Jėgos dvikovės stipruolis apgailestauja dėl nesutarimų su mokytojais

Alfredas PUMPULIS, 2011-03-23
Peržiūrėta
2032
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jėgos dvikovės stipruolis apgailestauja dėl nesutarimų su mokytojais

Gimęs bei augęs  Palangoje, nuo pat vienuolikos metų propaguojantis aktyvų gyvenimo būdą  sportuojant, „Gintarinė Palanga 2011“ jėgos dvikovės  iki 80 kilogramų 2 vietos laimėtojas, laisvalaikiu žaidžiantis futbolą, Senosios gimnazijos dešimtokas Edvinas Simė.

 

Kaip tau sekėsi mokykloje kai buvai mažas? 

Pamenu, kai ėjau į „Baltijos“, tada dar vidurinę  mokyklą, mokslai sekėsi prastai, tačiau kai mama įkalbėjo pereiti į Palangos senąją gimnaziją, tiesą pasakius, mokslai pradėjo taisytis.

 

Kokios  pamokos tau sekasi geriausiai, o kurios prasčiausiai?

Geriausiai, žinoma, sekasi kūno kultūra, pilietiškumas... Iš pažiūros nesunkios pamokos. Tačiau  truputį sunkiau man sekasi kalbos: rusų, anglų, lietuvių.

 

Ar  randi bendrą kalbą su mokytojais?

Ne visada. Stengiuosi su mokytojais išlaikyti draugiškus santykius, tik, deja, tai pavyksta ne visada...

 

Kada ir kaip nusprendei  sportuoti?

Nerimtai pradėjau sportuoti jau būdamas vienuolikos metų. Iš dalies man padėjo draugas. Kartu įsirengėme „sporto salę“. Tai padaryti nėra sunku, reikia tik mąstyti kūrybingai. Iš pradžių į butelius pildavome smėlį, kad galėtume pasidaryti štangą. Pradėjęs taip sportuoti, pajutau, jog man gan neblogai sekasi, kad galiu tą patį svorį iškelti vis daugiau kartų.

 

Orams po truputį šylant, ar planuoji bent dalį treniruočių lauke?

Norėdamas sustiprinti kojas, kiekvieną dieną bėgu „krosiukus“  pajūriu iki „Medūzos“.

 

Ar turi bendraminčių?

Mėgstu bėgioti vienas. Nereikia nieko laukti ar skubėti... O įsijungus muziką – tai tampa tikru malonumu.

 

Kokie sunkumai laukia žmogaus, pasirinkusio jėgos dvikovę?

Kiek anksčiau buvau susilaužęs ranką ir dabar ši trauma gan smarkiai atsiliepia mano rezultatams... Keliant štangą sulaužytoji ranka akivaizdžiai atsilieka. Taipogi šiame sporte reikia labai saugoti nugarą, o kur dar įvairiausi raiščių patempimai...

 

Jau antrus metus dalyvavai „Gintarinis pajūris“ jėgos dvikovės varžybose. Kokie žmonės susirenka į tokias varžybas?

Varžybos visada liks varžybomis, kiekvienas nori laimėti, tačiau dauguma dalyvių tikrai malonūs, pamenu buvau pamiršęs diržą, tad vienas iš dalyvių jį man paskolino.

 

Ar  kultivuojant tokią sporto šaką tenka vartoti kokius nors papildus?

Mano tėvai į tokius dalykus žiūri skeptiškai, o ir man papildai ne prie širdies... Tačiau  daugybei sportininkų tai nė motais. Kartais pastarieji, net dirbtinai išpučia raumenis. Vėliau tai tikrai turėtų atsiliepti sveikatai...

 

Kokią kontrolę reikia praeiti,  jog patektum į tokias varžybas?

Stebėtina, tačiau  kontrolės dažniausiai absoliučiai nėra. Niekas neprašo, net dokumento.  Neabejoju, jog pasitaiko ir sukčiavimų.

 

Kaip tavo tėvai vertina tokį tavo sporto šakos pasirinkimą?

Jie nei palaiko, nei yra nusistatę prieš. Kartais pasiteirauja, gal nupirkti riešutų ar ko nors, kas padėtų sportuojančiam organizmui.

 

Kas tave treniruoja?

Trenerio neturiu. Pats susikūriau programą ir jos laikausi. Kol kas ji veikia.

 

Kiek laiko per savaitę vidutiniškai praleidi sporto salėje?

Pirmadienį, trečiadienį ir  penktadienį po 4 valandas, o antradienį ir  ketvirtadienį  po 2. Nesunku paskaičiuoti, jog  vidutiniškai – 16 valandų per savaitę.

 

Ką veiki laisvalaikiu?

Visai neseniai turėjome ilgąjį savaitgalį. Tad pasiėmiau keletą draugų ir  išėjome į didįjį miesto stadioną pabėgioti, ėjome paplaukioti į „Lino“  baseiną. Laiko veltui neleidžiu. Retkarčiais pakeisti sportavimo būdą tikrai nėra nieko blogo. Nors tenka pasėdėti ir  prie kompiuterio.

 

Ar toks aktyvus sportas  jau atsiliepė tavo sveikatai?

Pastaruoju metu pradėjau labai impulsyviai reaguoti į kai kuriuos dalykus ir kalbas. Bet susitvardau.

 

Kokie tavo ateities planai?

Sieju savo ateitį su  Lietuva ir sportu. Norėčiau būti treneriu. Na, o jei nepasiseks, visada lieka užsienis...

 

Kaip įsivaizduoji Palangą po 20 metų?

Manau, jog atsinaujinusioje  Palangoje netrūks turistų iš viso pasaulio, kuriuos trauks nauji viešbučių kompleksai, parodų rūmai, muziejai, sporto kompleksai ir visa kita. Dvidešimt metų – ilgas laiko tarpas, per kurį tai įgyvendinti būtų įmanoma. Tik labai nesinorėtų, kad visas pajūris taptų kažkieno „privačia valda“.

 

„Gintarinė Palanga 2011“ svorio kategorijoje iki 80 kilogramų laimėjai antrą vietą,  kaip atšventei laimėjimą?

Grįžau namo, parodžiau mamai medalį ir tuo baigėsi. Tačiau svarbu ne laimėjimas, o įgyta patirtis. Dalyvaudamas tose pačiose varžybose prieš metus iš trenerių ir iš varžovų gavau patarimų, ką daryti ir ko geriau nedaryti. Juos man visai neblogai pavyko pritaikyti  šiose varžybose.

 

Ar  nebūna taip, jog draugai tave bando atkalbėti nuo treniruočių ir mieliau rinktis jų kompaniją?

Žinoma būna, bet aš turiu griežtus tikslus, savo programą. Ir sakau jiems: „Kai ją padarysiu, galėsime susitikti“. Dažniausiai jie palaukia ir nieko jiems neatsitinka...

 

Turi gerą formą. Ar daug merginų dėmėsio susilauki nuėjęs į baseiną ar kur kitur?

Matau, kaip žmonės atkreipia į mane dėmėsį, tačiau didesnio dėmėsio iš panelių dažniausiai nepajaučiu.

 

Ko palinkėtum Palangos jaunimui?

Kad sportuotų! Aš raginu visus  draugus,  užuot ėjus „baliavoti“, mieliau  eiti į sporto salę. Šiais laikais jaunimui to labiausiai trūksta. Baisu stebėti, kaip penkiolikos ar jaunesni vaikai vaikšto apsvaigę nuo alkoholio, cigarečių.

 

Ačiū. Sėkmės sporte.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio 18 d., įvyko konkursas Palangos senosios gimnazijos direktoriaus pareigoms užimti. Jame dalyvavo dvi pretendentės: Sandra Žutautienė, laikinai einanti gimnazijos direktoriaus pareigas, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, ir Jolita Vaičiulenė, tos pačios gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui. „Palangos tilto“ šaltiniai Savivaldybėje ir gimnazijoje patvirtino, kad laimėtoja tapo S....


Rugsėjo 3 dieną Kaune, Lietuvos sporto muziejuje, įvyko Arūno Petraičio knygos „Lietuvos jėgos trikovės ir galiūnų sporto istorija 1982 – 2022“ pristatymas.


Palangą pasiekė puiki žinia iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos –  Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas ekspertas Nerijus Vaišvilas tapo Metų mokytojo premijos laureatu.


Šių metų vasario 16d. Klaipėdoje vyko greitųjų šachmatų turnyras, kuriame puikiai pasirodė Palangos senosios gimnazijos mokinys (jo mokytojas - Palangos senosios gimnazijos šachmatų  būrelio vadovas Saulius Rackevičius) Karolis Račkauskas. 


Užimtumo tarnybos portale darbdaviai rugpjūtį pateikė 36 tūkst. darbo skelbimų. 


Sauliaus Skvernelio ir jo bendražygių kuriama partija – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – pildo bendraminčių ratą. Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis kartu su devyniais tarybos nariais įsteigė šios naujos politinės jėgos frakciją savivaldybės taryboje.


Palangos paplūdimyje staiga mirė jėgos aitvaru sportavęs vyras

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2020 11 20 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities VPK duomenimis, ketvirtadienio, lapkričio 19 d., popietę, apie 14 val. 53 min., paplūdimyje, jėgos aitvaru sportavęs vyras, pirminiais duomenimis pasijuto blogai ir susmuko. Netrukus medikai konstatavo 1970 m. gimusio vyro biologinę mirtį. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti, pranešė lrytas.lt


Kada imame labiau kreipti dėmesį į savo sveikatą, savo savijautą, į tai, kuo gyvename? Tikriausiai dažnas atsakytų, jog susidūrus su liga, kuomet sunkiai priežastį bei jos gydymo būdą randa net gydytojai. Palangiškė Valerija Jonušaitė papasakojo, jog visapusiškai pakeitė savo gyvenimą sulaukusi 40 metų, kuomet jai operavo įgimtą nesveiką inkstą. Paaiškėjo, jog jai pavyko pasirinkti...


Gimęs bei augęs  Palangoje, nuo pat vienuolikos metų propaguojantis aktyvų gyvenimo būdą  sportuojant, „Gintarinė Palanga 2011“ jėgos dvikovės  iki 80 kilogramų 2 vietos laimėtojas, laisvalaikiu žaidžiantis futbolą, Senosios gimnazijos dešimtokas Edvinas Simė.


Palangoje pasiekti jėgos dvikovės rekordai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 12 13 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį Palangos sporto centre vyko tradicinis Lietuvos jėgos dvikovės čempionatas Palangos taurei laimėti. Tai jau 16-osios Lietuvos jėgos dvikovės taurės pirmenybės, kuriose trečiąją vietą iškovojo ir puikių rezultatų pademonstravo palangiškiai. Varžybose dalyvavo 107 sportininkai iš 19 Lietuvos miestų ir rajonų, pagerinusių net kelis šalies rekordus bei savo veržlumu įkvėpusių visus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius