Ekskursijos „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus balandžio mėnesio 11, 18, 25 dienomis 14.30 val. kviečia palangiškius ir svečius į ekskursijas „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“ su istoriku Mindaugu Surbliu. Lietuvos nacionalinio muziejaus išleista pirmoji knyga apie J. Šliūpą sulaukė didelio populiarumo – tapo perkamiausia preke Jono Šliūpo muziejuje. Leidinyje pristatomų objektų maršrutu autorius yra parengęs įspūdingą kelionę po Palangos kurortą spalvingos ir kontroversiškos asmenybės keliais.
Jonas Šliūpas (1861–1944) – tiek Lietuvoje, tiek išeivijoje nepaprastu aktyvumu, gabumu ir atkaklumu garsėjusi asmenybė – savo darbais ir idėjomis visuomenėje vis įžiebdavo audringų diskusijų. Jo biografijoje gausu neeilinių patirčių, neįtikėtinų likimo posūkių, pakilimų ir paklydimų. Gausu ir pasakojimų, jog jis niekada neapsiribojęs Lietuva, išmaišęs daugybę šalių, suderinęs lietuviškumą ir pasaulietiškumą, tačiau kad ir kur būdamas, visada aiškiai žinojęs savo kryptį; nesyk buvęs atstumtas pačių lietuvių, tačiau sugebėjęs pasiekti, kad 1918 metais Lietuvos vardas pirmąsyk nuskambėtų JAV Senate.
Vienas iš svarbiausių J. Šliūpo biografijos faktų ir veiklos etapų siejamas su Palanga, kurioje jis praleido paskutinį gyvenimo tarpsnį. Čia gyveno nuo 1930 metų, o Palangai gavus miesto teises, 1933-iaisiais tapo pirmuoju burmistru ir su pertraukomis dirbo juo iki 1941 metų. Palangos miesto savivaldoje jis nuveikė visą aibę darbų: rūpinosi miesto infrastruktūra, gatvių ir paplūdimių tvarkymu, pigesne elektros energija gyventojams, sveikatinimosi galimybėmis. Burmistras dėjo daug pastangų, kad būtų įkurtos laisvamanių kapinės, įsteigta gimnazija, įrodinėjo ir kovojo, kad mieste pradėtų veikti viešoji biblioteka, ambulatorija, senelių prieglauda, vaikų darželis, šelpė neturtingų šeimų vaikus mokyklose, kėlė idėją įsteigti Pajūrio muziejų Palangoje.
Ekskursijos metu ieškosime su tarpukario Palanga susijusių kultūros paveldo ir kitų istorinių miesto objektų, kurie įprasmino svarbiausius įvykius čia gyvenant Jonui Šliūpui. Kiekvienam objektui skirtas pasakojimas primins, su kokiais iššūkiais burmistrui teko susidurti.
Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas, todėl į ją prašome registruotis iš anksto tel. +370 612 86114 arba el. paštu [email protected].
Kada? 2025 m. balandžio mėn. 11, 18, 25 d. 14.30 val.
Kur? Ekskursijos pradžia Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23A, Palanga)
Trukmė: 1 val. 30 min.
Kaina? 6 Eur
Būtina išankstinė registracija: tel. +370 612 86114 arba el. paštu [email protected]
*Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, interneto svetainėse, spaudoje ir kitur.
Parengė Mindaugas Surblys
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Ekskursijos „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“
2025 04 04 | Rubrika: Miestas
Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus balandžio mėnesio 11, 18, 25 dienomis 14.30 val. kviečia palangiškius ir svečius į ekskursijas „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“ su istoriku Mindaugu Surbliu.
Jono Šliūpo muziejuje prasideda vasara – atidaroma paroda „Atokvėpio formos“
2025 03 19 | Rubrika: Miestas
Palangoje veikiantis Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) padalinys Jono Šliūpo muziejus šiemet kviečia lankytojus pradėti džiaugtis vasara anksčiau.
Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus birželio 7 ir 21 dieną 14.30 val. kviečia palangiškius ir vasarotojus į naują ekskursiją „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“ su istoriku Mindaugu Surbliu.
Knygos „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“ sudarytojas Mindaugas Surblys: „Palangos pirmasis burmistras vis dar nėra pakankamai įvertintas“
Linas JEGELEVIČIUS, 2024 04 06 | Rubrika: Kultūra
Pirmasis Palangos burmistras Jonas Šliūpas nušvito naujomis spalvomis – naujos knygos, „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“, sudarytojas Mindaugas Surblys, kuris jau dvejus metus dirba Palangos Jono Šliūpo muziejuje, atskleidžia naujų faktų apie šią iškilią Palangos istorijos asmenybę. „Palangos tiltas“ kalbėjosi su M. Surbliu.
Kovo 16 d., šeštadienį, 14 val. kviečiame Jus į naujos knygos „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“ pristatymą ir susitikimą su jos sudarytoju istoriku Mindaugu Surbliu.
Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kovo 16 d., šeštadienį, 14 val. kviečia į naujos knygos „Jono Šliūpo ženklai Palangoje. Kelionė po kurortą“ pristatymą ir susitikimą su jos sudarytoju istoriku Mindaugu Surbliu.
Jono Šliūpo muziejus kviečia tyrinėti tarpukario Palangą
2023 12 13 | Rubrika: Miestas
Tyrinėti miesto istoriją dar niekada nebuvo taip paprasta ir įdomu. Naujausios Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus parengtos interaktyvios ekskursijos „Pasivaikščiojimai Šliūpo Palangoje“ ir „Tarpukario Palangos kronikos“, skirtos mėgstantiems laisvę.
Mindaugui Skritulskui ilgam įsiminė kelionė autobusu į Kijevą – daugybė patikrų, barikadų, vaiduoklių namų
Linas JEGELEVIČIUS, 2022 08 28 | Rubrika: Miestas
Bet kuris karas yra baisus. Bet vienoks įspūdis, kai vos už tūkstančio kilometrų sugriautą ar karo žaizdas pradėjusią laižytis šalį matai per televizijos ekraną ir visai kitoks, kai tai regi savo akimis. „Man kelionė į Ukrainą birželio pradžioje ilgai įsimins. Ne tik dėl to, kad ten, ypač Kijeve ar jo priemiesčiuose, pavyzdžiui, Bučoje, kuri yra Palangos miestas partneris, ypatingai suvoki...
Už 2 500 eurų parduodama Palangos interneto svetainė www.palangoje.info
"Palangos tilto" informacija, 2020 02 24 | Rubrika: Miestas
Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.
Grafų Tiškevičių epochos ženklai Palangoje
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 07 04 | Rubrika: Kultūra
Šeštadienį, liepos 6 dieną, Palangoje startuoja interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatysiantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis...