Ekskursija po silkės kelio parodą ir žydiškų užkandžių su silke degustacija
Lapkričio 29 d. 17 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąją ekskursiją po parodą „Nuo Šiaurės jūros iki Kūčių stalo“. Apie silkės kelią šį kartą pasakos parodos bendraautorė, Klaipėdos universiteto doktorantė Akvilė Poškienė. Po ekskursijos susirinkusiųjų lauks Palangos žydų bendruomenės organizuotas žydų kulinarinio paveldo pristatymas, kurį lydės žydiškų užkandžių su silke degustacija. Jį rengia Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės edukatorė Dovilė Rūkaitė.
Akvilė Poškienė nuo 2016 metų dirba restauratore Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute prie projekto „XIX a. medinių silkių rūšiavimo sistemos fragmentų konservavimas“. Nuo 2021 m. ji yra Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja. Dirba instituto padalinyje Konservavimo ir restauravimo centre, šiuo metu yra atsakinga už jo veiklą. Vykdo edukacines programas visuomenei ir moksleiviams kultūros paveldo išsaugojimo temomis (Europos paveldo dienos, projektas „Silkės kelias“).
Dovilė Rūkaitė – Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės kūrybinių projektų vadovė, „Beigelių krautuvėlės“ sumanytoja, žydų kulinarinio paveldo puoselėtoja, žydų virtuvės kulinarinių knygų ir straipsnių autorė ir dirbtuvių kūrėja, Europos žydų kultūros dienų koordinatorė. Dovilė studijavo Vidurinių Rytų istoriją ir kalbas Tel Avivo universitete, įgijo magistro laipsnį UNESCO kultūros vadybos ir kultūros politikos katedroje. Asmeninis D. Rūkaitės pomėgis – žydiška kulinarija – išaugo į sėkmingą bendruomenės projektą „Beigelių krautuvėlė“, kur atgijo žydiškas šurmulys, kvapai, skoniai, o svarbiausia – į Vilnių sugrįžo litvakiški beigeliai, kažkada išplaukę už Atlanto su visa Rytų Europos žydų bendruomene.
Jono Šliūpo muziejuje veikia vieno eksponato paroda apie silkės kelią, kurioje pristatomas analogų neturintis archeologinis radinys – XIX a. požeminei silkių rūšiavimo ir saugojimo inžinerinei sistemai priklausiusio kubilo dangčio dalis su kamščiu. Populiarindami silkę daug prisidėjo žydai prekeiviai ir kulinarai. Lietuvos žydai buvo aktyviai įsitraukę į silkių prekybą, o žydų šeimininkės šią žuvį pavertė patiekalais, kurie šiomis dienomis pretenduoja į nematerialaus kultūros paveldo sąrašo šimtuką ir tapo tikru delikatesu.
Renginio organizatorius – Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir Palangos žydų bendruomenė.
Informaciniai renginio partneriai – Lietuvos žydų bendruomenė, „Beigelių krautuvėlė“, „Bella Toscana“.
Kada? 2024 m. lapkričio 29 d. 17 val.
Kur? Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje (Vytauto g. 23A, Palanga)
Kaina: 4 Eur
Būtina registracija: [email protected]
Renginio trukmė: apie 1,5 val.
Dalyvauja: KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja Akvilė Poškienė ir edukatorė, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės kūrybinių projektų vadovė, „Beigelių krautuvėlės“ sumanytoja Dovilė Rūkaitė
*Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, interneto svetainėse, spaudoje ir kt.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Ekskursija po silkės kelio parodą ir žydiškų užkandžių su silke degustacija
2024 11 21 | Rubrika: Miestas
Lapkričio 29 d. 17 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į antrąją ekskursiją po parodą „Nuo Šiaurės jūros iki Kūčių stalo“. Apie silkės kelią šį kartą pasakos parodos bendraautorė, Klaipėdos universiteto doktorantė Akvilė Poškienė.
Ekskursija po silkės kelio parodą ir silkės užkandžių degustacija
2024 11 17 | Rubrika: Miestas
Lapkričio 20 d. 17.00 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į ekskursiją po vieno eksponato parodą „Nuo Šiaurės jūros iki Kūčių stalo“ su bendraautore dr. Raimonda Nabažaite.
Jono Šliūpo muziejuje – silkės kelias ir receptai žydų kultūroje
2024 10 23 | Rubrika: Miestas
Ar galite įsivaizduoti, kad silkės istorija skaičiuoja daugiau nei tūkstantį metų. Ją nuodugniai dokumentuoja „silkės maniakai“, Clupea harengus mėgėjai, kurie jaučia aistrą šioms nedidelėms, sūrioms žuvims.
Ar galite įsivaizduoti, kad silkės istorija skaičiuoja daugiau nei tūkstantį metų. Ją nuodugniai dokumentuoja „silkės maniakai“, Clupea harengus mėgėjai, kurie jaučia aistrą šioms nedidelėms, sūrioms žuvims.
Pamiškėje prie kelio į Palangą ruošiasi statyti restoraną – parodė, koks jis bus
2024 04 09 | Rubrika: Miestas
Pamiškėje šalia kelio tarp Klaipėdos ir Palangos norima statyti restoraną. Neįvardijamas statinio užsakovas maitinimo įstaigą planuoja statyti privačiame sklype, maždaug 300 metrų nuo kelio, Bruzdeilyno kaimo ribose, Krūmų gatvėje.
Balandžio 30 d. 14 val. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje ekskursiją po šiuo metu vykstančią fotografo Rimanto Dichavičiaus parodą „Vardai, tapę mūsų laiko ženklais“ ves menotyrininkė dr. Ramutė Rachlevičiūtė.
Nemokama ekskursija po Koncertų salę
2019 10 09 | Rubrika: Ką ir kur veikti Palangoje
Prasidėjo kelio Klaipėda- Palanga remontas 1
"Palangos tilto" informacija, 2019 09 28 | Rubrika: Miestas
Jau prasidėjo kelio Klaipėda- Palanga remonto darbai. Juos baigti ketinama kitų metų pavasarį.
Palangoje – pirmoji meno degustacija
"Palangos tilto" informacija, 2019 06 07 | Rubrika: Kultūra
Pirmą kartą į Palangą, į „Ramybės“ galeriją, atkeliauja originalus projektas – meno degustacija. Palangiškius ir poilsiaujančius miesto svečius tik vieną – birželio 9-osios vakarą – suburs meno degustacijos „išradėja“ ir kuratorė Vilma Jankienė. Vilniuje įsikūrusi „AP galerija“ jau ketvirtus metus organizuoja...
Surengė parodą paplūdimyje
2016 06 27 | Rubrika: Jūros vaikai
Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogai netradicinėje aplinkoje, Palangos Birutės parko paplūdimyje, surengė parodą „Aš noriu augti prie švarios jūružės“. Organizuodami šią parodą siekėme atkreipti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į Baltijos jūros ekologines problemas bei skatinti elgesio pokyčius, siekiant mažinti neigiamą visuomenės...