„Citadele“ bankas perspėja apie plintantį naują sukčiavimo būdą

Palangos tiltas, 2024-07-29
Peržiūrėta
4600
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Citadele. Nuotr. Romas Čereška
Citadele. Nuotr. Romas Čereška

Finansiniai nusikaltėliai rado naują apgaulės būdą, praneša „Citadele“ bankas. Apsimetę kredito įstaigų darbuotojais, skambučio metu gyventojus informuoja apie tai, kad neva jų vardu sukčiai bando pasiimti vartojimo paskolą, ir pasiūlo būdą kartu tariamus sukčius pagauti.

Nusikaltėlių siūloma „sukčių pagavimo“ taktika – gyventojui iš tiesų kreiptis į egzistuojančią kredito įstaigą ir pačiam pasiimti paskolą savo vardu. Pasiskolinus, nusikaltėliai informuoja auką, kad tariami sukčiai buvo pagauti, tačiau gauti pinigai priklauso ne gyventojui, o paskolą suteikusiai kredito įstaigai, todėl pinigus reikia grąžinti – pervesti į sukčių sąskaitą arba išgrynintus atiduoti neva kredito įstaigos atsiųstam kurjeriui. Taip sukčiai pavagia pinigus, o žmogui tenka padengti finansinius įsipareigojimus.

„Sukčiai puikiai išmano, kaip manipuliuoti emocijomis – sukeldami baimę ir ragindami veikti greitai, nusikaltėliai siekia užklupti žmogų netikėtai ir „išjungti“ kritinį mąstymą. Svarbu į tokias situacijas reaguoti ramiai, pasitikrinti informaciją kitais kanalais, pavyzdžiui, susisiekti su sukčių minima kredito įstaiga ir paklausti, ar informacija yra teisinga“, – primena „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovas Romas Čereška.

Jis tvirtina, kad pasiimti vartojimo paskolą kito žmogaus vardu – beveik neįmanoma, nes finansų įstaigos skolina atsakingai, reikia pateikti dokumentų kopijas, pateikti kitus asmeninius duomenis. 

„Tapatybės vagystės – itin retas reiškinys Baltijos šalyse. Tačiau net ir tokiu atveju banko darbuotojas apie nusikaltimą informuotų klientą ir kreiptųsi tiesiogiai į policiją, o ne pats su klientu gaudytų sukčius, pasitelkdamas absurdiškas schemas“, – komentuoja R. Čereška.

Jis primena, kad banko darbuotojai taip pat niekada neskubina gyventojų kuo greičiau priimti sprendimo, niekada neprašys pervesti pinigų ar atiduoti grynųjų. Taip pat niekuomet neprašys pateikti prisijungimo prie interneto banko ar mokėjimo kortelės duomenų, patvirtinti veiksmų mobiliuoju parašu ar kitomis identifikavimo priemonėmis, atsisiųsti įvairių mobiliųjų programėlių. 

Tapus finansinių sukčių auka arba įtariant, kad jus bando apgauti, nedelsiant būtina kreiptis į policiją ir savo banką. Savo patirtimi pasidalinkite ir su artimaisiais, kad jie būtų informuoti apie plintančius sukčiavimo būdus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Finansiniai nusikaltėliai rado naują apgaulės būdą, praneša „Citadele“ bankas. Apsimetę kredito įstaigų darbuotojais, skambučio metu gyventojus informuoja apie tai, kad neva jų vardu sukčiai bando pasiimti vartojimo paskolą, ir pasiūlo būdą kartu tariamus sukčius pagauti.


Maisto bankas ieško SAVANORIŲ - gal ieško TAVĘS? 


Lietuvos paštas įspėja gyventojus apie sukčių vėl platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose bendrovės vardu prisidengę sukčiai bando iš žmonių išvilioti pinigus ir asmens duomenis.


Iškart po Velykų sukčiai nauju būdu beldžiasi į gyventojų pinigines - šįkart siunčia ne sms, o elektroninius laiškus.


Spalio 25-26 dienomis labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ vykdys tradicinę maisto produktų rinkimo nepasiturintiems akciją.  


Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas skelbia poilsio namų „Baltija“, esančių Palangoje, 100 proc. akcijų paketo pardavimą. Pradinė pardavimo kaina – 4 mln. eurų.


Daugiabučių namų renovacijos procesas Lietuvoje vis sparčiau įsibėgėja – jau 756 namai pritarė renovacijos projektų įgyvendinimui, 146 daugiabučiuose pradėti atnaujinimo darbai, rangos pirkimai vyksta dėl 100 pastatų atnaujinimo. Šiaulių bankas iš viso pritarė 346 pastatų renovacijos projektams, kurių įgyvendinimo suma siekia 64 mln. eurų.  


Kada imame labiau kreipti dėmesį į savo sveikatą, savo savijautą, į tai, kuo gyvename? Tikriausiai dažnas atsakytų, jog susidūrus su liga, kuomet sunkiai priežastį bei jos gydymo būdą randa net gydytojai. Palangiškė Valerija Jonušaitė papasakojo, jog visapusiškai pakeitė savo gyvenimą sulaukusi 40 metų, kuomet jai operavo įgimtą nesveiką inkstą. Paaiškėjo, jog jai pavyko pasirinkti...


Keisti gyvenimo būdą – itin sunkus uždavinys, kurį įveikti pasiseka tikrai ne visiems. Tačiau kartais priverčia pats gyvenimas, o perkopus svarbiausią laiptelį, nelabai ir besinori grįžti prie ankstesnio gyvenimo būdo. Būtent tokios patirties teko pasisemti ir sveikos gyvensenos propaguotojui Daliui Viršilui. „Mūsų dukrelei reiškėsi nuolatinė alergija, tad pradėjome domėtis, kur problema...


Svajonės apie naują būstą dūžta į šipulius

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 29 | Rubrika: Miestas

Šių metų pradžioje bendrovės „Big City Lt“ vadovas ir vienintelis akcininkas Dainius Meškys kreipėsi į teismą dėl įmonės bankroto. Minėta Klaipėdoje registruota nekilnojamojo turto bendrovė pernai Palangoje, Medvalakio gatvėje, pradėjo statyti du penkiaaukščius namus, bet dėl milijonus litų siekiančių skolų buvo priversta skelbti bankrotą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius