KUL Komunikacijos tarnyba

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) medikai atvertė naują puslapį gydant pacientus, sergančius onkourologinėmis ligomis. Patyrusi urologų ir chirurgų komanda pirmoji šalyje minimaliai invazyviu būdu pašalino šlapimo pūslę ir naują suformavo iš plonosios žarnos. 


Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Širdies aritmijų centro medikai nuo šiol prieširdžių virpėjimą – vieną iš dažniausių aritmijos rūšių – gydys saugiau ir efektyviau. 


Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) pradėtas taikyti naujas saugus ir efektyvus metodas užkalkėjusioms kraujagyslėms plėsti.


Baigti medinės vilos „Romeo“ išorės remonto darbai, tad romantiškosios Palangos „dvynės“ – vilos „Romeo“ ir „Džiuljeta“ – savo grožiu, menančiu elegantišką grafų Tiškevičių istorinį laikotarpį, ir vėl traukia praeivių akį.



Palangoje pradėti ilgai laukto viešbučio „Marriott“ statybos darbai. Iki šių metų galo ketinama atlikti tik pirmąjį statybų parengiamąjį etapą ir išlieti būsimojo pastatų komplekso pamatus. Projekto vystytojos UAB „Vastint Lithuania“ generalinis direktorius Kęstutis Vedeckis viliasi, jog, jei nebus didesnių trukdžių dėl COVID-19 visos statybos galėtų baigtis iki 2023 metų vasaros sezono. Kitu...


Palangiškis menininkas Vytautas Kusas šaliai padovanojo naują rekordą – šią savaitę oficialiai užfiksuota, kad V. Kuso sukurta knyga „Būsenos“ yra mažiausia lietuviška knyga šalyje. Naujasis šio menininko rankomis sukurtas šalies rekordas – eilėraščių knyga „Būsenos“ – yra 8 milimetrų...


Daugiausia Lietuvos medikų emigruoja į Šiaurės šalis: Norvegiją, Daniją, Švediją. Kodėl būtent šia kryptimi Lietuvos specialistai dažniausiai kelia sparnus?


Naujųjų metų naktis Palangoje, į kurią palydėti išeinančių metų ir sutikti ateinančių tradiciškai suplūsta aibės žmonių ir iš aplinkinių miestų, ir iš atokesnių Lietuvos kampelių, ir iš užsienio, buvo graži ir rami visomis prasmėmis. Traukusius pasidžiaugti fejerverkais džiugino oras, padovanojęs šilumą ir nuraminęs vėją. Džiaugėsi ir medikai bei...


Iš Palangos į Kopenhagą – nauju lėktuvu

Aistas MENDEIKA, 2009 09 02 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio 31-osios popietę Palangos oro uoste pirmą kartą nusileido naujasis SAS orlaivis „CRJ900 NextGen“, kuriuo keleiviai bus skraidinami tarp Kopenhagos ir mūsų kurorto iki žiemos sezono pradžios. „Bombardier“ kompanijos pagamintas lėktuvas yra daug patogesnis, ekonomiškesnis ir ekologiškesnis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius