Pensininkų bendrija ,,Bočiai” aplankė Jurbarką ir jo apylinkes

Palangos tiltas, 2022-09-21
Peržiūrėta
1541
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pensininkų bendrija ,,Bočiai” aplankė Jurbarką ir jo apylinkes

Šių metų rugsėjo 15 dieną pensininkų bendrija ,,Bočiai” aplankė Jurbarko miestą ir jo apylinkes.

Kad ir kiek bekeliautum po Lietuvą, kaskart pamatai kažką naujo, dar nematyto, įdomaus.

Pažintinę kelionę pradėjome nuo Jurbarko miesto. Po to aplankėme Panemunės pilį, Raudonės pilį, Veliuoną, Smalininkus. Aplankius populiariausias lankytinas Jurbarko vietas, abejingų nebuvo. Trumpai paminėsiu apie populiariausias Jurbarko krašto vietoves.

Jurbarkas - tai miestas vakarų Lietuvoje, Žemaitijoje, dešiniajame Nemuno krante. Jurbarke veikia katalikų Švenčiausiosios trejybės bažnyčia, Kristaus atsimainymo cerkvė, puikuojasi Vytauto Didžiojo paminklas, sukurtas 1930 m. skulptoriaus Vinco Grybo, istorijos muziejus, V. Grybo muziejus, Jurbarko piliakalnis ir kt. Piečiau Jurbarko yra nutiestas per Nemuną ilgiausias Lietuvoje Jurbarko tiltas. Jurbarkas - tai trijų lelijų miestas prie Mituvos žiočių, 12 km. nuo Kaliningrado srities sienų. 1911 m. Jurbarkas gavo Magdeburgo teises. Po 17 a. karų su kryžiuočiais Jurbarkas nyko, keletą kartų sudegė. Jurbarke gyveno skulptorius Vincas Grybas, kuris buvo hitlerininkų sušaudytas 1941 m. Jurbarke yra memorialinis V. Grybo muziejus, įsikūręs jo buvusioje sodyboje.

Panemunės pilis - tai Jurbarko krašto pasididžiavimas, kuris labiausiai traukia turistus bei vietinius. Panemunės pilis stovi šalia Kauno ir Jurbarko plento ant Nemuno dešiniojo kranto aukštumos. Šalia Panemunės pilies yra nuostabaus grožio parkas. Jame yra trys apžvalgos aikštelės, įvairi augalija: ąžuolai, uosiai, skroblai, beržai.

Raudonės pilis - tai neapsakyto grožio pilis, pastatyta Jurbarko rajono dešiniajame Nemuno krante. Ji stovi ant stataus Nemuno šlaito. Pilis skaičiuoja jau penktą šimtmetį. Raudonės pilyje šiuo metu įsikūrusi pradinė mokykla. Ši nuostabi pilis iš tolo traukia akį. Prie pilies yra vešantis parkas, kuriame didžiausias parko pasididžiavimas - gamtos paminklu tapęs Gedimino Ąžuolas. Parke taip pat auga kaštonas, kurio skersmuo 1,4 m.

Per parką driekiasi dvi nuostabaus grožio alėjos: mažalapių liepų ir paprastųjų eglių. Prieš 400 m. statytoje pilyje galima užlipti į bokštą pasigėrėti Nemuno panorama.

Veliuonos miestelis yra Jurbarko rajono rytinėje dalyje, dešiniajame Nemuno krante. Veliuonos gyvenvietė išsidėsčiusi Nemuno kranto apatinėje ir viršutinėje terasose. Tai vienas įdomiausių dešniojo Nemuno kranto miestelių. Kovų su kryžiuočiais metu Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Augustas suteikė miesteliui Magdeburgo teises. Šiandien Veliuona yra seniūnijos centras. Veliuonoje vertėtų aplankyti Lietuvos kunigaikščio Vytauto Didžiojo paminklą, pastatytą 1930 m., minint jo 500 m. sukaktį, Nemuno slėnio apžvalgos aikštelę, krašto istorijos muziejų, Veliuonos dvaro rūmus, Veliuonos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią…

Smalininkuose pamatėme patį didžiausią uostą Nemune, vandens matavimo stotį, kuri veikia nuo 1811 m., ilgiausią ir seniausią ąžuolų alėją Lietuvoje.

Pasisėmę gerų įspūdžių, emocijų, su puikia nuotaika ir dainomis grįžome namo.

 

LPS pensininkų bendrijos ,,Bočiai” Tarybos narė Vida Tiškuvienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius