Ar dainuoti jubiliatui „Sveikatos metų ...“

Palangos tiltas, 2016-07-28
Peržiūrėta
1950
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar dainuoti jubiliatui „Sveikatos metų ...“

Kartą Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) paskaitoje lektorius, patardamas, kaip ilgiau išlaikyti vyresnio amžiaus žmonių optimistinį požiūrį į bėgančius metus, patarė šventės metu nekalbėti apie ligas. Jis retoriškai paklausė: „Kada žmogus senas?“ Ir čia pat paaiškino: „Kai jam dainuoja „Sveikatos metų ...“. Ir senatvės pojūtis, ir sveikata daugiausiai priklauso ne nuo metų, o nuo gyvenimo būdo.


Šį patarimą prisiminiau, kai liepos 23 dieną Palangos TAU šokių grupė „Jūrė“ vyko į Bauskės senjorų šokių festivalį „Annas danči“, kur buvome svetingai sutikti. Kelionės pradžioje sveikinome žvalią ir energingą Reginą gimtadienio proga, tad jai užtraukėme „Ilgiausių, turtingų, laimingų ...“. Kai gyveni aktyviai ir prasmingai, ir sveikata kur kas geresnė. Tuo įsitikinęs „Jūrės“ kolektyvas, pradėjęs savo veiklą nuo 2014 metų sausio mėnesio, jau antrąkart lankęsis Bauskėje, šokęs Marijampolėje, koncertavęs globos namuose, universiteto renginiuose, savo repertuare turintis virš 10 šokių. „Jūrė“ ne tik šoka scenoje, ji aktyviai dalyvavo Užgavėnių šventėje, renginyje „Lietuva šoka“.
Tai išties draugiškas ir darbštus kolektyvas. Pradžioje turėjęs vos 12 narių, šiandien jau išaugo iki 24. Neslėpsime dalyvių metų vidurkio. Pernai liepą buvo 70, šiemet – 70 metų ir 3 mėnesiai. Vadinasi, per metus pasenome tik trimis mėnesiais. Kodėl? Nes šokame. O Bauskės festivalio metu, įteikdami puikų lietuvišką „Džiugą“, pajuokavome – tai dėl to, kad valgome šį sūrį. Palinkėjome, kad ir jie valgytų „Džiugą“ bei šoktų. Tada jie bus jauni ir laimingi.
Stebi scenoje ir gyvenime visada geros nuotaikos „Jūrės“ žmones ir susimąstai, kur jų teigiamų emocijų šaltinis. Visų pirma, tai profesionalios šokių vadovės Janinos Serapinienės įdirbis, tai visokeriopa Švietimo pagalbos tarnybos direktorės Vilmos Želvienės, universiteto esamos ir buvusios kuratorių Ingos Vaitkienės ir Vilmos Varpiotienės pagalba ir, suprantama, pačių šokėjų nusiteikimas, sugebėjimas šokio ritme rasti gyvenimo džiaugsmą, o šokio judesiu ištiesinti belinkstančią nugarą, aukščiau pakelti galvą, pasijusti oriu ir reikalingu.
Kolektyve yra įvairių profesijų žmonių. Čia poroje sukasi buvusių inžinierių ir pedagogų, medikų ir buhalterių, dirbusių vadovaujantį darbą ir nepaminėtų profesijų šokėjai. Skirtingas ir pasirengimas šiandieninei veiklai – vieni jau ne vienus padus pratrynę, o kiti naujokai, bet dideli šokio entuziastai. Mūsų ratelio puošmena – buvusi medikė Violeta. Į ją visada krypsta žiūrovų akys. Štai Bauskėje vietinė žiūrovų pora įteikė jai gėlių puokštę kaip simpatiškiausiai festivalio dalyvei. Stengiasi ir visi kuo geriau pasirodyti. Visada malonu matyti tikrus šokio mylėtojus – šeimyninį duetą Elytę ir Joną, poroje šokančius inžinierę Violetą ir Joną, o į juos lygiuojamės visi.
„Jūrė“ neapsiriboja vien šokiu. Mūsų siekis – įvairiapusė veikla. Kiekviename koncerte, renginyje ar miesto pažinimo viktorinoje sutiksi mūsiškius. Štai, žygyje Palanga – Šventoji pėsčiomis kaip niekur nieko su jaunuomene žygiavo Jovita ir Anastazija. Maudymosi sezoną jūroje Marytė pradeda šv. Velykų rytą, su šiaurietiškom lazdom keliauja Roma ir Milda, o dviratininkės Rožė, Eugenija, Irena ... Susidarytų visa kolona. Skaniausias pyragas – Stefutės, gražiausi sumuštiniai – Danutės ir Ramutės. Vakaronėse ir ekskursijose visada maloniai klausomės Nijolės puikiai deklamuojamų prasmingų eilėraščių.
Mėgstame keliauti. Suorganizavome birželio mėnesį nemokamą ekskursiją į Naisius. Su mumis kartu vyko arti 100 TAU senjorų. Būrelis šokėjų pabuvojo turistinėse kelionėse į kitas šalis: Olandiją, Kroatiją, Italiją, Graikiją, Ispaniją, o Juozas net Izraelį pasiekė, o kai jis užtraukia akordeonu ar armonika ...
Šokėjai brangina savo kolektyvą. Nuo pat įsikūrimo be ypač rimtos priežasties jo niekas nepaliko. Entuziazmą rodo, kad ir toks pavyzdys. Milda patyrė kojos traumą, sugipsavo. Kai vyko į Klaipėdą paskutiniam patikrinimui pas gydytoją, vis galvojusi – jei leis šokti, tai pėsčia grįšiu į Palangą. Leido. Reabilitacija vyko šokio ritmu. Birutė nepraleido nė vienos repeticijos, nors gyvena Šventojoj. Visada su mumis keliauja Giedrė ir Irena, nors šiuo metu laikinai nešoka.
Įsigijome vienodus marškinėlius šokių repeticijoms festivaliuose ar renginiuose, todėl Bauskėje šiemet jautėmės geriau. Estetišką „Jūrės“ logotipą sukūrė dailininkė Gražina Oškinytė-Eimanavičienė. Aprangos sukomplektavimo techniniais reikalais pasirūpino Ada. Ačiū Joms.
Malonus faktas, kad šiemet, kitaip nei pernai, patiems nereikėjo nuomotis autobuso šiai išvykai. Dėkojame už supratingumą Švietimo skyriaus vedėjai Laimai Valužienei.
Daug gražių momentų yra mūsų kolektyvo gyvenime. O ar turime rūpesčių, svajonių, idėjų ? Jų yra. Tik kas galėtų mus išklausyti ?

Ona STONIENĖ
„Jūrės“ šokių kolektyvo seniūnė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Naujausias ir moderniausias Europoje Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publikai suteiks unikalią galimybę pasimėgauti vieno ryškiausių ir žymiausių šių laikų kompozitorių Philipo Glasso muzikos jėga ir grožiu.


Vasario 8 d. Panemunės pilyje įvyko iškilmingi Metų sveikatos biuro specialisto apdovanojimai, kuriuose buvo pagerbti 2023 metais aktyviausi sveikatos specialistai. 


Visuomenės sveikatos stiprinimą bendruomenėse ir šalies ugdymo įstaigose užtikrinančių biurų specialistai ruošiasi artėjantiems mokslo metams ir kviečia mokinių tėvelius bendradarbiauti su visuomenės sveikatos specialistais ugdymo įstaigose.


Gegužės 27 d. sanatorijoje „Gradiali“ (Vanagupės g. 15, Palanga) Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia tėvus kartu su vaikučiais (4-10 metų) dalyvauti mokymuose ir paskutinį gegužės šeštadienį praleisti prasmingai!


Ligonių kasos sulaukia niekur nedirbančių vyresnio amžiaus gyventojų klausimų, kokios trukmės pensijų socialinio draudimo (darbo) stažas jiems garantuoja sveikatos draudimą, apmokamą valstybės lėšomis. 


Balandžio 21-ąją sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Seime pristatė sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką, kuri yra vienas svarbiausių šios Vyriausybės programoje numatytų darbų. Pertvarkos tikslas – geresnė gyventojų sveikata ir kokybiškesnės sveikatos priežiūros paslaugos.   


Vadovaudamosi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu dėl ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo bei naujais reikalavimais Palangos miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) nuo 2022 m. sausio 3 d.  pradėjo teikti slaugos paslaugas namuose su nauja komanda, kurią sudaro 2 slaugytojai, 2 slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutas. Palangos...


Nuo praėjusių metų vidurio mieste veikiantis Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – Sveikatos biuras) rūpinasi savivaldybės gyventojų sveikata, organizuoja ir vykdo įvairias sveikatinančias veiklas, siekdamas įgyvendinti šiuolaikinę visuomenės sveikatos misiją – gerinti gyventojų sveikatą bei mažinti sveikatos netolygumus.


Kartą Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) paskaitoje lektorius, patardamas, kaip ilgiau išlaikyti vyresnio amžiaus žmonių optimistinį požiūrį į bėgančius metus, patarė šventės metu nekalbėti apie ligas. Jis retoriškai paklausė: „Kada žmogus senas?“ Ir čia pat paaiškino: „Kai jam dainuoja „Sveikatos metų ...“. Ir senatvės pojūtis, ir...


Spalio 10 – Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Parengė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas Visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimo programą pagal sutartį su Palangos savivaldybe, 2013 10 10 | Rubrika: Sveikata

Nuo 1992 m. Pasaulinė psichinės sveikatos federacija pasiūlė minėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną ir kiekvienais metais ši federacija skelbia vis kitą aktualią šios dienos temą. Šių metų Pasaulinės psichikos sveikatos dienos tema skirta vyresnio amžiaus žmonių psichinei sveikatai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius