Audros apgadino Baltijos krantus: paaiškėjo, kurie paplūdimiai nukentėjo labiausiai

Palangos tiltas, 2022-01-27
Peržiūrėta
2334
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Aplinkosaugininkai atliko neeilinį Baltijos krantų pokyčių monitoringą po stiprių audrų, kurios siautė praėjusią savaitę. Monitoringas vyko Melnragės, Girulių ir Palangos rekreacinėse zonose. Krantai labiausiai apardyti ten, kur paplūdimiai siauriausi – Melnragės ir Girulių paplūdimiuose, praneša Aplinkos ministerija.

Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento Hidrologinių tyrimų skyriaus specialistai dviejuose Melnragės rekreacinės zonos kranto taškuose stebėjo smėlio sluoksnio nuardymą apsauginio pajūrio kopagūbrio šlaite ir jo papėdėje, 2–6 metrų plotyje. 

Girulių rekreacinėje zonoje matomi ištisiniai paplūdimio nuardymai, 150 metrų paplūdimio atkarpoje buvo suformuoti slenksčiai, kurių aukštis vietomis viršijo 1 metrą.

Krantai stipriai apardyti ir Palangos paplūdimyje, 50 metrų atkarpoje buvo nuardytas paplūdimys bei suformuotas 1,13 m aukščio slenkstis. Palangos paplūdimio teritorijoje, kurioje buvo atliktas stebėjimas, apsauginis pajūrio kopagūbris nuardytas iki 3 metrų plotyje. 

Pagrindinės priežastys, padariusios žalą krantams – kelias dienas vyravę stiprūs, šiaurės, šiaurės vakarų vėjai, kurių greičio gūsiai siekė iki 27 m/s, bangų aukštis, minėtomis dienomis siekęs 4–4,5 m, ir pakilęs vandens lygis.

Be to, šiose žemyninės pakrantės zonose yra pastovus jūros pernešamo priekrantės smėlio deficitas, iš jūros į pakrantę išmetami tik nežymūs smėlio kiekiai. Dėl to nesusikaupia pakankamas jo kiekis krante, kuris tokiais atvejais bangų mūšą pristabdytų dar paplūdimio zonoje.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį Palangoje nuo agresyvaus kliento nukentėjo paspirtukus nuomojantis vyras (gim. 1978 m.).


Palangoje vykstančio Europos brasbendų čempionato (EBBC) metu ketvirtadienio vakarą paaiškėjo 9-ojo Europos kompozitorių konkurso rezultatai.


Palangoje per gaisrą garaže penktadienio naktį nukentėjo vyras.


Šios savaitės vidurio dvi paros – nuo antradienio iki ketvirtadienio vakaro – buvo itin audringos ir lietingos – pajūryje prasidėjo rudeninės audros.


Aplinkos apsaugos agentūra pradėjo vykdyti taršos šiukšlėmis monitoringą Baltijos jūros paplūdimiuose.


Vien šią savaitę pajūryje fiksuotos eismo nelaimės, per kurias nukentėjo paspirtukais važiavę asmenys ar jų kliudyti pėstieji. 


Penktadienį, vasario 4 d., su Palangoje besilankiusiu aplinkos ministru Simonu Gentvilu ir Valstybinių miškų urėdijos generaliniu direktoriumi Valdu Kaubre kurorto meras Šarūnas Vaitkus, Seimo narys Mindaugas Skritulskas ir kiti Savivaldybės administracijos darbuotojai aptarė pajūryje prasiautusios audros sukeltus padarinius bei iškilusios problemos sprendimo būdus.


Aplinkosaugininkai atliko neeilinį Baltijos krantų pokyčių monitoringą po stiprių audrų, kurios siautė praėjusią savaitę. Monitoringas vyko Melnragės, Girulių ir Palangos rekreacinėse zonose. Krantai labiausiai apardyti ten, kur paplūdimiai siauriausi – Melnragės ir Girulių paplūdimiuose, praneša Aplinkos ministerija.


Vakar rytą Lietuvą pasiekė vieno galingiausių Saulės žybsnių „išspjautas“ elektringų dalelių srautas. Jis jau sutrikdė lietuviškų palydovų kelionę į kosmosą, tačiau vertėtų nepamiršti, kad tokių žybsnių sukeliamos geomagnetinės audros itin stipriai veikia mūsų organizmą.


Jau nebe pirmus metus kalbama apie magnetinių audrų poveikį žmogaus sveikatai, net pasvarstoma, kad apie artėjančias magnetines audras vertėtų pranešti skelbiant orų prognozes, – tada žmonės galėtų joms pasiruošti. Kas tos magnetinės audros, ar tikrai ir kaip į jas reaguoja žmonės, kalbamės su Palangoje esančio Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius