2022-aisiais bus skelbiamas tarptautinis „Auskos“ koncesijos konkursas

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-09-30
Peržiūrėta
2138
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

2022-aisiais bus skelbiamas tarptautinis „Auskos“ koncesijos konkursas

Unikalioje vietoje – pušynų apsuptyje ir visai šalia jūros – esanti garsioji vila „Auska“ bei jai priskirta teritorija tarnaus bendruomenės poreikiams – čia bus teikiamos sveikatinimo ir socialinės paslaugos. Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė sakė „Palangos tiltui“, kad tikisi, kad detalusis „Auskos“ žemės sklypo planas bus patvirtintas pirmoje 2022 metų pusėje. Kitais metais bus skelbimas ir tarptautinis koncesijos konkursas „Auskai“.

Nagrinėtos kelios galimybės

Palangos miesto savivaldybei „Auska“ su jai priskirta teritorija Vyriausybės sprendimu buvo perduota praėjusių metų pabaigoje. Vila laikinai, iki kol bus apsispręsta, kaip ją panaudoti bendruomenės poreikiams, buvo išnuomota. Paraleliai užsakyta galimybių studija, kuri turėjo atsakyti į klausimą, kaip tikslingiausia ir efektyviausia panaudoti Savivaldybei perduotą turtą. Galimybių studiją ir investicijų projektą parengė MB „Branus“.

 Ieškant geriausių „Auskos“ ir jai priskirtos teritorijos įveiklinimo sprendimų, buvo išsamiai išnagrinėtos kelios galimos veiklos: turizmas, socialinės paslaugos, stovyklos vaikams ir jaunimui bei kultūros renginiai. „Galiausiai, įvertinus visus galimus variantus bei atsižvelgus į Europos Sąjungos rekomendacijas ir demografinius pokyčius – mūsų visuomenė senėja – buvo prieita prie išvados, jog tikslingiausia čia būtų teikti sveikatinimo ir socialines paslaugas. Tad rekonstravus „Auską“, šiame pastate planuojama įsteigti sveikatinimo paslaugų centrą, o teniso kortų vietoje pastatyti senjorų globos namus“, – sakė Akvilė Kilijonienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė.

Pastatys Globos namus

Numatoma, „Auskos“ pastatą rekonstruotų bei sveikatingumo centrą jame įrengtų koncesininkas, su kuriuo sutartis būtų pasirašoma 25 metams, o pasibaigus šiam terminui, visas sukurtas turtas liktų Palangos miesto savivaldybei. 

Būsimasis koncesininkas ne tik investuotų į esamą „Auskos“ pastatą, jį įveiklintų, pritaikytų sveikatinimo veiklai bei pats teiktų šias paslaugas, bet ir pastatytų Globos namus bei perduotų juos Palangos miesto savivaldybei. Savivaldybės įmonė – Palangos miesto globos namai – čia teiktų socialines paslaugas. Gamtos apsuptyje oriai gyventi bei gauti visas reikalingas paslaugas galėtų 40 senjorų. Taip pat būtų sukurta apie 20 naujų darbo vietų.

Savivaldybė sieks, kad globos namuose, be esminių kompleksinių paslaugų, būtų organizuojamos ir edukacijos, kultūriniai renginiai, dienos veiklos, taip pat – kineziterapijos užsiėmimai, mankštos bei masažai, galėtų veikti biblioteka, SPA. 

Suformuos sklypą

Apie 22 hektarų ploto žemės sklypas prie „Auskos“ priklauso valstybei. Tokio dydžio sklypas, Savivaldybės atstovų nuomone, sveikatinimo ir socialinėms paslaugoms teikti yra nereikalingas – tikslingiausia būtų dalį jo priskirti valstybiniams miškams. Todėl jau rengiamas detalusis žemės sklypo planas, kuriuo prie „Auskos“ ir būsimųjų Globos namų pastatų būtų suformuotas optimalaus dydžio, keleto hektarų sklypas, reikalingas minėtoms paslaugoms teikti, o likusi dalis liks valstybinis miškas. 

A.Kilijonienė tikisi, kad detalusis „Auskos“ žemės sklypo planas bus patvirtintas pirmoje 2022 metų pusėje. 

Naudą pajus palangiškiai

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus džiaugėsi, jog valstybės perduoto turto teikiamą naudą pajus ne tik kurorto svečiai, bet svarbiausia – Palangos miesto gyventojai. Juo labiau kad 2020 metais „Auską“ su unikalia 22 hektarų žemės ir miško teritorija buvo ketinama privatizuoti. „Dėl to Savivaldybei kilo daug klausimų. Mūsų įsitikinimu, „Auska“ ir teritorija aplink ją turi būti panaudota visuomenėms poreikiams ir sukurti pridėtinę vertę“, – sakė Š. Vaitkus.

Kad vietoje „Auskos“ neiškiltų prabangių kotedžų virtinė, Savivaldybė ėmėsi veiksmų – kreipėsi į tuometinę Vyriausybę su prašymu sustabdyti jau beprasidedančią istorinio pastato privatizaciją. Tuometinio Ministro Pirmininko pavedimu, pirmiausia buvo apklaustos ministerijos, kitos vyriausybinės institucijos – pasidomėta, ar valstybės poreikiams, reikalingas minėtas turtas. „Sulaukus jų neigiamo atsakymo, buvo du keli: arba „Auską“ privatizuoti, arba perduoti Palangos miesto savivaldybei. Mums pavyko Vyriausybę įtikinti, kad „Auska“ labiausiai atitiktų Savivaldybės socialinius poreikius“, – sakė meras Š. Vaitkus.

Tarptautinis konkursas

Savivaldybė sieks, kad apie koncesijos konkursą sužinotų ir užsienio investuotojai, todėl planuojama skelbti tarptautinį koncesijos konkursą.

„Mes norime, kad kokybiškos ir įvairios paslaugos būsimajame sveikatinimo paslaugų centre pasitarnautų ne tik palangiškiams, bet ir į kurortą pritrauktų turistų srautus. Galimybės tokiai veiklai dabar – itin didelės. O Savivaldybei labai svarbu, kad bus pastatyti Globos namai“, – sakė Š. Vaitkus.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Statistika byloja, kad Palanga yra  vienas sparčiausiai augančių Lietuvos miestų, geidžiamiausia investicijų į nekilnojamą turtą vieta. Kiek buvo išduota statybų leidimų Palangoje pernai? Užpernai? Kas apsunkina statybų leidimų išdavimą sparčiau?


Praėjusį savaitgalį Palanga sutraukė didžiulį būrį vaikų ir jaunimo. 


Didingos jūros pasažų įkvėptas, jau 28-ą kartą akordeono muzikos gerbėjus kviečia Tarptautinis akordeono festivalis PALANGA 2022.


2021-aisiais stebėjome vis aukštyn kopiančias nekilnojamojo turto (NT) kainas, tačiau tai žmonėms nė motais – paskolų būstui prašo vis daugiau gyventojų. Ekspertai sako, dėl biurokratinių pinklių ir situacijos užsienyje pokyčių 2022 m. daug neišvysime: statybos vėluos, būstų trūks ir jie toliau brangs. Vis dėlto vienoje Lietuvos vietoje noras įsigyti būstą gali sumažėti.


Vonios kambarys – viena svarbiausių erdvių visuose namuose. Juk būtent čia prasideda ir baigiasi mūsų diena, būtent šioje patalpoje praleidžiame ne tiek jau ir mažai laiko, juk šiandien vonios kambarys yra skirtas jau ne tik higienos, bet ir SPA, aromaterapijos ar grožio procedūroms atlikti. 


Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis siūlo, atsižvelgiant į valstybės finansines galimybes, 2022 metais skirti 12 milijonų eurų  vienam iš Šventosios jūrų uosto rekonstrukcijos etapų – molų įrengimo darbams. 


Unikalioje vietoje – pušynų apsuptyje ir visai šalia jūros – esanti garsioji vila „Auska“ bei jai priskirta teritorija tarnaus bendruomenės poreikiams – čia bus teikiamos sveikatinimo ir socialinės paslaugos. Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė sakė „Palangos tiltui“, kad tikisi, kad detalusis „Auskos“ žemės sklypo planas bus patvirtintas pirmoje 2022 metų...


Liepos pradžioje turėtų įvykti derybos dėl Palangos koncertų salės nuomos. Šį kartą Palangos miesto savivaldybė tikisi, kad pagaliau koncesijos konkursas įvyks sėkmingai. Norą organizuoti koncertinę veiklą pareiškė keturios bendrovės. Sunkiai vystantis koncesijos konkursui buvo pašvelnintos nerimo interesantams kėlusios sąlygos, tačiau ir dabar, panašu, klausimų...


Palanga pagrįstai didžiuojasi savo brangiu, pirmąsias metines švenčiančiu kūdikiu – naująja Koncertų sale, nors jam iki šiol neranda tėvo – koncesininko arba, lietuviškiau, nuomotojo. Tai Koncertų salei nesutrukdė baigiantis metams sulaukti svarbaus įvertinimo – Lietuvos pramonininkų asociacijos aukso medalio kasmet rengiamame konkurse „Lietuvos...


Drakonui 2012-aisiais nesikandžiojus, viltys, kad ir Gyvatė 2013-aisiais nekirs

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas

Jeigu Rytų Drakonas šiais metais jūsų nei prarijo, nei apkandžiojo, ar galite būti tikri, kad 2013-aisiais Gyvatė jums neįkirs į kulkšnis? O gal visus drakonus sugebėjote taip prisijaukinti, kad skirtis su jais ir pasitikti mažiau nuspėjamą gyvatę yra labai sunku? Kokie buvo praeinantys metai žinomiems palangiškiams? Ir ko palangiškiai tikisi iš Naujųjų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius