Jaunimo savaitę diskutuota, ar kurortas yra draugiškas jaunimui

"Palangos tilto" redakcija, 2020-08-13
Peržiūrėta
2033
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jaunimo savaitę diskutuota, ar kurortas yra draugiškas jaunimui

Rugpjūčio 12 d. Lietuvoje ir pasaulyje švenčiama Tarptautinė jaunimo diena. Todėl šia proga Palangoje, didžiausiame šalies kurorte, visą savaitę buvo organizuojami įvairūs renginiai ir iniciatyvos – nuo patirtinio žygio miškais ir pajūriu iki seminarų apie socialinius tinklus bei darbą Palangoje.

Ką tu?

„Šiais metais Jaunimo savaitės renginių esmė buvo „sudėta“ į vieną, itin tarp jaunimo populiarų šūkį: „Ką tu?“ Kai kas nors į šį klausimą atsako „nieko“, mane verčia suklusti. Mūsų tikslas buvo parodyti, kad į šį paprastą klausimą galima atsakyti kitaip: „Veikiu, darau ir panašiai.“ Palangoje yra daug įdomių, įvairias saviraiškos formas tenkinančių veiklų, kur jaunimas su savo skirtingais interesais ir pomėgiais gali nueiti bei prasmingai praleisti laiką, – sakė Laura Grendienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė. – Tai – ir filmų žiūrėjimas, ir sportiniai žaidimai, sporto treniruotės, parodų lankymas, ir pasivaikščiojimas kartu“.

Renginiai prasidėjo Šventojoje

Jaunimo savaitės Palangoje organizatoriai pirmiausia pakvietė į atviros jaunimo erdvės „Be stogo“ renginius į Šventojoje, kurioje, beje, įvyko sveikatingumo ir meno festivalis „1000 saulių“. Jaunimo erdvėje buvo galima pasidaryti sapnų gaudyklę, išbandyti lauko ir stalo žaidimus, pasikalbėti apie jogą, meditaciją ir naujas patirtis ar tiesiog atsipalaiduoti ir pabūti gamtoje.
„Aš ypač džiaugiuosi mūsų jaunimo fantastišku žygiu pirmadienį, kuriame dalyvavo daugiau kaip 30 žmonių. Jis prasidėjo vakare, 19.30 val., mes jį buvome pavadinę „tylom basom“ dėl jo patirtinės prasmės. Buvo einama Palangos miškais ir pajūriu. Žygeiviai nuėjo iki Nemirsetos“, – pasakojo L. Grendienė.

Kiti savaitės renginiai

Antradienį, rugpjūčio 11-ąją, Palangos kultūros ir jaunimo centre, Grafų Tiškevičių al. 1, įvyko seminaras „Ką galima veikti Palangoje?“ Jo metu buvo kalbama apie savanorišką veiklą, dalyvavimą projektuose, įsidarbinimą, nuotolinį mokymąsi, socialinius tinklus ir tai, kas aktualu jaunimui.
Jaunimo savaitės kulminacija įvyko trečiadienį, rugpjūčio 12 d., Jaunimo pievoje, kur buvo ne tik diskutuojama su miesto meru Šarūnu Vaitkumi ir Savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene apie jaunimo didesnį įsitraukimą į miesto gyvenimą ir didesnį pasitikėjimą jaunimu. Šio susitikimo metu buvo pristatytas Jaunimo užimtumo ir savanorystės centro projektas bei vyko atvira diskusija „Ar Palanga draugiška jaunimui?“.
Meras Š. Vaitkus pasidžiaugė, kad renginys vyksta ne bet kokioje pievelėje, to vietoje, kur iškils Palangos jaunimo centras. „Jo visi, matyt, labai laukiame“, – sakė Š. Vaitkus. Jis taip pat padėkojo miesto jaunimui už aktyvų įsitraukimą į savanorystę pasaulinės koronaviruso pandemijos metu. „Turėjome daugiau apie 30 žmonių, kurie padėjo miesto senoliams – nešė jiems maistą, laiškus, padėjo su kitais buities reikalais“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Jaunimo centro architektas – palangiškis

Kaip sakė Savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė, Jaunimo centro projektas bus parengtas dar šiais metais, o tuomet bus ieškoma rangovo.
Beje, iškilsiančio Jaunimo centro projekto autorius yra jaunas palangiškis Simonas Norkus. „Palyginti su kitais architektų sprendiniais, mano su kolega iš Trakų padarytas projektas išsiskyrė amfiteatru, įkastu po žeme. Amfiteatras bus visiškai pritaikytas rengti įvairius jaunimo renginius, organizuoti filmų vakarus, koncertus“, – sakė S. Norkus. Tiesa, laukiant, kol bus pastatytas naujasis Jaunimo užimtumo centras, jaunuoliai kviečiami apsilankyti naujose Atviros jaunimo erdvės „Be stogo“ patalpose ¬ Vytauto g. 106, 2 aukštas. Čia galite pamatyti ir planuojamo jaunimo užimtumo centro projektą.

Svečias iš Vilniaus

Diskusijoje Jaunimo pievelėje dalyvavo Palangos jaunimo reikalų tarybos nariai bei svečias iš Jaunimo reikalų departamento prie SADM, jo direktorius Jonas Laniauskas. Jis pabrėžė, kad yra svarbu jaunimu pasitikėti – įtraukti jaunimą į sprendimų savivaldybėse priėmimą, skatini jaunų žmonių verslumą, padėti jiems įsikurti ar net dalinai subsidijuoti savo jaunų miestelėnų mokslus. Tai yra vienas iš „Draugiškos jaunimui savivaldybė“ aspektų. „Žinau, kad Palanga įgyvendina kai kurias šias priemones. Tai – labai pagirtina, bet paramos jaunimui, jaunoms šeimoms daug nebus,“ – pabrėžė jis.

Palanga patraukli jaunoms šeimoms

Nuo 2020-ųjų metų Palanga kurorto gyventojams, be valstybės mokamos vienkartinės išmokos vaikui, skiria ir Savivaldybės vienkartinę tikslinę 125 eurų socialinę išmoką. Ši nauja Palangos miesto savivaldybės vienkartinė socialinė parama skiriama, jei gimusio vaiko gyvenamoji vieta yra deklaruota arba duomenys apie gyvenamąją vietą yra įrašyti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Palangos miesto savivaldybėje. Kita būtina sąlyga – bent vieno iš vaiką auginančių tėvų gyvenamoji vieta turi būti deklaruota arba duomenys apie gyvenamąją vietą yra įrašyti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Palangos miesto savivaldybėje ne trumpiau kaip šešis mėnesius iki vaiko gimimo dienos. Tai yra paspirtis jaunai šeimai.
Beje, Palanga yra viena iš nedaugelio Lietuvos savivaldybių, kurioje didėja gyventojų skaičius. Tai reiškia, kad į Palangą atvyksta daugiau žmonių čia gyventi, negu iš jos išvykstama. Pastebima, kad daugelis iš atvykusiųjų yra jauno amžiaus. Atvykti į Palangą juos vilioja patraukli infrastruktūra (vaikų darželiai, mokyklos, neformalaus ugdymo įstaigos ir kt.).

Visos geros idėjos yra pastebimos

Jaunimas buvo raginamas dalintis geromis idėjomis socialiniuose tinkluose. Jaunuoliai buvo patikinti, kad visos jaunimo idėjos socialiniuose tinkluose yra matomos, vertinamos ir į jas yra atsižvelgiama priimant sprendimus.
Ketvirtadienį, vyko orientacinės varžybos „Kur einam?“ O penktadienį, rugpjūčio 13 d., 14 val. įvyks susitikimas ir atviri pokalbiai su „3O - Out Of Office“ įkūrėjais ir nariais“.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau kitą savaitę, gruodžio 9-13 d., 16-19 val. Palangos jaunimo ir savanorystės centro jaunimo erdvėje „Be stogo“ prasideda ir vyks Gerumo mugė.


Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos lėšomis 2023 m. finansuojamas projektas „Stick to the point“ organizuoja online mokymus jaunimui, norinčiam pasidalinti šiandienos aktualijomis ir pasidalinti problemų sprendimo būdais, kokius jie mato iš savo perspektyvos. 



2022-ieji metai paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais, tad atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ šiandien, balandžio 29 d., laukiami palangiškiai, norintys tiesiogiai stebėti Jaunimo metų atidarymo renginį. Šią dieną jaunimui kurorte   siūloma ir daugiau veiklų. 


Šį penktadienį, lapkričio 12 d., 16.00 val. Palangos atviroje jaunimo erdvėje prasidės Jaunimo varžybos 2021. Varžybų metu 14-29 m. jaunuoliai galės išbandyti jėgas žaisdami biliardą, stalo futbolą ir kol kas paslaptyje laikomą stalo žaidimą.– geriausių žaidėjų laukia smagūs ir skanūs prizai, o visų dalyvių – gerai praleistas laikas ir įvairios staigmenos. 


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Jaunimo savaitę diskutuota, ar kurortas yra draugiškas jaunimui

"Palangos tilto" redakcija, 2020 08 13 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio 12 d. Lietuvoje ir pasaulyje švenčiama Tarptautinė jaunimo diena. Todėl šia proga Palangoje, didžiausiame šalies kurorte, visą savaitę buvo organizuojami įvairūs renginiai ir iniciatyvos – nuo patirtinio žygio miškais ir pajūriu iki seminarų apie socialinius tinklus bei darbą Palangoje.


Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Ką reiškia Kovo 11-oji šiuolaikiniams jaunuoliams? Ar ji žadina jaudulį, išaušęs rytas pabudina norą švęsti šį visos Lietuvos pasiekimą? Deja, kaip paaiškėjo, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena jaunimui jau baigia prarasti reikšmę. Po penkerių metų gimęs, 1995 metais kovo 11 dieną, palangiškis Erikas Kubilius teigia, jog ši diena jam visgi labiausiai asocijuojasi su gimtadieniu, ne...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius