Kai visur viskas brangu, kainos nebebaugina ir Palangoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-06-26
Peržiūrėta
2329
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kai visur viskas brangu, kainos nebebaugina ir Palangoje

Kasmet prasidėjus aktyviajam vasaros sezonui, o jis, panašu, prasidės jau netrukus, praūžus Joninėms, visi ima žvalgytis, kokios gi kainos šiemet Palangoje. Vėl visi imsis už galvų, sakydami, kad sunku ką ir įpirkti didžiausiame šalies kurorte ir geriau traukti į Turkiją, kur viskas pigiau, o gal verslininkai jau imasi protingesnės taktikos ir stengiasi išlaikyti kainas tokias, kad užsuktų ir mažiau pajamų gaunantys poilsiautojai?

Ir už tris, ir už 20 eurų
Dar pernai visus šokiravo, jog Palangoje staiga kavinėse tapo labai brangu, pavyzdžiui, šaltibarščių kai kur buvo galima pavalgyti už 4 eurus, o cepelinų – už 6 eurus. Tuomet verslininkai ir nesigynė, kad kainas pakėlė, tačiau šiemet, panašu, pasižvalgius į kviečiančius užsukti stendus, kainos nebe taip šokiruoja. Kai kur galima pavalgyti ir už brangiau, o kai kur ir pigiau. Tačiau nebūtų keista, jeigu liepos mėnesį kainos vėl šoktelėtų.
Žinoma, patiekalų kainos priklauso nuo maitinimo įstaigos pobūdžio, aplinkos, nepaisant to, kad visos maitinimo įstaigos yra aktyviausioje vasaros metu gatvėje.
Tad papietauti šiuo metu J. Basanavičiaus gatvėje galima ir už 3,50 Eur, ir už 5,50 Eur, priklausomai nuo to, kokią maitinimo įstaigą žmogus pasirinks – valgyklos tipo ar restoraną.
Prabangesnių patiekalų galima rasti ir už gerokai daugiau, ne vieną dešimti eurų reiks pakloti, norint pasimėgauti kai kuriais patiekalais, tačiau atvykę su kuklesne pinigine žmonės taip pat ras sau tinkamą vietą.
Nežinia, įprato žmonės prie išaugusių kainų, ir ne tik kavinėse, bet ir parduotuvėse bei kitokias paslaugas teikiančiose įmonėse, bet kainos taip žmonių nebepiktina, o jeigu jau leidžia sau pasilepinti, tuomet, kaip jie tikino, ir nebeskaičiuoja.

Tikriems poilsiautojams kainos – nė motais
Kalbinti kavinių J. Basanavičiaus gatvėje atstovai tikino, jog pastarosiomis dienomis kurorte besilankantys svečiai ne itin skaičiuoja ir užsisako tai, ko nori.
„Žmones kavinės daugiausiai vilioja dienos metu, tuomet, kai siūlomi dienos pietūs. Jie įprastai yra pigesni, tad žmonėms priimtinesni. Pas mus dienos pietūs kainuoja penkis eurus. O vakare žmonės atsipalaidavę, jie neskaičiuoja. Žmonės atvyksta į kurortus pailsėti, o nusprendę atsipalaiduoti, jie įprastai ir nebesuka galvų nei dėl kainų, nei dėl kitko. Į kurortus žmonės važiuoja ne kasdien, o kai jau suplanuoja tokią išvyką, siekia praleisti gerai laiką, tai ir nebeskaičiuoja taip atidžiai“, – kalbėjo vienos kavinės administratorė Karolina.
Pasak pašnekovės, anksčiau labai jautėsi tai, kad žmonės atidžiau stebėdavo kainas ir ilgiau rinkdavosi, ką sau gali leisti, dabar situacija jau pasikeitusi – dėl kainų nebesuka galvų. Galbūt dėl to, kad žmonės jau įprato prie dabartinių kainų. Gyventojams sunkiau buvo susitaikyti su staigiu kainų šuoliu, kai tik pratinosi prie naujos valiutos euro. Pastaruoju metu tokių staigių pokyčių nebėra, kai kurių produktų kainos kyla, tačiau ne taip ženkliai. Be to, skelbiama, jog ir atlyginimai šalyje pamažu didėja, nors, tiesa, didėjimą pajaučia ne visi šalies gyventojai.
Paklausus, kodėl kainos maitinimo įstaigoje taip keičiasi, pavyzdžiui, vienoje kavinėje dienos pietus galima pavalgyti už 3,50 euro, kitur jau prireiks ir 5 ar daugiau eurų, Karolina sakė, kad labai priklauso nuo maisto kokybės, patiekimo, paties pasiūlymo. „Svarbiausias faktorius – maisto kokybė, patiekalų pasiūlymas. Jeigu kavinėje bus pasiūlyta ne paprastų cepelinų, o kokių prabangesnių patiekalų, o prie jų dar ir desertas patiektas, tuomet, žinoma, tokių pietų kaina gali ir pakilti. Jeigu sumoki brangiau, tikėtina, jog skaniau, įdomiau patiektus pietus ir gausi“, – šypsojosi pašnekovė.

Kainos nesikeitė
Sutikus kitos kavinės administratorių Kęstutį ir jo paklausus, ar šiemet kainos kilo, jis patikino, kad kainos išliko tokios pat kaip ir pernai. „Sklando kalbos, jog Palangoje šaltibarščiai kainuoja po dešimt eurų, nesąmonė, niekur tokių nėra. Į Palangą atvyksta įvairūs žmonės – ir mažiau pajamų gaunantys ir tokie, kurie į kainą net nepažiūri, skaičiuoti jiems nereikia. Šiemet tai jau mano tryliktasis sezonas, per tiek metų daug vėjų, daug nuotaikų regėjau. Įprastai žmonės skaičiuoja savo pinigėlius, nesišvaisto jais į kairę ir į dešinę nepagalvoję, bet, kaip sakiau, atvažiuoja ir tokių, kuriems kainos – nė motais“, – teigė Kęstutis.
Pasak pašnekovo, kaina kavinėse turi būti tokia, kad būtų prieinama visiems ir kad žmogus pavalgęs nebūtų alkanas. „O tas kainų kėlimas yra išpūstas burbulas. Pats praėjau J. Basanavičiaus gatve, mačiau, kad kainos šiemet nesikeitė. Žinoma, yra tokių vietų, kur maistui neužteks ir keletos dešimčių eurų, bet yra ir tokių, kur prireiks vos keletos eurų, žmonės gali rinktis“, – patikino administratorius.
Paklausus, ar nesijaučia konkurencija tarp verslininkų Palangoje, Kęstutis pasvarstė, jog konkurencijos kaip ir nėra. Visi verslininkai žino, ką jie siūlo ir kiek tai kainuoja. „Žinoma, yra ir tam tikro padorumo ribos. Jeigu penkių asmenų šeima atvažiuoja į kurortą ir kompleksiniai pietūs kainuoja 10 eurų, šeimai reiktų atiduoti 50 eurų, tai jau labai skaudu. O valgyklose galima pavalgyti dienos pietus ir už 3,50 euro. Palangoje pavalgyti – tik reikia noro. Kainos nėra tokios baisios“, – kalbėjo Kęstutis.
Pasiteiravus, galbūt kainos sezonui įsibėgėjus kils, kavinės administratorius papurtė galvą: „Tikrai ne. Jeigu pakelsi kainas, žmonės visi subėgs į prekybos centrus, šie tada trins rankomis. Bet ir dabar visokių žmonių gi atvažiuoja. Kiti važiuodami į kurortą, įsideda sau maisto, kad niekur nereiktų eiti valgyti“.

Svarbiausia – kokybė
Prie vienos kavinės jos kainas analizavusios palangiškės abi Aušros pripažino, kad kainos kavinėse nėra mažos, bet jeigu išeina kur atsipalaiduoti, tuomet ir neskaičiuoja, o juk kasdien kavinėse nesilanko.
„Kainos išties nėra mažos, bet kituose kurortuose dar ir brangiau. Pavyzdžiui, Birštone ar Druskininkuose kavinėse kainos dar labiau kandžiojasi“, – patikino moterys.
Paklaustos, ar leidžia sau pasimėgauti Palangos kavinėmis, palangiškės patikino, jog tikrai taip. „Kartais norisi nuo darbų pailsėti, tai ir ištrūkstam pakeisti namų aplinką. Žinoma, tikriausiai pagrindinėje, aktyviausioje J. Basanavičiaus gatvėje kainos kavinėse gal kiek ir didesnės, bet dabar gi visur viskas daug kainuoja. Kartais svarbiau yra ne kaina, o kokybė. Pikčiausia, kai ir nemažai sumoki, o gauni nekokybišką patiekalą. Negaila ir daugiau sumokėt, jei žinai, kad tikrai bus skanu. Kas iš to, kai išeini susinervinęs ir nežinai už ką čia sumokėjai“, – savo nuomonę išsakė moterys.

Aktyviai ieškoma nakvynių vietų
Tai, kad vasara įsibėgėja, rodo ir sparčiai užsakomi kambariai kurorto viešbučiuose. Artėjančias dvi savaites jau vargiai kur berastum apsistoti, nepaisant to, kokios viešbučio kambarių kainos – jos gali siekti ir 30 eurų, ir 400 eurų, žmonės vis tiek domisi ir kiekvienas renkasi pagal poreikius.
Viešbučius turintys verslininkai neslepia, kad daugiausiai Palangoje ilgesniam laikui apsistojantys žmonės yra užsieniečiai arba grįžę iš užsienio lietuviai. Atvykę kaimyninės šalies – Latvijos – gyventojai stebisi, jog Palangoje dar labai pigu, nes jų kurortuose kainos gerokai didesnės.
Pasižvalgius, kokios kainos jų kurorte Jūrmaloje, matyti, kad kainos labai nesiskiria, galima kambarį nakvynei rasti ir už 30 eurų ir už keletą šimtų, priklauso nuo to, ar prabangių apartamentų žmogus ieško. Beje, Palangoje nakvynę galima rasti ir už 8 eurus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Audronė Čekauskienė, žinoma palangiškė, poilsio namų kurorte savininkė ir aktyvi socialinių tinklų dalyvė, nuo šiol save gali vadinti ir truputį itale – nuo šiol ji kartu su vyru Juozu žiemas leis Italijos kurortiniame Scalea miestely, kuriame įsigijo butą. „Nors daugumos maisto prekių kainos čia yra panašios į lietuviškas, tačiau čia skanesni net kiaušiniai – matyt, dėl to, kad vištos...


Atostogos pajūryje ir šįmet bus dar brangesnės. Verslininkai skaičiuoja, kad kainos kilo 10-15 procentų.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Kasmet prasidėjus aktyviajam vasaros sezonui, o jis, panašu, prasidės jau netrukus, praūžus Joninėms, visi ima žvalgytis, kokios gi kainos šiemet Palangoje. Vėl visi imsis už galvų, sakydami, kad sunku ką ir įpirkti didžiausiame šalies kurorte ir geriau traukti į Turkiją, kur viskas pigiau, o gal verslininkai jau imasi protingesnės taktikos ir stengiasi išlaikyti...


Numatytą dieną šildyti pradėjo ne visur

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 10 13 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį Palangoje daugiabučiuose pradėjo šilti radiatoriai. Tačiau ne visi sulaukė žadėtosios šilumos butuose, planus sujaukė renovuojamuose namuose nebaigti būtini darbai. Pažadėta pabaigti visus darbus iki spalio 21 dienos, tad šildymo iki to laiko sulauks visų atnaujinamų daugiabučių gyventojai. Kai kuriems šildymas imtas tiekti praėjus dviem dienom, laukti...


„Pačios pigiausios braškės ir daržovės!“ – net nustėrau iš nuostabos išgirdusi tokius žodžius Palangos turguje. Juk maža paslaptis, kad Palangoje vasaros sezonu kainos gerokai didesnės nei kituose miestuose. Ne išimtis – ir turgus. Daugelis poilsiautojų turbūt pastebėjo, kad kainos čia prilygsta prekybos centrams, o ne vienas tikras...


Šių metų gegužės mėnesį septyniolikmečiui palangiškiui Adrijui Beniušiui diagnozuota dešinio šlaunikaulio aukšto piktybiškumo (G3) distalinės dalies osteosarkoma. Tokia onkologinė liga dažniausiai kerta 15-20 metų vaikinams. Gydymo eigoje kojos netekęs vaikinas stengiasi į ateitį žvelgti optimistiškai ir apie savo ligą stengiasi...


Dauguma Palangos poilsiautojų nė neįsivaizduoja atostogų be individualios transporto priemonės. Kurorte dažnam vairuotojui tenka pasukti galvą: pakratyti kišenę ir pasistatyti automobilį arčiau jūros ar gaišti laiką ieškant nemokamos vietos. Tai tampa tikru nervų išbandymu karštais savaitgaliais – juk kurortas ne „guminis“.


„De Cuba“: skanu, bet brangu

Gurmanas Liežuvis, 2011 07 08 | Rubrika: Verslas pinigai

Kavinės „De Cuba“ kurorto svečiams pristatinėti nereikia. O tie, kurie niekada joje nesilankė, neabejotinai turėtų nors praeidami stabtelėti. Taip vilioja padaryti daugybė žydinčių gėlių ir Lietuvoje nematyti egzotiški augalai lauko terasoje ir patrauklus kavinės interjeras.


,,Aš iš tų, kuris spėja visur!“

Živilė Karevaitė, 2010 12 29 | Rubrika: Miestas

Antanui Mikalauskui dar tik septyniolika, bet jis jau buvo akis į akį susitikęs su europarlamentaru Rolandu Paksu, Palangos meru Vytautu Stalmoku bei Palangos miesto švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene. Jis – n-iolikos veiklų organizatorius, aktyvistas, iniciatorius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius