Erasmus+ projektas arba kitokia Turkija

Palangos tiltas, 2020-02-19
Peržiūrėta
2133
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Turkija beveik kiekvienam asocijuojasi su atostogomis paplūdimyje ar prie baseino kaitrioje saulėje, šilta Viduržemio jūra ir įkyriais turgaus prekeiviais. Erasmus+ projekto ,,Kultūrinis paveldas ir Europos vertybių ugdymas mokyklose“ dalyviai turėjo galimybę pamatyti kitokią Turkiją. Nuo svetingų turkų vaišių neįprastai paprastuose jų namuose, iki graikų ir romėnų civilizacijų architektūrinio paveldo – tiek įvairiausių dalykų teko patirti projekto vizito Antalijoje metu gruodžio 16-21 dienomis tiek Palangos senosios gimnazijos mokiniams, tiek mokytojams.
Gimnazistams Ugnei Jakubauskaitei, Saulei Mackevičiūtei, Laurai Mazrimaitei, Matui Žulkui ir Joriui Lisui vizito pradžia tikrai nepašykštėjo iššūkių. Nelengva įsikurti svetimuose namuose ir prisitaikyti prie jų gyvenimo sąlygų bei įpročių. Gimnazistai buvo tam pasirengę, tačiau tai, kad šeimininkai visiškai nekalbės angliškai ir kai kurie net neturės tekančio karšto vandens, nesitikėjo niekas. Google vertėjas tapo pagrindiniu bendravimo įrankiu puikiai angliškai kalbantiems gimnazistams. Laimei, visa tai nesutrukdė susidraugauti su svetingais šeimininkais ir išsiskyrimo dieną ašaras liejo ne tik projekto dalyviai, bet ir jų mamos ir tėčiai. Projekto dalyviai iš Prancūzijos, Lenkijos, Italijos ir Bulgarijos pristatė savo mokyklas, Antalijos moksleiviai supažindino su savo dainomis ir šokiais. Neišdildomą įspūdį paliko puikiai gaminančios mamos, kurios rūpinosi, kad svečiai paragautų kuo daugiau turkiškų nacionalinių valgių. Šeimininkai pasirūpino, kad dalyviai kuo plačiau susipažintų su Antalijos regiono istoriniu ir architektūriniu paveldu: Olympos, Thermessos, Phaselis, Antalijos istorijos muziejumi ir daugeliu kitų įspūdingų vietų.
Šis Erasmus+ projektas , kuriame dalyvauja moksleiviai iš Prancūzijos, Italijos, Turkijos, Bulgarijos bei Lenkijos - tai neįkainojama gyvenimo mokykla, kurioje per įvairias veiklas ir patirtis išmokstama daugelio dalykų: istorijos, kalbų, geografijos, bendradarbiavimo, tolerancijos, savitarpio supratimo, komandinio darbo, o svarbiausia – pozityvaus požiūrio į gyvenimo iššūkius.
Projekto koordinatorė Audra Kaklienė.


Įspūdžiais dalijasi projekto dalyviai gimnazistai:
,,Projekto pradžia buvo gana sunki, gal net šiek tiek šokiruojanti, nes šeima, kurioje gyvenau, visiškai nekalbėjo angliškai. Tačiau stengiausi žiūrėti į situaciją pozityviai. Laikui einant, pradėjau šiek tiek suprasti jų kalbą, išmokau kelis pagrindinius žodžius, kuriuos dažnai naudojau. Turkiška virtuvė pasižymi labai turtingu skoniu, aštriais prieskoniais, kas nelabai būdinga mums, lietuviams. Bet likau maloniai nustebinta, nes jų patiekalai, bent jau man, buvo labai skanūs. Šeima, kurioje gyvenau, buvo labai svetinga, draugiška. Atsisveikinimo metu buvo nemažai ašarų. Didžiausią įspūdį paliko Olympos miestas, gamtos vaizdai, ypač ankstyvą rytą, kai tylu ir ramu: aplinkui aukšti, begalinio grožio, medžiais apaugę kalnai, visi takeliai apsodinti apelsinmedžiais, kai kur granatų medžiais. Vaizdas – pasakiškas. Įgyta patirtis ir įspūdžiai išliks ilgam.“ (Ugnė Jakubauskaitė, IIB)
,,Didžiausią įspūdį šiame projekte padarė į savo namus priėmusių turkų šeimos svetingumas. Šiltas priėmimas, vaišingumas, bandymas visada kalbėti su šypsena veide - būtent tai privertė pamiršti visus trūkumus ir grįžti namo su neįkainojama patirtimi bei teigiamomis emocijomis.“ (Matas Žulkus, IIIB)
,,Turkų šeima mane priėmė labai svetingai ir draugiškai: susipažinau su jų gyvenimo ritmu ir aplinka, mėgavausi skaniu tradiciniu turkišku maistu. Nors Turkijoje buvau ne pirmą kartą, šios kelionės metu pamačiau labai daug gražių ir įspūdingų vietų, kurių nebuvau mačiusi anksčiau. Mane sužavėjo gamta, ypač vaizdas į jūrą nuo kalnų viršūnių. Esu dėkinga, kad man buvo suteikta galimybė dalyvauti šiame projekte, nes susidraugavau ne tik su turkų mokiniais, bet ir partneriais iš Italijos, su kuriais smagiai leidome laisvalaikį. Kelionė į Turkiją buvo puiki patirtis, kurios tikrai ilgai neužmiršiu.“ (Laura Mazrimaitė, IIC)
,,Atvykę į naują šalį visuomet turime prisitaikyti. Tai ne tas pats, kas gyventi savoje šalyje. Dažniausiai šis laikotarpis nebūna labai malonus, tačiau praėjus kelioms dienom atvėriau savo širdį Turkijai ir supratau, kokia tai nuostabi šalis. Ant medžių augantys apelsinai, kalnų viršūnės, nuostabūs vaizdai nuo jūros ir galingi kriokliai- tai tikrai kitokia patirtis pačia geriausia prasme. Tikrai dar kartą vykčiau į tokį nuotykį. (Saulė Mackevičiūtė, IIC)
,,Buvo itin įdomu patirti kitą kultūrą gyvenant vietinėje šeimoje, pamatyti daug įspūdingų romėnų, graikų architektūrinių paminklų. Patirti nuotykiai paliko didelį įspūdį.“ (Joris Lisas, IIB)

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Žinok, nenoriu liūdno straipsnio“, – prie kavos puodelio man sako Dalia ir sutariame, kad šįkart kalbėsimės apie šviesą. O jos čia ilgai ieškoti nereikia – atmosfera tokia, kad šviesu širdy pasidaro vos įžengus į šią vietą. 



„Labai gera vasara. Niekuo nesiskundžiu. Ir orai geri, ir poilsiautojų yra daug. Nors viskas brangsta – pradedant elektra, baigiant aliejumi bulvytėms gruzdinti, manau, kad šiemetine vasara visi džiaugsis“, – kalbėjo vienos Palangos paplūdimyje įsikūrusios kavinės savininkas.


Pirmadienį, balandžio 19 dieną, Lietuvos Konstitucinis Teismas (KT) paskelbė, kad prieš šešerius metus įvesti tiesioginiai merų rinkimai prieštarauja Konstitucijai, todėl negali vykti. „Konstitucinio teismo sprendimą reikia vykdyti, o ne komentuoti ,“ – šyptelėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus, pirmadienio popietę sulaukęs...


Dėl pandemijos Lietuvoje tris mėnesius trukęs karantinas atnešė krūvą rūpesčių šalies verslininkams, kurie neslepia – ši vasara bus kitokia. Ir nors jau birželį lietuviai kaip niekada aktyviai traukia į šalies pajūrį, Palangos verslininkai džiūgauti neskuba ir sielojasi dėl koronaviruso grėsmės apriboto užsienio piliečių judėjimo.


Seimo narys Antanas Vinkus, atstovaujantis Seime Palangai ir daliai Kretingos, šiandien „Palangos tiltui“, patvirtino, jog ketina dalyvauti rudenį vyksiančiuose naujojo Seimo rinkimuose.


Turkija beveik kiekvienam asocijuojasi su atostogomis paplūdimyje ar prie baseino kaitrioje saulėje, šilta Viduržemio jūra ir įkyriais turgaus prekeiviais. Erasmus+ projekto ,,Kultūrinis paveldas ir Europos vertybių ugdymas mokyklose“ dalyviai turėjo galimybę pamatyti kitokią Turkiją.


Startuoja projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Miestas

Gegužės 20 d. startuoja projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“, kuris aktyviai kvies bendruomenes rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir laimėti projekto rėmėjų prizus. Šalia to, kad bus renkamos elektronikos, baterijų ir akumuliatorių atliekos, organizatoriai tikisi, kad projektas stiprins bendruomeniškumo jausmą kartu kovoti su aplinkos...


Palangiškio autoriaus knygoje – kitokia Palanga

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 06 | Rubrika: Miestas

Palangiškis Marijus Gailius, pažįstamas iš publicistinių straipsnių, knygų apžvalgų „Literatūroje ir mene“ ir kituose leidiniuose, 2012 metais išleido savo pirmąją knygą „Šlapias spalis“, savo naująjį romaną „Oro“ savo miesto gyventojams pristatė 19-osios Nacionalinės bibliotekų savaitės metu. Knygą pristatyti jam padėjo ir...


Dainininkė Evelina Sašenko - šešis kartus „Dainų dainelės“ laureatė, šiuo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūroje studijuojanti džiazo vokalą. Ji dalyvavo tokiuose projektuose kaip „Triumfo arka 2“, LNK muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai 5“, taipogi du kartus jau žengė į nacionalinės atrankos „Eurovizija“ sceną,  antrasis kartas, žinia, buvo sėkmingas – mergina...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius