Emigrantė: "Nuėjusi į Palangos Sodros skyrių, apstulbau, ką išgirdau"

"Palangos tilto" informacija, 2019-10-18
Peržiūrėta
2148
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Leiskite pasidalinti savo patirtimi apie valstybinių įstaigų Palangoje darbą ir jų darbuotojų "kvalifikaciją"...

Studijuodama universitete pastaruosius trejus metus gyvenau Jungtinėje Karalystėje. Grįžusi su bakalauro diplomu rankoje, deklaravau savo gyvenamąją vietą ir atsidariau banko sąskaitą, tikėdamasi, kad prasidės mano suaugusiojo gyvenimas. Deja, kaip nustebau sužinojusi, kad mano banko sąskaitoje yra -70 eurų. Pasirodo, be jokio asmeninio pranešimo tokius pinigus buvo pasiruošusi paimti Sodra. Nuėjusi į Palangos Sodros skyrių, sužinojau, kad man buvo paskaičiuotas PSD mokestis už tris mėnesius. Pirmasis mėnuo – 2016 metų rugsėjis, kai jau buvau priimta į universitetą Jungtinėje Karalystėje. Mokestis už dar du mėnesius buvo priskaičiuotas tuomet, kai savaitei grįžau atostogų namo ir buvau priversta deklaruoti gyvenamąją vietą, kad galėčiau atsinaujinti vairuotojo teises (o čia jau kita smagi istorija, nes privalai būti prisideklaravęs 6 mėnesius. Laimei, pavyko apeiti šitą biurokratinę duobę). Juokingiausia, kad deklaravimo-išsideklaravimo trukmė buvo savaitė laiko rugpjūčio gale – rugsėjo pradžioje, todėl mokestis buvo paskaičiuotas už du mėnesius(!).

Palangos Sodros skyriaus darbuotoja kaip užsukta kartojo, kad yra toks įstatymas ir ji nieko negali padaryti. Paaiškinus, kad aš oficialiai studijavau kitoje šalyje pilnu etatu, situacijos nepakeitė. Vėliau paminėjus, kad aš ne tik mokiausi, bet ir dirbau, galiausiai buvo pranešta, kad man reikia pateikti E106 formą. Pasiteiravus, kas tai per forma ir iš kur ją gauti, darbuotoja tik gūžtelėjo pečiais leisdama suprasti, kad pati tiksliai nežino. Ji tik sumurmėjo, kad kažkur kampe turėtų būti parašyta E106. Galiausiai buvo pamestas lapas su informacija (iš kurios nebuvo jokios naudos) be jokios kitos naudingos nuorodos.

Įsivaizduokite mano nuostabą, kai paskambinusi į Jungtinę Karalystę sužinojau, jog tokios E106 formos jau nebėra. Atsidūrusi keblioje padėtyje, nusprendžiau pasiskambinti Vilniaus Sodros skyriui.

Čia telefonu man buvo pranešta, kad reikia pateikti P60 arba P45 formas už laikotarpį, už kurį buvo paskaičiuota PSD skola. Šios formos yra išduodamos dirbantiems asmenims, o faktas, kad aš buvau ir Jungtinės Karalystės apdrausta studentė, buvo ignoruojamas. Dar kartą tai pakartojusi, išgirdau, kad reikia pateikti pažymą iš universiteto, kuri įrodytų, jog mano draudimas buvo apmokamas. Pasiteiravus, kokia informacija turi būti pateikta toje pažymoje, buvo atsakyta, kad niekas to nežino. Buvo pasiūlyta paskambinti ligonių kasoms, kadangi ši įstaiga turėtų žinoti, juk pažyma turi būti pateikta jiems.

Mano turimame informacijos lape (kurį gavau Palangos Sodros skyriuje) yra įrašyta, kad dokumentus galima pateikti Panevėžio Sodros skyriui, todėl nusprendžiau paskambint ten ir galbūt pagaliau išsiaiškinti, ko man reikia. Deja, telefono skambutis kelis kartus paprasčiausiai buvo atmestas.

Esu pabaigusi Komunikacijas ir viešuosius ryšius, todėl visa ši sistema mane tiesiog stebina. Suprantu, kad aš nesu pirma ir paskutinė, kuriai tenka susidurti su tokia situacija. Tačiau pilnai suprantama ir tai, kad žmonės galiausiai pasiduoda ir nusprendžia susimokėti už nematomas paslaugas, nors jau yra už jas sumokėję kitoje šalyje. Gaila, kad jauni žmonės, kurie grįžta pabaigę mokslus, yra sutinkami su tokiu „Sveiki sugrįžę į Lietuvą“, tad nenuostabu, kad dauguma jų apsisuka ir vėl pakelia sparnus.

Patricija K.

 

Jūsų komentaras:

..... 2020-01-12 13:46 (IP: 90.131.33.119)
Važiuok atgal profesorė..

Maklajus Piezdelevicius 2020-01-02 16:52 (IP: 37.228.251.73)
Tai tu durnele galvojai kad tu reikalinga lietuvai? Lietuvai reikia tavo pinigu kad vagys valdzioje turetu ka vogti, bet ne taves. Vaziuok atgal ir siusk kuo daugiau pinigu i lietuva cha cha cha .......

Taip pat skaitykite

Dvi dienas Palangoje vyko jau tradicinės “Gintarinis pelekas”- plaukimo varžybos, į kurias visada norisi sugrįžti. 


DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas aiškinasi, kodėl metų metus Palangoje nesikeičia maitinimo lyderis ir kiekvieną vasarą tas pats restoranas pritraukia daugiausia lankytojų. Eilės ten stovi jau kelis dešimtmečius.


Trečiąjį sezoną TV3 žiūrovus džiuginanti kelionių laida „Sveiki atvykę“ priartėjo prie pabaigos.


Sportas vienija žmones. Nors savo kasdieniame gyvenime ir esame skirtingi, tačiau, kai žiūrime sportą, vadovaujamės tomis pačiomis nuostatomis ir turime tuos pačius tikslus. Visgi sportas retai kada siejamas su menu ir kultūra, tai – savotiška ir unikali sritis. Visgi, jeigu randame tinkamą istoriją ir tinkamą požiūrį, galima šias sritis sugretinti ir gauti neblogą rezultatą. Šį kartą...


Atėjus vasarai visi norime patinginiauti, pailsėti prie ežero ir skaniai pavalgyti.Vasara Lietuvoje turi dvejus unikalius patiekalus, kurie asocijuojasi su vasara, tai yra šaltibarščiai ir šašlykai. Tam, jog būtų galima išsikepti kokybiškai šašlykų mėsą, reikia šašlykinės arba kepsninės, kurioje mėsa iškeptų skaniai ir būtų sultinga. 


Kaip laikomasi saviizoliacijos reikalavimų, praėjusią savaitę Palangoje patikrinti 42 asmenys, grįžę ar atvykę iš užsienio valstybių, iš jų 11 – atvykusiųjų iš šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės. Nustatyti 2 pažeidimai dėl saviizoliacijos laikymosi, surašytas 1 protokolas.


Palangoje ar kituose kurortuose būstą ar kambarį viešbutyje rezervavę ir iki vidurnakčio atvykę žmonės galės pasilikti, penktadienio, kovo 26 d., popietę sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.


Du daugiausiai balsų Mėguvos rinkimų apygardoje surinkę kandidatai, konservatorius Mindaugas Skritulskas ir „valstietis“ Romandas Žiubrys, susikaus antrajame rinkimų ture po dviejų savaičių, spalio 25 d. Žinia, pirmasis pirmajame ture gavo 26.85 proc. balsų, o antrasis –13.27 proc. Ar įmanoma Lietuvos valstiečių ir žaliųjų kandidatui antrajame ture atlikti, regis, neįmanomą...


Palanga – Lietuvos vasaros sostinė, į kurią malonu atvykti – ji tokia tvarkinga ir išpuoselėta. Tačiau Palanga, ir visas pajūris bei Lietuva, būtų visai kitokie, jeigu ne ženklios Europos Sąjungos investicijos. „Plėtojant pajūrio infrastruktūrą, Europos Sąjungos parama buvo ir lieka itin svarbi“, – sakė „Lietuvos pajūris 2018“ pakalbinti...


Penkiametis leukemija sergantis Julius Krylovas, kai jį Vilniaus universiteto vaikų ligoninės Onkohematologijos  skyriuje  bado skaudžiomis adatomis, kartais šaukia, kad geriau norėtų numirti. Jau pusantrų metų su kraujo vėžiu besigrumiančio berniuko istorijos sujaudintos Palangos moterų klubo LIONS moterys surengė kalėdinę gerumo akciją, kuriai skelbiant, kad surinkti pinigai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius