„Dieve, aš Tavo vaikas. Nepalik, niekada manęs nepalik...“

Ar gali žmogus kitą žmogų mylėti daugiau, negu jis? Ne, sako kunigas Virginijus Poškus, apsilankęs Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje ir pasidalino mintimis paskaitoje, kuri buvo skirta Gavėnios rekolekcijoms. Turbūt ne vienas esate gavęs žinutę iš mylimo žmogaus, kai į jūsų prisipažinimą meilėje buvo atsakyta: „Aš tave myliu daugiau“. Į tai kunigas atsakė: „Dieve, duok mums drąsos būti tavo mokiniais išlaisvintos širdies“.
Kad nesugadinti savo širdies
Tikėjimo kelio pradžia prasideda Krikšto Sakramentu ir, kaip svarbu savo krikšto datą žinoti ir ją švęsti. O jauno žmogaus gyvenime yra labai svarbūs krikšto tėvai. Pasak gerb. kunigo, jie yra vedliai einant link Jėzaus, kur „Tiesa padarys mane laisvu“.
Kaip visa tai pasiekti, kai aplinka ir paties žmogaus dvasiniai ieškojimai gali užtrukti ne vieną dešimtmetį. Kartais jie gali trukti ir visą gyvenimą.
Anot V. Poškaus, labai svarbu kovoti su savo vidiniu priešu, kovoti su tomis jėgomis, kurios yra mumyse. Mūsų kūnas yra tik instrumentas, – per jį darome gerus darbus. Todėl žmogus privalo atkurti tvarką savo viduje (dvasingumu, malda), nes labai svarbi yra jo dvasinė sveikata ir jos augimas. O blogoms mintims visada pasakykite „škac“, patarė kunigas, kad nesusargdintume savo širdies.
Pasak V. Poškaus, dosnumą ir gerumą jungia vienas žodis – meilė.
„Atrask turtus ir pasidalink jais Dievui ant garbės“, – sako kunigas. Kiekvienas žmogus ieško gyvenime grožio ir juo gyvena, tačiau kiekvienas esame skirtingi savo charakteriu ar pan. Kunigas akcentavo nuodėmę, kurią žmogus daro negerbdamas savo tėvų, nes, anot jo, „jei negerbi savo tėvų, negerbsi ir savo antros pusės“.
Visi mes esame Dievo mokiniai, ir tik Jis mus myli daugiau negu mes. Aš gerbiamo kunigo nepažinau, žinojau tik, kad jis turi didžiulį autoritetą tikinčiųjų tarpe. Manau, visai gera prisiminti tas tezes, kurios nuo amžių amžinųjų mus lydi gyvenimo kelyje, o pasiklydusiam – yra ko pasimokyti, nes tikėjimo tiesos niekada nepasens ir nepraras savo vertybių, kad ir kaip jas ignoruotumėme. Tai tik laiko klausimas.
Melstis galime visur
Visai neseniai sugrįžau iš Didžiosios Britanijos, kur svečiavausi pas savo vaikus ir anūkus. Taip gyvenime susiklostė, kad dabar tenka tik retkarčiais pasimatyti su savo artimiausiais žmonėmis. Laikas, kaip vanduo, bėga nesustodamas, rodos, visai neseniai (du dešimtmečius) gyvenau šioje puikioje šalyje.
Gyvenant ilgą laiką vienoje vietoje, Dievo ieškai kai tau sunku, kai tavo namus ateina religinės šventės, todėl ir maldos namus renkiesi pagal savo tikėjimą, ar ten, kur tavo siela gerai jaučiasi. Gyvenant Anglijoje teko pabuvoti ir vestuvių ceremonijoje, ir laidotuvių, ir dalyvauti Šv. Mišiose. Viskas buvo taip, kaip turėjo būti.
Kelionės visada palieka įspūdžius, todėl jais ir noriu pasidalinti.
Vieną dieną teko mums su mano žento mama brite pabūti auklėmis mudviejų anūkei. Kadangi pavasaris buvo gana šaltas, ponia Sheila pasiūlė užeiti į šalia mūsų namų esančią bažnyčią sušilti ir išgerti puodelį kavos (bažnyčioje atitvertas kampas maisto gamybai bei klientų aptarnavimui ). Didžiulė bažnyčia nuo pirmos valandos iki penktos vakaro veikia kaip komunos namai, todėl bet kas gali į ją užeiti, pavalgyti, pasiklausyti tyliai skambančios muzikos, o vaikučiai kartu su mamytėmis ar seneliais – maloniai praleisti laiką. Tam yra viskas puikiai paruošta: žaislai, kilimai, savanorės (pedagoginį išsilavinimą turinčios moterys ), kurios praveda vaikams įvairius su jų amžiumi susijusius garsinius knygų skaitymus ir žaidimus.
Čia jaunos mamytės jaučiasi saugios, vaikai patenkinti laksto po didžiuliais bažnyčios skliautais, ir visi laimingi, nes viskas iki mažiausios smulkmenos yra gerai apgalvota. Vaikų priežiūrai pritaikyti higienos kambariai, mamytės atneša nebenaudojamų savo vaikų rūbelių, jais dalinasi. Jos dalinasi ne tik rūbeliais. Tarpusavyje bendraudamos jos dalinasi savo džiaugsmais ir rūpesčiais. Bažnyčioje daug knygų, piešimo priemonių, netgi „automobilių“, kuriais jų atžalos linksmai skrieja po visą bažnyčios teritoriją. Vienu žodžiu, visiems yra čia kas veikti. Ypač, kai už lango pučia atšiaurūs vėjai ar lyja lietūs.
Smulkmena, tačiau maloni
Anglijoje yra labai daug bažnyčių, maldos namų, Katedrų, ir reikia pastebėti, kad jos beveik visos veikiančios, jas lanko tikintieji, ar į šalį atvykę svečiai.
Šį kartą aš savo bažnyčią aplankiau atvykusi į miestą, kuriame ilgą laiką gyvenau.
Sekmadienio Šv. Mišių laikas, bažnyčia pilna žmonių, kiekvienam įeinančiam žmogui yra paduodama knyga – psalmynas, kurioje sudėtos giesmės. Visos jos sužymėtos numeriais, kad žmogus Šv. Mišių metu galėtų jomis naudotis. O tai labai paprasta: reikiamu momentu prieš žmonių akis užsidega elektroninė lentelė su tuo metu giedamos giesmės numeriu. Tad giesmės bažnyčioje skamba ne tik choristų lūpomis, jas gieda „visa bažnyčia“.
Smulkmena, bet ji gerai nuteikia. Komunijos dalinimo metu, žmonės eilėmis vienas po kito tvarkingai pakyla, todėl jokio susibūrimo vienoje vietoje nėra. Aukos bažnyčiai renkamos paduodant pinigams skirtą maišelį, kuris keliauja per žmonių rankas. Toks aukų rinkimas atrodė gana estetiškai.
Žinoma, aš nei vieno nesiruošiu mokinti, kiekviena tauta daro savaip, bet kodėl nepasižvalgius ir po kitų šalių parapijas? Dar daug galėčiau ką papasakoti, bet pasakysiu tai, kas man paliko gerą įspūdį: bažnyčioje šilta, jauku, o kunigo rankos paspaudimas ir palaiminimas išeinant iš jos – maloniai nuteikė.
„Dievas myli mane“
Šalti orai nelepino manęs ir sugrįžus į namus. Todėl tą vakarą, kai buvau pakviesta (mano draugės) dalyvauti vakaro maldoje mūsų bažnyčioje, labai apsidžiaugiau. Mano norai sutapo su realybe.
Prieš Šv. Mišias buvau iš savo draugės ponios Birutės gavusi velykinę dovaną. Tai buvo jos rankomis iškarpytas krepšelis, jame žvakutė, o po jos užrašas : „JĖZUS YRA RAMYBĖ,KURIĄ TURIME SKLEISTI“ (Šv. Motina Teresė). Tą šaltą vakarą parvežusi mane į namus ponia Birutė būtinai liepė užrašyti žodžius, kurių ji neužrašė. Pažadėjau juos savo ranka užrašyti. Užrašiusi: „Dievas myli mane“ prisiminiau skaudų atvejį, kuris palietė mano šeimą dar gyvenant Anglijoje.
Mano draugė ponia Linda, kuri anksčiau dirbo pastore Čekijoje, laidotuvių ceremonijoje nedalyvavo (jos buvo toli nuo namų), tačiau ji, išstudijavusi lietuvių tikėjimo užuomazgas ( pagoniškas apeigas ir suvokimą, kad lietuviai labai myli gamtą), atėjo į mišką, susirado kelmą, ant jo pasidėjo Šv. Raštą ir, eidama aplinkui kelmą Šv. Mišių metu, meldėsi. Atrodytų kam to reikia, juk esame svetimos tautos svetimi žmonės, kuriuos ištiko nelaimė. Tikrai ne, tik Dievas mus myli daugiau, siųsdamas į kitų žmonių širdį dovanas, kurios yra neįkainuojamos. Sakykit, ar gali būti švenčiau nei šventa tai suvokti. To niekada nepamiršiu, todėl, svečiuodamasi pas savo draugus Anglijoje, visada atrandu laiko su ponia Linda susitikti.
Aš jai taip pat padovanojau dovaną, kuri yra nemateriali, o padiktuota širdies. Ant nuostabios atvirutės, kurią švenčių proga padovanojo mano draugė ponia Audra, ankstų rytą pabudusi jos namuose Anglijoje, užrašiau: „Dieve, aš Tavo vaikas. Esu tam, kad meilę kaip ugnį, saugočiau dieną ir naktį, žiemą ir vasarą, skausme, džiaugsme, varge ir pilnatvėje savo. Nepalik, niekada manęs nepalik...“
Šviesių ir džiaugsmingų Šv. Velykų Ryto.
Irena Valužė
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
„Dieve, aš Tavo vaikas. Nepalik, niekada manęs nepalik...“
2025 04 16 | Rubrika: Miestas
Ar gali žmogus kitą žmogų mylėti daugiau, negu jis? Ne, sako kunigas Virginijus Poškus, apsilankęs Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje ir pasidalino mintimis paskaitoje, kuri buvo skirta Gavėnios rekolekcijoms.
Įtraukiojo ugdymo aktualumas ir iššūkiai yra ypač svarbūs šiandieninėje mokykloje, kai grupės, klasės tampa vis įvairesnės ir iškelia mokytojams užduotį sukurti tokią aplinką, kurioje kiekvienas vaikas jaustųsi vertingas ir priimtas.
M. Pareščius. Paskaita „Ar tavo duomenys saugūs?“
2023 03 29 | Rubrika: Miestas
XXI a. – skaitmeninis amžius su milžinišku tempu tobulėjančiomis skaitmeninėmis technologijomis. Jos vystosi rekordiniu greičiu keisdamos žmonių gyvenimą, darbą ir socialinį bendravimą.
3 moteriškų žieminių striukių spalvos, kurios šį sezoną turėtų būti tavo spintoje
2021 12 09 | Rubrika: Miestas
Ar jau išsirinkai mėgstamiausią ir tinkamiausią striukės tipą iš Bolf internetinės drabužių parduotuvės? Dabar gali rasti puikių pasiūlymų ir kolekcijų, todėl lieka tik nuspręsti, kokios spalvos striukė labiausiai tiktų į tavo spintą šią žiemą.
Seimo narys Mindaugas Skritulskas: „Šarūnui Vaitkui manęs tempti „už ausų“ į viršų nereikėjo“
Linas JEGELEVIČIUS, 2020 11 08 | Rubrika: Politikų, lyderių žodis
Spalio 25 d. visoje šalyje, ir Palangoje, vyko rinkimų į Seimą antrasis turas. Vienmandatinėje Mėguvos rinkimų apygardoje, į kurią įeina visa Palanga, varžėsi Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Mindaugas Skritulskas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas Romandas Žiubrys. Paaiškėjo, kad mandatą į Seimą laimėjo...
Mūza Svetickaitė, „Lietuvos tūkstantmečio vaikas“: „Esu visada atvira visiems pasiūlymams ir avantiūroms!"
Linas JEGELEVIČIUS, 2020 01 23 | Rubrika: Jūros vaikai
Retų gabumų ir užsispyrimo vaikas? Darbštuolė ar genijus? Mūza Svetickaitė, prieš savaitę tapusi populiarios Lietuvos Televizijos (LTV) laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikas“ nugalėtoja tarp talentingiausių šalies devintokų, „Palangos tiltui“ prisipažino, kad apie dalyvavimą šiame projekte pradėjo svajoti, kai jai tebuvę keturi.
Ko vertas tavo gyvenimas ?..
2018 01 25 | Rubrika: Nuomonės
Taip jau gyvenime būna: kartais per kvailiausius užsiėmimus (sprendžiant kryžiažodį) surandi tai, ko galbūt ieškojai ne vieną dieną. Interneto puslapyje ieškodama senovės baltų mitologijoje man reikiamo deivės vardo, suradau Marijos Gimbutienės rašytus žodžius: „Tiek vertas gyvenimas, kiek einame per jį su viltimi ir meile“. Šis, testamentinis lapelis...
„Kaip norvegai iš manęs pagrobė mano vaiką, taip aš jį susigrąžinau“ 1
Vaidilė GEDMINAITĖ, 2015 02 09 | Rubrika: Miestas
Šiandien, išgirdus apie Norvegijoje atimtus lietuvių vaikus, ne vienas baisisi nežmonišku Norvegijos vaikų tarnybų elgesiu. Nors norvegai tvirtina, jog mažųjų tėvai patys kalti, kad netenka savo atžalų, bet palangiškės Loretos Daškevičės siaubinga asmeninė patirtis byloja ką kita. „Kol pati nesusidūriau su norvegų vaikų tarnybomis, pati tvirtai...
Naujausi tyrimai: ką valgai, tokia ir tavo prostata
2013 11 28 | Rubrika: Sveikata
Prostatos vėžiu sergančių vyrų, kurie valgė mažai riebalų turintį maistą ir vartojo žuvų taukus, tikimybė susirgti pakartotinai buvo mažesnė. Jų kraujyje buvo mažiau uždegimą sukeliančių medžiagų, o ląstelių dauginimosi ciklas buvo lėtesnis palyginti su vyrais, kurie vartojo vakariečiams įprastą maistą.
Redakcijos kavaryčio svečias P. Žeimys: „Tik neklauskite manęs, kur yra N. Venckienė...“ 15
Linas JEGELEVIČIUS, 2013 05 02 | Rubrika: Miestas
„Tik neklauskite manęs, kur yra Neringa Venckienė“, – šyptelėjo į tradicinį „Palangos tilto“ antradienio kavos rytmetį atvykęs Seimo narys Pranas Žeimys, šių eilučių autoriui paraginus į redakciją gausiai susirinkusius palangiškius užduoti svečiui klausimų. Konservatorius išties išlaikė egzaminą – atsakinėjo...