Gerovės konsultantai keičia palangiškių gyvenimo kokybę

Palangos tiltas, 2024-05-20
Peržiūrėta
799
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gerovės konsultantai keičia palangiškių gyvenimo kokybę

Palangos miesto savivaldybė kartu su Palangos miesto socialinių paslaugų centru nuo 2022 metų įgyvendina projektą „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Palangos miesto savivaldybėje“. Numatytas projekto veiklų tęstinumo užtikrinimas – 5 metai po projekto pabaigos, t. y. iki 2029 m. gegužės. Nuo projekto įgyvendinimo pradžios emocinių konsultantų paslaugos suteiktos jau 156 Palangos miesto gyventojams.

Palangoje – du specialistai

Gerovės konsultantai – tai aukštos kvalifikacijos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokymus baigę specialistai, padedantys gyventojams susidoroti su lengvais emociniais sunkumais, nerimo, nemigos, depresijos simptomais bei psichologinėmis krizėmis. Šie specialistai dirba su suaugusiais asmenimis nuo 18 metų.

Gerovės konsultantų paslaugos Palangoje teikiamos dviejuose naujuose gerovės konsultantų kabinetuose. Vienas iš jų įkurtas Gintaro g. 34 – strategiškai patogioje vietoje, pačiame miesto centre, o kitas – Klaipėdos pl. 76, Palangos miesto ligoninės patalpose. Privažiavimai į kabinetus pritaikyti ir asmenims su negalia.

Paslaugas Palangoje teikia du gerovės konsultantai.

Žygis su augintiniais

Projekto „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Palangos miesto savivaldybėje“ vykdytoja Palangos miesto savivaldybė ir partneris – Palangos miesto socialinių paslaugų centras – balandžio mėnesį organizavo du renginius, skirtus pristatyti įgyvendinamas projekto veiklas.

Siekiant pristatyti jau dvejus metus Palangoje vykdomą emocinės gerovės konsultantų projektą, balandžio 20 d. surengtas netradicinis projekto baigiamasis renginys „Per fizinį aktyvumą į emocinę sveikatą“. Jis sukvietė daugiau kaip 50 palangiškių bei jų keturkojus augintinius į 7 kilometrų žygį Palangos miesto pušynais. Šio renginio metu gyventojams buvo pristatytas projekto tikslas, emocinės gerovės konsultantų paslaugų nauda bei išdalinti informaciniai lankstinukai su informacija apie emocinės gerovės konsultantų teikiamas paslaugas. Žygeiviai vaišinti arbata bei kareiviška koše, o susirinkusius lydėjo geros emocijos ir puikus bendruomenės nusiteikimas.

Proto mūšis

Balandžio 29 d. Palangos miesto organizacijos bei kitų savivaldybių emocinės gerovės konsultantai buvo sukvieti į baigiamąjį projekto pristatymo renginį „O kas ten mano viduje?“ Renginyje dalyvavo Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuro, Joniškio visuomenės sveikatos biuro, Klaipėdos socialinių paslaugų centro „Danė“, VšĮ „Ori senatvė“, Skuodo socialinių paslaugų šeimai centro, Palangos senosios gimnazijos bei Palangos miesto bendruomenės nariai.

Renginio metu vyko protmūšis, tad jo dalyviai galėjo pasitikrinti žinias apie organizme vykstančius procesus, emocinės sveikatos gerinimą, sveikatai žalingus įpročius.

Organizuotos išvykos prie jūros metu susirinkusieji turėjo galimybę patyrinėti 5 pagrindinius pojūčius – klausą, uoslę, skonį, lytėjimą bei regą. Dalyviai išbandė ir du kvėpavimo pratimus, kurie skirti nusiraminti ir pajusti savo kūną. Organizatoriai neabejoja, kad ši patirtis renginio dalyviams bus naudinga, siekiant labiau įsiklausyti į save.

Gerina gyvenimo kokybę

Palangos miesto socialinių paslaugų centro direktorė Daiva Dekontaitė džiaugiasi, kad jos vadovaujamos įstaigos teikiamų paslaugų kompleksą papildė ir emocinės gerovės konsultantų paslaugos – taip praplečiamos galimybės kurorto gyventojams labiau rūpintis savo emocine sveikata. „Mažėja fizinė ir emocinė įtampa, nerimas, gebama sąmoningiau ir koncentruotai valdyti dėmesį, išmokstama gyventi „buvimo“, o ne „darymo“ režimu, lengviau sutariama su aplinkiniais, didėja darbingumas bei gerėja bendra savijauta“, – naudas vardijo D. Dekontaitė. O visi šie faktoriai, pasak jos, neabejotinai gerina gyvenimo kokybę.

Emocinės gerovės konsultantas Artūras Kerevičius, šias paslaugas pradėjęs teikti nuo pat projekto įgyvendinimo pradžios, taip pat teigiamai vertino šią Palangos gyventojams atsiradusią galimybę. Anot specialisto, didelis privalumas yra tai, kad paslaugos teikiamos nemokamai. „Į emocinės gerovės konsultantą gali kreiptis visi vyresni nei 18 metų gyventojai, iš anksto užsiregistravę bei susitarę dėl konkretaus susitikimo laiko. Konsultacijos skirtos asmenims, susiduriantiems su lengvais streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymiais“, – sakė A. Kerevičius.

Daugiau informacijos

Projekto vykdytojas – Palangos miesto savivaldybė, projekto partneris – Palangos miesto socialinių paslaugų centras. Projektą finansuoja Iceland Liechtenstein Norway grants.

Projektas įgyvendinamas pagal programą „Sveikata“ Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis.

Daugiau informacijos galima rasti https://www.eeagrants.lt/ bei https://www.norwaygrants.lt/.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė kartu su Palangos miesto socialinių paslaugų centru nuo 2022 metų įgyvendina projektą „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Palangos miesto savivaldybėje“. 


Palangos miesto savivaldybė kartu su Palangos miesto socialinių paslaugų centru nuo 2022 metų įgyvendina projektą „Gerovės konsultantų modelio įdiegimas Palangos miesto savivaldybėje“.


Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 16 straipsnio 1 dalies 9 punktu, Palangos miesto savivaldybėje steigiama Asmens su negalia gerovės taryba.  


Gyvenimas Lietuvoje po truputį gerėja – remiantis Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) duomenimis, vertinant gyvenimo kokybę atskirose šalies savivaldybėse, nuo 2013-ųjų iki 2021 metų daugelyje jų sparčiausiai augo materialinės gyvenimo sąlygos, gyventojų verslumas ir konkurencingumas.


Atostogaujanti Lietuva plūsta į pajūrį - Mokesčių inspekcija, atsižvelgdama į tai, laikinai keičia klientų aptarnavimo tvarką.


Taip, taip, iš tiesų – jūs tai žinote: partijos prieš rinkimus yra linkusios žarstyti pažadus – „geriau, gražiau, pigiau, arčiau.“ „Palangos tiltas“ klausė mandatų Palangos miesto taryboje siekiančių politinių jėgų, kokių konkrečių darbų jos imsis, jeigu turės savo merą ir bus valdžioje kitus keturis metus, 2023-2027 metais – rinkimai į miesto tarybą įvyks kovo 5 dieną. 


Vilniaus politikos analizės instituto parengtame Savivaldybių gerovės indekse Palanga tarp 60 Lietuvos savivaldybių užėmė 7 vietą šalyje. Per metus į viršų palypėjome net penkiais laipteliais.   


Savivaldybių gerovės indekse Palanga – tarp šalies lyderių

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 16 | Rubrika: Miestas

Palanga pagal Savivaldybių gerovės indeksą užima aukštą 8 vietą tarp 60 šalies savivaldybių, o pagal kriterijų „Socialinis saugumas“ nusileidžia tik sostinei ir užima 2 vietą. Tokius duomenis šią savaitę pristatė išsamią savivaldybių gerovės analizę atlikęs Vilniaus politikos analizės institutas.


Nors už lango – gan niūru, ir, regis, jokių didelių darbų savivaldybės įmonės nevykdo, tačiau miesto vandens įmonė – UAB „Palangos vandenys“ – pluša iš peties: Būtingėje vykdo valymo įrenginių rekonstrukciją. UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis savo kompiuterio ekrane rodė vykstančių darbų nuotraukas. Vykdomų darbų...


Šaltis palangiškių gyvenimo ritmo nesutrikdė

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 02 06 | Rubrika: Miestas

Vasario mėnuo atskleidė tikrąjį žiemos veidą. Du mėnesius apsukriai slėpusi jį po kauke, žiema ėmė ir nusišypsojo žvarbia, ledine šypsena. Šalta – ką ir bepridursi. Tačiau visame kame galime atrasti tiek teigiamų, tiek ir neigiamų dalykų. „Palangos tilto“ kalbinti pašnekovai, nors ir nori, jog žiema kuo greičiau atleistų savo ledinius gniaužtus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius