Eksperimentiniu pagalbos iškvietimo įrenginiu naudojamasi nedrąsiai

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-08-04
Peržiūrėta
2042
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Liepos 9-ąją Palangos miesto aikštėje, dalyvaujant Palangos miesto merui bei tarybos nariams, policijos atstovams, bendrovė „Apsaugos centras“ pristatė specializuotą pagalbos iškvietimo įrenginį, skirtą Palangos miesto gyventojams ir svečiams operatyviai paprašyti pagalbos sau ar kitam asmeniui kilus kritinei situacijai. Pagalbos iškvietimo įrenginio pritaikymas naudojimui viešosiose vietose yra dalis „Apsaugos centro“ vykdomo projekto „Pagalbos asmenims ekstremaliose situacijose iškvietimo valdymas“, kurį iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal 2007-2013 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir Ekonomikos augimo veiksmų programos priemonę „Intelektas LT“.

 

Saugos ir telemetrijos paslaugų srityse dirbanti UAB „AKTKC“-„Apsaugos centras“ kartu su Policijos departamentu prie LR VRM, apskričių policijos komisariatais ir miestų bei rajonų savivaldybėmis telkia pastangas vardan žmonių saugumo. Plėtodami bendrosios pagalbos individualiomis priemonėmis gyventojams jie tęsia projektus „Būk saugus su mobiliu“ ir „Saugus vienkiemis“. Pasitelkiant daugiau nei penkerių metų kompetenciją teikiant paslaugas beveik 700 vienetų individualių pagalbos iškvietimo įrenginių 37-iose Lietuvos rajonų savivaldybėse, „Apsaugos centras“ pristatė naują eksperimentinį projektą „Pagalba viešosiose miestų vietose“ ir paslaugų teikimui skirtą specializuotą pagalbos iškvietimo įrenginį.

Jau beveik mėnuo, kaip palangiškiai ir miesto svečiai gali naudotis šiuo pagalbos iškvietimo įrenginiu, kurį inicijavo „Apsaugos centras“, gavus ES dalinį finansavimą. Palanga tapo pirmuoju Lietuvos miestu, galinčiu pasigirti tokio tipo įrenginiu, o įvertinus projekto vykdymo metu gautus rezultatus į projektą numatoma įtraukti ir kitus Lietuvos miestus.

Kaip papasakojo „Apsaugos centro“ vadybininkė Aistė Spirgytė, žmonės Palangoje dar ne itin pasitiki naujuoju įrenginiu, nors jau buvo sulaukta keleto pagalbos šauksmų.  „Didelių įvykių nesulaukėm, tačiau žmonės kreipėsi dėl prastos savijautos, pasimetęs vaikas pranešė apie savo būklę, vadinasi visgi padeda žmonėms“, - apie neabejotiną įrenginio naudą kalbėjo A.Spirgytė.

Pagalbą išsikviesti nesudėtinga. Paspaudus pagalbos iškvietimo įrenginio mygtuką, užmezgamas abipusis balso ryšys su „Apsaugos centro“ stebėjimo pulto operatoriais, dirbančiais visą parą. Jie įvertinę situaciją, perduoda pagalbos prašymą Palangos miesto policijos komisariatui.

„Kadangi šis projektas – eksperimentinis, laukiam, kol jis baigsis, o baigtis numatoma rudenį, tuomet bus aiškūs ir rezultatai“, - apie besiklostančią eigą kalbėjo A.Spirgytė.

Praėjusiais metais rugpjūčio 14 dieną pasirašytos finansavimo sutartys su Lietuvos Respublikos ūkio ministerija ir Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) dėl dviejų UAB „AKTKC“ projektų įgyvendinimo – „Telemetrinis techninių įrenginių valdymas, techninės priežiūros ir apsaugos organizavimas bei atsiskaitymai mobiliuoju telefonu“ (M2M) ir „Pagalbos asmenims ekstremaliose situacijose iškvietimo valdymas“ (Pagalbos iškvietimo sistema). Įgyvendinamų projektų trukmė – 18 mėnesių, numatoma įgyvendinimo pabaiga – 2011 metų sausio mėnesį. Pirmasis projektas (M2M) skirtas įvairios įrangos nuotoliniam valdymui ir administravimui sukuriant reikalingą technologinę ir programinę bazę, pagalbos iškvietimo sistemos projektu siekiama panaudojant gaunamą ES dalinį finansavimą sukurti universalios pagalbos iškvietimo sistemos prototipą, kurį pritaikius praktikoje jis būtų naudingas ne tik vartotojams – miestų gyventojams, vairuotojams ir kt. – bet ir supaprastintų spec. tarnybų darbo koordinavimą ekstremaliose situacijose.   

Pastarojo projekto tikslas – saugumo viešosiose miestų vietose didinimas ir teisėtvarkos pažeidimų prevencija, todėl sėkmės tikisi tiek iniciatoriai, tiek policijos pareigūnai, kuriems tai taip pat didžiulė pagalba, kovojant su nusikalstamumu, o ir pagalbos besikviečiantieji turi galimybę jos sulaukti greičiau. Šiuolaikinių technologijų pagalba su pagalbos prašymu automatiškai gaunamos buvimo vietos koordinatės ir kita svarbi informacija sutrumpina tarnybų reagavimo laiką, o kartu ir sumažina žalos asmens sveikatai mastą ir net žalos aplinkai dydį. Projekto metu numatoma pagalbos iškvietimo sistemą pritaikyti trims sritims - pagalbos iškvietimui viešose vietose mieste, personalizuotam pagalbos iškvietimui ir pagalbos iškvietimui automobilyje. Kiekvienai iš šių sričių bus naudojamas atskiras pagalbos iškvietimo įrenginys, geriausiai atitinkantis konkrečios situacijos poreikius. Pagalbos prašymų perdavimo ir reagavimo organizacinė schema taip pat bus pritaikyta kiekvienai sričiai – pagalbos prašymai viešoje vietoje ir personalizuoti pagalbos prašymai bus apdorojami UAB „AKTKC“ stebėjimo pulto, tuo tarpu pagalbos prašymai iš automobilių bus apdorojami bendradarbiaujant su Bendruoju pagalbos centru. Toks sprendimas ir jo pritaikymas praktikoje papildys viešųjų institucijų teikiamas paslaugas ir praplės gyventojų gaunamą naudą.

M2M projektui skirtas finansavimas – iki 460 135 litų, o Pagalbos iškvietimo sistemos – iki 428 748 litų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangai paskelbus, kad ją „labai neramina“ Klaipėdos universiteto ligoninės vadovybės požiūris, kad Palanga tėra nedidelis miestukas, kuriame ligoninės priėmimo – skubios pagalbos skyrius gali veikti, anot Savivaldybės, praktiškai „belekaip“, o gydymo įstaigos medicinos paslaugų paketas susiaurinamas iki tokio minimumo, kad toliau jau nebėra kur, palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas...


Palangos miesto savivaldybė nupirko ir pagal panaudos sutartį VšĮ Klaipėdos universiteto ligoninės filialui „Jūrininkų ligoninė“ perduos greitosios medicinos pagalbos automobilį „VW Crafter“.


Nuo 2024 m. balandžio 1 d. pasikeitė Asmenų aprūpinimo regos techninės pagalbos priemonėmis tvarkos aprašas.


Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai prašo padėti atpažinti nuotraukoje užfiksuotus asmenis.


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti nustatyti mirusios, iki šiol neatpažintos apie 70 metų moters tapatybę.


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukose užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos.


Palangos policijos komisariato pareigūnai prašo pagalbos ieškant dingusio 1963 m. gimusio Aido Bendoraičio. Asmuo dingo dar 2018 m., turima duomenų, jog asmuo galėjo būti Palangoje ar Klaipėdoje. Turinčius duomenų apie galimą A.Bendoraičio buvimo vietą, prašome susisiekti su tyrėja el.p. [email protected] tel. 870064741, 864595172


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukose užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos. Pažinusius asmenį, prašome informuoti telefonu 8 700 64716, arba el. paštu: [email protected] Dėkojame už bendradarbiavimą.


Palangos m. policijos pareigūnai prašo pagalbos nustatant nuotraukose pavaizduoto asmens tapatybę. Atpažinusius asmenį, prašome skambinti tel. 8700 64716 arba rašyti el.p. [email protected].  


Liepos 9-ąją Palangos miesto aikštėje, dalyvaujant Palangos miesto merui bei tarybos nariams, policijos atstovams, bendrovė „Apsaugos centras“ pristatė specializuotą pagalbos iškvietimo įrenginį, skirtą Palangos miesto gyventojams ir svečiams operatyviai paprašyti pagalbos sau ar kitam asmeniui kilus kritinei situacijai. Pagalbos iškvietimo įrenginio pritaikymas naudojimui viešosiose...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius