Alfredas Kerulis: užmezgus ryšį, vaikai savo gydytojus priima kaip draugus

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-01-17
Peržiūrėta
2732
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Tėvai nežinojo, pas ką mane nuvežti, tai aš pati jiems pasakiau“, - atkartojo savo mažosios pacientės žodžius vaikų gydytojas Alfredas Kerulis. Pelnyti vaikų meilę šiam gydytojui ne itin sudėtinga. Pasak jo, svarbu užmegzti ryšį, o jį užmezgus vaikai gydytoju ima pasitikėti ir nejaučia nei menkiausios baimės. Ypatingai tuo atveju, jei atliekama procedūra nekelia skausmo. Pastaruoju metu kurorte ėmė reikštis kvėpavimo takų ligos ir gripo atvejai, tačiau didžiulę patirtį sukaupęs gydytojas nuramina – jei laiku buvo pasirūpinta savimi ir savo atžalomis, jokios ligos nebaisios.

 

Skeptiškas žmonių požiūris į skiepus

„Šiuo metu pagausėjo susirgimų, taip pat skundžiamasi ausų uždegimais, tokių atvejų gali gausėti, tad verta pasisaugoti“, - patarė gydytojas, paaiškinęs, jog kitose Lietuvos vietose gripo proveržiai pasireiškia anksčiau nei pajūryje.

Pasak gydytojo A.Kerulio, be reikalo žmonės į skiepus žiūri taip skeptiškai. Išaugo baimė skiepams įvairiausiomis formomis. Kaip patikino gydytojas, jei baiminamasi gyvsidabrio, tai jis gali patikinti, jog gyvsidabrinės vakcinos nenaudojamos. „Žmonės per daug prisiklausė bauginimų, tačiau juk tik skiepas padėjo išsigydyti nuo pasiutligės, iki šiol tai buvo neišgydoma liga, taip pat raupai, difteritas, tuberkuliozė, dėl kurios mirė tiek žmonių“, - atskleidė gydytojas keletą detalių. Gydytojo teigimu, norint šaltuoju metų periodu apsisaugoti nuo gripo, patariama pasiskiepyti rudenį – spalį arba lapkritį. Sustiprėja imunitetas, vaikas, lankantis darželį arba jau einantis į mokyklą neberizikuoja apsikrėsti.

„Ėmus reikštis gripo atvejams, svarbu nesilankyti vietose, kuriose lankosi gausus būrys žmonių, o ir pajutus simptomus, pasirūpinti priešvirusiniais vaistais“, - patarė A.Kerulis. Gydytojas pastebėjo, jog prasidėjus naujiems metams vėl pagausėjo išvykstančiųjų į užsienį. „Žmonės dažnai ateina pas mane pasikonsultuoti, kokių vaistų pasiimti, kurie suteiktų skubią pagalbą. Mano pacientai su manim konsultuojasi net ir gyvendami užsienyje. Leidžiantis į kelionę skiepai išties galėtų pagelbėti. Net ir aerouoste sukasi tiek žmonių iš įvairių šalių, neaišku, kokių virusų nešiotojai jie yra“, - kalbėjo gydytojas. Kaip pastebėta, Palangoje miestelėnai skiepytis ne itin linkę.

 

Dėmesys vaikams su negalia

Rūpindamasis vaikų sveikata ir gerove A.Kerulis pastebi, jog ne viskas daroma kurorte jų labui. Pavyzdžiui, pasak jo, nesuteikiama visa reikalinga priežiūra vaikams su negalia ar specialiaisiais poreikiais. „Palangoje turėtų būti įkurta ankstyvos abilitacijos tarnyba. Pagal įstatymą ir privalėtų savivaldybė tuo pasirūpinti“, - savo požiūrį į vaikų gydymą išsakė gydytojas. Tiesa, kaip paminėjo A.Kerulis, vaikai su negalia lanko lopšelį-darželį „Žilvinas“, kurį, jo manymu, reiktų išplėsti, suteikiant visapusišką slaugos globą su reikalingomis paslaugomis.

Atsižvelgiant į iškylančius poreikius, vaikai, įsteigus ankstyvosios abilitacijos tarnybą, sulauktų pagalbos ir gydant stuburo iškrypimus, pilnapadystę, neurologinius išsigimimus.

 

Vaikus gydo vaikų gydytojai

Savarankiškai dirbdamas gydytojas A.Kerulis nesibodi vykti iškviestas ir į namus. Jis tai jau tikrai pastebi, kuo šiuolaikiniai vaikai išsiskiria. „Mes ir žaislais apsikeičiam“, - nusišypsojo gydytojas, pelnęs vaikų draugo statusą. Dabartiniai vaikai ypatingai imlūs, perteikiantys savo mintis kaip suaugę. Gydytojas įsitikinęs, jog vaikus privalo gydyti vaikų gydytojai, jiems turi būti patikėta medicininė vaikų priežiūra, tačiau, kaip apgailestaudamas paminėjo A.Kerulis, puikūs vaikų gydytojai „pasislepia už kortelės“ bendrosios praktikos gydytojas. O ir tėvams svarbu, jog jų vaikus prižiūri tikri savo srities specialistai, laukiami bet kuriuo paros metu net ir mažųjų.

 

Dar vienas pavojus mažiesiems

Šis periodas – išties pavojingas. Skelbiama, jog mažieji skundžiasi ne tik gripu, ėmė kankinti ir roto virusas. „Šis virusas būna ištisus metus, tačiau su paūmėjimais, jis būna keliolikos tipų. Patariama norint apsisaugoti nuo roto viruso, vaikus iki vienerių metų amžiaus paskiepyti, šiuo atveju naudojamas geriamas skiepas. Kūdikiams ši liga kelia didžiulį pavojų dėl progresuojančio skysčių trūkumo organizme“, - papasakojo A.Kerulis. Šis virusas labai greit plinta, kad apsikrėsti šia žarnyno rotavirusine infekcija, pakanka minimalaus roto viruso kiekio maiste, vandenyje, ant neplautų rankų ar daiktų, kuriuos maži vaikai mėgsta kišti į burną. Roto virusine infekcija dažniau serga vaikai nuo 9 mėn. iki 5 metų amžiaus, vieni nuo kitų užsikrečiantys kolektyvuose, gydymo įstaigose, darželiuose, todėl pasireiškus požymiams, rekomenduojama nenešioti jo žmonių minioje.

 

Bandys laimę

Matydamas, jog palangiškių sveikatinimui nėra skiriamas pakankamas dėmesys, vaikų gydytojas A.Kerulis ryžosi bandyti laimę politikoje. Jo pavardė – Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus sąrašuose. Pasak jo, Palanga – išskirtinis miestas, tad visapusiška medicininė priežiūra turėtų būti teikiama ir gyventojams, ir poilsiautojams be menkiausių kliūčių. Vaikai – vaikų gydytojui svarbiausias prioritetas, todėl jam kyla klausimai, o kur jiems skirtas vaikų žaidimų parkas ar čiuožykla, sporto arena. „Dabar labai daug diskutuojama apie rinkimus ir televizijos laidose, keliamas klausimas pretendentams: „O ką tu ten nuėjęs padarysi?“, tačiau juk kiekvienas žmogus turi idėjų, nesvarbu, kokios jis profesijos ar išsilavinimo, kiekvieną idėją galima iškelti, niekas nedraudžia, o sprendimas, žinoma, bus kolektyvinis“, - savo pažiūras išreiškė mylimas vaikų gydytojas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ar matėte romantinę dramą „Anglas ligonis“, senai laimėjusią devynis „Oskarus“? Jeigu ne, nieko baisaus – pajūris, regis, turi savo „anglą ligonį“ čia pat, Klaipėdoje, kuris iš Palangos gaus ne tik didesnių dioptrijų akinius, kad geriau matytų, bet, spėju, ir pavojingą dūrį – tokį, kad Audriui Šimaičiui, Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) direktoriui, teks skubėti pirktis bilietą atgal į...


Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva Valstybės duomenų agentūra sukūrė šaltojo sezono vakcinacijos švieslentę, kuri leidžia stebėti, kaip aktyviai gyventojai skiepijasi nuo gripo ir COVID-19 ligos. 


Žarnyno ligos – tema, apie kurią žmonės nenori kalbėti garsiai. Tačiau sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ chirurgas Tomas Manelis įspėja, kad laiku nesikreipiant į gydytoją gali laukti itin nemalonios ir gyvenimo kokybę gadinančios pasekmės.


„Tikriausiai suprantate, kaip aš, trijų vaikų tėvas, jaučiuosi šiandien (liepos 5 d.), kai Kunigiškių vaikų stovykloje ant jūros kranto vėl krykštauja vaikų balsai. Čia, ant paties jūros kranto, greta balto kaip sniegas Palangos paplūdimio smėlio, išdygo ne prabangūs kotedžai visuomenės išrinktiesiems, ne vilos, kurių savininkai puikuotųsi savo išskirtine nuosavybe, o iš pagrindų rekonstruota...


Alina D. karo apimtą šalį paliko su penkiais vaikais. Iš Zaporižės į Lietuvą keliavo su pusantrų metų sūneliu Artūru, devynerių Kirilu bei savo trim nepilnamečiais broliais, kurių globėja tapo anksti mirus tėvams: Romanu (14 m.), Vladiku (15 m.) ir Aleksandru (16 m.). Svetingų raseiniškių namuose su gausia šeima prisiglaudusi 32-ejų metų moteris sako, kad nėra nieko geriau už ramų dangų...


Atsižvelgiant į Palangos miesto gyventojų poreikius, nuo balandžio 1 d. padidinamas Palangos mobiliojoje brigadoje atliekamų diagnostinių ir profilaktinių tyrimų dėl COVID-19 ligos skaičius per dieną. Gyventojai raginami naudotis jiems suteikta galimybe ir profilaktiškai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga bei ar nėra besimtomiai šios ligos nešiotojai.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai informuoja, kad5 sav. (sausio 29 d. – vasario 4 d.) Klaipėdos apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis padidėjo46,1 proc. (nuo 131,9 atvejo/10 000 gyv. iki 192,7atvejo/10 000 gyventojų). Vaikų sergamumas gripu ir ŪVKTI sudarė 67...


Kasmet gripo sezonas prasideda 40-ąją kalendorinę metų savaitę ir tęsiasi iki kitų metų 20-osios savaitės. Šiemet gripo sezonas prasidėjo 2015 m. rugsėjo 28 d., o baigsis 2016 m. gegužės 15 d. Šaltuoju metų laiku labai padaugėja sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) atvejų, todėl svarbu stebėti sergamumo gripu ir ŪVKTI...


Angelina Jolie rado dar vieną būdą būti žvaigžde – ši aktorė, „Oskaro“ laureatė ir Jungtinių Tautų (JT) ambasadorė pabėgėlių reikalams, dabar sulaukia pagarbos pareiškimų iš sveikatos apsaugos aktyvistų, gydytojų ir savo gerbėjų, kai atskleidė, jog ryžosi abiejų krūtų pašalinimo operacijai, kad sumažintų riziką susirgti vėžiu. 37 metų aktorei abi...


„Tėvai nežinojo, pas ką mane nuvežti, tai aš pati jiems pasakiau“, - atkartojo savo mažosios pacientės žodžius vaikų gydytojas Alfredas Kerulis. Pelnyti vaikų meilę šiam gydytojui ne itin sudėtinga. Pasak jo, svarbu užmegzti ryšį, o jį užmezgus vaikai gydytoju ima pasitikėti ir nejaučia nei menkiausios baimės. Ypatingai tuo atveju, jei atliekama procedūra nekelia skausmo. Pastaruoju metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius