Vestuvių repeticija „Vestuvinis turas”: kad Didžiąją dieną išvengtumėte nesusipratimų

Palangos tiltas, 2025-03-17
Peržiūrėta
518
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vestuvių repeticija „Vestuvinis turas”: kad Didžiąją dieną išvengtumėte nesusipratimų

Vestuvių repeticija: tapkite jaunaisiais vienai dienai 

Vestuvės – turbūt visų laukiamiausia gyvenimo šventė, neprilygstanti jokiai kitai! Norint, kad ši didžioji diena įsimintų kaip pati laimingiausia ir apsieitų be kuriozų bei nesusipratimų, tenka daug pasiruošimo. Tiesa, ne visada malonaus, o dažnai ir itin varginančio. Daugelis sužadėtinių domisi, ar yra būdas sklandžiai ir be streso pasiruošti vestuvėms, sukursiančioms „wow“ efektą? Nuo šiol Lietuvoje atsiranda unikali galimybė surepetuoti savo vestuves kartu su profesionalų komanda!

Vestuvių planavimo sumaištis: kur dažniausiai stringama?

„AT Wedding“ įkūrėja, vestuvių ir renginių planuotoja bei koordinatorė Agata Tomaševskaja,  žinoma kaip Agata Tom, paklausta apie dažniausius iššūkius, su kuriais susiduria jaunavedžiai vestuvių planavimo procese, nedvejoja:

„Dažniausiai stringama ties vestuvių vizijos, idėjos išsigryninimu, sužadėtiniams sunku atlikti jiems priklausančius namų darbus – apsispręsti, kurias vestuvių dienos dalis norėtųsi akcentuoti, į ką labiausiai susitelkti, kokia ta jų svajonių diena.

Būna tikrai įvairių kuriozų, dažnai ir laiko valdymo srityje – susigalvojus vestuvių idėją ir imant ieškoti paslaugų tiekėjų, dažnai pasiklystama jų gausoje (nes paslaugų tiekėjų iš tiesų labai daug!). Tuomet visas paieškos procesas užsitęsia taip ilgai, jog nebelieka laiko kokybiškai suplanuoti pačią šventę (juokiasi). Patikimų tiekėjų atranka išties gali įnešti nemažai streso ir sumaišties sužadėtiniams. O planuojant vestuves juk nesinorėtų pamesti įprastos ramios kasdienybės.“

Ekspertė pabrėžia, jog neretai apsirinkama ir biudžeto kontrolėje bei pačiame šventės planavimo procese: „Būsimi jaunieji, planuodami šventės biudžetą, dėl patirties stokos privelia netikslumų, neįtraukia, rodos, smulkių, bet svarbių kaštų: pavyzdžiui, nepagalvoja, jog svarbu įtraukti ir įsivertinti tos dienos logistiką, keliones iš vieno taško į kitą (makiažas, ceremonija, fotosesija, vakarėlis). Tai irgi gali nemažai kainuoti, ypač jei vestuvių šventė organizuojama kur nors tolėliau nuo miesto. Tie smulkūs dalykai galiausiai perauga į netikėtas sumas, o jaunieji lieka šokiruoti.

Taip pat labai svarbu – komunikacija su būsimais tiekėjais: kokiais etapais bus dirbama, kokiu dažniu kontaktuojama, kaip dalinamasi informacija? Nesusikalbėjimas labai dažnai veda į nusivylimą ir neišpildytus lūkesčius, o tai ir „užgesina“ šventės nuotaiką ir džiaugsmą.“

Unikalus projektas „Vestuvinis turas“ – vestuvių planavimas be streso

Tačiau ekspertė užtikrina, jog kuriozų ir nereikalingų „nervų“ planuojant savo vestuves ir pačią vestuvių dieną tikrai įmanoma išvengti. Būtent tam tikslui Lietuvoje startuoja naujas unikalus projektas „Vestuvinis turas“.

Tai pirmasis Lietuvoje ir Europoje (tikėtina, net ir pasaulyje) ir vienintelis toks renginys, skirtas sužadėtiniams sudalyvauti vestuvių dienoje – nuo pat ryto iki vakaro. Susipažinti, kas kaip vyksta, kaip atrodo svarbios vestuvių dalys ir kokių užkulisių nemato, kaip jos įgyvendinamos. Žinoma, su profesionalų paaiškinimais, vertingais patarimais, paskaičiavimais. Sužadėtiniai lyg kokiame simuliaciniame žaidime turės progą pabūti jaunaisiais, patirti, kaip jie jaučiasi vienokiose ar kitokiose situacijose, įsijausti, kas vestuvių dieną jiems svarbiausia.

Ir – labai svarbu – susipažinti su daugybe kvalifikuotų, aukštus standartus puoselėjančių paslaugų tiekėjų; tai gerokai palengvins atrankos procesą, ieškant sau tinkamų tiekėjų.

Vestuvės – lyg simuliacinis žaidimas 

Turas prasidės nuo trumpos įžangos – detalaus susipažinimo su renginio programa. Toliau seks penkios pagrindinės „stotelės“ (pagrindinės vestuvių dienos dalys). Pirmoji „stotelė“ – vestuvinio ryto simuliacija: fotosesija, makiažai, šukuosenos, jaunųjų apranga (ypač jaunikio!): išsamiai ir koncentruotai apie viską, ką jauniesiems reikia žinoti šiame vestuvių etape, ir apie ką dažnai nepagalvojama. Taip pat bus kalbama apie laiko valdymą, vestuvių dienos logistiką.

Antra renginio „stotelė“ – ceremonija. Dalyviai bus supažindinami su šauniomis vietomis, kur ir kaip galima tuoktis (apimant tiek bažnytinę, tiek civilinę santuoką). Porelės bus informuojamos apie pačios ceremonijos eigą, jos dalis, kad santuokos dieną nepasimestų ir nesutriktų, bet žinotų, ko laukti ir tikėtis. „Man svarbu parodyti jauniesiems, jog ceremonija gali būti kitokia – prasminga, įsimintina ir su emocijomis,“ – pabrėžia vestuvių koordinatorė Agata Tom.

Trečia turo „stotelė“ – techniniai renginio aspektai. Apie tai mažai kalbama, to nemato nei jaunieji, nei svečiai, tačiau tai yra labai svarbi vestuvių dalis, kad šventė vyktų sklandžiai ir kad išties būtų sukurtas „wow“ efektas. Techninė dalis apima tokius dalykus, kaip šventės vietos apšvietimas, garsas, atlikėjai, sienos, grindys, dekoro apšvietimas ir t.t. Čia sužadėtiniai bus supažindinti su technikos galimybėmis, naujovėmis, ir, be abejo, numatomomis išlaidomis.

Ketvirta „stotelė“ – gardi, kvapni ir dalyvių jau labai laukiama: maistas, gėrimai, jų skaičiavimai ir degustacija. Tuo pat metu bus galima ir pasistiprinti, nes numatomas daugmaž pietų vakarienės metas. Čia bus kalbama apie maisto ir gėrimų skaičiavimą, nes šioje vestuvių dalyje apsirikimai yra labai dažni. Jaunieji bus supažindinami ir su metodu apskaičiuoti maisto ir gėrimų kiekius – galima skaičiuokle.

Na ir paskutinė renginio „stotelė“ – turbūt labiausiai atpalaiduojanti, neįpareigojanti, bet tuo pat metu labai vertinga: koncertinė programa – vestuvių vakarėlis. Šioje dalyje renginio dalyviai sulauks daug staigmenų, pramogų, rinksis tortą, dekorą, patirs šventės linksmybes. Dalyviams bus suteikiamos dovanos, nuolaidos. Taip pat bus galimybė susipažinti bei pabendrauti ir su vestuvių vedėjais, kurie numatomi labai skirtingi tam, kad jaunavedžiai pajaustų jiems tinkantį „vaibą“ ir atsirinktų tai, kas miela širdžiai.

Renginio dalyviams nereikės jaudintis, kur parkuoti automobilį ir kiek tai kainuos, nes viskuo bus pasirūpinta – būsimi jaunavedžiai keliaus kartu užsakytais autobusiukais taip dar labiau sukurdami vestuvių nuotaiką. 

Nauda dalyviams – labai konkreti 

Šio projekto tikslas – supažindinti jaunavedžius su visa vestuvių programa ir kuo daugiau kvalifikuotų ir patikrintų paslaugų tiekėjų; leisti įsijausti į jaunųjų vaidmenį ir suprasti, kas jiems patiems vestuvėse bus esminga, į ką verta investuoti, kokia vestuvių vizija jiems patraukli.

Tai puiki proga susipažinti su renginio reikalavimais ir sudėti reikiamus individualius akcentus jau planuojant savo vestuves. Gauti ekspertų patarimus, išbandyti produktus ir pasirinkti tai, kas patinka ir atitinka jų skonį bei numatytą vestuvių biudžetą. Taip pat sutaupyti laiko ir išvengti streso planavimo proceso metu.

„Projektas „Vestuvinis turas“ išties įneš žymiai daugiau aiškumo apie šventinės dienos eigą ir niuansus. Renginys yra puikiai tinkamas ir tiems, kurie planuoja samdytis vestuvių koordinatorius, ir tiems, kurie ketina savo vestuves planuoti ir organizuoti patys. Tegu vestuvių planavimo rūpesčiai būna malonūs, o ne sekinantys!“ – teigia vestuvių planuotoja ir koordinatorė Agata Tom.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius