Archeologijos ir istorijos programa arba studijos be stereotipų

Palangos tiltas, 2018-06-21
Peržiūrėta
1734
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Archeologijos ir istorijos programa arba studijos be stereotipų

Kiekvienas Klaipėdos universiteto archeologas ir istorikas turi savo asmeninę studijų, profesinio kelio paieškų patirtį. Studentų būta turinčių pašaukimą, aiškią viziją. Radosi ir ieškojusiųjų, stabtelėjusių, atradusiųjų.
Nors turime veikti pagal Lietuvos švietimo politikos taisykles, tačiau dvasiškai, kūrybiškai esame laisvai mąstanti bendruomenė. Išsilavinimas, kuriuo norime dalytis, leis Tau pačiam projektuoti gyvenimą, griauti stereotipus, rinktis daugelį veiklos sričių, eiti archeologo, istoriko keliu, pagaliau priimti sprendimus dėl savo būsimos ateities įvertinus visus „už“ ir „prieš“.

Archeologijos ir istorijos studijos – kritinio mąstymo platforma. Kas tai?
Nuo pat Klaipėdos universiteto įkūrimo archeologija ir istorija mokslo ir studijų praktikoje formavosi kaip du lygiagretūs ir lygiaverčiai požiūriai į praeities pažinimą. Abu yra tiek savarankiški, tiek vienas kitą papildantys. Tai stiprybė, kuria mes didžiuojamės, puoselėjame ir kurią norime perduoti kitiems.
Mūsų tikslas – formuoti kritiškai mąstančią asmenybę, gebančią suprasti praeities reiškinius, atrasti sąšaukas su dabarties įvykiais, gebėti atrinkti informaciją, ją interpretuoti bei formuoti savarankiškas įžvalgas, vertinimus. Tavęs laukia įdomus studijų kelias, kuriame bandysime perprasti archeologų, istorikų veiklos metodus, pritaikyti žinias analitinei kūrybai ir parengti kitiems tavo gyvenimo etapams.
Apie mūsų mokslinį potencialą galima kalbėti daug. Bet tegu apie mus kalba darbai, su kuriais gali susipažinti naršydamas Instituto interneto svetainėje (Projektai; Leidiniai). Turėdamas laisvesnio laiko, gali paklausyti radijo laidų įrašų, peržiūrėti vaizdo reportažus, kuriuose Tavo būsimieji dėstytojai dalijasi mintimis apie atliekamus mokslinius tyrimus, realijas, gyvenimą.
Ketverius metus trunkančios studijos susideda iš įvairių (privalomų ir pasirenkamų) dalykų, praktikų, išvykų.
Kiekvieni metai suskirstyti į du semestrus. Dėstomi dalykai vis nauji, tačiau vienas kitą papildantys. Norėdamas suprasti praeities įvykius, reiškinių kaitą, turėsi perprasti skirtingų laikotarpių visuomenes, patyrinėti jas įvairiais pjūviais.

Laisvė rinktis ir formuoti savo studijas pačiam
Jau pradėjęs studijuoti, turėsi laisvę rinktis pasirenkamuosius dalykus ir tokiu būdu savarankiškai formuoti savo poreikius ir tobulėti savo norimoje temoje. Esame parengę daugiau kaip 20 skirtingų dalykų, tad pasirinkti turėsi iš ko.

Mokslas veža – savarankiškas baigiamasis darbas
Mokslas atveria galimybę savarankiškai sužinoti šį tą naujo ir pasidalyti tomis žiniomis su kitais. Niekas negimė žinodamas viską, tad ir baigiamasis bakalauro studijų darbas negims be įgūdžių ir pastangų. Juos imsime formuoti jau antraisiais ir trečiaisiais studijų metais, mokydamiesi rengti savarankiškus, analitinius darbus pasirinkta tema.
Baigiamųjų darbų rengimą Tu gali paversti malonumu arba kančia. Svarbu pasirinkti sau įdomią, „vežančią“ temą. Gal nori domėtis savo šeimos ar krašto istorija? Šalia namų esančiais piliakalniais ar nunykusio dvaro likimu? O gal nori spręsti globalias mokslines problemas? Nėra blogos ar geros temos. Svarbu kurti prasmingus, įdomius darbus savo miestui, regionui, pagaliau šeimai, o kodėl ne Europai ir pasauliui? Viskas Tavo rankose ir motyvacijoje.

Naujos kalbos
Mūsų puoselėjama stiprybė – kalbų mokymas. Lotynų, vokiečių, anglų, prancūzų, rusų kalbos padės perprasti nelietuviškai parašytus šaltinius, skaityti literatūrą apie naujausius mokslo atradimus kitose šalyse. Vienų kalbų mokytis studijų metu yra privaloma, kitas galėsi pasirinkti pats.
Turi noro papildomai tobulinti kalbos įgūdžius? Klaipėdos universitetas organizuoja įvairius kursus, vasaros mokyklas. Nukreipsime.

Paskaitos ir po atviru dangumi
Kompaktiškos studentų grupės mums leidžia būti mobiliems ir pagal paskaitų ciklą organizuoti išvažiuojamąsias paskaitas, aplankyti archeologinius, istorinius, kultūrinius paminklus. Mūsų parengtoje studijų programoje paskaitos ir mokslinės išvykos yra vienas nuo kito neatsiejami dalykai. Tad studijuodamas, gali ir pats siūlyti išvykų maršrutus dėstytojams bei savo studijų kolegoms.

Praktikos skirtos tobulėti ir bendrauti
Tikriausiai pritarsi, kad visuomenėje vis dar gajus mitas, esą archeologijos darbas yra romantiškas. Profesionalūs archeologai pasakytų, kad darbas yra įdomus, įtraukiantis, bet kartu atsakingas, reikalaujantis įvairių įgūdžių, kuriuos formuosime kartu.
Kokie konkretūs archeologiniai objektai bus tiriami, priklauso nuo Instituto mokslininkų vykdomų tyrimų ar užsienio partnerių pasiūlymų. Pastarąjį dešimtmetį didžiulį dėmesį skyrėme Klaipėdos piliavietės, senųjų bažnyčių tyrimams, piliakalniams ir senovės gyvenvietėms, kaip antai Bandužių ir Žardės. Praktikos padės ne tik taikyti įvairiausius metodus, bet ir suprasti, kaip yra dokumentuojamas archeologijos mokslo šaltinis.
Technologijų ir informacijos pertekliaus amžiuje yra svarbu išmokti žinias atrinkti, susirasti, kaupti, sisteminti. Šią patirtį įgysi atlikdamas archyvinę praktiką, ją pritaikydamas tiek moksliniame, tiek kasdieniame gyvenime.
Nepamirštama praktikos dalimi taps galimybė pažinti, diskutuoti ir artimiau susidraugauti su kursiokais bei dėstytojais. Tad studijas ir praktikas vertink kaip galimybę plėsti kuriančių žmonių socialinį tinklą, kuriame dalyvauji.

ERASMUS mainų programa – patirtys be ribų
Motyvuoti, smalsūs ir norintys įgyti naujų patirčių studentai mielai renkasi mainų programą „Erasmus“. Ji leidžia, nenutraukiant studijų Klaipėdos universitete, vieną ar kelis semestrus studijuoti kitų šalių universitetuose.
Siūlome jums tuos, į kuriuos takus jau pramynė buvę ir esami studentai: Vokietijoje (Ernst-Moritz-Arndt-UniversitätGreifswald), Jungtinėje Karalystėje (UniversityCollegeLondon), Suomijoje (Universityof Turku), Švedijoje (UppsalaUniversity arba Stockholm Institute ofEducation), Lenkijoje (UniwersytetJagielloński w Krakowie, AkademiaHumanistycznaim. Aleksandra Gieysztora), Vengrijoje (EötvösLorándUniversity), Turkijoje (MuğlaSıtkıKoçmanÜniversitesi).
Keliauk ir grįžk įgijęs naujos patirties, praplėtęs savo pasaulėžiūrą.

Prasmingas laisvalaikis – nardyk ir sportuok
Vandens sporto, aktyvaus laisvalaikio mėgėjus kviečiame įsitraukti į nardytojų klubo „Amfibijos“ veiklą, įgyti naro kvalifikacinį pažymėjimą, savaitgalį treniruotis baseine, dalyvauti povandeninės archeologijos ekspedicijose, vandens telkinių valymo akcijose, povandeninio nardymo čempionatuose, kuriuos veda Lietuvos kovinių plaukikų legenda.

Kurk miestą ir reiškinius
Teks sugriauti dar vieną mitą apie archeologus ir istorikus, esą jie yra uždari savo srities žinovai. Anaiptol. Mūsų žinios atviros ir svarbios valstybei, regionui, miestui, politiniu ir kultūriniu lygmeniu. Rengiame parodas, rūpinamės kultūros paveldo aktualinimu, mokslo populiarinimu, kuriame naujus praeities pažinomo formatus, perduodame savo žinias kūrybinėms industrijoms.

Kuo tapsi?
Kvalifikacija ir kompetencija, kurią įgysi studijuodamas archeologiją ir istoriją Klaipėdos universitete, suteiks galimybę dirbti muziejuose, archyvuose, kultūros paveldo institucijose, kultūros vadybos, komunikacijų srityse, bendrojo lavinimo mokyklose ir taikomųjų archeologinių tyrimų srityje.
Pabrėžtina, kad norintieji vykdyti savarankiškus archeologinius tyrinėjimus po studijų, gali daryti tai universitete, organizuoti komandą, konsultuotis su savo srities profesionalais.

Aukštesnės studijų pakopos tavo rankose
Užbaigęs Archeologijos ir istorijos studijų programą, turėsi galimybę stoti į gilinamąsias, antrosios studijų pakopos, studijas archeologijos, istorijos bei kitose humanitarinių ir socialinių mokslų srityse. Apie mūsų studijų kokybę kalba įvertinimai: tarp studijavusiųjų istoriją ir archeologiją Klaipėdos universitete – geriausių disertacijų Lietuvoje autoriai, prestižinės AlexandrovonHumbolto stipendijos laureatai.

Savanorystė organizuojant mokslinius renginius, dalyvaujant ekspedicijose
Kiekvienais metais archeologai ir istorikai rengia įvairius mokslo renginius, konferencijas, seminarus, organizuoja išvykas, dalyvauja projektinėje veikloje. Norėdama(-as) daugiau apie tai sužinoti, įgyti naujos patirties ir įsilieti į akademinę šeimą, visuomet esi laukiama(-as) savanoriškoje veikloje. Iš laiko perspektyvoje tikrai pajunti jos naudą ir atvertas galimybes.

Laukiame Tavęs atvykstant ir papildant Klaipėdos universiteto Archeologų ir istorikų komandą. Mokydamasis pas mus Tu tikrai pajusi Klaipėdos universiteto moto: Laisva mintis ir jūros dvasia.

Klaipėdos universiteto inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje spalio 3d. (ketvirtadienį) 17 val. vyks ukrainietės memininkės Natalijos Didenko karpinių iš popieriaus edukacija „Palangos istorijos“.


Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje rugsėjį vyks karpinių iš popieriaus edukacijos „Palangos istorijos“. Kūrybingai paminėti Palangos 200 metų jubiliejų ir iškarpyti palangos istorijas kviečia ukrainietė menininkė Natalija Didenko.


Vaida Genytė, ir Aistė Pilvelytė: „Muzikinės meilės istorijos“


Vaida Genytė, Rūta Ščiogolevaitė ir Aistė Pilvelytė: „Muzikinės meilės istorijos“


Vaida Genytė, Rūta Ščiogolevaitė ir Aistė Pilvelytė: „Muzikinės meilės istorijos“


Per 100 Palangos senosios gimnazijos gyvavimo metų čia dirbo 18 istorijos mokytojų. Kai kurie iš jų tuo pat metu ir vadovavo mokyklai – ėjo direktoriaus ar pavaduotojo pareigas.


Šių metų balandžio 30 dieną vyko 30-oji Lietuvos mokinių istorijos olimpiada, kurią organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, VU Istorijos fakultetas ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Joje dalyvavo 105 moksleiviai, įveikę atrankas mokyklose ir savivaldybėse. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos...


Lietuvos Respublikos Seime vykusiame nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ finale V. Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinė Mūza Svetickaitė laimėjo I vietą, aplenkusi beveik šimtą geriausių moksleivių iš visos Lietuvos. Aktyvistė Mūza nebijo iššūkių ir ne kartą tai įrodė. Šis įveiktas iššūkis buvo tarsi dovana visai...


Kiekvienas Klaipėdos universiteto archeologas ir istorikas turi savo asmeninę studijų, profesinio kelio paieškų patirtį. Studentų būta turinčių pašaukimą, aiškią viziją. Radosi ir ieškojusiųjų, stabtelėjusių, atradusiųjų.


Brangios studijos valdžiai mielesnės už nemokamus patarimus  8

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 06 07 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar Palangoje yra rūpinamasi dviratininkais? Atrodytų, toks klausimas yra mažų mažiausiai kvailas. Juk mūsų kurortas didžiuojasi dviem moderniais dviračių takais, kurie nuo Palangos centro vingiuoja iki Karklės pietuose ir į Šventąją šiaurinėje miesto dalyje. Iš tiesų palei pajūrį nusidriekę patogūs dviračių takai yra tikra atgaiva pedalus minti mėgstantiems...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius