„Karramba“: impulsyvi idėja,virtusi tradicija

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-05-23
Peržiūrėta
2417
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiandien jau trečią kartą Palangoje šurmuliuos gausybė jaunų žmonių, „ginkluotų“ BMX dviračiais, riedlentėmis ir riedučiais. Alternatyvių sporto šakų čempionato idėja, virtusi tradicija, gimė jaunų palangiškių galvose ir tapo ryškiomis raidėmis įrašyta švente jaunimui iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių.

 

Apie renginį – iš lūpų į lūpas

Pastarosiomis dienomis jaunimo parkas šalia Senosios gimnazijos knibžda garsiau, nei įprastai. Naujai perdažomos rampos, pasitreniruoti čia sulekia visi, kurie nekantriai skaičiavo dienas ir savaites iki renginio. Vakar į Palangą atkeliavo nemažas būrys jaunuolių iš visos Lietuvos, šiandien suplauks likusieji. Prieš akis – ilgai lauktas renginys, kuriam geriausia reklama – iš lūpų į lūpas keliaujantys pasakojimai. Šiemet tarp dalyvių iš Lietuvos – ir svečiai iš Latvijos, Estijos, Belgijos. „Mūsų bendruomenė – judri, gyva, aktyviai naudojasi informacinėmis technologijomis. Žinios apie čempionatą internetinėje erdvėje plito žaibiškai jau po pirmojo karto. Dabar turime gausų būrį besidominčių ir belaukiančių šio renginio. Besidomintys ta pačia veikla greitai suauga į būrį, dalijasi žiniomis“, - pasakojo dvi merginos, prisidėjusios prie čempionato idėjos ir egzistavimo.

 

Organizatorės gyvena Danijoje

Lina Vigelytė ir Vilija Gečaitė, gyvenančios Danijoje, sakė, jog grįžo būtent dėl šio renginio. „Kai pradėjome organizuoti trečiąjį čempionatą, manėme bus labai sunku – Daniją ir Lietuvą skiria nemenkas atstumas. Tačiau geranoriškų žmonių ir būrio pagalbininkų dėka, renginys įvyks. Nenusakomas jausmas, kai žinai, kad „Karramba“ tapo daugybės entuziastų laukiame švente“, - šypsojosi merginos. Ketvirtadienio popietę merginos su pagalbininkais palangiškiais dažė rampas, derino paskutinius varžybų klausimus, skaičiavo užsiregistravusius dalyvius – šiemet jų jau virš šimto.

 

„Karramba“ – prigijo

„Pirmaisiais metais rašėme projektą. Norėjome jaunimui suteikti daugiau erdvės, galimybių pasireikšti, mokytis, bendrauti. Bendraminčių būrys ir mėgiama veikla nepalyginamai geriau, nei slampinėjimas gatvėmis. Tam tikra prasme, su šiuo projektu mes paskatinome ir jaunimo užimtumą“, - pasakojo Vilija Gečaitė, buvusi viena iš renginio generatorių ir organizatorių. Šiemet mergina jau trečiąkart sukasi organizavimo reikaluose. Turėdami minimalias sąlygas jaunuoliai jau trečią kartą daro kažką nepaprasto – didelio susidomėjimo sulaukiantis renginys yra vienas iš nedaugelio Lietuvoje. „Kitose šalyse tokie renginiai, varžybos – įprasta, kasdieniška. Lietuvoje mes darome tikrai didelį darbą – kuriame Lietuvos ateitį, siekiame suteikti jaunimui galimybes mokytis, veikti, bendrauti, domėtis. Tačiau be didelio palaikymo ir noro, bendraminčių pagalbos, viso to nebūtų“, - kalbėjo V.Gečaitė. Žodis „karramba“ – pradžioje tebuvęs paprastu ir žaismingu žodžiu be konkrečios reikšmės, dabar įgavo pavidalą – į taip pavadintą renginį renkasi alternatyviomis sporto šakomis besidomintys ir adrenalino beieškantys jaunuoliai. „Šis žodis – „Karramba“ dabar tiesiog vizitinė kortelė to, kas vyksta kartą per metus būtent čia, Palangoje, ant rampų“, - kalbėjo L.Vigelytė.

 

Visi skirtingi, bet visi – kartu

Renginio dalyviai – riedlentėmis, riedučiais bei krosui, triukams tinkančiais BMX dviračiais važinėjantis jaunimas. „Nors jokių amžiaus cenzų nėra, vyrauja tendencija, jog tai – labiau jaunimo sporto šakos. Nors tarp dalyvių yra perkopusių per 20, didžioji dalis – jaunesni. Šie pomėgiai įtraukia, sudomina, o kai atrandi, jog tu toks – ne vienas, jog gali su kažkuo pasidalinti potyriais, mintimis, žiniomis, užkrečia dar labiau“, - susidomėjimo renginiu priežastis įvardijo L.Vigelytė. Visos šios labai skirtingos, bet kartu ir kažkuo panašios sporto rūšys „sutelpa“ vienoje erdvėje. Visi sportininkai varžysis įvairiose, skirtingose rungtyse, o vakare linksminsis tradiciniame vakarėlyje.  

 

Remia ir maistu, ir detalėmis

L.Vigelytė teigė, jog nors prie renginio organizavimo prisideda daugybė žmonių, be rėmėjų ir kitų suaugusių geranoriškų žmonių pagalbos būtų buvę sunku viską sustyguoti. „Esame labai dėkingi ir rėmėjams, ir renginio entuziastų būriui, ir Albertui Martinaičiui – pagalbininkui Palangoje ir Palangos Kultūros centro vadovui Nerijui Stasiuliui. Šiemet turime rėmėjų net iš Danijos – nors jie ir nesuinteresuoti Lietuvos rinka, neturi jokio verslo čia, išgirdę apie mūsų sumanymą ir pačią idėją, išreiškė didelį norą paremti. Kai kurie rėmėjai mus remia prizais, kiti – maistu, gėrimais, reikalingomis detalėmis, paslaugomis. Tai tikrai nėra didelės sumos, tačiau džiugu, jog apskritai esame palaikomi“, - pasakojo L.Vigelytė.

Graži jaunimo užimtumą ir bendrystę, dalijimąsi mintimis, pomėgiais, įgūdžiais skatinanti idėja dar ilgai liks vienu iš skiriamųjų Palangos ženklų. Ekstremalių pojūčių beieškantys jaunuoliai jau dabar Palangai dėkoja bent už mažytes pastangas skatinti jaunimo saviveiklą, sportą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys net gi vadinamas jaunų – 15-50 metų – vyrų onkologine liga. 


Kretingos muziejuje atgimsta gražiausia grafų Tiškevičių tradicija. Po daugelio metų kalėdinė muziejaus eglė bus įžiebta pačiame Žiemos sode, taip, kaip visada darydavo patys grafai Tiškevičiai. 


„2023 m. Gimnazijos abiturientų laida yra mūsų Gimnazijos įkūrimo šimtmečio laida. Jubiliejinis renginys palangiškiams parodė, kokia didžiulė jėga yra šiandien Gimnazijoje besimokantis jaunimas, – kalbėjo L. Šidlauskas. – Tai dar kartą paliudijo, kad Gimnazija yra vieta, kurioje sukurta terpė jaunuomenei ugdyti savo kūrybinius talentus.“


Ar žinojote, kad vos keli kilometrai už Palangos galite rasti tai, kas yra tikras rojus gėrybių ieškoti mėgstančiam turistui, o kartu ir galimybė tam, kuris nori šį bei tą parduoti.


Gruodžio pradžioje minima Tarptautinė neįgaliųjų diena (gruodžio 3). Tą dieną raginama atidžiau pažvelgti į negalią turinčių žmonių situaciją ir vaidmenį visuomenėje.


Spalio 10-ąją – Pasaulinę psichikos sveikatos dieną nevyriausybinė organizacija „Jaunimo linija“ kviečia prisijungti prie akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“ ir taip atkreipti dėmesį į sudėtingą Lietuvos jaunų žmonių psichinę sveikatą.


Kaip sakė "Palangos tiltui" Svetlana Gaidienė, Palangos poliklinikos Psichikos sveikatos centro gydytoja, nuslūgus pirmajai ligonių, patyrusių nerimą ir stresą dėl koronoviruso, bangai, greičiau nei antroji "kovido" banga atsirito nauja ligonių, patiriančių nerimą dėl "kovido" pasikartojimo, banga. "Beje, dauguma jie - jauni, darbingo amžiaus žmonės," -...


Jeigu kalbėtume apie objektus, padariusius daugiausiai žalos Palangos miesto istorinei daliai, tai visų pirma derėtų išskirti „Pajūrio rezidenciją“ – buvusius poilsio namus „Neringa“ – S. Daukanto gatvėje. „Reikia suvokti, kad Palangos istorinė dalis bei į jos teritoriją įeinanti Palangos senojo miesto vieta nėra vienalytė, –...


Kodėl Europos čempionato Palangoje idėja prilygsta melagių dienos žiniai?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Per dvejus metus trunkantį savo meravimo laikotarpį skambių, bet iki šiol neįgyvendintų sumanymų nestokojęs Vytautas Stalmokas neseniai išmetė dar vieną fix idėją – į Palangą pritraukti 2011 metais Lietuvoje vyksiančio Europos krepšinio čempionato grupės rungtynes.


„Karramba“: impulsyvi idėja,virtusi tradicija

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 23 | Rubrika: Miestas

Šiandien jau trečią kartą Palangoje šurmuliuos gausybė jaunų žmonių, „ginkluotų“ BMX dviračiais, riedlentėmis ir riedučiais. Alternatyvių sporto šakų čempionato idėja, virtusi tradicija, gimė jaunų palangiškių galvose ir tapo ryškiomis raidėmis įrašyta švente jaunimui iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius