Įsidarbinti Palangoje padės naujasis Jaunimo darbo centras

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-07-08
Peržiūrėta
2711
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėjas P. Martinkėnas (dešinėje) pristatė JDC Palangoje atidarymo viziją, misiją, poreikį bei jaunimo situaciją Palangos darbo rinkoje.
Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėjas P. Martinkėnas (dešinėje) pristatė JDC Palangoje atidarymo viziją, misiją, poreikį bei jaunimo situaciją Palangos darbo rinkoje.

Praėjusį ketvirtadienį, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), kurį atidarant dalyvavo Palangos miesto vadovams bei administracijos darbuotojams, būsimųjų darbdavių atstovams, kurorto Darbo biržos kolektyvui bei kolegoms iš Klaipėdos,  taip pat ir tiems, kam skirtas naujasis centras – jaunimas.

Konferencijoje – apie JDC tikslus ir misiją
Po iškilmingų sveikinimo žodžių, kurios tarė Klaipėdos teritorinės darbo biržos direktoriaus Mindaugas Skritulskas, Palangos meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis ir kiti garbūs svečiai, susirinkusieji į atidarymo šventę dalyvavo konferencijoje. Jos metu Senosios gimnazijos abiturientas Tautvydas Lubys kalbėjo apie jaunimo užimtumo galimybes mūsų mieste, Palangos verslininkų patirtimi įdarbinant jaunus asmenis bei darbuotojų sėkmės istorijomis dalijosi IĮ „Kurorto pramogos“ savininkas Dainius Drungilas, UAB „Fabrikas LT“ direktoriaus pavaduotoja Rasa Visockienė bei UAB „Pušų paunksmėje“ restorano ir viešbučio vadovė Ramunė Paulikienė. O Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėjas Paulius Martinkėnas pristatė JDC Palangoje atidarymo viziją, misiją, poreikį bei jaunimo situaciją Palangos darbo rinkoje.
„Atidarome Jaunimo darbo centrą Palangoje dėl keleto svarbių priežasčių,- sakė P. Martinkėnas. - Bendra tendencija Europoje rodo, kad jaunimo nedarbas siekia pavojingas aukštumas – 22,8%. Todėl Europos Sąjunga skatina jaunimo įsidarbinimą, kuria programas ir ragina šalių vyriausybes šią aktualią problemą spręsti. Lietuvos vyriausybė yra susirūpinusi jaunimo nedarbu, todėl siekia kiek įmanoma jį sušvelninti ir sudaryti sąlygas jaunimui dirbti Lietuvoje, taip išvengiant dar vieno žalingo proceso tai - emigracijos. Tad Lietuvos darbo birža, mąstydama apie savo veiklos tobulinimą nusprendė sustiprinti Jaunimo darbo centrus – paversdama juos skyriais, užsiimančiais daugiau švietėjiška veikla negu paprasčiausiu jaunų bedarbių registravimu.“

Dėmesys – ne tik
įdarbinimui sezono metu

Pasak P. Martinkėno, svarstant, kur atidaryti dar vieną Jaunimo darbo centrą, be jau 10 metų veikiančio Klaipėdoje, pasirinkta Palanga, nes Palanga yra Lietuvos vasaros sostinė. Natūralu, kad klestint turizmui klesti būtent sezoniniai darbai. Viešbučiai, kavinės, restoranai, parduotuvės būtent vasarą sukuria sezoninio darbo vietas. Jiems kiekvieną vasarą reikia ne itin aukštos kvalifikacijos darbuotojų – padavėjų,  barmenų, kambarinių.
„Akivaizdu ir tai, kad vien tik Palangos jaunimas neužpildo visų sezoninių darbo vietų ir į Palangą atvyksta dirbti ne tik iš Kretingos ir Skuodo, bet kaip jaunų žmonių pavyzdžiai rodo, kad atvykstama iš sostinės ar rajonų, - kalbėjo P. Martinkėnas.- Galimybė dirbti sezoninius darbus Palangoje susidaro dėl kasmetinių vasaros atostogų moksleiviams ir studentams. Taigi, kad Palangoje iš ties yra sezoninio darbo pasiūla, o kartu ir paklausa. Kartu išauga ir problematika. Daugiausia dėl informacijos trūkumo pasiūlos ir paklausos santykiai išsikreipia. Darbo pasiūla ima lenkti paklausą, imamas justi darbuotojų trūkumas. Ir ne todėl, kad atlyginimai būti maži, o todėl, kad jauniems žmonėms trūksta informacijos apie tai, pvz, kur apsigyventi Palangoje, jei darbdavys nepasiūlo apgyvendinimo“.
Todėl, pasak vedėjo, Jaunimo darbo centras turi ne vien tik skelbti naujas darbo vietas ar suteikti informaciją apie Darbo biržos paslaugas, bet čia turi suplaukti visa reikalinga informacija apie, tai kaip nuo „a iki z“ būtų galima dirbti sezoninį darbą Palangoje. Kur susirasti apsigyventi, kokie yra susisiekimo niuansai su kitais miestais ar rajonais, kaip elgtis susirgus ar norint pakeisti dirbamą darbą.
„Įsivaizduokime centrą kaip bendrą ir jaukią erdvę darbo ieškančiam ar jau dirbančiam jaunimui, kur būtų galima klausti ir žmoniškai gauti atsakymą ir nebūti vaikomam po institucijas“, - kalbėjo P. Martinkėnas.

Stengsis padėti
 kiekvienam norinčiam

Jis pabrėžė, jog antras svarbus Jaunimo darbo centro veido aspektas tai gebėjimas lankščiai taikytis prie jauno žmogaus individualių poreikių ir jo karjeros planavimo. „Valstybinės institucijos dažnai kaltinamos formalizuotu požiūriu į žmogų ir negebėjimu atsižvelgti į individo savybes. Taigi Jaunimo darbo centras skirs daug dėmesio būtent individualiems jauno žmogaus poreikiams ir jo karjeros planavimui. Svarbus yra išėjimas iš tokių užburtų ratų kaip – skurdi šeima, skurdi aplinka, skurdi ateitis. Kartais užtenka susirasti net paprasčiausią darbą, gauti pajamų ir jau iškart sumažėja socialinių problemų su kuriomis jaunas žmogus iš pažeidžiamos šeimos susiduria. Nenurašyti jaunuolio vien todėl, kad jis atėjo su sportiniu kostiumu. Pagaliau reikia, paprastai paaiškinti jaunam žmogui – eik, kad ir ledus pardavinėti, juk Warrenas Buffettas savo karjerą pradėjo nuo laikraštininko darbo. Įgauti patirties, kuri pastaruoju metu darbo rinkoje tapo vos ne aksioma. Nėra patirties – nėra darbo. Nėra darbo – nėra patirties. Kažkur šita grandinė turi būti pralaužta, bet kartais jaunam žmogui reikia pralaužti patį save, o juk dauguma save įsivaizduoja tik su balta apykakle. Čia ir yra individualūs poreikiai ir žmogiškas požiūris į jauną žmogų. Nesvarbu jo apranga ar socialinė padėtis, svarbu, kad jis pradėtų bent nuo minimaliausio darbo ir tai jau būtų galima jam padėti planuoti savo karjerą“, - vardijo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėjas P. Martinkėnas, išreiškęs viltį, kad šio naujojo Jaunimo darbo centro, veikla taps puiku pavyzdžiu kitiems Jaunimo darbo centrams Lietuvoje.

„Palangos tiltas” vykdo Spaudos, Radijo ir Televizijos rėmimo fondo projektą „Mes – Baltijos jūros vaikai”.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos teritorinė darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgyti naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus.


Vasarį Palanga pakliuvo net į šalies žiniasklaidos dėmesį, kai iš Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) vadovo pareigų pasitraukė Žilvinas Kažys, kartu su savimi „išsivesdamas“ dar šešis darbuotojus. Tarp pasitraukusiųjų buvo ir vadybininkas, kurorto renginių „siela“ Nerijus Stasiulis, bet jis apsigalvojo ir šiandien...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Praėjusią savaitę Šventosios pagrindinėje mokykloje lankėsi Palangos miesto politikų, tarnautojų ir Darbo biržos atstovų delegacija. Moksleiviai susitikimo metu diskutavo apie jaunimo užimtumo problemas su Palangos miesto vicemeru Sauliumi Sime, Jaunimo reikalų koordinatore Laura Grendiene ir Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos jaunimo darbo centro atstove Lina...


Jei darbo ieškantys asmenys negali įsidarbinti ar pradėti dirbti savarankiškai, nes neturi reikiamos kvalifikacijos ar trūksta įgūdžių, Klaipėdos teritorinė darbo birža siūlo dalyvauti profesinio mokymo programose. Klaipėdos teritorinė darbo birža ir viešoji įstaiga „Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centras“ pasirašė bendradarbiavimo...


Praėjusį ketvirtadienį, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), kurį atidarant dalyvavo Palangos miesto vadovams bei administracijos darbuotojams, būsimųjų darbdavių atstovams, kurorto Darbo biržos kolektyvui bei kolegoms iš Klaipėdos,  taip pat ir tiems, kam skirtas naujasis centras – jaunimas.


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Palangos darbo biržos pastatas – nelegali statyba

„Palangos tilto“ informacija, 2009 07 25 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Klaipėdos apskrities viršininko administracijos prašymą, panaikino Palangos miesto savivaldybės išduotą Darbo biržos pastato projektavimo sąlygų sąvadą ir leidimą statyti. Neturint minėtų dokumentų, statinys pripažįstamas nelegaliu.


Palanga – ne tik saulėlydis nuo jūros tilto, triukšminga J.Basanavičiaus gatvė ir dviračių takas pušyne. Palangą savotiškai reprezentuoja ir virš galvos kylantys ir besileidžiantys lėktuvai. Tačiau retas susimąsto, kaip, kada ir kodėl jie kyla ir leidžiasi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius