Apsilankius kartą Kretingos akušerijos ginekologijos skyriuje, grįžtama vėl

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-11-27
Peržiūrėta
2246
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo pat Kretingos ligoninės įkūrimo veikiantis akušerijos ginekologijos skyrius šiemet jau sulaukė 300 gimdyvių, vadinasi pasiekė Sveikatos ministerijos nustatytą ribą. Kaip teigė skyriaus vedėja Dalytė Opulskienė, jiems tai buvo „būti ar nebūti“ sprendimo metas. Tačiau metai dar nesibaigė, o gerėjančios sąlygos žadina viltis pritraukti ir daugiau gimdyvių – remontuojamos patalpos vis gražėja, o ir atnaujinta aparatūra leidžia suteikti visą būtiną pagalbą ir priežiūrą mamoms bei naujagimiams.

 

Pagalba visą parą

Kretingos ligoninės akušerijos ginekologijos skyriuje priimami gimdymai, suteikiama visapusiška priežiūra ir gydymas nėštumo patologijų, ginekologinių ligų atvejais. Operuoti gydytojai pasiruošę visą parą, jei tik to prireikia.

„Mes galim skirti kiekvienai gimdyvei ir naujagimiui daugiau dėmesio nei didmiesčiuose, pas mus nėra konvejerio“, - teigė skyriaus vedėja, pabrėžusi, jog kiekviena pacientė sulaukia itin rūpestingos priežiūros. Skyriuje dirba 10 gydytojų, pasirengusių bet kuriuo paros metu suteikti reikalingą pagalbą. Visi ginekologai – operuojantys, atliekamos ir skubios, ir planinės operacijos. „Visą parą tiriam ir ultragarsu vaisiaus būklę, jei pajuntama, kad vaikelis ne taip juda, atliekam kardiotokogramą“, - apie skyriaus pasiruošimą pasakojo vedėja. Pasak jos, moterys gali atvykti ir be siuntimo skubios pagalbos atvejais.

 

Iš Palangos – 10 gimdyvių

„Mes išties turim visą būtiną, naujausią aparatūrą, ne visos įstaigos turi, todėl retai pacientes nukreipiam kitur, o kartais atsiunčia ir pas mus“, - teigė D.Opulskienė. Ėmusis keistis į gerąją pusę ir skyriaus išvaizda paskatina atvykti ir iš aplinkinių vietovių moteris, tačiau, kaip pasidalino skyriaus vedėja, pavyzdžiui, iš Palangos senesniais laikais atvykdavo kur kas daugiau moterų nei pastaraisiais metais: „2008-2009 metais iš Palangos sulaukėm po 10 gimdyvių, šiemet – 11. Matyt, vykstama kitur“. Tačiau, kaip paminėjo akušerijos ginekologijos skyriaus vedėja, jie turi didžiulį pranašumą – pas juos nėra tiek eilių, kiek Klaipėdoje, todėl kiekvienas atėjęs į šį pasaulį naujagimis yra itin prižiūrimas, apgobiamas visapusišku rūpesčiu, taip pat ir mamos. „Bet jei jau atvykstama vieną kartą, tai dažniausiai moterys sugrįžta vėl“, - pasidžiaugė vedėja, nes toks rezultatas įrodo, jog pateisinami lūkesčiai.

 

Padažnėjo cezario pjūvių

Pastaruoju metu, vedėjos pastebėjimu, pagausėjo cezario pjūvių, kas penkta moteris neturi galimybės gimdyti natūraliai: „Dabar jau vaikeliai kitokie gimsta, stambesni, kitokie dubens kaulai“. Kaip teigė D.Opulskienė, niekuomet cezario pjūvis nėra atliekamas pacientei panorėjus, be indikacijų, požymių, jog būtinas, jis neatliekamas. Visais laikais moterys gimdydavo natūraliai, dabartiniai laikai šiuo atžvilgiu nesiskiria, tačiau atsiradus būtinybei, ieškoma būdų, kaip padėti mamai ir vaikeliui jaustis kuo natūraliau ir saugiau.

 

Dažniau taikoma spinalinė narkozė

Retais atvejais, kaip papasakojo vedėja, pacientėms taikoma bendrinė narkozė – dažniausia būna spinalinė narkozė, kuomet moteris gali bendrauti su gydytojais. Spinalinės anestezijos metu nuskausminantis vaistas, suleidžiamas į paciento nugarą, „užšaldo“ apatinę kūno dalį. Tai garantuoja visišką nuskausminimą, pacientas nejaučia net prisilietimo. „Pacientė šios anestezijos metu neužmiega, bendrauja su gydytojais, mato, kaip gimsta vaikelis“, - pasakojo D.Opulskienė apie taikomus metodus, kurių metu moterys gali jaustis lyg gimdytų natūraliai.

 

Kvalifikuoti specialistai

Ginekologiniame padalinyje pacientės gydomos dėl lyties organų uždegimų, gimdos ir jos priedų gėrybinių auglių, mėnesinių ciklo sutrikimų, dėl ginekologinių priežasčių atsiradusio kraujavimo, gresiančių persileidimų. Atliekamos gimdos ir jos priedų pašalinimo operacijos, gimdos kaklelio ir makšties plastinės operacijos, išorinių lyties organų pūlinių atvėrimai. Kaip teigė skyriaus vedėja, priimamos visos pacientės su įvairiom ligom, išskyrus vėžinius susirgimus. „Visuomet šalia būna specialistai naujagimių gydytojai, kurie atlieka visą reikalingą apžiūrą, suteikia prireikus būtinas priemones. Visi gydytojai yra kvalifikuoti, išklausę skubios pagalbos kursus“, - apie darbuotojus papasakojo skyriaus vedėja. Pasak D.Opulskienės, gydytojai dažnai vyksta į kursus, taip pat kviečiasi ir pas save, tad nuolat tobulėjama ir žengiama lygiagrečiai su naujovėmis, kurių pastaruoju metu netrūksta.

 

Maloni priežiūra nekainuoja

Tai, jog įžengus į skyrių pasitinka ne tik moderni aparatūra, bet ir itin malonus kolektyvas, nuteikia labai pozityviai. Žinoma, niekas nėra apsaugotas nuo nelaimingų atsitikimų, tačiau to siekiama išvengti. Skyriuje dirbančios gydytojos itin mylimos pacienčių ir jomis labai pasitikima. Moderni aparatūra suteikia galimybę garantuoti, jog bus ir naujagimiu, ir jo mama bus pasirūpinta išties puikiai, neabejotinai, prisidedant ir rūpestingoms rankoms. Svarbiausia, jog puiki priežiūra nekainuoja, mokama yra tik viena palata, kurioje visi patogumai ne tik mamai, vaikeliui, bet ir tėveliui. „Pas mus ši moderni palata kainuoja vos 15 litų, manau, tai labai nedaug, nes kitur kainos kur kas didesnės“, - pasidalino D.Opulskienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors debesys virš Palangos miesto ligoninės senai jau kaupėsi, bet žinia, kad, Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL), su kuria Palangos miesto savivaldybė turi sutartį dėl paslaugų teikimo, nuo rugsėjo 10 dienos Palangos ligoninėje  naikina terapijos, intensyvios terapijos ir net skubios pagalbos skyrių, paliekant joje tik slaugos skyrių, kurorto valdžiai bei miestelėnams trenkė kaip...


Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Akušerijos-ginekologijos klinikoje vykstančios permainos augina čia teikiamų paslaugų spektrą ir keičia pacienčių patirtis.


Pirmoji pagalba gali padėti išgelbėti nukentėjusio žmogaus gyvybę, tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kaip ją suteikti. Šių dienų kontekste labai svarbu jaustis saugiems, gebantiems padėti, todėl  žinodami šią informaciją, galėsite būti užtikrinti, jog Jūsų teikiama pirma pagalba bus tikslinga ir efektyvi.


Registrų centro duomenimis, Palangoje šių metų spalį parduotos 215 patalpos (gyvenamosios ir negyvenamosios paskirties, kurios apima ir netipinės paskirties būstą, pvz. viešbučių apartamentus), arba net 2,5 karto daugiau nei tuo pačiu metu pernai, kai buvo parduoti 86 objektai.


Balandžio 8 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Palangos skyriuje gautas vienas pranešimas apie nustatytą koronaviruso infekciją.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Nuo spalio 21 dienos iš pareigų atleidžiama Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Palangos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė. Palangos skyriaus vedėjo funkcijas atliks vyriausiasis specialistas Martynas Mikelevičius. Palangos skyriaus vedėjai trauktis iš pareigų buvo pasiūlyta po to, kai paaiškėjo gausybė šio teritorinio NŽT padalinio veiklos pažeidimų. NŽT Palangos...


Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus darbuotojos puikiai pasirengusios priimti kiekvieną gimdyvę, suteikti reikalingą pagalbą būsimoms mamytėms, taip pat atėjusiam į pasaulį naujagimiui. „Mūsų skyrius niekuo nesiskiria nuo kitų, net ir didžiųjų miestų skyrių, galime suteikti tokią pačią pagalbą, kaip ir kitur, tad baimintis būsimoms mamytėms nėra dėl ko. Juolab...


Praėjusį pirmadienį oficialiai atidaryta atnaujinta Kretingos ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus dalis. Daugelis į iškilmes susirinkusiųjų džiaugėsi nuveiktais darbais, juolab, kad kiekvienas vienaip ar kitaip prisidėjo prie skyriaus išsaugojimo. Kretingos ligoninės vyr. gydytoja Ilona Volskienė viliasi, kad, gimdyvių skaičiui kitų šalies rajonų...


Nuo pat Kretingos ligoninės įkūrimo veikiantis akušerijos ginekologijos skyrius šiemet jau sulaukė 300 gimdyvių, vadinasi pasiekė Sveikatos ministerijos nustatytą ribą. Kaip teigė skyriaus vedėja Dalytė Opulskienė, jiems tai buvo „būti ar nebūti“ sprendimo metas. Tačiau metai dar nesibaigė, o gerėjančios sąlygos žadina viltis pritraukti ir daugiau gimdyvių – remontuojamos patalpos vis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius