7 faktai apie IQ ir Gibsono testus: kaip teisingai pasirinkti?
Ar kada nors susimąstėte, kodėl jūsų vaikui vieni dalykai mokykloje sekasi puikiai, o kiti – sunkiau? Kodėl vieni matematikos uždavinius „gliaudo“ lengvai lyg riešutėlius, o kitiems reikia daug sykių aiškinti? Kodėl vienas, vos išgirdęs ketureilį, gali jį atkartoti akimirksniu, o kitam reikia daug laiko ir pastangų vien perskaityti tekstą?
„Jei jūsų vaikui kažkas nesiseka, tai jokiu būdu nereiškia, kad jis negabus. Kiekvienam galima padėti, tik reikia žinoti, nuo ko pradėti – tikslią diagnozę, ką reikia „gydyti“, kokias smegenų sritis lavinti“, – teigia intelekto lavinimo centro „Brain Gym“ ekspertė Justina Inkrataitė.
Specialistė rekomenduoja kiekvienam vaikui atlikti Gibsono testą, kuris aiškiai identifikuoja problemas.
Gibsono testas – amerikiečių mokslininko išradimas.
Testas pavadintas amerikiečių mokslininko Keno Gibsono vardu. Jis pats vaikystėje susidūrė su skaitymo sunkumais, tad ryžosi ieškoti problemų sprendimo būdų, kurie pagelbėtų visiems – tiek vaikams, tiek suaugusiems. Jis sukūrė unikalią metodiką „BrainRX“, kuri stiprina visas 7 pagrindines kognityvines sritis, atsakingas už smegenų veiklą.
Išmatuoja atmintį, loginį mąstymą, gebėjimą apdoroti informaciją.
Testo dėka galime įvertinti kiekvieno žmogaus (nuo 6 metų) protinius gebėjimus, intelektines stiprybes ir silpnybes. Nustatoma pagrindinių mokymuisi svarbių įgūdžių būklė. Išmatuojama darbinė bei ilgalaikė atmintis, informacijos apdorojimo greitis, girdimosios bei regimosios informacijos apdorojimas, skaitymo gebėjimai, loginis mąstymas ir samprotavimas – svarbiausi faktoriai, parodantys kaip vaikas priima informaciją bei geba mąstyti.
„Problemą reikia spręsti iš esmės – nuo pat „šaknų“: nustačius mokymosi sunkumų židinį, silpnąsias protines sritis, jas galima tikslingai „gydyti“ – treniruoti. Turėjome atvejį, kai niekada matematikos nesupratęs moksleivis pradėjo ją mokytis su entuziazmu ir savo rezultatus per trumpą laiką pagerino keliais balais. Susitvarkome beveik su visais iššūkiais mokyklose“, – tvirtina „Brain Gym“ ekspertė.
Ką parodo ir ko neatskleidžia IQ testas?
Aukštas vaiko IQ nebūtinai reiškia, kad jam viskas puikiai sekasi mokykloje. Taip tėvai dažnai klysta, manydami, kad jų vaikas – beveik genijus ir nesusiduria su jokiais sunkumais.
Atlikus IQ testą, gaunamas tik intelekto koeficientas, bendras vidurkis. Atlikus Gibsono testą, išryškėja kiekviena sritis atskirai, identifikuojamos stipriosios ir silpnosios pusės.
„IQ testą galima palyginti su bendru kraujo tyrimu, kuris parodo bendrą organizmo būklę, o Gibsono testą – su išsamiu, kuris parodys, kokių vitaminų konkrečiai vaikui trūksta. Jei trūksta tik vitamino D, tai gal nereikia gerti visų vitaminų rūšių“, – vaizdingai palygina „Brain Gym“ ekspertė.
Pavyzdžiui, vaikui 12 metų, bet jo loginis mąstymas – kaip 10 metų. Tai reiškia, kad jam mokytis su bendraamžiais yra sunkiau, todėl reikia intensyviai pasivyti – tobulinti konkrečią silpną vietą – loginį mąstymą.
Galbūt vaikui sunkiau sukoncentruoti dėmesį? Kaip jis lengviau atsimena informaciją – vizualiai pamatęs ar išgirdęs? Kurią sritį patobulinus bus pasiekti efektyvesni mokymosi rezultatai?
Mokslininkai pripažįsta, kad tiek vaikai, tiek ir suaugę intelektą gali vystyti visą gyvenimą. Tačiau kuo anksčiau pradedame lavinti smegenis, tuo mažiau laiko reikia pašalinti spragas. Pasiekti tokiems pat rezultatams vaikams užtenka ir 3-4 mėnesių, o suaugusiems gali prireikti ir dukart daugiau laiko.
„Naudingiausia Gibsono testą atlikti profilaktiškai prieš einant į mokyklą ar kuo anksčiau pradinėse klasėse, kad užbėgtume problemoms už akių ir nereikėtų gaišti papildomai laiko lankantis pas logopedus ar korepetitorius“, – pataria J. Inkrataitė.
„Lūžis“ 5 klasėje – tėvams šokas
„Baigus pradines klases ir perėjus į penktą klasę, ne tik vaikai patiria mokymosi sunkumų, bet ir tėvai dažnai gauna atitinkamą „šoką“ pamatę vaikų pažymius. Tėvai dar tikisi, kad vaikas „prasilauš“ ir problemos išsispręs savaime, tačiau dažnu atveju tik gaištamas brangus laikas. Todėl būtent daug penktokų pas mus pradeda lankytis“, – pastebi „Brain Gym“ ekspertė.
J. Inkrataitė pataria neskubėti tėvams kreiptis į korepetitorius ir nešvaistyti laiko veltui, kol nebus išspręsta esminė vaiko mokymosi sunkumų, informacijos suvokimo ir įsisavinimo problema. Tik pašalinus šį trukdį, gali padėti korepetitoriai, jei jų dar prireiks.
Dėl vaiko svajonės verta pakovoti!
Jei jūsų vaikas svajoja tapti rašytoju ar žurnalistu, bet daro daug rašybos klaidų, neskubėkite nuspręsti už jį. Nesvarbu, kad jam matematika ar informatika sekasi labiau, nenukreipkite jo rinktis tiksliųjų mokslų.
„Dažnai jaunimas stoja mokytis ne ten kur norėtų, ne pagal savo pašaukimą, o pagal mokslo rezultatus. Todėl blaškosi, nebaigia mokslų ar vis tiek nedirba pagal specialybę. Įmanoma vaikui padėti – ir matematiką išmokti, ir rašyti be klaidų! Geriau dabar investuoti šiek tiek laiko į vaiko svajonę, kad ateity jis būtų laimingas“, – pataria J. Inkrataitė.
Po kursų – pagerės vaiko gyvenimo kokybė, taps lyderiu visur!
Daugelis tėvų svajoja, kad jų vaikas nebus vidutinybe, bet pasieks daugiau nei kiti, bus lyderiu savo srityje. Galima padėti vaikui to pasiekti lavinant intelektą ir protines sritis su „BrainRX“ programa.
„Jei tėvai investuos į vaiką, kol jis mažas, tai pagerins jo gyvenimo kokybę. Ką jis bedarytų gyvenime, visur bus pirmesnis, nes jo smegenys geriau veiks. Greičiau sugalvos, greičiau išspręs, labiau tobulės. Dažnai tėvams atrodo, kad jų vaikai ir taip logiškai mąsto, kol neįsitikina, kad gali būti dar geriau baigus programą. Tuomet tėvai supranta, kaip ryškiai pagerėjo jų vaikų mąstymas, mokymosi gebėjimai. Mes tai vadiname smegenų treniruotėmis, o mūsų klientai – gyvenimą keičiančiais kursais“, – dalijasi įspūdžiais ekspertė.
Visus susidomėjusius smegenų „treniravimu“ kviečiame į „Brain Gym“ intelekto lavinimo centrą Klaipėdoje (Taikos pr. 48B). Skambinkite +370 (625) 45125 ar rašykite el. paštu: [email protected].
Lauksime visų, kuriems rūpi vaikų ateitis ir efektyvus mokymasis!
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
MYNEST pataria: kaip teisingai priimti krovinį
2024 09 10 | Rubrika: Miestas
Užsisakius langus ir sulaukus jų pristatymo, krovinio priėmimas yra pirmasis ir vienas svarbiausių žingsnių svajonių namų link.
Apsauga nuo saulės sode: kaip išvengti kaitros ir kokias apsaugos priemones pasirinkti?
"Palangos tilto", LiJOT informacija, 2024 09 03 | Rubrika: Miestas
Ilgai laukta vasara daugeliui asocijuojasi su maloniu laiku lauke, tačiau saulė gali tapti ne tik maloniu šilumos šaltiniu, bet ir pavojingu veiksniu. Sodo aplinkoje svarbu tinkamai apsisaugoti nuo saulės, kad galėtumėte mėgautis laisvalaikiu be diskomforto ir sveikatos rizikų. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl verta vengti tiesioginių saulės spindulių, kokios yra populiariausios apsaugos nuo...
Nors po truputį ant kulnų pradeda minti ir varžovai, dirbtinio intelekto (DI) pokalbių robotas „ChatGPT“ vis dar išlieka pažangiausiu ir dažniausiai naudojamu išmaniuoju asistentu.
Į viešumą kyla vis daugiau įtarimų, kaip savivaldybių tarybų nariai galimai grobsto lėšas: už mokesčių mokėtojų pinigus nuomojasi jiems patiems priklausančias mašinas, perkasi kompiuterius bei telefonus.
Kaip teisingai pasirinkti lietvamzdžius namui?
2022 07 27 | Rubrika: Miestas
Namas be lietaus nuvedimo sistemos, nefunkcionalus ir net nepatikimas, nes lietaus ir drėgmės perteklius gali pažeisti Jūsų namo stogą, fasadą ir kitas apšildymo medžiagas.
Geriausi vestuviniai žiedai: kaip pasirinkti?
2021 12 25 | Rubrika: Miestas
Rinkdamiesi vestuvinius žiedus tikimės, kad nuo šiol juos nešiosime amžinai, todėl svarbu, kad šie papuošalai ir tiktų, ir patiktų. Jų pasirinkimo įvairovė yra stebėtinai plati, tad pasirinkti pačius geriausius žiedus gali būti ganėtinai sudėtinga, tačiau jei atkreipsite dėmesį į kelis pagrindinius aspektus, daug lengviau priimsite galutinį sprendimą.
Šeši faktai apie Peugeot, kurių nežinojote
2021 11 11 | Rubrika: Miestas
Pirmasis Peugeot automobilis turėjo tris ratus. Tokia buvo automobilizmo pradžia, dar nebuvo plačiai paplitusių normų, kas yra leistina ir kas yra normalu, todėl kiekvienas gamintojas turėjo laisvę išbandyti skirtingas konfigūracijas, skirtingą valdymo techniką, tuo tarpu Peugeot kūrėjams pasirodė, kad automobilis su trejais ratais yra pranašesnis. Tik trys triračiai modeliai buvo...
Įdomiausi faktai apie pasaulio oro uostus!
***, 2020 01 10 | Rubrika: Verslas pinigai
Pasaulis yra toks didelis, tačiau tuo pačiu metu ir toks mažas, kadangi pasiekti net ir tolimiausius pasaulio kampelius tapo labai paprasta. Ar kada galėjote pagalvoti, kad skrydžiai į Bordo Jums kainuos vos dešimt eurų ir pasiekti tikslą tereikės vos poros valandų?
7 faktai apie IQ ir Gibsono testus: kaip teisingai pasirinkti?
***, 2019 02 10 | Rubrika: Politikų, lyderių žodis
Ar kada nors susimąstėte, kodėl jūsų vaikui vieni dalykai mokykloje sekasi puikiai, o kiti – sunkiau? Kodėl vieni matematikos uždavinius „gliaudo“ lengvai lyg riešutėlius, o kitiems reikia daug sykių aiškinti? Kodėl vienas, vos išgirdęs ketureilį, gali jį atkartoti akimirksniu, o kitam reikia daug laiko ir pastangų vien perskaityti tekstą?
Įdomūs faktai apie Portugaliją!
2018 04 26 | Rubrika: Miestas
Nuostabioji Portugalija tikrai turi ką parodyti, tad visus, kurie pasiilgo saulės, nuostabios gamtos ir smagių pramogų, kviečiame atvykti į Portugaliją, kuri laukia turistų išskėstomis rankomis. Į Portugaliją lengviausia, greičiausia ir paprasčiausia yra keliauti lėktuvu. Bilietai nėra brangūs, kelionės laikas – trumpas,o ir pasirinkimas platus, tad kiekvienas susiras sau...