Kretingos ir Skuodo rajonai jungiasi Žemaitijos krašto pažinimo labui!

Palangos tiltas, 2022-07-20
Peržiūrėta
1759
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kretingos ir Skuodo rajonai jungiasi Žemaitijos krašto pažinimo labui!

Šią vasarą savo kelionėms po Lietuvą rinkitės neatrastus Žemaitijos kampelius — Kretingos ir Skuodo rajonus. Niekur kitur nerasite tiek daug unikalių gamtos ir žmogaus sukurtų muziejų bei sodų po atviru dangumi. Su vienu bilietu aplankysite keturis muziejus-parkus, kurie paliks neišdildomus įspūdžius bei sužadins norą pamatyti dar daugiau. Kiekvienas, įsigijęs bilietą, tuo pačiu dalyvauja konkurse, kuriame gali laimėti vakarienę arba nakvynę Žemaitijos krašte.

Skuodo rajono akmenų karalystė

Mosėdžio miestelyje, abipus Bartuvos upės krantų, įsikūrė unikalus Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus ir parkas. Čia išvysite įspūdingą akmenų ir mineralų kolekciją: nuo 50 tonų sveriančio akmens iki kelių gramų brangakmenio. Iš viso muziejuje yra daugiau nei 150 tūkstančių  akmenų ir akmenėlių, kuriuos tikrai norėsis įamžinti.

Šis muziejus galėjo ir neatsirasti, jei 1957 metais Mosėdžio ligoninei nebūtų pradėjęs vadovauti gydytojas Vaclovas Intas. Jo sodybą taip pat galėsite aplankyti įsigiję bendrą bilietą. Eidami nuo Mosėdžio bažnyčios besitęsiančia akmenuota alėja pasieksite gydytojo sodybą – paslaptingą ir panirusią į džiungles primenančią žalumą. Gyvendamas Mosėdyje, Vaclovas Intas lankydavo ligonius. Kartą tokio vizito metu jis pamatė pakelėje gulintį apie 50-ies kilogramų riedulį. Užritinęs ant dviračio, gydytojas pargabeno jį  į ligoninės kiemą. Ilgainiui riedulių rinkimas tapo Vaclovo Into pomėgiu ir taip į Mosėdį atkeliavo galybė akmenų. Dalis jų papuošė paties Vaclovo Into sodybą – ji yra tarsi atskiras pasaulis, kuris įtraukia ir kvieste kviečia tyrinėti. Pamilęs akmenis, gydytojas liko amžiams jiems ištikimas – jis ir palaidotas savo sodyboje, šalia neįtikėtinų formų, dydžių bei spalvų akmenų.

Išskirtiniai Kretingos rajono muziejai – parkai

Žemaitijos parkai susiję su kūrybingomis asmenybėmis. Jeigu akmenų sostinėje Mosėdyje muziejų įsteigė gydytojas Vaclovas Intas, tai Kretingos rajono Orvidų sodybą-muziejų sukūrė vienuolis pranciškonas Vilius Orvidas. Nedideliame Gargždelės kaime esanti sodyba primena trikampį su Dievo akimi. Toks ir buvo jos kūrėjo sumanymas, kuomet sovietmečiu jis į tėvų namus pradėjo vežti akmenis, milžiniškus kelmus ir keistus gamtos kūrinius ar technikos padargus. Čia meniškos sielos Vilius Orvidas kūrė ir ieškojo savęs. 

O jei įspūdžių vis dar maža – tiesiog privalu nuvykti į Japonišką sodą, įsikūrusį Mažučių kaime, Kretingos rajone.  Būdami Lietuvoje pasijusite it Tekančios Saulės šalyje – gydytojo Šarūno Kasmausko sukurtoje grožio, harmonijos ir tylos oazėje. Lietuviškuose laukuose prieš keliolika metų Šarūno Kasmausko pakviesti  japonai pradėjo pildyti, atrodytų, sunkiai įgyvendinamą  gydytojo svajonę. Ekskavatoriais landšafto specialistai „piešė“ kalveles ir nuokalnes, bonsai meistrai kūrė miniatiūrinį mišką, o metai iš metų daugybė žmonių sodino sakurų sodą, kuris kiekvieną pavasarį džiugina nuostabiais žiedais. 

Perkant bilietus internetu, gausite dovanų! 

Gamtos muziejai tikrai vilioja ir intriguoja. O kad neliktų nė abejonės, jog keliauti tikrai verta, Žemaitijos sodybos ir kavinės paruošė dovanų — kiekvienas, įsigijęs bendrą keturių muziejų bilietą, dalyvauja loterijoje. Joje galima laimėti apgyvendinimą visai šeimai Mosėdžio kaimo turizmo sodyboje „Kaštonas“ , romantišką nakvynę dviem Kretingos 4 žvaigždučių motelyje „Smagratis“ , vakarienę daugelio pamėgtoje kaimo turizmo sodyboje „Vienkiemis“ arba pietus grilio patiekalais garsėjančioje kavinėje Mosėdyje.  

Kad galėtumėte laimėti jums tereikia nusipirkti ir išsaugoti elektroninį bilietą! Rugpjūčio 26 dieną bus sukamas laimės ratas ir burtų keliu išrinkti laimėtojai. Su kiekvienu laimėtoju bus susisiekta elektroniniu paštu. Keliaukite, dalyvaukite ir laimėkite!

 

Bendro bilieto kaina suaugusiesiems – 20,00 Eur

Bendro bilieto kaina vaikams, moksleiviams, neįgaliesiems, pensininkams – 10,00 Eur

Bilietus galite įsigyti čia https://www.infoskuodas.lt/i/vienas-bilietas-keturi-muziejai/

Daugiau informacijos apie muziejus: www.aplankykkretinga.lt, www.infoskuodas.lt 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dviem Palangos komandoms – „Vakarų vėjai“ ir „Vestas“ – kurios atstovaus miestui tradiciniame 14-ajame Lietuvos pažinimo ralyje „Ryterna modul Mototourism Rally 2024“, ketvirtadienį kurorto meras Šarūnas Vaitkus palinkėjo sėkmės bei saugaus kelio ir įteikė miesto vėliavas.


Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, Seimas kitus metus paskelbė Klaipėdos krašto metais.


Žemaitijos regioninė etninės kultūros globos taryba tęsia gražią tradiciją pagerbti Žemaitijos etninei kultūrai nusipelniusius žmones.


Šią vasarą savo kelionėms po Lietuvą rinkitės neatrastus Žemaitijos kampelius — Kretingos ir Skuodo rajonus.


Šiemet visi keliai veda į Žemaitiją. Jėgas suvieniję Skuodo ir Kretingos rajonai kviečia į svečius bei pristato unikalų turizmo produktą. 


2023-iuosius Seimui paskelbus Klaipėdos krašto metais, imamasi dėlioti renginių programą, kuri pažymėtų šio krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, tačiau Klaipėdos savivaldybei kyla klausimas, ar šiuos renginius ji turės rengti savo lėšomis.


2019 metais buvo minimos pirmą kartą Žemaitijos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800-osios metinės. Respublikos Seimas paskelbė šiuos metus Žemaitijos metais, pabrėžiant Žemaitijos lemiamą reikšmę Lietuvos ir Baltijos jūros rytų pakrantės 13-14 amžiais valstybių formavimosi istorijoje ir Žemaitijos vaidmenį to laikotarpio Europos istorijoje.



Šventosios miestelio sąsajų su kaimynine Latvija liudininkai –senieji šventojiškiai, latvių, dar prieš keletą šimtmečių apsigyvenusių šiame pajūrio ruože, palikuonys.Kaip jie čia įsikūrė, padėtų suprasti ištrauka iš M. Balčiaus „Šventosios žemupio istorijos“:„Pagal 1410 metų Torunės taikos sutarties ir...


Palanga partnerio teisėmis jungiasi prie Klaipėdos miesto savivaldybės rengiamo projekto „Klaipėda – Europos kultūros sostinė“, jeigu Klaipėdos miestui bus suteiktas 2022 metų Europos kultūros sostinės vardas. Europos kultūros sostine Klaipėda siekia tapti kartu su Palanga ir Neringa.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius